Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gandalf The White vs. Raistlin Majere

Selamon

Öne çıkan mesajlar

simdi arkadaslar, fikirler belirtilirken, kisilerin ofkelenmesi de, sevinmesi de, uzulmesi de normaldir. cunku fikirler ayni zamanda duygu tasir. bu durumda bir kisi ofkelendi diye fikrini gozardi etmek yanlis bir yaklasim olur.

evet selamonun bazi mesajlarinda ben ad&d iyi bir cogundan iyi bilirim tarzi anlamlar var. ama neticede hepiniz ad&d yi bircok insandan daha iyi bilmiyor musunuz ? bilmeseniz burda tartisiyor olmazdiniz zaten.

bu noktada eger selamonun ben sizden daha iyi biliyorum demesi ne kadar yanlissa, baggionun da bu kadar sertce onun uzerine gitmesi yanlis. el elden herzaman ustundur, kimin neyi daha iyi bildigini her an icin bilmenin imkani yoktur. belki selamon, belki baggio bazi seyleri daha iyi biliyordur. aslinda gercek su ki, hicbir insan her seyi bilmez, her zaman bir kisinin daha hakim oldugu, digerlerinin olmadigi yonler ve bilgiler olur hayatta. insanlarin birden fazla sayida olmasinin amaci da boyle bir is bolumu sayesinde birbirlerinden olumlu sonuclar cikarmalaridir.

tarih bolumunde de insanlar bircok ciddi konuda tartisiyor, kimisi bazi seyleri digerinden daha iyi bildigini soyluyor, neticede herkes bildigini yaziyor ve sonucta tartismada bir sonuca varilabiliyor. kimse de kimseye agresif, fevri davranmiyor. bence heryerde boyle bir metod uygulanmali.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

abi son kez söylüyorum.
ben saygı felan göstermiyorum.
ancak durum ortada. raistlinin yapmış olduğu büyüler, Gandalf'ın yapmış olduğu büyülerden daha güçlü.

Gandalf'a saygım sonsuz. Ama iş büyüye gelirse, Raistlin daha güçlü. Bu neden hala inkar ediliyor anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu adama musaade etmiyorlar herseyi yapmasi icin. belli bir kader cizgisini bir plani icra edebilmesi icin oynayip duruyorlar adamla. yok eskaza is basa dusse, sauronla vs karsilasmasi gerekse demek ki bir salacaklar adami adam onune ne gelirse basket topu yapip oynayacak. raistlin in bulundugu evrende demek ki boyle buyuk gucler kader ve planlar yok demek ki ki adam basibos.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

unity100 teşekkürler. fevrileşmiştim gerçektende ve bana hatamı gösterdin, sağol. fakat olacak gibi değil. topici ne için açtım, bana ne gibi ithamlarda bulundular. ben dellenmiyimde ne yapayım. neyse belki daha fazla konuşursam bir yanlış yapıcam şimdilik bu kadar.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

hahaha milletin tartışıp da,kavga ettiği şeye bak! :lol:
Bari bir de doğru düzgün yapsanız şu işi.Tartışmak tarafsızlık,objektiflik gerektirir.Kimseye başka birisini yargılamak düşmez.Herkesin fikri kendine.Zevkler ve renkler tartışılmaz.
Tartıştığınız konuya gelince.Eh,bu biraz karpuzla ananası karşılaştırmaya benziyor.[hline]Mercy is weakness and weakness is death...
Sosyal ağlarda paylaş

Weis geceleri düşünecek bir erkek bulamamış raist i yaratmış. soora hergece bişey eklemiş fantazilerine göre. aha size geçmişin ve bugünün efendisi Cüzzamlı Raistlin Majere'in yaratılışı.

Oysaki Gandalf bir edebiyat profesörünün yarattığı bir dünyada, iyiliğin dengeliyicisi bir karakter olarak yaratılmış. Yaratılışta fark var bir kere.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

yazmıyım diyorum edemiyorum.
biraz az sıkın yahu.

Raistlini margaret weis yaratmamış.
Dragonlance, margaret ve arkadaşlarının oynadığı bir frp oyunundan yola çıkılarak hazırlanmış. Yani Raistlinin yaratıcı bir başka kişi.

Dediğim gibi, biraz objektif olun. Hala varsayımlarla konuşuyorsunuz. Gandalf büyü yapsaydı. Yapmadığı büyülerden dolayı onu güçlü sanıyorsunuz. Raistlin o kadar büyü yapmasına rağmen adama güçsüz büyücü diyorsunuz. Gandalf yarı tanrıysa yarı tanrı bana ne. Her yarı tanrı şu şu büyüleri yapar diye bir kaide yok.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 06 July 2003 23:54 tarihinde demiş ki:
biraz az sıkın yahu.
Raistlini margaret weis yaratmamış.
Dragonlance, margaret ve arkadaşlarının oynadığı bir frp oyunundan yola çıkılarak hazırlanmış. Yani Raistlinin yaratıcı bir başka kişi.

Bunu yazmaya hazirlaniyordum ben de.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

rasitlini, weis&hickman bir masa üstü oyunu sırasında geliştirmişler hatta weis bunu gözleri niye böyle demiş
arkadaşıda daha ilğiçekici olması için yaptık demiş weis bunu beyenmiş ve işte yazmış çizmiş bunu hakkında raistlina kişiliğini veren weistir hickman diyorki biz weise raistlini hiç bir zaman çok görmedik raistlin sadece onun.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 06 July 2003 17:22 tarihinde demiş ki:
said:
Sam, 06 July 2003 14:57 tarihinde demiş ki:
raistlin'in tanırısı olduğu dünyaya bakın bir de gandalf'ın yarı-tanrı olduğu dünyaya. orta dünya ansalon'u dörde katlayacağından gandalf da raistlin'i ikiye katlar..

ansalon öyle bir kıta ki cüzzamlılardan tanrı, ayollardan parti lideri, hayat kadınlarından ejderha binicisi çıkarıyor. toprağı yaramaz bir kere..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
ilk paragrafı hangi mantığa dayandırdın anlayamadım, yüz ölçüm gibi gözüküyor.dl nin tamamını bilemezsin rakamsal olarak ikisinin de bilemezsin yani buradan bi patladım

ikinci paragraf ise dl yi bi daha okuman gerektiğini veya okumamış olduğunu kanıtlıyor ve daha feci patlıosun

boom ![hline]they say...                                         
when you hunt the engineer-
the engineer also hunts you!

popocu arcane sonra çevirmeye çalışmışsın "benimkinin geyik olmadığını nereden biliyorsun" diye, eteklerin tutuşmuş ama söndürememişsin.. :)

dl'yi bir daha 70 yaşında filan okurum pembe dizi seyredilen yaşlarda..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

bence 2 side farklı.

Gandalf sosyetik bi kere.

Raistlin karizmatik.

ikisi farklı dünyada farklı kurallar ve farklı tarzlarda yaşıyorlar bence karşılaştırmak doğru olmaz Mage leri.

Ama warrior lar karşılaştırılır çünkü str önemli olduğu için kurallar aynı.[hline]I asked a god for poison cradle me,
Sown to my dreams souls searching,
death blossomswhere clouds lie over me,
Held in god's hands death blooming.
Sosyal ağlarda paylaş

Gandalfı destekleyenler uzun uzun nedenleri vb. şeyleri belirtmiş raistlinden neden üstün oldugunu söylemişler.

Ama raistlini destekleyenlere bakarsak... Sadece "Raistlin Yönetir" tipi mesajlar var...

Şimdi aslında Ad&d ve normal olarak DL'nin "asıl" yaratıcısı J.R.R Tolkien. Bu açıdan bakarsak Raistlin'de Gandalfın izinden giden ve efendisini geçmek için şişirilmişte şişirilmiş sağından solundan zart zurt büyü atan "büyü gücünü faal olarak kullanan" biri.
Gandalf ise Raistlin'den onlarca kat güçlü bir edebiyatla yaratılmış ve "büyü gücünü kullanmadan önce diğer bütün olasılıkları deneyen ve gerekmedikçe büyüsünü kullanmayan" biri.

Eger orta dünyaya bakarsak Gandalf Hertürlü büyücüyü falan harcar tıpkı yüzük tayfını bi yıldırımla tutusturdugu gibi(düşünün Raistlin dediğimiz çoookkkk sonra doğmuş güç delisi hastalıklı genç bir büyücü olacak sadece,yüzük tayfı dediğimiz ise...neyse). DL de ise bir beyaz cüppeli olarak çok uzun zamanda bir siyah cüppelinin ulaşabilceğinden çok daha fazla bir güce ulaşacağından(DL'deki büyücülük sistemi diyelim) ve gandalf yeterince uzun yaşamış oldugundan(kryyn'ın yaratılısından önceki olaylara şahit olması gereken birinden bahsediyoruz burda- ayrıca yüksek kudretini kontrol edebilecek bir yapıdan) Raistlin'in sizce ona karşı bir şansı olabilir mi??

Abyys de takhisis'i nasıl yenemediyse Kryyn üzerinde de Gandalfı yenemez o zaman mantıken...

Durum 2-0 paticik özel kupası bence gandalfın...[hline]Warrior Of Bizim Mahalle Delikanlıları
20.level Monk
Hastasıyım tekme tokat ejderha dövmenin
Sosyal ağlarda paylaş

hehe bu tip kıyaslama threadlerine mesaj atılmaz aslında ama aklıma komik bişey geldi. (kim yener umrumda değil onu söyleyeyim de bir)
Şimdi burda "Raistlin yener" diyenlerin gösterdiği sebep Gandalfın hiç büyü yapmaması, yaşlı beyaz cüppe giyen bilge birisi olması di mi?
E bu takdirde şu soru gündeme geliyor: Gandalfı kim yenemez? Winnie the Pooh? Snoopy? BGG Melih?

Bi de yine mesajları okurken aklıma bişey daha geldi: Diyelim Raistlin Gandalfı yendi ( eşittir öldürdü) eee? Gandalf daha önce de öldü ki zaten? Sonunda o evreni yaratan güç daha güçlü bi şekilde tekrar geri gönderdi. Bu durumda askerdeki emir komuta zinciri gibi Raistin bi yukarı çıkıp onu resurrect eden tanrıyı (veya tanrıları) da öldürmesi gerekiyor.

Ama onların da büyü yaptığı görülmedi di mi? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında alıcan eline şööle iricesinden (tercihen meşe) bi sopa,koyacaksın tespihi cebine,topuklarına bastugun ayakkabılarıda iyice geçirecen ayaana,ondan sonra "Sizin gibi fantazyaları çok gördük biz zamanıyla,sizin büyünüz ve plasma silahınızın havagazı oldugu kadar bu sopa gerçek. Ya Bismillah" diyip girişçen bi ona bi buna bi ona bi buna bak ne gandalf kalıyo ne terminatör ne rasitlin:) :)

İmanın güçlü olsun yeter:)[hline]Warrior Of Bizim Mahalle Delikanlıları
20.level Monk
Hastasıyım tekme tokat ejderha dövmenin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 07 July 2003 01:48 tarihinde demiş ki:
ben sizden daha güçlüyüm. hadi aksini ispatlayın heha.
saçmalığa doğru gidiyor bu kıyaslama iice.[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

yok bak undying cok guzel anlatmis mevzuyu.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...