Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

ombakkombak said:

İç savaşa gidiyoru kaldı mı yaw? İç savaş bitti bile neredeyse.

hmmm bence olaylar daha büyüyecek , metal kafalar özgür kalmış arkadaşlarının öldürüldüğünün farkında , riderlara muhtemelen yeniden ehlilleştirilme işlemi uygulanacak , ve skinjoblarda kendilerinden olanların "gerçekten" ölüme terkedildiklerini gördüler bu iş yaptım oldu ile biticeğe benzemiyor bence büyür olaylar :)

Sosyal ağlarda paylaş

Raiderlara kafa ayarı devam edecek. Yoksa raiderlar insanlarla savaşmak istemiyor artık. Orası kesin. Ama centurionların isyana devam edeceğini sanmıyorum. Çünkü bu tarafta kalan Centurionlardaki itaat devreleri çıkarılmadı. Bence galactica'da kalan six ile three türlerini son örnekleri kalacaklar. Yada belki bir basestar kaçmayı başarıp insanlara sığınabilir. O zaman über ötesi olur. Bu son dediğim pek akla yatkın değil ama ben senarist olsam yapardım.

Sosyal ağlarda paylaş

403

Benim anlamadığım şey, 6 ların orada pusuya düşürülmesini nasıl toplıycaklar? Yani sonuç olarak orda ölenler ressurection ship'de yeniden canlanmıycak mı? Eğer canlanmıycaksa bütün 6 serisini yok mu edicekler? (bs:g de olan dışındaki tabii ki)Aslında olay çok klişe bi yönde ilerliyo bilmiyorum fark ettiniz mi? Centlerin fln "please" demeden itaat etmemesi fln, ne zaman ki mekanik bi şeye özgür irade verirsen o zaman mekanikler arasındaki birlik bozuluyo. Mekanik ve özgür irade muhabbeti onlarca filmde işlendi. Benim tahminimce bütün saylon yıldızları birbirini örseliycek iç savaş sonucu ve bütün saylon ırkının kaderi bs:g deki 4 saylon ve sonuncu bilinmeyen saylonun elinde olucak ki sezon finalinide bunun üstüne kurarlar gibime geliyor.

son olarak, lee adama'nın hal ve tavırları aşırı yapmacık bence :s

Sosyal ağlarda paylaş

403

Bu saylonlar sanki yavaştan Bir adamın kontrolündeki makineler olma yolunda ilerliyorlar. Kaldı 3 model yanılmıyorsam. Doğru değil mi? 1'ini kutuladılar. 3'ünü yok ediyorlar. Son 5'i düşünmek bile istemiyorlar. İlk hybrid BSG tarafından yok edildi. Raiderleri modifiye ediyorlar. Tam makine ordusu olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

402

Bu kadar hüngür hüngür ağladığımı hatırlamıyorum daha önce hiçbir şeye... Lee Adama'nın o gemiden ayrılışı , babasının o selamı verişi...Yemin ediyorum pause ettim deliler gibi ağladım ya..

3 iniyor. Daha bir kaç saat oldu BSG'nin 4. sezonunun başladığı ehah... Çıldırdım ya bu nasıl bir sezon başlangıcıdır napıcaz biz sonunda? Bitince ne halt yicez? ühühühühühühüh... Bitmesin BSG bitmesin :(((
Sosyal ağlarda paylaş

Bende çok beğeniyorum diziyi ama kendi senaryo akışlarında bitirmeleri izleyici olarak bizi daha çok tatmin eder gibi geliyor. Yıllarca sırf reyting alıyor diye bir sonuca bağlanmayan yılan hikayesine dönen dizilerin sonu hep hüsran oluyor. Yeri geliyor sezon iptal ediliyor, bizde hikayenin sonunu tahmin etmeye çalışıyoruz. Bu sezon son olsun ve mukemmel bir finalle bize veda etsinler bence. :)
Sosyal ağlarda paylaş

BSG de 6 sezon olacaktı açıkçası. Sonra dediler reyting alamıyoruz kimse izlemiyor.

Üçüncü sezonun sonunda bitireceklerdi.

Sonra Fanlardan çok büyük tepki geldi böyle yerde bırakılır mı olur mu öyle şey vs 4. Sezonu çekelim o halde dediler ve bir final yapmaya karar verdiler..

Ayrıca sadece dizi ama ben ışıklarımı kapatmış kulaklık son ses ambiyansa girdiğimden dolayı gayet duygulandım yani ne var ...
Sosyal ağlarda paylaş

BSG'nin zoraki uzatıldığı çok belli oluyor hakkaten. Masraftan falan kaçınıyorlar. Saçma sapık dizileri izliyorsunuz BSG'yi niye izlemiyorsunuz lan? Ayrıca Bunun suçlusu kendileri gerçi. Özellikle 3. sezonda çok çok çok gevşettiler olayı. Yok bilmemkaç bölüm dava falan oldu siyaset oldu. Azcık uzay savaşı ister deli gönül.
Sosyal ağlarda paylaş

ghost_boo said:
BSG de 6 sezon olacaktı açıkçası. Sonra dediler reyting alamıyoruz kimse izlemiyor.

Üçüncü sezonun sonunda bitireceklerdi.

Sonra Fanlardan çok büyük tepki geldi böyle yerde bırakılır mı olur mu öyle şey vs 4. Sezonu çekelim o halde dediler ve bir final yapmaya karar verdiler..

Ayrıca sadece dizi ama ben ışıklarımı kapatmış kulaklık son ses ambiyansa girdiğimden dolayı gayet duygulandım yani ne var ...

hehe kotu bisi demek istemedim, olabilir gayet :) hepimiz dizinin hastasiyiz ama asker olmayan adamadan adam olmaz. :o (oha kelime oyunu)
Sosyal ağlarda paylaş

roslin kesinlikle dizideki en başarılı çizilen karakter, xo'dan sonra. insanlıktan geriye kalan orta halli bir filonun tüm sorumluluğu üzerinde ama tüm insani zaaflarıyla ortada kalıvermiş bir karakter.

aslında bsg'nin en başarılı olduğu konu bu, olaylara ve karakterlere çok insani yaklaşıyorlar. kimse salt karaktersiz, puşt ya da süper kahraman, insanlık timsali değil. baştan sona uzay gemileri içersinde geçen klostrofobik ortamı daha bir gergin, elektrikli ama tadından yenmez hale getiriyor bu durum. her karakter için geçerli olan bir kural roslin için de geçerli senaryoda; bazen nefret ediyorsun, bazen takdir ediyor kendine yakın hissediyorsun.

güzel dizi vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine de Starbuck'ın o kadar konuşması üzerine Roslin'in tutumu inanılmaz .. inanılmaz.. böyle kelime bulamıyorum yuh yani. Çok pis dövesim geldi vs =P

Yine de Roslin gerçekten çok çok iyi bir karakter üstte yazılanlar'ın etkisiyle.Çünkü o da bir super hero değil işte..

Ha , Starbuck'ı seviyoruz , seveceğiz. Ona bir şey olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Muhteşem bir bölüm değildi ama ben yine de oldukça beğendim. 4. sezon ilk bölümlerin aksiyonlarını arayan, "battlestar bilimkurgu dizisidir" diye inat edenler beğenmeyecekler büyük ihtimalle bu bölümü; ama moore'un da dediği gibi bsg bir "space drama" ve her zaman "space" de kalırsa hiçbir güzelliği olmaz.

s4 e4

Başkanın yardımcısı feci sardı yalnız. Çoğu dizilerin aksine, battlestar, bu sezonun ilk bölümlerinde, hem sezonun devamı için hazırlık yapıyor, hem de bir şekilde seyirciye "effect" olarak tanımlanabilecek sahneler veriyor; ki bunu cidden takdir ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...