Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

@Mirage; gray fox a ulaşabildin mi?? ben onu yakalamak için girdim thief guilde ama henüz yok ortalıkta?

[spo]benim esas merak ettiğim şimdi ana questi bitirdim champion of cyrodill falan oldum ee ama bende hala brotherhood a giriş için verilen ilk görev duruyo acaba yapıp girsem nolur?:)
Bide amulet of king in peşinde koşarken mythic dawn ların bi magarasına giriyosun orda bi eleman karşılıyo seni 2 secenek çıkıyo ben orda direk sizi yoketmeye geldim deyip geberttim hepsini. öbür seceneği secip onlara katılmaya çalışan var mı?:)[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

oyundaki yapay zeka gerçekten hoşuma gitti. morrowindde düşmanı haritanın faullerinden yararlanarak biyere kilitleyip bırakabiliyoduk. ama burda düşman illaki sana ulaşacak bir yol buluyor. ayrıca gerçektende oyundaki her npc'nin bir amacı var ve onu yapıyor. script falan değil. bi quest gereği bi adamın yanına gitmiştim. taverna gibi biyere girmiş. bnde girdim adamla konuşmak için. adamı bulmaya çalışırken o sırada tavernadan çkıp evine doğru gitmeye başladı. bunu görünce şaşırdım baya. morrowindte quest için konuşmam gereken karakterler bir yerde sabit bekler.hatta morrowindte değil her oyunda böyleydi bu. çok hoş olmuş :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada halen yapmamislara soyluyeyim mutlaka Dark brotherhood quest serisine baslayin su ana kadar 170 quest yaptim ama hic biri Dark Brotherhood kadar zevkli degildi.

Gerek atmosfer gerek kurgu olsun Dark Brotherhood questleri harika

[spo]Hatta bir yerde psikopatin tekinin bodrum katina giriyorsunuz adamin gunlugunu okuyorsunuz zaten o gunlugu okuduktan sonra ciddi ciddi tirsmaya basliyorsunuz simdi eve girip bu adam beni kesecek diye =))[/spo]

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 17:14 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Arka arkaya 2 kere msj atiyorum kusura bakmayin edit yok

Mod shop

Peh bethesda Lucasarts olma yolunda hizla ilerliyor bu ne bicim para hirsidir boyle adamlar boyle basit modlardan para kazanmak icin kullandiklari nif exporter'i oyunculara vermiyorlar bu nedenle yeni modeller yapmamiza engel oluyorlar ve oyunda yeni model gormek bethesda'nin modlarina ihtiyac duyuyoruz o zaman ben ne anladim boyle modable oyundan

Sacmaliga bak 2 tane horse armor icin 2 dolar istiyorlar oy oy oy bethesda ben sana ne diyeyim bu gidisle fanlarini kaybedecekler zaten oblivion ile gozumden dustuler simdi de nif exporter cikarmayip kendi basit modlarini fahis fiyattan satmaya calisiyorlar =( korkarim fallout 3'de bethesda'nin para hirsina kurban gidecek

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 18:43 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar yol yakinken bir sorum olcak Rage olarak Argonian aldim ve Class olarakta Night Blade
Assasion alcaktim ama Argonian Assasion biraz garip geldi Gerci Night Blade ne kadar yakisiyor oda ayri konu :) . Biraz yardimci olurmusunuz orada yazani okudum Night Blade , Assasion e yakin biraz daha Magery agirlikli bir class ama yol yakinken danismak istedim sonra pişman olmiyim Oyun cok uzun hatali bisey yaparsam sıkılırsam bastan baslancak gibi degil :=) . Argonian larin tip yamuk ama ozellikleri hosuma gitti....
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası oyundaki hazır class'ların hepsi birbirinden beter. Custom class yapmak en iyisi. Major skill olarak da sadece savaşta ve genelde sürekli kullanacaklarını seç ki çok hızlı yada çok yavaş level atlamayasın.

Vampir olmak hakkında genel bilgi

Oyunda vampirler var tahmin edebildiğiniz üzere. Genelde de pek dostça davranmıyorlar o yüzden savaşmanız gerekiyor. Bunların büyücüsü var, rogue'u var, mage'i var falan da filan. Özellikle yakın dövüşte size bir hastalık bulaştırma şansları var. Bu hastalık ciddi bir şey değil ve kolay kolay farkedilmiyor. Bu hastalığı kapan ve bir kaç gün içinde bir çare bulmayan, kendini vampir buluyor.

Genel olarak vampir olmanın büyük yararları var, zararları da var tabii tahmin edebileceğiniz gibi. En büyük düşmanınız gün ışığı ve ateş. Vampirliğin dereceleri var. Uzun süre vampir kalıp da hiç kan emmezseniz bu derece artar ve tabiri caizse daha vampir olursunuz. İlk derecelerde yararlar da zararlarda az. İleri derecelerde gün ışığına çıkamaz oluyorsunuz ama özel güçleriniz de çok gelişiyor. Uyuyan birini bulup kanını emdiğinizde tekrar ilk seviyeye dönüyorsunuz. Genel bir not düşersek, vampirlerin davet edilmeden kimsenin evine giremeyeceği geyiği oblivion'da yok. İstediğiniz yere davetsiz girebiliyorsunuz. ;)

Spoiler ve skill / stat bonusları, detaylı bilgiler
[spo]
Disease ve İyileştirme Yolu
Vampilerle yakın dövüşte kapabileceğiniz disease'in ismi Porphyric Hemophilia. Tab tuşuyla girdiğiniz menüden büyü sekmesine gelip, en sağdaki sekmeyi seçerseniz üstünüzdeki buff'ları ve debuff'ları görebilirsiniz. Orda Porphyric Hemophilia varsa, 72 saat içinde vampir olacaksınız demektir, tabii iyileştirmediğiniz taktirde. 72 saat dolana kadar, bu disease'i iyileştirmek çok kolay. Süre dolarsa ve vampir olursanız, bir quest ile geri dönüşü var, ama ben yapmadım o yüzden bilemiyorum. Süre dolmadan disease'den kurtulmanın 2 yolu var bildiğim:
- Şehirlerde chapel'lerde bulunan büyük altar'da duva edin.
- Cure disease potion'ı için.

Vampir olmanın yararları ve zararları
Vampirliğin 4 derecesi var. İlk vampir olduğunuzda 1. derecesiniz. Her 24 saatte bir derece artıyor. Uyuyan birinin kanını emerek beslendiğinizde 1. dereceye dönüyorsunuz. Vampir olduğunuzda disease'e ve paralyze'a karşı 100 resistance kazanıyorsunuz. Bu vampir dereceleriyle değişmiyor.

Bir yerde okuduğuma göre ileriki derecelerde tanımadığınız insanlar sizle konuşmuyormuş. Disposition'ın max olması gerekiyormuş. Herkes benle konuşuyordu ama bilmem kaç guild'in master'ı olduğum için disposition iyi zaten herkesle. O yüzden bilemiyorum. Ama yolda herkesin, yüzün solgun gözüküyor git bi doktora demesi baydı. Dakkada 20 kere aynı cümleyi duyuyorsunuz.

En büyük kötü yön, gün ışığında damage almanız. İlk seviyede her şey normal, lay lay gezebiliyorsunuz. İkinci seviyede çok az damage alıyorsunuz, şehir içinde bir yerlere gidebilirsiniz, ama auto travel kullanmak için geceyi beklemeniz lazım. Üçüncü seviyede uzun yollar bile zorlayabilir, heal ede ede gidebilirsiniz. Dördüncü seviyede sadece çok kısa mesafe gidebilirsiniz. Birbirine iki yakın binalar arasını koşarsınız mesela. :p

Fire büyülerine karşı zaafınız oluyor. (birinci seviyede 20, ikinci seviyede 30, üçüncü seviyede 40, dördünce seviyede 50)

Onun dışında bazı skill bonusları ve ek özellikler var. Bunlar da birinci seviyede 5, ikinci seviye 10, üçüncü seviyede 15 ve son seviyede 20. Bu bonuslar ise şöyle:

Strength
Resist Normal Weapons
Speed
Willpower
Sneak
Mysticism
Illusion
Hand to Hand
Destruction
Athletics
Acrobatics

Yani sonuç olarak dördünce seviye bonusları harika, ama gün ışığına çıkamamak da çok büyük bir eksi. Ormandaki gün ışığındaki manzarayı kaçırmak üzer insanı yani. Ya vampir olup hep birinci seviye kalırsınız, kan emip durursunuz, yada anca oyundan sıkıldığınızda denemek için olursunuz. Ama yani hep vampir oynamak sıktı beni. Sorunuz olursa şettirin ama tabii.

Ha bu arada, kam emmek için uyuyan birini bulup konuşur gibi tıklıyorsunuz, size soruyor konuşmak mı istiyorsunuz, emmek mi.. :p[/spo]

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 22:03 tarihinde, Mirage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç şeyi düzeltelim :
-Büyücü ve mage aynı şey :)
-O bulaştırdıları bir hastalık değil bizzat ben seni ısırdım sende vampir oldun geyiği. Yabi orda hastalık diye geçiyo bakmayın.
-Kan emmezsen daha vampir olmuyorsun, ihtiyacın ola kanı almadığın için bir nevi rage e giriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

lockpick in mantığı çok kolay, security skilliniz olmasa dahi yapabilirsiniz hemen anlatayım zaten anlayacaksınız.bi dili bikaç kere ittirdiğinde çıkırt sesi geliyor ve yukarıya daha yavaş çıkıyor.tam bu sırada sabitleyin.bir süre sonra very hard lock ları dahi hiç lockpick kırmadan halledebiliyorsunuz ki ben bu olayı hiç beğenmedim çok çok kolay olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
yok hasta misin, suratina nolmus diyo.
sen de ona "nolmus?!?!!" diyosun.
o da "ben de onu soruyorum nooolmus?" diye cevap veriyo... oyle uzuyo iste...

ahaha abi bu mesaji okuduktan sonra kalkip oyunu almaya gitmek istedim, sonra laptopin kaldirmiyacagi bir kez daha aklima geldi vazgectim =(.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth eheh warrior yazcaktım dalmışım =)

Bu arada Porphyric_Hemophilia bir hastalıktır. Porphyria olarak bilinir. Oyunda da endurance'i 2 düşürüyor yanlış hatırlamıyorsam. Anca 3 gün içinde iyileştirmezseniz vampir oluyorsunuz. Öyle adam seni ısırdığı anda vampir olmuyorsunuz. Sadece bu hastalık size bulaşıyor.

Rage olayı ise sen öyle diyosan öyle olsun. Ama yine buff'ların olduğu ekranda vampirism ilk seviyede 25'ken, her seviyede 25 daha artıyor, 4. seviyede 100 oluyor. Ek olarak vampir güçleriniz artıyor, o yüzden daha vampirimsi oluyorsun diye düşünmüştüm. :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...