Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Popomundo

Apache

Öne çıkan mesajlar

Los Angeles'te Warren Cameron olarak bulunmaktayım. Grubumuz BoomTown gelecek vaad eden bir Hip Hop grubudur ayrıca Barcelona ve çevresindeki Electronica müzik yapan arkadaşlara sesleniyorum: Barcelona Electronica mekanında sahne alın. Yeni mekan, yeni CEO'su oldum. Konserler vericek gruplar arıyorum valla. Bilet fiyatı vs benimle temasa geçin hemen hallederiz ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Popomundo text tabanlı bir rol yapma oyunu olup esas amaç seçtiğiniz müzik dalında kariyer yapmak gibi görünse bile, zamanla oyunun çehresi değişmiş, gelişmiş ve farklı yollar çizebileceğiniz bir oyun haline gelmiştir. Mühendis, doktor, vali gibi mesleklerin yanı sıra artık Swat gibi özel timler de oynanabiliyor.
Pek bi eğlenceli, pek bir güzel..
Ahanda benim karakter Warren Cameron kendisi BoomTown isimli Hip Hop grubunun lideri ve an itibariyle Barcelona Electronica isimli mekanın CEO'su olarak görev yapıyor. Pek bi şenlikli bir oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Ben LA'de oynuyorum. Kardeşim, yakın arkadaşlarım da LA'de oynuyor. 100+ gün önce oynamaya başlamış olan kuzenim, kuzenimin kız arkadaşı vs. de var.Onlar İstanbul'da başladılar. Valla biz hiçbir sorunla karşılaşmadık oyunda. Kaldıki benim grubun diğer üyesi Atlanta'dan eleman Türk falan da değil. Patronum ispanyol. Biz oldukça yardımcı oluyoruz birbirimize, gerek öğretmenlik gerekse diğer şeyler konusunda (misal yılbaşı öncesi herkese küçük havai fişek kutusu dağıttım, ondan önce yeni girenl arkadaşlara hemen mikrofon ve basic eşyaların dağıtımı yapıldı. Bu cuma sevgililer günü ve büyük ihtimalle kalp şeklinde çikolata servisimiz olucak)
Valla ben severek oynuyorum LA'de, LA vatandaşı da oldum hemen =) Önümüzdeki haftalarda küçük bir turum olacak, ondan sonra belki Avrupa'da bir ev alır ve onun üzerinden İstanbul'a da gelmeye çalışırım.
Ha bu arada tavsiyem sadece şudur; sevdiğiniz arkadaşlarınızla oynayın oyunu. Gerçek hayatta saçma sapan bir şekilde :

-Ya geçen günkü konser iğrençti! =)
+Hadi be! Kıskandım valla benimkiler hala berbat geçiyor.
-Bu arada Alice'le konuştum, bebek bekliyormuş galiba benim :D
+Süper lan, beraber mi bakıcaksınız o mu bakıcak
-O bakar tabi, ben sadece masraflarının yarısını öderim
...2 gün sonra...
-Bebek benim değilmiş olm! ^_^
+Yırttım diyosun masraftan
-Heee. Lan Fırat'ı kitap çalmaktan içeri almışlar be..

vb sohbetler yapmak çoook eğlenceli. (Başka bir arkadaş ise yemek yediği zaman falan popomundo cetveli üzerinden; düzgün bir lezzet ancak besleyicilik harikulade.. gibi geyikler falan yapıyor mütemadi) Kısaca arkadaşlarınızla oynarsanız çok güzel
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna yeni başladım, 1 gün oldu henüz. Acaba bu oyunu hazırlayan ekip Hattrick' le aynı mı? Çünkü özellikle yardım bölümünün hazırlanış biçimi ve olaylara yaklaşım biçimi tıpatıp aynı gibi. Ayrıca dasaaa'nın bahsettiği muhabbetler Hattrick'tekinin tıpkısnın aynısı gibi. Dahası iki sitenin forumu da aynı sistemi kullanıyor. :)
Sosyal ağlarda paylaş

55 gündür oyundayım ama toplam login'im 10u geçmez.
ehe iki hafta sonra demin girip baktım, depresyon yüzünden hastaneye kaldırılmışım ve işten kovulmuşum lol be.
naapmam lazım acaba şimdi?
keyfim nasıl yerine gelecek?
sabaha kadar eğlenmek'i işaretledim ama instant bi etki olmadı tabe :P

imza: ela inönü (taksim ilkyardım hastanesi)
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle hastaneye düşen Ela'ya cevap:
Valla sık sık bakman gerekiyor karakterine, şöyleki yaklaşık her 11 saatte bir update yapılıyor. 2günde 1 bakarsan bile yeterli olur. Moral arttırmak için şunlar var.
1.Alışveriş yap seçeneği. Paranın bitmesine sebep olur (paranın büyük kısmını bankaya yatır ve üzerinde 100$ falan kalsın, eleman bunu harcasın işte)
2.Sabaha kadar eğlen (ama bu sağlıktan götürür)
3.Kalp şeklinde çikolatalar (barlardan falan bulabilirsiniz 10$ fiyatı var ama 11$'da makül bir rakam [malın bize gelişi 10$ valla] Çikolatların sağlıktan götürdüğünü unutmayalım)
4.Önemli gün ve haftalar. Bu önemli günlerde (Camia>Popomundo takvimi) gereken bazı itemları kullanarak morali tavana vurdurabilirsiniz. Misal yılbaşında küçük havi fişek kutusu (50$), Halloween'de canavar maskesi (10$) ve sevgililer gününde size birisinin kalp şeklinde çikolata vermesi (10-12$)
Bu cuma sevgililer günü birisi sana kalp şeklinde çikolata versin ve onu ye.. Hepsi bu :)
Doğum gününde birisi doğum günü pastası verirse de moral boost geliyor sanırım ama şu ana kadar hiç kutlamadım :)

Aklıma gelmişken şuna da ekleyeyim, sağlık %70-75 iken (aslında %50'nin üstü spor yapmak için yeterli ama 70falan daha ideal) moral düştükçe çikolata yiyip, spor yapmaya devam ederseniz hem sağlık, hem moral yüksek kalır. (bkz. benim karakter) Bu sevgililer gününde morali tavan yaptırıp sonra bu morali koruma için en iyi yol bu olsa gerek. Ayrıca şarkılarınız üstünde çalışırken moral o kadar çok düşmez diye biliyorum. Son olarak ilişkiler de önemli, arada basın ilişkilere konuşun milletle falan. Ama griplilere sarılmayın, gripliyseniz de sarılmayın! (grip nezle uyuz vs. hasta iseniz sarılmayın millete!)

Diğer soru; şarkı 100% oldu ne yapayım sorusu yani;
Şarkının söz 100% ve beste 100% olduktan sonra bitirebiliyorsun istersen. Hemen sağ tarafında bulunan bitir seçeneğini tıklayarak. Ama eğer o şarkıyı bitirmezsen, yani müzik 100% olmasına rağmen karakterin o şarkı üzerinde (müzik üzerinde) çalışmaya devam ederse bestenin kalitesi artar. Aynı şey sözler için de geçerli. Nihayetinde üzerinde çok çalışılmış iyi bir şarkın olur. Ama bunu 50günlük bir karakterken yapman tavsiye edilir. Anca o zaman gereken yeteneklere sahip olmuş olursun.

[ Mesaj 28 February 2007, Wednesday - 15:18 tarihinde, dasaaa tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...