Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Kale saldırılarına bayılıyorum, tower shield'ı kapıp ittiriyorsun, ilk safın üstüden atlayıp temizliğe başlıyorsun bastard swordla. Ayrıca çok az ok var, bu yüzden kritik durumlar için saklıyorum yay'ı.

Eğer atlıları yakalyacaksanız atınız en hızlısı olacak, zırhınız önemsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
ya millet, şu anda marshallım ve birliklere emir verebiliyorum ancak Raid a village emrini vermek için tıkladığımda hata çıkarıyor kapanıyor oyun bi bilgisi olan varmı bu konuda?

şu gözden kaçmış sanırım bilen biri varsa lütfen...

bide soru üstüne soru :) Sanırsam bastard swordtaydı. şu anda Tempered Bastard Sword kullanıyorum, üstünde Çift Elli/Tek Elli yazıyor. bunun anlamı nedir? tek elli kullanılabiliyor ama çift elli kullanınca daha fazla hasar falanmı veriyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
bide soru üstüne soru :) Sanırsam bastard swordtaydı. şu anda Tempered Bastard Sword kullanıyorum, üstünde Çift Elli/Tek Elli yazıyor. bunun anlamı nedir? tek elli kullanılabiliyor ama çift elli kullanınca daha fazla hasar falanmı veriyor?

tek elle kullanırken speed penalty alıyordu diye hatırlıyorum ama emin değilim, geçenlerde emin olmak için forumunu karıştırdım ama bilgi bulamadım bir türlü. zaten aynı nedenle her oyunda bastard sword'u tercih ederim, ortaçağ için p90 gibi bişi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

sam ya sen biliyosundur
isyan ettim khergitlere
iki sorun olustu birincisi
ben dustum khana baba sen al dedigim yerleirn hepsi bana gecti 30 tane fiefim war
bunnari dagitabilir miyim
ikincisi khergitleri ezdim
15 lord benden 5i de kayiplarda
nerden bulcam bu adamlari
nasil yikcam bu khergitleri tam olarak
yane swadianlara barisalim diyorum
adam bana sen kimsin ki kralligin mi war lan durzu diyo napcam
Sosyal ağlarda paylaş

adam sen orayı ilk aldıktan sonra kime vereceğini bir kere soruyor, bir daha da değiştiremiyorsun. ben o yüzden bir mekanı aldıktan sonra save ediyorum deneme/yanılma için. hepsini kendine aldıysan artık değiştiremezsin bildiğim.

o kaybolan lord olayı en son yamada düzeltilmiş sanırım ama %100 emin değilim, ondan önceki sürüm oynuyorsan ondan olabilir. bug var işte bazen esir düşenler kayboluyor. çözümü yoktu maalesef.

khergit'lerin hiç mekanı kalmadığında sanırım krallarıyla konuşmak lazım ama benim oyunda kralın kendini buga kurban gitmişti yani bilemiyorum nasıl biter savaş.

swadian'lara gelince, ai kendi karar veriyor anlaşılan. ya da barış yapma quest'i veriyor bazen quartermaster uzun seri, onu yapacaksın. ya da mecbur savaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Rebel olunca kalelerin olmus iste daha ne istiyon:) adam kisitli zaten kralliklarin olayi o daha cok adam ve koruma saglamalari.. simdi isin yoksa dolas tavern ve koy doldur recruit..

Ben su an rhodoksun son kalesini kusatmis durumdayim icerde 600 adam - 20 lord ve 1 kral var.. bakalim o krallik yok olucakmi..

Arti sayet khergit kralini bulamiyorsan onun rival i olan bi eleman var onunla anlas kral yap herifi mis..
Sosyal ağlarda paylaş

ahah abi ben geçen oyunda kendimle konuştum O_o kalemin hapishanesine giriyim dedim, girdim sonra meydana dönmek için kapıya tıkladım bi kulenin tepesinde buldum kendimi, birliğimden 5-6 adam ve kendi karakterim karşımda duruyodu. konuşma açtım "tanışmadık senle sanırım" dedi "meraba ben xenocide" "meraba bende xenocide" şeklinde abuk bi tanışma şekli diyo işte şuranın şuranın lorduyum, benim için görev bile verebiliyodu köylerden birinden vergi toplamamı söyledi kabul etmedim korktum çıktım.
Sosyal ağlarda paylaş

bide nezamandır şeyi sorcam unutuyorum; birliğimde kendi ülkem dışında başka ülkelerin askerlerinden barındırmamın bi sakıncası varmıdır? şöyleki, vaegir'liyim ammavelakin svadyalıların arbaletçisi var mesela ama vaegirlerin yok. ayrıca nordların piyade birlikleri çok güçlü. öyle svadya nord vaegir karışık bişeyler yapsam bi sıkıntı yaşanır mı birlikte?
Sosyal ağlarda paylaş

Yav bu kale sahibi olma olayını anlayamadım,vaegir kralının gözüne girdim bağlılık yemini ettim banner aldım vs. ,sonra tek başıma 2 düşman kalesi aldım,krala msj gönderdim kaleleri istiyorum diye,adam diyo senin malın mülkün olmasa sana verirdim kaleleri ama şu an için lord bilmemneye veriyorum..,neyse boynumuz bükük kabul ettim de,benim malım mülküm nerdeymiş onu anlamadım.
Bide bu yeni lord seçimleri sırasında oy veriyoruz,bizimde lord olma şansımız yokmu?Yeni lordlar ne zaman ve neye göre seçiliyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...