Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Temple Trailor

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Blizzard'ın ilk kez yaptığı birşey değil. Karakterin tasarımlarını değiştiriyorlar ve bunun poligon sayısıyla alakası yok çünkü konsept çizimlerinde de bariz bir şekilde ortada. Önce WoW'da Rexxar ve Jaina'yı değiştirdiler. Şimdi Kael, Vashj ve Illidan. Büyük resimler sayfayı genişletmesin diye spoiler tag içine koydum.

Lady Vashj
Kol sayısına dikkat :P

Illidan
Kil'jaeden korkusunun yarattığı stresten olsa gerek çökmüş görünüyor. Boynuzu bile çıkmış onu da Tyrande'a sorarsınız o açıklar.

[spo] [/spo]

Kaelthas

[spo] [/spo]

Jaina
a.k.a. Jaina-lol, neredeyse bildiğin WoW oyun içi female human modeli.

Rexxar
Half-Ogre'dan werewolf'a dönen ogre evladı.
[spo][/spo]
[spo][/spo]
[spo][/spo]

Bunlara gül.

[ Mesaj 18 Mayıs 2007, Cuma - 00:08 tarihinde, arcane tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

varan bir, wc3'teki motor direkt ilkel bir motordu ve zaten bakıyoruz karakterlere, en çok poligon yüzlerde toplanır ona rağmen gayet dandik. leydi vaşş insan değil hadi sert hatlar iğreti durmadı o kadar diyelim, jaina'ya bakıyoruz ki ben kendisinin bayan olduğunu bile anlayamam seslendirme olmasa. tasarımda temel almak yersiz olurdu hayli ve jaina'nın modeli gayet kendine has. hatta bakıyoruz wc kart oyununa:

e buyur o halde konsept art.

varan iki, konsept art esas olmuyor hiçbir zaman ve kolların sayısı da bunu gösteren birşey. "benim leydim altı kolluydu ama" deyip oyunu geri iade edemezsin yani ehe, pekçok oyunun konsept artına bakınca yakalamamız mümkün bu tarz şeyleri. oyundaki modelleri yapanlara rehber oluyor ama adamlar lego inşa eder gibi kılavuzdan yapacaklar demek değil sonuçta.

varan üç, illidan zaten follofoş oldu dediğin üzere. adam en son wc3: ft'de baktığımda pandaren sponsorluğunda silahlara sahipti. eyvah onu da değiştirmişler! (bulamadım resmi ama girer ss çekerim oyundan çok lazımsa :P ) karakterin kendisi aynı kalmadı zaten, boynuz da çıkar poposundan ateş de. ki hikayede açık kalan yerler var henüz, başından ne geçtiğini bilmiyoruz.

varan dört, e kael aynı?

varan beş, rexxar skyfury helm'den upgrade etmiş işte tbc eşyasına, (adını unuttum da aynı helmi allerian stronghold questinden alabilir alliance) suratını görmüyoruz neye yorum yapabiliriz ki lol? çene aynı.

varan altı, tüm bunlar bir yana mesela görünüşünün değişmesi için hiçbir sebep olmayan (hikaye itibariyle) maiev gibi bir karakter var lakin o da birebir değil wc3'ün ne konsept artı ne de oyun içi modeliyle. elbette tasarım değişiklikleri olabilir (bkz maiev) ama bunu vaşş'ın poligon yüzünün aradan 4-5 yıl geçtiğinden kıvrımlanması için sebep olarak gösteremeyiz.

Sosyal ağlarda paylaş

İlkel motor? Eöah. Hayatta başarılar...

Konsept art diye verdiğin örnek oyunun değil trading card game'in. Blizzard bünyesinde yapılan birşey değil. Fan art gözüyle bakabilirsin, her kartı başkası çiziyor.

Concept art neyse model de oyun motorunun el verdiği şekilde o olur, olmazsa o modelci kendine yeni bir iş arar. Günümüzde motor herşeye el verir hale geldi, el vermeyen motor olan wc3'ün ise concept artını ise yukarıda verdim.

Kol sayısını birşeyi desteklesin diye vermedim, resimleri toplarken farkettiğim birşey zaten. Siz de görün eğlenin diye gösterdim.

said:
varan üç, illidan zaten follofoş oldu dediğin üzere. adam en son wc3: ft'de baktığımda pandaren sponsorluğunda silahlara sahipti. eyvah onu da değiştirmişler! (bulamadım resmi ama girer ss çekerim oyundan çok lazımsa :P ) karakterin kendisi aynı kalmadı zaten, boynuz da çıkar poposundan ateş de. ki hikayede açık kalan yerler var henüz, başından ne geçtiğini bilmiyoruz.

Burada ise bir yere varamamışsın, herhalde varan1, varan2 diye saymak zevkli geldi...

Sen Jaina'nın bayan olduğunu, Kaelthas'daki bariz değişimleri resimlere bakarak anlayamıyorsan bu senin gözünün iyi olmadığını gösterir. Benim gözüm iyi, Rexxar'ın neden half ogre'dan çok insana benzediğini, Vashj'daki stil değişimini ve öbür karakterlerdeki farkları görebiliyorum ama iş anlatmaya gelince karşımda bir duvar var. Resimli örneklerle bile birşeyleri anlamanı sağlayamıyorsam bu yazdıklarım da boşuna.
Sosyal ağlarda paylaş

valla wc3 motorunun ilkelliğini tartışabilmek bile bir olay, ha oynanıyor muydu oynanıyordu ama estetik kaygılarla konsept art irdelemek yahut karakterlere temel olarak almak anlamsız. ha ne olurdu, detaylar campaign ekranındaki roxxor gibi olurdu, o zaman eyvallah.

ortada jaina'nın başka çizimi yok, eldeki tek şey wc3'teki origamiden bozma modeli. gitmişler gene uzun sarı saçlı, mavi gözlü bir kadın yapmışlar. değişen birşey yok. vaşş'a bakıyoruz gene saç aksesuarına kadar aynı. yüzünün kıvrımı çok kaçmış gibi birşeyi o pozdan çıkarabilmek ayrı bir mesele lakin burada değişmiş denmesi mümkün olan birşey değil. kaldı ki gene görebiliyoruz konsept art'ın bağlayıcılık derecesini kol sayısı olayından. onu çizen arkadaş ayarı kaçırmış bir kere diye modeli yapan uyacak kaidesi yok belli ki.

varan üçte varılan nokta "illidan'ı da değiştirdiler" demenin haybeye olduğu, karakter ciddi bir değişimden geçmiş detayı bilinmeyen. "öyle değil böyle daha kuul" diyerek değiştirilmiş değil.

kael zaten o resme wc3'teki haliyle de benzemiyor, ince uzun çizgiroman gibi çizilmiş halini vaşş'ın resmi gibi birebir ele almak "ama hiro çizgiromandaki haline benzemiyor" demek gibi olur. kıyafet aynı, sima aynı. adamın normal hali fasulye sırığı modeli değil.

en son baktığımda ogrelerin de iki kol, iki bacağı vardı. ha benzediği birşey varsa wc3 dahil bütün oyunlarda, o da orc olur. hatta alıyoruz wc3 modelini, enhancement spec diyoruz. ama skyfury helmle spell crit ne alaka?

aynı resimlere bakıyoruz ve blizz'in karakter tasarımlarını zaman zaman değiştirdiğinin farkındayım ben de ancak gösterdiklerinin çoğu bunlardan değil. şekil 1-a: vaşş'ın yanak eğrisi.
Sosyal ağlarda paylaş

orda ölmek kolay yol,
kahramanların yolu genelde zor olandır anlamlı olandır.

Orada ölenlerin ölmesinin sebebi tahminen kaçmaları için. Zaten Akama orda bir lider değil sanırım, Velen'inin olduğu yerde ancak subay olur o :P.
Emirlere uymuştur yani
Acaba Velen Akama'yı affedermi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...