Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

İllaki bir yerden patlayacak, beklenti karşılanmayacak ama böylesini de beklemiyordum yuh ki ne yuh. Bunu yapan adamın Fallout'u geçtim multimedya tasarımıyla hatta genel mantıkla bir alakası olmaması lazım zira çorak zemine, felaket atmosferine sword and sorcery müziği koymuş. Bir an Aragorn Legolas Gimli üçlüsü ufuktan koşarak gelecek sandım. Şaka gibi ya unutmaya çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada forumlarda mod'un biri yazi yazmis bloody mess istemiyormus..... Tamam mod'un yazisini kim takar sonucta dev. felan degil ama bu iste bir bit yenigi sezdim umarim haksiz cikarim da oyuna bloody mess eklerler

Edit: Oyun ayrica xbox 360'a da cikacakmis yeni farkettim..

Sinirim bozuldu ama allahtan bioware, obsidian gibi firmalar var halen rpg'ler yasiyor

[ Mesaj 04 Mayıs 2007, Cuma - 15:33 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Jade Empire saf aksiyon bir konsol oyunu. PC'ye de çıkmış bir konsol oyunu. Bunun dışında Bethesda'nın yaptığı oyun safkan RPG, Fallout. Ayrıca konumuz Fallout ve Bethesda. Bu nedenle Bioware'in daha salak işler yapmış olması ne konuyu bağlar ne de mazeret olarak kabul edilir. Bethesda Fallout'un sitesine LoTR müziği koyuyor. Bundan daha salak bir iş hayal edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

jade empire en son baktığımda rpg kategorisinde değerlendiriliyordu. pc'ye çıktıysa ahı gidip vahı kaldıktan sonra çıktı. bethesda x-box'a yapıyor diye üzülüp bioware'in bahsi geçince söylememek olmazdı.

evet zaten fo3 müzik albümü, oyun değil. :p bana sorarsanız ben zaten tactics'in ambiyans müziğini fo serisinden daha başarılı buluyorum, bu duyduğumuz menü açılınca çalacak birşey olur en çok.

çok acele ediliyor hele bir teaserı görelim. oyunu kendimiz oynayana kadar o da birşey değil ama şarkı üzerinden oyun analizi yapmaktan daha doğru gene de.
Sosyal ağlarda paylaş

Her ne kadar başarılı olsa da Tactics müziklerini muhteşem Fallout soundtrackiyle kıyaslamam bile. Her kasabaya ayrı bir tat, ayrı bir atmosfer katan müzikleri o kadar iyiydi ki ambiyans olsun diye oyun dışında bile saatlerce dinlemişimdir. Tactics'in müzikleri insana post apocalyptic ortam hissi veriyor yani amacına ulaşmış, kabul edilebilir.

Başta Fallout müziği taklidi yapan bu sitedeki müzik ise "Yürüyün Mordor'a gidiyoruz!" çağrışımı yapıyor. Şimdi bir Max Payne 3 yapılsa, sitesine girdiğimizde McGuyver theme çalsa ne olur? Ben söyleyeyim WHAT THE FUCK?!? olur, hem de caps açık olur. Adama konsept nedir diye sorarlar.

Uçsuz bucaksız kurak toprakların üstünde etrafı ölmüş ağaçlarla sarılı eski, dökülmekte olan bir bina. Çoraklığını yakıcı öğlen güneşine mi yoksa savaşla kavrulmuş olmasına mı borçlu olduğu belli olmayan toprağın üzerinde ufukta gözüken üç yabancının koşusuyla toz bulutları oluşmaktadır. Kum rengi pelerinini savuşturan Tycho gaz maskesinin ardından endişeli gözlerle...bızzz..bıızztt... bızztt. (Yaylı ve üflemeli çalgılar) Vooo Voooo Voo voounnnnn nnnnn. Arathorn'un oğlu Aragorn kendinden emin adımlarla koşarken suratında kocaman bir tebessüm hakimdi. Cüce Gimli o gün hiç dövüşmemiş olmanın verdiği sıkıntıyla adımlarını hızlandırdı. Yol arkadaşları Legolas'ın suratında ise birşeylerin ters gittiğine dair bir endişe ifadesi vardı. Her ne kadar fonda çalan müzik atmosferi tamamlıyor olsa da sanki buralar onun diyarı değildi. "Bu müzik bu atmosfere gider mi? Bizim burada ne işimiz var?" diye sitem etti Legolas.

[ Mesaj 04 Mayıs 2007, Cuma - 19:02 tarihinde, arcane tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

işte sen diyorsun ki wasteland ortasında bu çalar, ben de diyorum ki çalmaz. kaldı ki ncr'a geliyordun boink boink hint potpurisi gibi birşey çalıyordu ki wasteland ortasında koyarsan o müziği ultra abuk olur elbette.

müziği yerine göre dinler karar veririz. diablo'da dındını dındını gitar solosu da uymaz gibi görünüyor ama tristram'a gayet güzel uymuştu. nerede çaldığını bir görelim hele.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sitesinde de olmasın diyorum. Site oyunun reklamıdır, aynasıdır. Hatta mümkünse düşüncesi bile olmasın.

Tristramdaki 12 telli, tonu vesaire ona göre ayarlanmış gitar. Çalış stili de ona göre, öyle rock havasında uçan kaçan bir solo yok. Ama bu... Resmen Fallout'un mirasına taciz. Korkutma bizi Bethesda.
Sosyal ağlarda paylaş

"Arathorn'un oğlu Aragorn kendinden emin adımlarla koşarken suratında kocaman bir tebessüm hakimdi. Cüce Gimli o gün hiç dövüşmemiş olmanın verdiği sıkıntıyla adımlarını hızlandırdı. Yol arkadaşları Legolas'ın suratında ise birşeylerin ters gittiğine dair bir endişe ifadesi vardı. Her ne kadar fonda çalan müzik atmosferi tamamlıyor olsa da sanki buralar onun diyarı değildi. "Bu müzik bu atmosfere gider mi? Bizim burada ne işimiz var?" diye sitem etti Legolas. "

- Ve ardından binaların arasında pusmuş karaltı, sararmış dişleriyle gülümsedi. Kirli parmağı 2. Dünya savaşından kalma (ki aslında kendisi böyle bir savaşın varlığından habersiz) ağır makineli tüfeğin tetiğindeydi.

Üç yabancıyı, hala ayaktayken, son kez iyice inceledi. Ve ardından sessizlik, dakikada 1000 mermi atan korkunç makinanın çığlıklarıyla bozuldu. Her bir mermi havanın ilerlemesini beklemeden adeta, atmosferi yırtarak hedeflerine ulaştı. Üç figür henüz ne olduğunu anlamadan vicutlarında acıyla karışık bir uyuşukluk hissetti.

Gimli yığıldığı toprak caddede sakalından akan kanı ister istemez izlerken, korkunç bir ivmeyle saplanan mermilerin kopardığı kolu legolasın tanınmaz haldeki gövdesine doğru yuvarlanıyordu. Cüce son kez nefes aldı. Boğazından garip hırıltılar çıkıyordu.

Ve falloutun kahraman bilmez evreninde, henüz daha yeni maceraya atılmışken, oracıkta öldü.

[ Mesaj 04 Mayıs 2007, Cuma - 19:50 tarihinde, Gimli tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 04 Mayıs 2007, Cuma - 19:55 tarihinde, Gimli tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

abi colun ortasinda yuruyosun, muzik sesi nerden geliyo? hic anlamam su oyunlarda muzik olayini.

sam yanlis o, damn snakes olmaz S.L. Jacksondan, madafakin snakes on da madafakin plane. adamin imzasi oldu artik madafaka.

[ Mesaj 05 Mayıs 2007, Cumartesi - 00:00 tarihinde, aquila tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

O da olmamış. Çölün ortasında Vault müziği çalıyor. Öyle bir fona 2 tür müzik seçeneği var. 1- Oyunun main theme'i çalar zira site müziği olarak konmuştur. 2- Atmosferi tamamlamak için fon müziği çalar yani herhangi bir felaketi çağrıştıran bir müzik veya çöl sesleriyle dolu birşey işi görür. Gökyüzü ne öyle nasıl bir renk paleti o. Ay, yıldızlar falan lol romantizmi yakalamış. Binayı mor yapmış, ağaçları sarı. Sağ kısımdaki kırmızılığın manası nedir. Ne patlama yerine ne de patlama sonrasına uyar o renkler. Bethesda'da en azından resim gayet pro, bunda hem resim hem de müzik patlamış. O photoshop öğrenmekte olan birinin deneme tahtası olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arcane demiş ki:
felaket atmosferine sword and sorcery müziği koymuş. Bir an Aragorn Legolas Gimli üçlüsü ufuktan koşarak gelecek sandım. Şaka gibi ya unutmaya çalışıyorum.

Yine bitirdin olayı ya.. rezillik hakkaten nedir bu müzik :S

[ Mesaj 05 Mayıs 2007, Cumartesi - 16:27 tarihinde, Mirage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...