Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En kötü,en iğreeenç FRP geyikleri...

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

2 olay
1.Rogue'um Bi Eve Giriyorum...Hırsızlık İçin Yanlıslıkla Kızın Odasına Griyorum Ve Babası Kalkıp "Gene Mi Herfi Attın Lan Eve Dior.."Sonuc Party'e Lvl 6 Witch Eklenior
Party:Kolyeleri Çıkarıorz...
Aynı Olayın Dwmı...Yer Çökmuştür...Allta Bi Pentagram Var...Ve Druid Var Altta Kuzgun Halınde...
DM:Tanrının Avatarı Çıkıo Pentagramn Ortasından...
Druid:Kafasına Sıçıyorum...[signature][hline]You can die anytime! It takes true courage to live!
---Kenshin Himura---
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Bizim de Sınıfta oynadığımız bir parti vardı böyle. Dm ben , partide bir iksirci assasin , bir rün ustası büyücü bir de int'i 2 olan bir barbar var.(ne parti ama)

Bunlar bir binaya girecek görev için barbar önden gidiyor tabi tanklık yapacak bir nevi , Kapı var bir tane. Kapıyı itiyor , tekmeliyor baltalıyor rage oluyor skill uyguluyor , yok , kapı açılmıyor. Adam bir 15 dakika uğraştı adamın çarpmaktan healt düştü falan en sonunda büyücü dayanamadı tanıyor bir de beni.

- Kapıyı çekiyorum.
- Açıldı.

Adam bir yarım saat trip atmıştı bana ehahaehha

Bir de benim büyücüye kıllık yapıp oraya buraya explosive rün koyuşlarım vardı.

- Tamam ilerde bir duvar var duvarın üzerinde kanla yazılmış bir yazı görüyorsunuz.
- Okuyorum!!
- Okuyamıyorsun , dili bilmiyorsun.
- Tamam ben de skilimi uyguluyorum o zaman.
- Tamam , kapının üzerinde "bunu yazan tosun okuyana koysun " yazıyor explosive rune * zar atar * hepinize şu kadar dmg ehehahae..

Daha da sevdiğim şey oyuna bir kender eklemekti. Kender olmazsa o dünyaya uygun ona benzer bir baş belası. Max adında bir npc karakter vardı mesela favorim. Bu büyücüyle barbarı soyup soğana çevirmişti.

Bir kere de bunlar gittiler dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar gidip quest itemları falan topladılar. Çok uzun süren bir sürenin sonucunda adamlar şehre dönüyor (ki üç ay tuttu hakkaten) şehirde max buluyor bunları yine.

Bunlar gidiyor adama

- İşte uzun zaman önce bizden istediğin eşyalar sevgili dostum
Ben - abi çantanda bulamıyorsun iki tanesini.
- Nasıl yani
- Bulamıyorsun yok. Adam tip tip bakıyor sana , "iyi de , bunlar eksik , sadece bunlarla bir şey yapamam ki?" Büyücü bana bakıyor tip tip , barbar kendi halinde tabi takılıyor konuşması etmesi de yok zaten.
ABİ AYIP EDİYON AMA Diye çıkışmaya başlıyorlar falan..

Bu partinin dağılması da şöyle olmuştu.

" Uzun süren görevler ve yoğun bir çalışma dönemi , zor bir kıştan sonra nihayet çiçekler açmış büyülü bir huzuru olan bir göl kenarında dinleniyorsunuz. Ancak Büyücü , bir şeylerin ters gideceği hakkında garip bir his var. Ve sen barbar doğanın huzurunun bozulacağını hissediyorsun. Birden bir sessizlik oluyor."
- Etrafıma bakıyorum.
" İleride iki gölge görüyorsunuz , yüksekçe bir tepenin en başında dikilmiş size bakıyorlar. Bunu görebilmek mümkün olmasa da , hissetmemek elde değil. "
- Yürü dostum , şunları kontrol edelim
-rereöröeöre
" Biraz ilerlediğinizde iki kenderin size baktığını görüyorsunuz , birinin elinde üzerinde çok eski ve güçlü rünler olduğunu hissediyorsun. Diğerinin ise sırtındaki kılıcı ve vampirik dişleri korkunç karanlık bir hava yayıyor."
İki player : ??!??!?!
" Karşınızda dragonmaster kender ve vampir kender var arkadaşlar."
İki player : Bırakıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

FRP Oyunu Sırasında Yaşanan Efsanevi Olaylar ve Son Sözler

http://www.frpnet.net/komikolaylar.html

http://www.frpnet.net/sonsozlerkomik.html

http://www.frpnet.net/35tipfrpplayer.html

http://www.frpnet.net/ortadunyadapsikologolmak.html

http://www.frpnet.net/ortadunyaturkuleri.html

Ah alın :) ölün gülmekten.. :D
Sosyal ağlarda paylaş

4 kişilik grup tam hatırlamıyorum 4 yıl oldu ama ben cyric strifeleaderıydım.

grubun peşinde dolanan bir drow karı var, yer yer bizi yiyecek adamları çatır çutur alıyo bazen yolumuza çıkıp bizi engellemeye çalışıyo falan.

biz tam candlekeep'e girecekken yolsa bu yine çıktı vır vır konuşuyo.

Drow karı: Siz ne yapıyorsunuz farkında değilsiniz..
Grubunun zıpçıktı rogueu: Sadece yolumuzda gidiyoruz, ne yapıyoruz ki?
Drow karı: Yakında..çok yakında çok kötü şeyler olacak ve siz hiç memnun olmayacaksınız..
Ben: E her ay oluyo alışmış olman gerek çoktan..

Bir anda çıkmıştı grup koptu :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
-player: alıyorum yerden mızrağı atıcam çantaya
-Dm: yer kalmadı daha ne sokuşturuyorsun
-player: bağlıyorum işte mızrağı sırtıma
-Dm: neyle bağlıyorsun her yerin zırh!
-player: eeeeh yettin ama saplıyorum sırtıma ulan! 1d8 değil mi bu bok, aslanlar gibi hp var saplı kalsın öyle gezicem...
-Dm: ....

kjasajshdhajsdas xD
Sosyal ağlarda paylaş

Yazacağım dialog değil ama action içeriyor.

Gurup büyük bir şehirde arenaya gider ve içlerindeki Priest Dwarf müsabakalara katılır. Müsabakalara arenada bilirsiniz iki tarafın kapılarının açılması beklenir ve meydana girilir.

Dwarf arkadaş spiritual hammer ile kapıyı parçalayarak meydana çıkar ve seyircilerden büyük bir gümbürtü ile ıslık , tezahürat , alkış gelir. ( Biz bu sura tabi içimizden hiç iyiye gitmiyor diyerek vahim biçimde arkadaşın yaptıklarını izlemekteyiz)

Seyircilerin desteği ile gaza gelen Dwarf bir artistik hareket daha yapayım der ve spiritual hammerı yukarı doğru var gücü ile fırlatır , hammer aşağı doğru geri inerken Arenaya Dwarf odaklı bir call lightning ötesi yıldırım iner. Sonrası arena karışır ve vahim durumlar sinsilesi..

Sonra biz masa üstünde değil yerdeyiz tabiki. Ne tesadüf bir durum acaba ne oldu :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ippon oynarken (ben ninjayım, grupta bir de old school samurai var) samuraiın omzuna vurdum dalga geçercesine, samurai da

-hei, ısss!!

dedi, benim bağırsakları saçtı sağa sola. GURPS'la oynuyorduk atttığım en iyi zar 4tü. Gerisi hep 5-6 barbut oynasak gelmez şerefsizler.

(Bu olaydan sonra samurai kültürüyle ilgili bilmediğim ne kadar çok şey olduğunu öğrendim.)
Sosyal ağlarda paylaş

Grubumuz var ve grubumuzda da bi adet ''dürüüt olcam ben'' var. Gemide depo gibi biryerdeyiz. Dürüüt önce gitti hırf atraksiyon olsun diye yiyecek çaldı gemi mutfağından sonunda tüm tayfayı ahaliyi bize düşman etti. Ve arbede çıktı. Dürüüt önce bütün mekanı sis kapladı snra da sahip olduğu zavallı şahindi snrım arbedeye yolladı. 15 vs 1 yapmaya çalışan, sis yüzünden önünü göremeyen zavallı kuş önce kolona çarpıp yere düştü arından da üstüne çıkan barbar arkadasım tarafından gg edildi. Dürüüd hızını alamadı o kadar adama 10 str 13 dex i ile melee saldırdı durdan çüşten anlamadı.Sis kalktı hepimiz yakalandık tabi ve dürüüt arkadaşım hikayemize renk katmaya devam etti.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Oyun bir Campaign şeklinde devam etmektedir. Playerlardan bir tanesi her yeni şehre geldiklerinde kerhaneye gider. Bu artık oyunda devamlı olan bir muhabbettir. Bir gün utangaç karakterimizin kız arkadaşı oyunu izlemeye gelir. Tam da o zamanda parti o dünyadaki en büyük şehirlerden birine gelir. Player kerhaneye gittiği zaman 50 XP alır ama gitmediği takdirde 500 Penaltı yer.

Player1: Abi ben kütüphaneye gidiyorum

Dm: Tamam abi gidiyosun. Eee sen napıyosun Emre?

Player1: Olm anlamadın sen beni kütüphaneye gidiyorum.

Dm: Tamam işte. Dünyadaki en büyük kütüphane bu şehirde zaten. Git bak. Deli etme adamı.

Player1: Yaa abi anlamadın sen. Ben hani hep gidiyorum ya kütüphaneye (!) yine gidicem.

Grup: Heeeaaa

Dm: Heee anladım…

Player1: Var mı abi kütüphane?

Dm: Var birkaç tane gidilebilecek kalitede kütüphane.

Player1: Abi ilk önüme gelene giriyorum. İçerde gözüme çarpan, kabı iyi görünümlü, güzel bir kitap arıyorum.

Dm: Kitaplardan biri çok güzel abi.

Player1: Hiç pazarlık felan yapmıyorum, alıyorum kitabı parasını verip.

Player’ın kız arkadaşı: Kütüphanede kitap da mı satılıyor?

Grup: Muhahahaa

Dm: Evet abi, alıyorsun. Napıyosun?

Player1: Kütüphanenin arka taraflarında bir yere geçip kitabı okumaya başlıyorum.

Dm: Okuyosun.

Player1: Abi kitabı ters çeviriyorum bi de tersten okuyorum.

Dm: Kııh kıh kıh

Player1: Abi okurken dikkatimi çekiyor, bazı sayfalara şarap dökülmüş, kitabı yalıyorum.

Dm, Grup: Muhahahaha

Player1: Abi kitap çok güzelmiş, dayanamayıp bi daha okuyorum.

Grup: Zuhghahahahaaja

Grup ve Dm kopmuştur, Player’ın kız arkadaşı da bize mal mal bakmaktadır. Dm bu Role Play sonunda Player’a 1500 XP vermiştir…

boyle oyuncuya dm e kız arkadasa hepsine +rep benden oldum gulmekten :D

frpnetten alıntıdır..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
olay 1:

dm: karşınıza 2 tane deathknight çıktı

ranger: (dm in icadı olan ve kullanıldığı zaman zar atmadan direk öldüren oklarını yayına yerleştir), deathknightlara ok atıyorum.

dm: vurdun, 2 side öldü.

ranger: loot etmek için cesetlerin başına gidiyorum.

dm: gidemiyorsun.

ranger: neden? önümde bataklık mı var?

dm: hayır, geldiğini gören atlar cesetleri ağızları ile kapıp hızla olay yerinden uzaklaşmaya başladılar.

olay 2:

ortada büyük bir savaş vardır, zorlu bir göreve çıkılmaktadır, kaleden çıkarken civardan şovalyelerden kurulu ihtişamlı bir ordu geçmektedir.

dwarf priest: bakarmısınız! diye bağıra çağıra, hoplaya zıplaya atlıların önüne dikilip orduyu durdurur ve eee.. acaba bize vereceğiniz fazladan silah yada zırhınız var mı diye sorar.

grubun geri kalanı: biz bu adamı tanımıyoruz diyip topluca yolun diğer tarafına aceleyle geçip, uzaklaşmaya çalışır.

olay 3:

aynı dwarf priest mecburen elf şehrine götürülmek zorunda kalınmıştır, kendisine sessiz olması ve hiçbirşeye karışmaması tembihlenir, ama saraydan içeri girer girmez...

dwarf priest: hmm. oldukça ihtişamlı ve görkemli bir yapı! (sakallarını sıvazlayarak) bu dwarf işçiliği olmalı!

grubun geri kalanı masa başında bir dwarf oynayan arkadaşa bir birbirlerine bakmaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

World of warcraft frp oynatmaktayım. grup korsanlar tarafından kaçırılmış olan şehrin baronunu kurtarmak amacıyla 5 gemilik filoyu zeplinile takip etmektedir. bu arada grup 1 adet goblin engineer, 1 blade master , 1 belf sorcerer , 1 troll werewolf karışımı bişi :P . grupta baronun hangi gemide olduğuna dair bi tartışma başlar. grubun goblini:

- 5 köşeli zarı olan varmı ??

blade master : bende 6 köşeli var

gb- ok at bakalım soldan kaçıncı gemiymiş

bm- 3 geldi

gb- ortadaki hadi gidiyoruz.

sonrası tabi batmış 5 gemi patlamak üzere olan bi zeplindi
bu arada grupta goblinle blade master sağ kalmıştı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu sıkıntısı cektıgımız uninin ilk yıllarında bir fikirtepeli arkadaşı aldık oyuna.
oyunun ilk saatleridir.Herhangi bir action olmamıştır.Bir handa takılınmaktadır.Fİkirtepeli arkadas bir fighterdır.Bara siyah cubbeli bir kişi girer arka masalardan birine oturur.Tecrubeli oyuncular cubbeli adamı suzer sonrası soyle gelışir;
-w1:Bu adamı daha önce buralarda görmedim.
-p1:tehlikeli biri gibi görünüyor
fkrtpli:adamın masasına gidiyorum.
dm:gittin karsısında dikiliyorsun.
fkrtpli:Kardeş sen ne ayaksın?
dm:ney?
fkrtpli:kımsın arkadasım sen daha önce görmedim seni burada cevap ver.
dm:Adam sana ters ters bakıyor.
fkrtpli:Masasına yumruk vuruyorum,yuru gıt lan burdan diyorum.
dm:birden cok korkmaya basladın kendini kontrol edemiyorsun kosmaya basladın,bir masaya carptın dustun yarı emekler yarı surunur kacmaya devam edıyorsun.Handan cıktın sokakta kosmaya devam ediyorsun.
fkrtpli:Abi tmm da neyden korktum anlamadım ben!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...