Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da frp cafe

caitiff

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

pegasus şey deil mi
dukkan
yane var mı oyun oynancak felan yeri

ben bi seans the one ring oynattım orada 3-4 saat. magic turnuvası vardı o yüzden aşırı gürültülüydü ama hafta içi gidilirse bir tek siz olursunuz muhtemelen orada. içecek yiyecekte var çay kahve yada dışarıdan getirebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
sabonis said:

e basit açılan 3-5 tane en fazla 1 yıl falan dayanıp kapanıyor, talep yok. sen ve senin gibi böyle isteyenler, ayda 1 kere max gidiyorlar, para kazanamıyor bu kafeler de. gg.

ben ve benim gibiler diye süper bir genellemeyi tek mesajımdan yaptın ya helal valla :)

beşiktaşta saklı kent var, lise zamanları vaktimizin büyük bir kısmını orda geçirdik biz. bahçelievler'deki brothers cafe'nin (internet kafe) bahçesini bildiğin frp mekanına çevirdik; ayağımızı sürüdük arkamızdan nicesi oluşuma girdi orda.

şimdi master bir yandan iş güç bir yandan eskisi gibi vakit ayıramayız belki, senin dediğin gibi haftada 1 olur ama neticede bu bir pazar, talep yoksa yaratman lazım. ülkede oyun sektörü son zamanlarda epey mesafe katetti, ufak bir komün yaratsan, 1-2 fuarda boy göstersen, kendini pazarlasan açtığın mekan zaten akar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

sabonis said:

e basit açılan 3-5 tane en fazla 1 yıl falan dayanıp kapanıyor, talep yok. sen ve senin gibi böyle isteyenler, ayda 1 kere max gidiyorlar, para kazanamıyor bu kafeler de. gg.

ben ve benim gibiler diye süper bir genellemeyi tek mesajımdan yaptın ya helal valla :)

beşiktaşta saklı kent var, lise zamanları vaktimizin büyük bir kısmını orda geçirdik biz. bahçelievler'deki brothers cafe'nin (internet kafe) bahçesini bildiğin frp mekanına çevirdik; ayağımızı sürüdük arkamızdan nicesi oluşuma girdi orda.

şimdi master bir yandan iş güç bir yandan eskisi gibi vakit ayıramayız belki, senin dediğin gibi haftada 1 olur ama neticede bu bir pazar, talep yoksa yaratman lazım. ülkede oyun sektörü son zamanlarda epey mesafe katetti, ufak bir komün yaratsan, 1-2 fuarda boy göstersen, kendini pazarlasan açtığın mekan zaten akar gider.

lafım özellikle sana değildi. hatta laf sokma amacım yoktu. sadece bir gözlemimi söyledim. saklıkent'in sahibiyle oturup konuşmuşluğumuz vardı bu konuyu mesela. orası da magic kafe idi ama frp oynanan odası falan da vardı.

frp cafe'de para kazanmak için yiyecek içecek satman lazım başka neyle kazanacaksın? oyun oynayanlardan para mı alacaksın? eh yiyecek içecek satışından para kazanabilmek için de satış sayısının yüksek olması lazım, zaten gelen kişi sayısı oldukça az.

kısır bir döngü oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım Türkiye'de Gamesworkshop gibi yerlerin açılmamasının iki sebebi var. Birincisi Türkiye'de talep yok. Tamam Türkiye'de çok oyun oynayan insan var, ama CS1.6, LOL, DOTA, Farmville, PES gibi oyunların ötesine pek geçilmiyor. Geçen kişiler Masaüstü oyunlarıyla ilgilenmiyor. Masaüstü oyunlarıyla da ilgilenenler de para harcamaktan çekiniyor. Sürekli Warhammer minyatürleri, RPG kural kitapları satın alabilecek kişiler oldukça az. İkincisi de açılan yerler reklamını yapamıyor. Eminim bir sürü cafe vardır içinde insanların masaüstü RPG oynadıkları. Ama bunlar sırf o kitleye mahsus oluyor, ya da bölgesel bir şöhreti oluyor, o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

FRP vs. bir derece fakat özellikle board ve kart oyunları çok pahalı, çoğunlukla öğrenci zamanı ilgi duyulan bir hobi olduğu için başlangıç maliyeti uçuk kaçıyor.

Ben ortaokulda hem warhammer hem magice aynı anda sarmıştım, her hafta 4-5 booster, Warhammer için kitaplar 2 ayrı race için figür ve boyalar vs. babam yeter ulan bu yaşta bu kadar para harcanır mı demişti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...