Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nerf shamans dioruz ama

Blackfake

Öne çıkan mesajlar

Shamanda herşeyden var ama hiçbiri mükemmel değil diyorsunuz.
E bari mükemmel olsaydı :) Yok artık
Ayrıca mükemmel değil ama mükemmele yakın maşallah. Heal hariç diyecem ama o heal yetiyor shamanlara hemde fazlasıyla. Hadi herşey tamam diyelim,ama spell interrupt çok saçma. Druid shamandan kat kat daha fazla caster ama druidde bile yok spell interrupt.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

druidi hic acma cuce :) bir mage olarak neler cektigimi bir ben bilirim birde diger mageler :P

bazen ibis druidler cikiyor onlari oldurunce seviniyorum druid oldurdum diye ehe[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

simdi birde soyle birsey var,
shaman 1vs1 de kuvvetli ama takim oyunudn birsye yapamaiyor.
MC BWL falan.
Simdi Mc ye neden gidilir? Item icin.
Neden item kasilir Pvp olan oyunlarda?
E karsindaki insana karsi galib gelmek icin.
e zaten adam 1vs1 de ottuyor. Item kasarkende biraz zorlansin.

Hani diyorsunuz ya 60 olmadan konsuhmayin diye. 2 dk konushucam o zaman
Us ve Eu da olmak uzere 2X60 warrior , hunter , mage var. 60 lvl shamanla uzun sure oynadim.60 lvl paladin ile daha az bir sure. warrioru ve shamani yan yana koyuyorum. az cok kendime gore bu oyundan anliyorum. warriorla 100 apm , 30 tus bindli bir sekilde adam dovcem diye mideme agri giriyor.. hani 60 oldum konsuhuyorum ne diceniz? kac taneniz warriorla oynadi da shaman imba degil diyor? e warriora sonunda Grand Justice of Vita diye skill geldiginde (Rank 1 . Heal yourself and all alies around 6.02 10^23) bende warriordan bashka karakterle oynamamish olsam bana da hic imba gelmez , ustune nie bu buff yapmiyor yaninda die thread acarim.
neyse.
nerf teh win[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaenin, 10 Ağustos 2005 00:08 tarihinde demiş ki:
Plate giymek , silahla vurmak , frost shock , heal , totem

Bunların hepsi birleşince yeterince imbalanced oldu zaten daha da kasmaya gerek yok bence .

Şakacı birisin sanırım :)
Silahla vurmak ne demektir ya pek anlam veremedim gülmekten..
PLate giymek ? Sizin gibi shamanın daha özelliklerini ve nasıl kullanıldıgını veya zayıf yanlarını bilmeyenler nerf nerf diye bagırıyor zaten..

Eğer cooldownı olan Earthbind totemi dönüp wandla kıramıyorsan shaman nerf degil get some training derler adama..
Frost shock da frost shock 4. den sonra zaten yemiyor kimse ama hala bu shock a b.k atıyorlar..

Dün scholoda bi warlock arkadaş vardı başımın etini yedi bas bas bağırıyor 5-6 lık grupları shackle ve sheeple 2 sini durduruyorsun geriye kalan 3-4 tane moba es at es at diye bağırıp duruyor sonra bana trip yapıyor (es=earth shock)
Sanıyorki es aslında Colt45 şarjörü takıp basılı tutuyorsun sanki..

Bu adam ally olsaydı nerf shaman diye bagırırdı forumlarda..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 10 Ağustos 2005 00:35 tarihinde demiş ki:
shamana overpowered diyen noobsterdir bu kadar.

oynayin bir shaman gorun. mc de gimped healbotuz, av ye exalteddan sonra girmiyorsun zten, wg de druidden daha kotuyuz (eb totem disinda, bak o ise yariyo).

genel olarak kotu class iz demiyorum ama bizim yaptigimiz isleri herkes daha iyi yapiyor.o yuzden shamanlar genel olarak gereksiz bir class gibi oluyorlar. tabii horde olmayanlar bunu anlayamaz, ama konusuyorlar yine iste.

Horde olmayan degil horde olanlarında bazıları bunu hala anlamıyor malesef..
+1[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Wissy, 10 Ağustos 2005 00:39 tarihinde demiş ki:
Peki sence neden Horde'un yarisindan fazlasi Shaman? Hatta madem bu kadar kotu bir class neden Shamansiniz?
Komik olmayin...

Komik degil..
Hayatında shaman açmamış bi adam shamanın özelliklerini netten bakarak fikir sahibi oldugunu zanneden zihniyetler
Dönüp 4 hp li totemi kıramayınca 2 şok yiyince nerf shaman diye post açtıkları için millet shamanı bişey zannediyor..

Ayrıca şimdiki aklım olsaydı Priest açardım..

Shamanlara bu kadar b.k atacagınıza biraz priestlere bakın..
Oyundaki en güçlü Healer class..
Ayrıca shadow priest ise dot u warlocktan fazla
Ve bir caster olduğu için defansif büyüleride gayet yeterli..
Fear da var
Yani karşı taraf üzerinde gayet etkili bir kontrol sahibi..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Ehe shamanların da yegane savunması instancelar zaten. Sanki pve yönünden nerf nerf diyormuş gibi millet...
İkincisi de "bizde herşeyden accık var hepsi kötü". Öyle değil ama.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

flurrynin yeri değişir 25 talant point den sorna alınabilir olur o zaman o azaman cc dmg'ları azalırki lazım bu ciden

Buna hiç laf atmayın warriorlar 25+ flurry alabiliyolar anca onuda alamıyolar fury tree kolpa olduğu için hanı warrior falan.[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC FREE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hancer, 10 Ağustos 2005 01:01 tarihinde demiş ki:
Warrior um ama class im la karşılaştırmayacam asla
Kaba tabirle Shaman deyince :
Mail giyen, buyu atan(ilginc bi ikili), Heal yapabilip envayi cesit totem dikebilen(aynı anda 1 diye biliyorum ama farketmez secenek bol, avantajı cok) gene ilginc bi ikili, bufflayip kendini REZ leyebilen, inekten kurda dönüsebilen , shield kullanıp silahların her bir cinsini kullanabilen bir classtan bahsedip,
guclu degil onlarda her lvl 60 gibi normal demeyin degil azımla gulmek. gulmek bi tarafımdan gözyaşı akıtırım abartıp.
bi kere bir shaman kendini nasıl tanımlar ?
tank ? caster ? stealther ? hybird ? dmgdealer ? healer ? buffer ?
utanmadan bide bloodlust ? e yuh demek yetersiz kalıyor beni ateşlendirmiyor.
Önce shaman olan arkadaşlar yukarıda saydıgım sınıflardan birine tanımlasın kendini...
hayır bunların hepsini yapabilen bi class ben normalim derse tekradan degistiriyorum cumlemi gulmekten bile waz gecer agzımı bi karış açar aptal aptal bakarım suratlarına ( malum warriror int yok :D
Önce ne oldugunuzu bi çözün ondan sonra normaliz diyin.. bide diger siniflar nedir özelliklerine bakın ve kendinizi herkezin uzman oldugu bi alanda eşitlemeye çalışmayım
misal : warrior 3k + crit atiyo, mage in manasi bitmiyo, priest daha fazla heal ediyo, pally plate giyiyor gibi lafları utanmadan sarfetmeyelim lütfen

Ozaman sana tavsiyem aç bir tane shaman karakter..
High lvl yap..
Instancelara gir MC yap Onxy yap..
Instance larda attığın WF totemden başka işe yarayabilecek bi totem daha varmı bi bak..

Totemlere bu kadar laf ediyorsunda bana combatın gidişatını baştan aşşa değiştirebilecek bir tane totem soylesene ?

Eğer shamanı hybird olarak görmüyorsan daha ne diyebilirim ki sana ...

Şunu hala farkemediniz malesef..

Shamanlar hiç bir classın iyi oldugu bi işi ondan daha iyi yapamaz..

30.000 tane silah abilty si olan warr kadar melee takılamaz..
Mage kadar spell ve spell crit takılamaz..
Priest kadar healer takılamaz..
Druid kadar esnek takılamaz..
Rogue gibi takılamaz..
Herşeyden biraz almış bir classı bu kadar abartı görüyorsan hele hele warrior la shamandan korkan biriysen zaten yapabilecegin hiç birşey yok önce önyargıdan kurtul[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 10 Ağustos 2005 02:04 tarihinde demiş ki:
said:
-Wissy, 10 Ağustos 2005 01:46 tarihinde demiş ki:
ne tarafindan baktigin sana kalmis
ama cikip da `Gucsuzuz.` demeyin

bak birincisi çok doğru.
ikincisi ise güçsüz olmanın nesi kötü?

mesela shamanlar wolf formda invisible olamıyor veya rakibi olduğu yerde tutucak bir büyüsü yok.
warrior kendini healliyebilecek bir büyüsü yok.
paladin offensif büyülerde shamanlar kadar etkili değil.

vs vs. her ırkın güçsüz ve güçlü olduğu birçok alan var.
bence bu oyuna renk katan bir unsur :)

Fakat işte her classın güçlü oldugu yanları ve güçsüz olduğu yanları göremeyip sağdan soldan okudukları yazılarda shamanlar hakkında bilgi sahibi oldugunu düşünen zihniyetler yüzünden millet shaman nerf diye bagırıyor...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın ve ordan burdan okudugunuz herşeye inanmayın arkadaşlar..

I believe... I want to believe olayına çeviriyorsunuz forumlarda yazan shaman hakkındaki yazılar..

Bunun bir benzeride UFO lar ve uzaylılar olayındada görebilirsiniz anlayan anlar..
O kadar laf atıyorsunuz lütfen bi shaman char açın ve lvl 60 yapın..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 10 Ağustos 2005 04:33 tarihinde demiş ki:
Shamanda herşeyden var ama hiçbiri mükemmel değil diyorsunuz.
E bari mükemmel olsaydı :) Yok artık
Ayrıca mükemmel değil ama mükemmele yakın maşallah. Heal hariç diyecem ama o heal yetiyor shamanlara hemde fazlasıyla. Hadi herşey tamam diyelim,ama spell interrupt çok saçma. Druid shamandan kat kat daha fazla caster ama druidde bile yok spell interrupt.

Dostum druidin ne kadar esnek bir class oldugunu farkedememişsin sanırım..
Bear formla kapışırken mana regen olup shamandan daha yüksek mana pool'u varken ve ent. gibi direk karşı taraf üzerinde kontrol sağlayan bir yeteneği varken zaten spell int. a shamandan daha az ihtiyacı olduğunu anlamazsan zaten boşuna tartışıyor oluruz..

O kadar laf ediyorsunuz da ya gerçekten imkanım olsa verecem benim charı alın oynayın dicem..

4.5k mana pool la Lightning Shield +wf attıktan sonra -900 mana alıp 2-3 şok atıp ortalama 1.6k dmg verip birde heal attıktan sonra kalan ortalama 500 mananız la karşı tarafa ne kadar üstün olabileceksiniz ozaman görmek isterdim bu totemlere shock büyülerine ve WF ye laf eden arkadaşların yüz ifadelerini..

Manası olan her class kendine yetecek kadar manası var..
Örneğin bir hunterın mana poolu çok yüksek degil ama karşı tarafın manasına saldırabildiği için koşma hızlarına doğrudan karışabildiği için yeterli..
Aynı olay Priest ve Mage'ler dede geçerli zaten yüksek mana poola sahip yüksek dmg ve spell crite sahip bir mage in manası zaten kendine yetiyor..

Burda başka arkadaşlarında yorumlarını görmek isterdim..

Mesela bir mage'in..
Shamanın doğrudan manasına saldırım ona mana harcatıp sonra sheep yaptıktan sonra fulle yakın mana ve hp ile manası bitmiş full hp bi shamana neler yaptıgını gören insanlarında yorumlarını okumak isterdim..
Yada sürekli shamanı uzak tutan ve manasını bitiren bir hunterın shamana neler yaptıgını gören birileride olurdu..
Yada şarjla açılış yapıp Tc ve heal ını yarı yarıya düşüren bir warrın kaçamayan ve adam gibi heal atamayan ( heal ile 1700 heal ederken 500 heal edebilecek ) bi shaman neler yaptıgınıda görenlerde olur..
Yada shieldı açmış bir priestin fearı çakıp direk mana burnle manasına saldıran bir priestin daha sonra dotları kafasına atıp defansif takılan bir shadow priestinde shamana yaptıklarını görenlerde olur...
Yada dagger+ambush ile 1800 critleyip neredeyse 2-2.5k zararı verene kadar stun lockta tutan bir rogun shamanla kapışmasınıda görende olur..
Yada bear formla kapışarak bi yandan mana biriktirip regen le kendini yenileyen bi druidin bi süre sonra shamanın manası bittikten sonrada shaman neler oldugunu gören birileride olur..
Yada petini iyi kullanan ve shamanın manasına saldıran bir warlockunda yorumlarıda olur..
Paladini geçtim zaten akşama kadar sürüyor combat :D
eğer çok iyi pingin yoksa yada paladin noob degilse zaten shield açıp bi kere fullenir..
Daha sonra son manasına kadar kapışıp son manasını verip tekrar fullenir..
Yani 3 kere full hp li paladin kesmeye çalışan bir shamanın yorumlarıda olurdu..

Shamanın diğer classlara göre dmg/mana yada mana poolunun dezavantajlarını görebilen shamanın zayıf yanlarını ve karşı taraf üzerinde kontrol sahibi olan ve bunu iyi kullanan diğer classlarında yorumunu almak isterdim..

Daha öncede dedigim gibi madem bu kadar IMBA madem bu kadar OVERPOWERED açın bi shaman ozaman görün..

Ordan burdan okuduklarınızla netten shamanın totemlerina bakıp yuh ya 30bin tane totemi var herbiri bi çeşit demekle la bi şok atıyo 500 vuruyo yavaşlatıyo demekle olmaz bu işler..

4.5 k ortalama mana poolla LS+Wf attıktan sonra 2-3 sok atıp bi kere lesser heal attıktan sonra shamanın manasının ne kadar kalabilecegini ve manasız bi shamanın neler yapıp yapamayacagını önceden kestirip bunları tahmin edip biraz kafa yorup bunları hiç yapamıyorsa gidip bi shaman char açıp onu bi kasmasını öneririm..
Ha şunuda unutmayın shaman karşı tarafı bi şekilde durdurup geri çekilip manasını korumak için bandajı rahat rahat atabilen bir class degil..
Bu yüzden shaman & mana olayını bi kere daha düşünün derim..

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan olduğunu düşünen arkadaşlarla bu tarz tartışmalar yıllar sürer..

Ki siz Blizzard'ı aptalmı sanıyorsunuz ? Adamlar bu işten para kazanıyorlar bu işi ciddiye almak zorundalar..
Burası free server degil adminler veya geliştiriciler oyuncuların memnuniyetinide düşünmek zorundalar çünkü onlar sayesinde para kazanıyorlar..
Blizzard oyuncu kaybetmeyi gözealırmı sizce?[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

tabi ki burdan para kazaniyorlar o yuzden 2 cesit easy class var.
Paladin,
Shaman.
Bu 2 class ciplak olsalarda is yapacak durumdalar. Az oynayip oyunda ezilmemek isteyenlerin karkaterlerleri. Ama iyi oyuncular oynadigi zaman maymun ediyorlar kalanlari.
Paladini vuramiyor hede hodo diyorsunuz ama elinde cok saglam bir silahla Soc warrior haricindekilere 1 vurus.
Wf ile castera 2h cok iyi bir silah ile 1 vurus.
Yok oyle degil demeyin oynadim biliyorum. Cotonk diye patlayan gnome mageler biliyorum. Yada troll roglar. Shaman imba diil dien arkasdhlar bi warrior acsinlar bi 60 yapsinlar sorna da item yapsinlar goriim ben . Imba mi shammy diilmi.[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...