Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

@ombaktombak

saylon hucresinin kapisindan ciktiginda en az 20 tane onu taniyan askerle karsilasmasi gerekir bu bir.iki, diyelim saylon kacti, kim buna sebep oldu diye soran var mi, bi defa konusu acildi mi? hic kimse amirali kim oldurdu diye merak etmiyor, saylon nerede ne yapiyor merak etmiyor, baltara verilen patlayici koskoca gemiyi havaya ucurmus merak edilmiyor konusu acilmiyor..

eger acilsaydi, sayloncu baltar dizinin kadrosundan coktan cikmisti. bsg nin eski versiyonunu bilmiyorum ama yapimcilarin diziyi bu sekilde pic etmesine izin verilmemeli.

bir ve iki bunlardi, ucuncusu ise hainlikle ilgili.eger bu adam korkunca her yola gelen karaktersizin tekiyse ve gidip saylonlarin gemisinde isbirligi yaptiysa sucludur zaten.onu gec adam 200 kisinin hayatini kendininkine tercih eden bir serefsiz.

neyse benden bu kadar bakalim 4. sezonda kara thrace kime verecek iliskilerinde nasil calimlar atacak nasil tripler yapacak.ko gotune baltarin da cylonunda..
Sosyal ağlarda paylaş

Baltar, 4. sezon falan

Eğer Baltar 4. sezonda imana gelip "Restoration of Humanity" ye öncüllük etmezse 3 sezon adamı boş umutlarla ve amaçsız izlemiş olacaz bence.

Yani.. yoksa çok gereksiz bir karakter olacak.

BSGde asıl tartışılması gereken yer o değil , asıl sorulması gereken soru şu : "İnsanlık yaşamayı hak ediyor mu ?"

Gidip Galacticada esir tutulan Boomer'ın kopyası olan cylona tecavüz etmek üzereyken ölen Pegasus Subayı yaşamayı hak ediyor mu ?Veya emirlerine karşı geldi diye çıkarıp silahı bir altını vuran Kane yaşamayı hak ediyor mu ? Veya sırf savaş çıksın diye Admiral Adama'yı kullanıp Cylonları dürten üst düzey yetkililer yaşamayı hakediyor mu ?
Zaten Baltar'ında dediği gibi "What you need is justice" olayına geliyoruz.

O yüzden Baltar'ı cylonları korumasında vs. çokta suçlayamam.
Ha ırkına ihanet etti mi etti. Suçlu mu , evet.
Zaten o gezegene inişi vaat edip koltuk derdine düşmesi ve daha sonra gezegenin cylonlar tarafından işgali tamamiyle Baltar'ın suçu , nükleer sızıntı mı desem , sırf makam için bir gezegendeki tehlikeyi göremeyip insanlığın cefa çekmesini sağladığını mı desem.

Eğer ki Baltar 4. sezonda yaptıklarının farkına varıp tövbe etmezse dediğim gibi çok tırt bi dizi olarak nitelendiririm.
Sonuçta 3 sezondur bekliyoruz "Aha bu adam AI uzmanı , mutlaka imana gelecek yaptığı hatayı düzeltecek " diye...

Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:
Baltar iyi bir herif..en bastaki charm olayini gecersek eger yaptigi herseyi filmdeki butun karakterler yapardi gibime geliyor.

ya gozunuz kor mu sizin,

adam gidiyor mahkumu serbest birakiyor ve bir allahin kulu da hucresinden cikan mahkuma bisey demiyor.bu hucrenin etrafinda hic asker kalmadi mi? onu gec hucre hapishanenin icinde hapishaneden nasil cikti bu kari? hadi hapishaneden kacti, hucresinde olmayan bir cylon mahkum nereye gider napar diye merak edende mi yoktu pegasusta? koskoca amiral olduruluyor bizse kara thrace kime verdi verecek sahnelerini izliyoruz, baltar gidip mahkumu kaciriyor bomba veriyor sonra da biz yine baltarin cylon u skmesini izliyoruz.bu ne be boyle bilim kurgu mu olur, bi suru salakca mantik hatasi, en azindan bayagilasmis kadin erkek iliskileri bu kadar gozumuze sokulmasin be kardesim.her bolum 15dk salakca kadin erkek surtusmelerine ayrilirken bir iki bolum ayrica tamamen kadin erkek kari koca iliskisiydi.neyse yapimcilar baltar diziden cikmasin diye kastikca kasiyor sesini cikaran da yok kari kiz izlemeye de bayiliyor zaten izleyici.

boyle seylere itibar edildikce adam gibi bilim kurgu falan izleyemeyiz.vay ates ettim vurdum, vay koluma kablo soktum virusu temizledim, yok 6 bacakli ejder bilmemne.. bu ne ya..
Sosyal ağlarda paylaş

doğru söylüyorsun oraları çok saçmalık. mesela adamlar gittiler kobola baya mistik olaylara girdiler hatta dünyanın yerinide az çok öğrendiler. ki eskiden kobolun varlığı bile tartışılıyordu. ama şimdi kimse sanki öle bişi olmamış gibi davranıyor.

birde isterse bsgyi patlatsın baltar o dizideki en kral adamdır bunu da söylemeden edemeyeceğim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:
doğru söylüyorsun oraları çok saçmalık. mesela adamlar gittiler kobola baya mistik olaylara girdiler hatta dünyanın yerinide az çok öğrendiler. ki eskiden kobolun varlığı bile tartışılıyordu. ama şimdi kimse sanki öle bişi olmamış gibi davranıyor

adamlar dünyanın yerini öğrendiler şimdi oraya doğru gidiyorlar işte. O göz olayı falan onu bile buldular daha nasıl bahsetsinler? her bölüm, "hatırlıyor musunuz koboldaki o çılğın günlerimizi teeey" falan mı desinler?

Sosyal ağlarda paylaş

çekicem diziyide biri kısaca nerden baslamam gerektigini söylese :)

episode guide

su linki buldum episodeguide ama orda ilk sayfada bahsi gecen filmden falan bahsedilmiyor.

sezon 1 diye torrentbytsda buldugum dosyanında icerigi su :

Battlestar.Galactica.The.Lowdown.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E13.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E12.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E11.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E10.WS.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E09.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E08.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E07.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E06.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E05.WS.DVDRip.iNTERNAL.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E04.WS.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E03.WS.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E02.WS.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.S01E01.WS.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.2004.S01.Extras.DIRFIX.WS.DVDRip.XviD-SFM
Battlestar.Galactica.2003.S01E13.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E12.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E11.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E09.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E08.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E07.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E06.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Battlestar.Galactica.2003.S01E05.WS.DVDRip.XviD-MEDiEVAL
Batlestar.Galactica.2004.S01.Extras.WS.DVDRip.XviD-SFM.

the lowdown dedigi neki?

ilk film?

ilk film denilen bu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Allah belasini verecek spoiler kullanmayanin

bilader boşuna mı mod yaptım ben seni, editle işte spoiler içine al. kesecem maaşını.

bi de hakkaten ha bu forumlarda vizyon bölümüne girmek çok sakıncalı olmaya başladı. i'm legend'in sonunu görmüştüm ben, yeri gelmişken dert yanayım dedim :(
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar simdi ben sizin tum mesajlari siliyorum tartisma iceren.

Kendimde nasihat verecek yetkiyi gormuyorum, neyin dogru neyin yanlis oldugunu bildiginizi ve olayin dikkatsizliginizden kaynaklangini umuyorum.

Toplumun politik gerginligi hepimize yansidi yahu, bi salin be. Uzerinde kavga ettiginiz seyler hayali karakterler : )
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...