Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[shadowbane] daoc mu? shadowbane mi?

Tordex

Öne çıkan mesajlar

shadow bane ilginç bir oyundu esasında.Yani aşırı massive Darkfallda aşırı massive mesela daocta aşırı massivedi.Bu 3 oyundan başka massive olabilcek bir battlefield a sahip oyun yok başka. Wow mow hikaye zaten wow karambol oyunuda.DAOC mu sb mi desen o zamana göre daoc derdim.Daoc un altın çağları resmen klasik zamanı.Aşırı güzeldi.Shadowbane inde tadı başka tabi.Ama daoctaki kale savaşları ve Fazla fantastik olmayan bi dünyası vardı.Çok fazla fantasism açmıyor beni (wow vs) Böyle Büyücülüğün az olduğu melee,Okçuluk bol yapılan oyunlar daha güzel.Orta çağ Britanya da geçen oyunlar falan.Longbowlar aşırı güzel yani bu ortam.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle zamanlar ki türkiyede mmo oyuncusu bir elin parmakları kadar, daha ayağa internet kafelere düşmemiş daha iki gün wow oynayıp da başka birşey bilmediği için herşeyi wow ile karşılaştıran sübyanlar ortama girmemiş.

oyuncu kalitesinin tavan yaptığı dönemler, hangi oyunu oynarsan oyna kaliteli adamlar ile oynuyorsun.Ninja loot yaptığın için server side dışlandığın, karakterini silmek zorunda kaldığın. Venti ts i elit guildler haricinde bulunmayan.Rusun iskandinavın ortaya çıkmadığı, bir guilde girdinmi 72 milletten adam tanıdığın günler.

İnsanların gear scorela, itemla değil serverdaki saygınlığı ile ölçüldüğü, herkesin birbirini tanıdığı, yolda yürürken milletin birbirine selam verdiği, a noktasından b noktasına gitmenin kuşa binerek değil ölüm kalım mücadelesi ve saatler aldığı, zamanlar.

kısacası good old days
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

a noktasından b noktasına gitmenin kuşa binerek değil ölüm kalım mücadelesi ve saatler aldığı, zamanlar.

abi sb de guildsiz ayrı bi zordu ya. bide çömez çömez daha duvarsız sadece ağacı ve bi kaç shopu olan bi guilde girdinmi tamam. geliyolar kamplıyolar geliyolar kamplıyor, tecavüzlerin ardı arkası kesilmiyor.
son zamanlarda hele farma gidiyosun hadi duvar alalım diye hop 40 tane çinli geliyo. 10 kişi 20 çinli kesip ölüyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

D@rkwish said:

Şu anda 2 ayrı shadowbane emulator projesi var 1 di ama ekip arasında sorun çıkınca ayrıldılar büyük bir kısmınıda yazdılardı ama ne zamana biter bilmiyorum. Tekrardan nostalji yapmak isteyenlere :)

Abi yapıyorlar da o eski tadı vermiyor, emulator'e yeni başlayıp oyun hakkında kötü yorum yapan insanlar bile gördüm ben ki instant level atlayıp runeları dizip 65 levelda khan'a pvpye gidiyosun, zaten kimi haftasonları açıyolar previewleri, khanda 7-8 grup cn kamp yapmış yap yapabiliyosan pvpni gerçi 2k üzeri defli bi ranger falan yapmışlığım vardı vuramıyolardı pek o stabil template'lerle. Bir de kalenin köşe bloklarının içine girme bug'ını çoğu kişi bilmediğinden ölmüyordum da, yani ne biliyim bakalım ne olacak takip ediyorum ben de.

Mighty_THoR said:

öyle zamanlar ki türkiyede mmo oyuncusu bir elin parmakları kadar, daha ayağa internet kafelere düşmemiş daha iki gün wow oynayıp da başka birşey bilmediği için herşeyi wow ile karşılaştıran sübyanlar ortama girmemiş.

oyuncu kalitesinin tavan yaptığı dönemler, hangi oyunu oynarsan oyna kaliteli adamlar ile oynuyorsun.Ninja loot yaptığın için server side dışlandığın, karakterini silmek zorunda kaldığın. Venti ts i elit guildler haricinde bulunmayan.Rusun iskandinavın ortaya çıkmadığı, bir guilde girdinmi 72 milletten adam tanıdığın günler.

İnsanların gear scorela, itemla değil serverdaki saygınlığı ile ölçüldüğü, herkesin birbirini tanıdığı, yolda yürürken milletin birbirine selam verdiği, a noktasından b noktasına gitmenin kuşa binerek değil ölüm kalım mücadelesi ve saatler aldığı, zamanlar.

kısacası good old days

Hakikatten öyleydi, nötr guildden bi adamın kendi guildimize ters bişey yapması durumunda adamın etrafına 4 kişi toplaşıp "chat" aracılığıyla guildler arası siyaset tartışılan dönemler. Item'ım var vururum ölürsün değil, kişinin zekasını oyuna kurabilmesi oynayabilme skill'leri. Şimdi vıcık vıcık questleri yığıyorlar insana, embesil ceninlerin troll'lükleriyle uğraş dur. Bi kasıntılık, bi ezilmişlik hissi, insanın yanından uber ogre camışlara mount olarak binip parıl parıl parlayarak geçen tiplerin olduğu oyunlar falan. İğrenç kepaze chibi oyunların mmorpg dünyasına patlaması. Hiç yani oldschool denen şeyi her ortamda seviyorum.

Bunun dışında Faxion Online diye bir olaya rastladım, Stray Bullet Games, Shadowbane ve UO'da iş görmüş tipler mi ne çalışmış yapımında öyle bişey diyorlar da bilmiyorum ya olmamış gibi yani pek. Farkındalık yaratılmış ama o modern mmorpg kasıntılığı yine var falan ne bileyim. Gerçi yine yapmışlar bişeyler bakılabilir hani rezalet değil, oynadım kararsızım.

Bu arada insan gibi gelirse Shadowbane yeniden, toplaşalım ben bilmiyordum bu kadar adamın kaldığını.
Sosyal ağlarda paylaş

Rvr mantıgını bi araştır, yanlış hatırlamıyorsam RVR mantıgını oyun içinde, daoc dışında, bu kadar güzel uygulayabilen bir oyun yok. Sıkıcı diyen insanlara falan sakın aldırma. Kesin oyunu oynıyamıyorlardır, yada başka sebepleri vardır. PVE yi seviyorsan DAOC a başlamayı aklından bile geçirme. RVR mantıgında ülke savları mantıgı var. Eger iyi bir oyuncuysan hayatında oynıyabileceğin en iyi oyundur DAOC.
Sosyal ağlarda paylaş

shadowbane oynayan ufak bi kesim bilirler, Hing diye bir guild vardı korsan guildi. Kendi adalarından bütün dünyaya meydan okurdu adamlar.. Bi gün savaş çıktı 400den fazla adam toplanmıştı bütün dünyadan.

Önden scoutlar koşuyodu mage assassinler arkadan saydırıyodu aaaaaaaah ah.

Kanatlı bi ırk vardı onların hırsızları çok edepsiz oluyolardı. Çok rare bi rune düştüğünde nerden çıktığını anlamadan hooop yürütüp uçup gidiyodu ahahaha

shadowbane en iyi MMOydu ya
Sosyal ağlarda paylaş

CN 400 çıkarır zaten dünyaya gerek yok :P QFT,HoE,SD,TSP vs oynadıkları serverlarda genelde dominant olmuşlar diye duydum ama SB oynamadım kendim, emulatörü çıktığında daha iyi bir alternatif(diablo 3, ArcheAge veya Planetside Next gibi) piyasada olmazsa SD ile birlikte emulatörde ilk defa başlamayı düşünüyorum ve o ünşü sb.exe hatasını görebilmek için can atıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun said:

Rvr mantıgını bi araştır, yanlış hatırlamıyorsam RVR mantıgını oyun içinde, daoc dışında, bu kadar güzel uygulayabilen bir oyun yok. Sıkıcı diyen insanlara falan sakın aldırma. Kesin oyunu oynıyamıyorlardır, yada başka sebepleri vardır. PVE yi seviyorsan DAOC a başlamayı aklından bile geçirme. RVR mantıgında ülke savları mantıgı var. Eger iyi bir oyuncuysan hayatında oynıyabileceğin en iyi oyundur DAOC.

(tu)

daoc u beğenmeyenlerin %90 ı beceremeyen insanlar sdfs.
net en zor pvp si olan mmo idi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...