Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Kasımda Minimum ADSL hızı 512k Oluyor!

Vodan

Öne çıkan mesajlar

adamların dediğine göre 256kbps 3gb kotalı adsl dışındaki her hangi bir tarifede değişiklik olmuyor. sadece 256kbps 3gb kotalı fiyatı aynı kalmak şartıyla hızı 512kbps oluyor. kotası yine 3gb kalıyor. bu durumda adam 2 kat hızlı 3gb kotasını doldurabilcek. telekomun kotalı tarifesine göre kota dolduktan sonraki veri transferi boyutuna göre ek ödeme yapılıyor. bu durumda aynı süre download yapan bir kişi; 3gb kotasını 2 kat hızlı dolduracak ve ayda 2 kat ek ödeme yapacak.

tüm tarifelere yapılan bir yükseltme olmadıktan sonra bu tür şeylerin büyük bir gelişme gibi gösterilip reklam yapılması çok gereksiz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kesinlikle inanmıyorum inansam da en az 3 ay gecikme yaşarlar.

"Sayın bakan kablolarda yaşanan bir olay nedeniyle hız artışının gecikmeli yapılabileceğini bildirdi."

2 ay sonra
"Bakan bey sorun ile hala uğraştıklarını, önümüzdeki yaza kadar bitirebileceklerini bildirdiler.Hız artışı beklenirken düşüş yaşanan olay krize doğru gidiyor.Halk telekomu taşlamaya başladı.Yollar protestocu gençlerle doldu."[signature][hline]Bokun üstüne krep olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bu durumda aynı süre download yapan bir kişi; 3gb kotasını 2 kat hızlı dolduracak ve ayda 2 kat ek ödeme yapacak.

Hayır...Eğer adamın yapacağı iş belli bi işse, yani 3 sayfa gezip 3 şey indiricekse bunu daha hızlı yapıcak ek ödeme sadece daha fazla net kullanmak isterse yapacak.Yani fark yok sadece daha hızlı.Daha fazla ödeyecek gibi bişey yanlıştır[signature][hline]Bokun üstüne krep olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdik
256k 3GB Kotalı ADSL tarifesi 29YTL
512k 5GB Kotalı ADSL tarifesi 49YTL

Kotayı aşan her 1 MB için talep edilen ücret 0,008872 YTL
49-29YTL = 20YTL

3GB lik kotamızı 2GB aştığımızı ve 512k nın kotası seviyesine ulaştığımızı düşünürsek ise,
0,008872YTL x 2000 MB = 17,744 YTL
29YTL+17,744YTL = 46,744YTL

Bu durumda 512k ve 5GB kotalı olan tarifeyi satı almak bir nevi salaklık oluyor. E ozaman o tarifeyede mutlaka indirim yapılacaktır.[signature][hline]Atahost.net Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

said:
vimpir, 14 Ekim 2005 19:44 tarihinde demiş ki:
ya birakin hiz arttiriminida sabahtan beri anam agliyo nete giricem diye noldu bu adsl e gine:(

izmirde sorun yok nerdensin[signature][hline]Fistan, 24 Eylül 2005 16:09 tarihinde demiş ki:
peki o zmn tüm hayvanları yavşaklaştıralım hiç vahşi hayvan kalmasın
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 14 Ekim 2005 18:28 tarihinde demiş ki:
Şimdik
256k 3GB Kotalı ADSL tarifesi 29YTL
512k 5GB Kotalı ADSL tarifesi 49YTL

Kotayı aşan her 1 MB için talep edilen ücret 0,008872 YTL
49-29YTL = 20YTL

3GB lik kotamızı 2GB aştığımızı ve 512k nın kotası seviyesine ulaştığımızı düşünürsek ise,
0,008872YTL x 2000 MB = 17,744 YTL
29YTL+17,744YTL = 46,744YTL

Bu durumda 512k ve 5GB kotalı olan tarifeyi satı almak bir nevi salaklık oluyor. E ozaman o tarifeyede mutlaka indirim yapılacaktır.

peki o 5 gb i 15 gunde indircene 1 ayda indirmeyi mi tercih ediyorsun?

aradaki hız farkı sana zaman farkı anlamına gelmiyor :)[signature][hline]|Chaos Design & Hosting| |Sindarin MMO| |Ultimatr.Net| |Storm UO|
Sosyal ağlarda paylaş

Senin memory over loaded sanırım. Herhangi bir zamana yaymadım ben sadece indirim yapılacağının ispatını yaptım.

Haberden sadece 256k lık tarifede işlem yapılacağı sonucu çıkarılıyor. Eğer 256k ve 3GB kotalı olan tarife 512k ya çıkartılıp 3GB kotada sabit tutulursa,
512k ve 5GB lik güncel tarifenin otomatikman tercih dışı kalacağının ve bu sebeple o tarifede de bir iyileştirme yapılacağının ispatıdır o.

E düşünsenize 1024k ~8GB kotalı bir ADSL tarifesi varken bize aynı fiyata Limitsiz 256k bağlantı dayayacak değiller. İçinizden ama bu telekom dayar diyenleri duyar gibiyim. Ama yapmazlar merak etmeyin. Yaparlarsa limitliye geçip limit aşımı yaparız daha mantıklı olur :)[signature][hline]Atahost.net Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

bu sadece kotalılar için mi? Benim adsl şimdi sınırsız.Şimdi herkezin mi 512k olacak yoksa sadece sınırlıların mı ? Eğer öyleyse ben sınırlıya geçerim[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
kamilsu, 02 Eylül 2005 18:58 tarihinde demiş ki:
TAYYAR TARRAGINI KIRARIM ADAM OL
tekme tokat yumruk tırnak sac cekme ısırma yontma.

Yeni blog güzel blog,cillop blog,arşivli blog
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...