Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nerf shamans dioruz ama

Blackfake

Öne çıkan mesajlar

shaman 1 vs 1 de üstün.. varmı daha cvp ? keşke blizz flam strk gibi aoe spell ler gelir 1.7 de mass pvp dede kral olursunuz.. bide arcane misssile.. mc de ezilioz diosunuz ya işinizi gorur... siz aglıyorsanız biz karakterleri silelim..[signature][hline]Burning Legion - LvL 60 - Human - Mage - Mayweda

Guild - Yoktur

Eternal, 06 Temmuz 2005 10:23 tarihinde demiş ki:
bak ben bi fire mage ezdim adamın hayalleri kurudu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben katılmıyorum.Shaman imbadır ve imba kalır.druid konusuda doğru ama druid horde a özel değil.shaman a imba denmesi veya ağlanmasının sebebi paladine kıyas daha iyi olmasıdır.eğer paladinde shaman gibi imba olsaydı kimse bişey diyemezdi neden diyemezdi,çünkü paladinde alliance a özel bi class.çıkıpta burda druidle shamanı karşılaştırmak saçma herkes olabiliyo druid.

asıl konuya gelince shaman gerçekten imba.hem offtank,hem healer,hem caster.zaten bu nedenler yetiyo düşünüyorum.ama daha birsürü neden var.Teşekkürler.

ayrıca Mayweda +1[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 10 Ağustos 2005 12:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Shaman 1v1 de imba bir classdır fakat raid de hunter, warlock yada mage e yaklaşamaz.Ama gerçekten 1v1 de imba bir class.
Ama arada shamanın bütün talent ağaçları güçlü diyen bir arkadaş gördüm kendisi bence çok yanlış.Aksine shamanın talent ağaçları o kadar güçlü değil.Shamanı güçlü yapan kendi özellikleri.

Zaten dikkatimi çeken şey blizzard shaman'ı nerflemek yerine diğer classları bufflamaya başladı.Yakında hepiniz bize ulaşırsınız merak etmeyin.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

abi cidden çok komik şeyler söylenmiş
"mail giyiyo hemde büyü yapıyor" thrall plate giyiyor büyü yapıyor.inanmayan thrall a saldırabilir 2500 vuran storm boltlarını tadabilir
"shaman duelde herkesi yeniyor bu mu adalet" mage de herkesi yeniyor bu mu adalet
ayrıca popeye büyüleri koymuş karşılaştırmış.shaman ın healing olayını priestle karşılaştırmak absürd oluyor biraz.priest in 8k üstü manası varken shamanın en piskopat gear la manası 6400 felan olur o zamanda melee armor felan yerlerde olur.aynı şey mage için de geçerli.mage gibi nuke yapan bi shaman zaten ölüme mahkum(istisnalar kaideyi bozmaz (forex graul teh nuker) )
hadı kaldırdık abi heal ı nuke ları.hadi leather giyelim.ee shamanın olayı ne olacak?[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Fflar strikes back
Sosyal ağlarda paylaş

herkes earth shocktan şikayetçi. neymiş, belli bir süreyle yapılan büyüleri dispel edebiliyormuş.
kaldıralım madem earth shocku.
ama onun yerine biz de root isteriz. en azından kaçarken rakibi rootlarız, wolf forma geçip koştururuz..

shaman imba felan diyorsunuz da, rogue'lara karşı ne yapabilir ki?
rogue stealthten çıkıyor, backstab felan kombo çekiyor
sen daha ne oldu anlamadan, ilk saldırını gerçekleştiremeden canının yarısı gidiyor.
heal yapayım diyceksin yok, o zamana kadar ölmüş olursun zaten.
shock? atsan bile gene 6 saniye sonra öleceksin.
frost shock atıp geri kaçıp healleneyim diyorsun, adam zaten dibinde, hemen öldürüyor :)
shaman'a mail gelince biraz daha dayanıyor ama tabii mail overpowered imiş. leather ile melee class'a karşı sanşı ne olacaksa :)

mage bir elite mob'u shaman'dan daha çabuk öldürebilir, elindeki damage büyüleri daha güçlü.
druid warriordan daha iyi ac ve hp'ye sahip oluyormuş, zaten root'u yeter adamın.

ama tabii onları geçiyoruz shaman overpowered.
nerf shaman. diğer classlara da "i win" butonu istiyoruz :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

root isterlermish. snare kullanin ishte. ulan biz napalim be. okudukca kendime sinirleniyorum neden main karakterle alliance actim diye. acicaktim okuz samani ondan sonra yok imba diil normaldir bu dicektim. 1vs2 yapiyorlarmish ama 1vs3 yapamiyorlarmish. vay icim gitti. ben warriorla adam gibi 1vs2 yi becerdigim zaman ss falan aliyorum o gunu tatil ilan ediyorum .. nerde lan warriorumun heali. 10 dk cooldownlu 1 heal isteruz. hade[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mage bir elite mob'u shaman'dan daha çabuk öldürebilir, elindeki damage büyüleri daha güçlü.

saka dimi bu ?
iki saattir burada pvp uzerine tartisiyoruz classlari hala pveden bahsediyorsun oeh

adam buyucu bonec isi buyu yapmak yani birakta dd spelleri guclu olsun shamandan( gerci warlocklarin damageler bizden daha beter olabiliyor )
umarim geyigine yazmissindir bu mesaji cok komik geldi bana[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

dumrul zaten herkes warriora buff gelmesi konusunda hemfikir onu karıstırma bousna.bizim demek istediğimizde bu zaten,paladine warriorda olmayan ranged execute vermişler.bu verilecekse warriora verlmeli,shaman güçlü diyosunuz ama shaman av da ve bg de dökülüyor palanın yanında.bg de 3 pala varsa ve birlikte saldırabılıyorlarsa(ki bunu yapamıyorlar)kimse öldüremiyo meretleri.oysa 3 değil 5 shama saldırsın 5 shamanı 5 kişi cokcok rahat durdurur[signature][hline]mart ayı süresince yoğun işlerimizden dolayı kapalıyız
Sosyal ağlarda paylaş

talentlarımız güçlüymüş
melee saldırımız güçlüymüş
direct damage büyülerimiz güçlüymüş
buff büyülerimiz (totem) güçlüymüş
heal yeteneklerimiz güçlüymüş
wolf form imbaymış felan filan.

ama aynı zamanda diyorsunuz ki, "warrior kadar vurmuyorsunuz, mage kadar iyi dd büyüleri yapamıyorsunuz, priest kadar iyi heal yapamıyorsunuz, ama yapmayın isterseniz".

talentları nerfleyelim, melee damage'i nerfliyelim, dd büyülerini nerfleyelim, totemleri nerfliyelim, heal yeteneklerini nerfliyelim, wolf formu nerfliyelim.

e ne anladım bundan. rakibin tek vuruşta verdiği hasarı karşılayamayacak bir heal, rakibi on saatte öldüremeyen melee damage, deli mana yiyip az damage vuran direct damage, classa hiç bir avantaj sağlıyamayan talentlar...
öyle bir durumda bunun "plate giyemeyen, her atağı %100 miss olan fighter"dan bir farkı kalır mı? jack-of-all-trades, ama "apprentice-of-all-trades"...

şahsen wolf form yerine invisible bir panter formu çok daha işime yarardı.
root + panter yapıp kaçardım :)

paladin, alliance'da shaman'ın karşılığıdır denmiş.
paladinle shaman çok farklı classlardır. paladin warrior'a benzerken shaman rogue'a benzer.
paladin daha iyi tanklık yapıp, damage absorb ederken, shaman melee'de daha çok damage vurabiliyor.
bir warrior, rogue kadar iyi damage koyamıyor, e paladin de o yüzden shaman kadar iyi damage koyamıyor. ama combat durumlarında shamandan daha uzun süre dayanabiliyor.

daha önce dediğim gibi, shamanı nerflemek onu işe yaramaz bir class yapacaktır. onun yerine, classların belli özelliklerini bufflamak çok daha işe yarar.

ayrıca hatırladığım kadarıyla pvp'de ve duel'de en güçlü class mage idi. bu mage aynı zamanda instance'larda shamandan daha çok işe yarayabilen bir classtı :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hancer, 10 Ağustos 2005 01:01 tarihinde demiş ki:
Warrior um ama class im la karşılaştırmayacam asla
Kaba tabirle Shaman deyince :
Mail giyen, buyu atan(ilginc bi ikili), Heal yapabilip envayi cesit totem dikebilen(aynı anda 1 diye biliyorum ama farketmez secenek bol, avantajı cok) gene ilginc bi ikili, bufflayip kendini REZ leyebilen, inekten kurda dönüsebilen , shield kullanıp silahların her bir cinsini kullanabilen bir classtan bahsedip,
guclu degil onlarda her lvl 60 gibi normal demeyin degil azımla gulmek. gulmek bi tarafımdan gözyaşı akıtırım abartıp.
bi kere bir shaman kendini nasıl tanımlar ?
tank ? caster ? stealther ? hybird ? dmgdealer ? healer ? buffer ?
utanmadan bide bloodlust ? e yuh demek yetersiz kalıyor beni ateşlendirmiyor.
Önce shaman olan arkadaşlar yukarıda saydıgım sınıflardan birine tanımlasın kendini...
hayır bunların hepsini yapabilen bi class ben normalim derse tekradan degistiriyorum cumlemi gulmekten bile waz gecer agzımı bi karış açar aptal aptal bakarım suratlarına ( malum warriror int yok :D
Önce ne oldugunuzu bi çözün ondan sonra normaliz diyin.. bide diger siniflar nedir özelliklerine bakın ve kendinizi herkezin uzman oldugu bi alanda eşitlemeye çalışmayım
misal : warrior 3k + crit atiyo, mage in manasi bitmiyo, priest daha fazla heal ediyo, pally plate giyiyor gibi lafları utanmadan sarfetmeyelim lütfen

Ozaman sana tavsiyem aç bir tane shaman karakter..
High lvl yap..
Instancelara gir MC yap Onxy yap..
Instance larda attığın WF totemden başka işe yarayabilecek bi totem daha varmı bi bak..

Totemlere bu kadar laf ediyorsunda bana combatın gidişatını baştan aşşa değiştirebilecek bir tane totem soylesene ?

Eğer shamanı hybird olarak görmüyorsan daha ne diyebilirim ki sana ...

Şunu hala farkemediniz malesef..

Shamanlar hiç bir classın iyi oldugu bi işi ondan daha iyi yapamaz..

30.000 tane silah abilty si olan warr kadar melee takılamaz..
Mage kadar spell ve spell crit takılamaz..
Priest kadar healer takılamaz..
Druid kadar esnek takılamaz..
Rogue gibi takılamaz..
Herşeyden biraz almış bir classı bu kadar abartı görüyorsan hele hele warrior la shamandan korkan biriysen zaten yapabilecegin hiç birşey yok önce önyargıdan kurtul[ signature ][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
MageFire Blast (Rank 7)
340 Mana 20 yd range
Instant cast 8 sec cooldown
Blasts the enemy for 431 to 509 Fire damage.

ShamanEarth Shock (Rank 7)
450 Mana 20 yd range
Instant cast 6 sec cooldown
Instantly shocks the target with concussive force, causing 517 to 545 Nature damage. It also interrupts spellcasting and prevents any spell in that school from being cast for 2 sec. Causes a high amount of threat.

Priest Flash Heal (Rank 7)
380 Mana 40 yd range
1.5 sec cast
Heals a friendly target for 812 to 958.

Shaman Lesser Healing Wave (Rank 6)
380 Mana 40 yd range
1.5 sec cast
Heals a friendly target for 832 to 928.

1. kortugumu kim söyledi
2. pardon ? mesaj atmadan önce DİKKATLE okunası şeyler yazmış absolute... Ha bide şamansan istanbul da bi surum kopru war bunları bilmiyorsan eger
Sosyal ağlarda paylaş

kimse shaman onxia da mc de süper veya berbat demiyor ki ? biz pvp den bahsediyoruz.. shaman cogu class ı eziyor.. pardon hepsini eziyor..[signature][hline]Burning Legion - LvL 60 - Human - Mage - Mayweda

Guild - Yoktur

Sosyal ağlarda paylaş

Eğer lvl60 bir warrior olup shamanlara karşı durmadan eziliyorsanız yada arada item farkı büyüktür yada siz oynamayı bilmiyorsunuzdur.LVL60 olmayıpta yorum yapmayın bu arada.Oyun lvl60 da oturuyor çünkü.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

"shaman cogu class ı eziyor.. pardon hepsini eziyor.."
rogue? mage? priest?
eğer bunlar shaman'ı yenemiyorsa, afedersiniz cidden oyundan anlamıyorlardır :)

alliance'da class açan çoğu kişi, bu classlar pvp'de üstün diye açmadı mı? shadow priest über, frost mage über diye dolaştılar durdu.
ama tabii "i win" butonu olmadığından tutup shaman'la kıyaslamalara gidildi :)[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 10 Ağustos 2005 15:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya birde şimdi adam gelip pve build yapıyor daha sonra pvp buildlı shamana yenilince hemen shaman imba diyor.Böyle vakalarda çok yani.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

aqila bilmemne tarihinde şey demiş
shaman güçsüz diyenler warrior oynasın

valla şahsen ben kendim bizzat her class ı denedim.fakat 2. bir mana class kasmaya sabrım olmadığından warrior rogue ve druid kasmışlığım var (druid fazlasıyla hybrid mana kasılan bişey değil) bunların arasında rogue en güçlü geldi ama warrior u da oynaması bir o kadar kolay( 60 da değil gerçi) bi mobu kesiyorsun sonra diğerine charge sonra diğerine böyle devam ediyor.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Fflar strikes back
Sosyal ağlarda paylaş

evet.. o yüzden 10 shamandan 11 tanesi Zuhahuahuahu Caster Katiliyim oyle bir eziyorumki dikiyorum totem i /dance modda kesiyorum... Bu lafları cok okudum ben.. sor bakim kaçtane shaman mage ye eziliyor... çekinme abicim sor..[signature][hline]Burning Legion - LvL 60 - Human - Mage - Mayweda

Guild - Yoktur

[Bu mesaj ozii_x tarafından 10 Ağustos 2005 15:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...