Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

Stealth olayı thiefin aynısı olacak heralde. Zaten projenin başında Looking glasstan Emil Paglairulo var. Bi de röportaj yapmışlar kendisiyle http://unifiedammo.wordpress.com/2008/07/31/conversations-emil-pagliarulo-on-fallout-3/

said:
But that said, I think there’s a level of tension you get with stealth gameplay that you don’t get with anything else. So we started with Oblivion and the stealth system in Fallout is actually a lot more robust than the stealth system in Oblivion. A lot of that has to do with the enemy AI and the different search states that they have. In Oblivion you’re either detected or hidden, now there are stages in between and you’ll know when to be cautious. In Fallout people can be actively searching for you, they’ll actually do the Thief thing and you’ll hear “Where are you? I hear something” and there’s that level of tension there that you didn’t have in Oblivion. You know I was just playing the [Supermart area] fighting the raiders and it’s like a lot of times in Fallout, the feeling is so desperate and you feel like you’re struggling for survival and when you’re sneaking you really feel like “Oh god, don’t find me, please don’t find me”. You’d get that occasionally in Oblivion I think, but for me it actually works better in a post-apocalyptic setting than I thought it would. In Fallout it’s more like the stealth stuff complements your regular gameplay, but it’s definitely a viable approach.

Yarım saatlik demoya ortak yorum ainin çok gerzek olduğu. En yalaka oyun dergisi bile kaçmaya çalışırken diz yüksekliğindeki engellere takılan npclere eksi not vermiş. Steath heralde EZ mod olur.
Sosyal ağlarda paylaş

FALLOUT DÖRT GELEYOR!
said:

Finally, Hines was good enough to confirm that there are plans to extend the Fallout franchise to a fourth game.

"We didn't buy the Fallout franchise to just do Fallout 3 and then stop," he said.

http://www.techradar.com/news/computing/bethesda-why-we-prefer-the-xbox-439961

Tabi söyleşinin ana fikri, bethesdanın oyun geliştirme platformu olarak pcyi değil de xbox360 ı kullanıyor olması.
said:

"If you have the PC as your lead machine you have the problem of not knowing what configurations people have, how many gigs of RAM or what graphics card they have," explained Hines.

"Obviously we are more familiar with the Xbox because we are familiar and the other thing is that the Xbox is much easier to take to tech shows.

"We can just pop the hard-drive off the Xbox and put it on any machine which is an advantage. Taking the PC or PS3 to these things just isn't convenient."

Yani diyor ki; "Biz bi konsol firmasıyız, bizden pc oyunları beklemeyin." Bana tercüman olduğun için teşekkür ederim Pete.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam resmen demiş ki:

- Pc ile uğraşmak çok kasıyor biliyor musun, biz kolay yoldan oyun yapmayı seviyoruz kasmadan yapmaya bayılıyoruz. O yüzden kolay kolay rahaat rahaat oyunlar yapıyoruz ve bunun için de böyle kutu kutu pense modundaki xbox'ı tercih ediyoruz, ne güzel değil mi. Teknolojik PS3 ya da güzel interface'li Pc bize çok karışık geliyor onlara kasmak istemiyoruz, zor oluyor. Ucuz para ftw...
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar oyunu acı çektire çektire öldürmek için süründürüyorlar..

budur amaçları..

ilk resimler beğenilmedi, ilk oyuniçi videolar beğenilmedi, oyunu oynayanlar beğenmemişler.. getirdikleri yenilikler(!) oblivion'da zaten vardı!! keşke oblivion NuKLEaR STRiiiKEEE!! Hurraayyy! gibi bi isim ile yapsalardı oyun katletme işlemini.

yok abi, başlıkta hangi yeni habere baksan adamlar oyunun önemli bir kısmını kesmiş, koparmış oluyor.

mezbahaya döndü buralar
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
http://img74.imageshack.us/img74/7439/albumpicphpna1.jpg

bu tipler ne ya tek kelime ile leş . Ulan fallout bu sims değil. Tamam oynayabirliğin içine ettin ama insan bari görsel öğelere dikkat eder bari.

Sims'le ne alakası var heh.
Doğum günü yazıyor bak yukarda.
Vault'ta doğum günü kutlamak ne zamandan beri yasak oldu da,
"sims bu"
"görsel öğelerin içine ediyorlar"
maksatlı bir mesaj yazma gereği duydun?

Hani yorumları okuyan da hiç Fallout oynamadılar sanacak :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun çıktığı zaman mükemmel olmuş diyecek üç tip oyuncu var

1. Bildiğin amerikan angsty teen 14 yaş konsol oyuncusu
2. CRPG geçmişinden haberi olmayan, Morrowind/Oblivion oynayıp dünyanın en iyi oyunları zanneden şuursuz oyuncu
3. Sırf forum muhalefeti olsun diye oyuncuların 95%inin "olmamış" dediği şeye "bence eskisinden bile daha güzel olmuş" veya "ben bu halini eskisine tercih ederim" diyen oyuncu

Edit: Tırnak kaçırmışım cık cık
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
konsol kafasında o basitlikte, konsol'a uygun interfaceli oyunlar cıkartıyor,ar buda onları konsol firması yapıyo exclusive olmasına gerek yok bir firmanın konsol firması olmak için.

hani dersin capcom, konami falan pc firması aslında pey pey derim

aklıma obliviyindaki diyalog çarkı geldi
böyle insanlar bi 20-30 seneye artık diyalogları kendinin klavyeden girdiğin oyunlar yapacaklar bu mal beteşta hala diyalog çarkı koyacak oyunlara
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
öyle birşey olmaz.
oyun mükemmel olsa bile "biz mükemmel olmuycak demedik ki, fallout olmayacak dedik, işte izometrik olmadığı için de fallout değil zaten." denir.

oyun mükemmel olsa bile halflife 2 - after nuclear war ek paket gibi bir şey olacağı aşikar. kısaca şimdiden söyleyim..
"fallout bu değil"
sonra da quote'larız da yazma derdinden kurtuluruz

bi de şunu anlamıyorum.. allah aşkına aynı kaynaklara mı bakıyoruz? hani benim baktığım şey iyi değil. grafik açısından çok başarılı bir oyun değil. konuya bakıyorum, çıkarılanlara bakıyorum elde kalan iyi değil. videolara bakıyorum ve fazla bir şey vaad edecek yan, yön göremiyorum. oynayanların yorumlarına bakıyorum onlar da iyi değil. hani suçlamaya gelince "gözü kapalı karalıyorsunuz" vs tarzı yazılar yazmak kolay da siz de "gözü kapalı savunuyorsunuz" işin doğrusunu söylemek gerekirse. yok bu yazılanlara, çizilenlere, anlatılanlara ve bize gösterilenlere fazladan eklemek isteyeceğiniz bişler varsa, ne bileyim oyunu oynadıysanız siz bizden habersiz, bethe$da'da tanıdıklarınız varsa, size ekstradan kaynak sağlanıyorsa yazın, koyun da görelim, öğrenelim.

hani bakıyorum şimdiye kadar çıkarılanlara cidden kötüler! hem oyun çıkmadan önce tanıtımı yapılan parçaları en iyi parçaları olması gerekirken tanıtım kısmında kullanılan parçalar çok kötü! ya oyun kötü (ki oyunu oynayanların yorumları da bunu destekliyor) ya da tanıtım departmanları bok gibi çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa'ya katılıyorum. Belki biz oynamadık ama oynayan bir grup var ve onların yorumlarını okuyoruz. Ben şahsen gerçekten "omg oblivion with gunz!!!" diyen bir preview haricinde oyunu beğenen birisini maalesef göremedim. Biz bişey bilmiyoruz hadi normal insanlarız ama oynayan o kadar oyun endüstrisinin içindeki bir sürü ayrı memleketten adam da mı bilmiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...