Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Twitter

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Joker said:

ya beyler ben birini follow etmişim. çok gereksiz mesajlar atıyor. unfollow ettim block ettim hala mesajları geliyor?? kurtulamadım adamdan..

logout olup tekrardan girmeyi denedin mi? Bazen sapıtabiliyor twitter, tuşa basmışsın gibi oluyor ama aslında basmamışsın fln.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu kadar basit olup da bu kadar saçma arayüz kullanan bir site görmedim.

yenisine geçmedi benim twitterım hoş zaten eski hesabımı da kapattım artık sadece normal hayatımda ulaşamayacağım insanları takip amaçlı fake bir hesap kullanıyorum ama;

bir liste oluşturup onu takip etmek ölüm yahu. listeye kişi eklemek için 25 takla attım. sonradan anladım ki listeye birini eklemek için önce kişi interfaceine bakıp oradaki menüden ekleyecekmişim.

o kadar lists diye tab açmışsın anasayfada bir add person opsiyonu koymaz mı insan azıcık insaf.

hayır nasıl kategorize edeyim onu da çözemedim. mesela mirguncabas haberci bir kişilik ama adam 2 haber veriyor 3 geyik yapıyor. haber listine alsam böyle cidiyet ile okurken zart:

"" “vücudumuzun dörtte üçü sudur” dedi öğretmen, “balıklar da var mı?” dedi çocuk. ""

diğeri mserdark, adamın yazdıkları hoşuma gidiyor tamam çok güzel ancak çok yazıyorsun be abi. hayır efektif şekilde "show only important" diyebileceğim bir seçenek de yok lanet sitede.

ya da harun. adam müzik adamı dedik siyaset haberi spawn noktası çıktı. yazıyor da yazıyor. hayır takip etmek de istiyorum ama hepsi üst üste binince dikey çin seddi oluyor. tekerlek aşındı aşınacak.

cüneytözdemirin dipnot retwitleri de gıcık. bir ayar çeksek mesela a kişisinden gelen x kelimesini içeren twitleri timeline da görmesek?

diyeceğim bu böyle olmaz. follow ettiğiniz kişi size paket olarak geliyor. bütün olayı haber kaynağı feedi yayınlamak olan bir site için çok büyük eskik bu.

edit: şey de olabilir kişinin tweetleri için plus 1 gelir. timeline'a kişinin en çok plus alan 5 tweeti verilir. sen mutlu ben mutlu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
friendfeed'in (ff) önüne geçmesi çok garip. twit'lere yorum yazma ve yorumlar üzerinden diyaloga girme olayı ff'deki gibi akıcı değil çünkü.
ff'de bi mesaj yayınlıyosunuz, altına isteyen yorum ekleyebiliyo; sonra onlara yorumlara cevap verebiliyosunuz falan.
twitter'da ise mention/reply ile daha kesintili bi diyalog oluyo. örneğin @reply yerine @mention yapıldığında diyalogun başını göremiyosunuz. iki kişinin diyalogunu okuyan 3. kişi hiçbi şey anlayamıyo.
gerçi son tasarımla twitter'daki bu durumu biraz düzelttiler. @reply'lara tıkladığınızda hangi twit'e cevaben atıldığını daha derli toplu gösteriyo yeni tasarımda. ama hala daha ff'deki gibi değil.
ff'in bu interaktifliğine rağmen twitter'ın gerisinde kalması, -internette okuduğum kadarıyla- ünlüleri işin içine katarak bi anda popülerlik kazanmış olması. belli bi kullanıcı kitlesine ulaştıktan sonra herkes "tüm çevrem twitter'da" gerekçesiyle ff'i sallayıp atmış. ben dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

MrBomb said:

friendfeed'in (ff) önüne geçmesi çok garip. twit'lere yorum yazma ve yorumlar üzerinden diyaloga girme olayı ff'deki gibi akıcı değil çünkü.
ff'de bi mesaj yayınlıyosunuz, altına isteyen yorum ekleyebiliyo; sonra onlara yorumlara cevap verebiliyosunuz falan.
twitter'da ise mention/reply ile daha kesintili bi diyalog oluyo. örneğin @reply yerine @mention yapıldığında diyalogun başını göremiyosunuz. iki kişinin diyalogunu okuyan 3. kişi hiçbi şey anlayamıyo.
gerçi son tasarımla twitter'daki bu durumu biraz düzelttiler. @reply'lara tıkladığınızda hangi twit'e cevaben atıldığını daha derli toplu gösteriyo yeni tasarımda. ama hala daha ff'deki gibi değil.
ff'in bu interaktifliğine rağmen twitter'ın gerisinde kalması, -internette okuduğum kadarıyla- ünlüleri işin içine katarak bi anda popülerlik kazanmış olması. belli bi kullanıcı kitlesine ulaştıktan sonra herkes "tüm çevrem twitter'da" gerekçesiyle ff'i sallayıp atmış. ben dahil.

Her zaman bakabiliyordun ki önce ki mesaja.
Sosyal ağlarda paylaş

8 mart kadınlar gününün hashtag ı neden bugünden başlatılır ki ? başlatan kızı da takip ediyodum sağa sola ayy tag ımıza destek versenee fln diyor. retweet hesaplarından birisi de hatta xxx in başlattığı kadınlar günü tag i TT ye girdi diyor bu da onu RT liyor fln. uyuz oluyorum lan şöyle şeylere.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...