Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

lol sam 58 misin?

lvl 58 isen gerçekten: kuzum daha lvl 60 olmadan ne bu shaman overpowered diye tutturmak. bende diyorum git shaman aç. daha paladinini 60lamamış :P[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

baya oldu sam 60 olali[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 06 Temmuz 2005 15:35 tarihinde demiş ki:
İlkokul çocuğu gibi ağlamamanızı tavsiye ediyorum.(Sam, çünkü yaptığın bariz çocukluk, kabul etmemek için 3242364623 tane mesaj atsanda bunu değiştirmez, level 58, yeşil itemlarınla böyle yorumlar yapmamalısın.)

İyi oyunlar

evet thott'un haftalarca güncellenmeyen profil veritabanından bakmışsın aferin sana, hayli araştırmacı çıktın. bizim 55 charlık guildimizin 7-8 charı var diye gözüküyor thott'ta, (nice lvl 60'lar da lvl 18 gözüküyor) yalan yanlış bilgilere güvenip de çokbilmişlik yaparken patlamak kötü birşey senin örneğinde görüldüğü üzere..

tamam cehaletten kolay kurtulunmuyor ama bari adabınızı takının da gelin foruma..

ekleme: ha öte taraftan sevgili szass'ın şamanı da lvl 58, lakin döktürüyor kendisi sayfalarca ve kimse laf etmiyor "öğren de gel" diye. araştırmacı pirvan arkadaşımız arşivlere dalsın çıkarsın bakalım szass'ın şamanının donu yeşil miymiş fanilası beyaz mıymış..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 07 Temmuz 2005 06:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 06 Temmuz 2005 09:43 tarihinde demiş ki:
flametongue yi sadece palalara karşı kullanıyorum çünkü devotion aura ya 5 talent verip onu da açarsa çok acayip bir armorları oluyor. ~50% damage reduceleri oluyor ki düşün bütün windfury procları filan 50% daha az damage koyuyo. warriorlara filan hand i çıkarıp dalarım ama palalara karşı flametongue ve hızlı silah kullanıyorum, çünkü hiç damage reduce olmuyo ve 1.5 speedli bir silaha 50 damage ekliyo. 40 dpsli 1.5 speedli silah ortalama 60 koyuyodur, ki armorla ~30 a düşüyo (+to attack poweri çok eklemiyorum çünkü +str gearım yok gibi bişi). ayrıca bir bug söyliyeyim flametongue ın verdiği damage flurry açıldığı zaman azalmaz, 50 veriyorsa yine 50 verir (ki 1.50 den 1.15 e olan bir speed düşüşü var) ki eğer iyi crit gear ın varsa al sana gg.

ben de 90% wf kullanırım, proclayınca damageler havada uçuyo, ama genelde palaların armorundan korktuğumdan FT kullanıyorum. belki de hata yapıyorumdur bilmiyorum ama alışkanlık :) hele bazılarının iyi resist gear ı oluyo, ama zaten iyi resist gear ı olan bir paladini alamazsın bir shaman olarak bence :) shock kullanmaman lazım çünkü resist şansı yüksek oluyo ki olmasa bile düşük damage veriyosun, deli gibi armor reduceleri var zaten, bi de "hah damage koydum!" dediğin anda shield heal çekiyolar.

bizim forumdakiler ise ağlar anca --->> :( :( :( :( :( :(

.p

[img=http://img220.imageshack.us/img220/3620/stat6hr.th.jpg]
Ben su sekilde tutuyorum stat dagilimini bu ara bufflu hali ama buffsuz gezmedigim icin hep ayni sonucda bide bayrak dikip food dan gelen stamla felan 7k hp oluyor baya rahat oluyorum biraz spritten ödün verdim olsun 623 attack power crusidersiz 811 wf den geliyor crusider de gelirse 200 de oradan eh wf ile 1600 küsür attack power oluyor 2h varken rakipde 10 k armor daolsa 700-800 civari critliyebiliorsun Unstopable ile yani her hittte 100 dmg fazla vuracagima (Resist i yoksa tabi yada aura acmazsa) 5/1 ihtimal kodummu bayıltırım mantıgı daha iyi benim gözümde biraz şansa dayali ama her duzelde en az 2 kere wf cakiyorsun zaten yeterli oluyor.

Ps: Rank sux almadim 3-4 haftadir yeni rank :s[signature][hline][Dreadlords]
Regalya

[Bu mesaj Regalya tarafından 07 Temmuz 2005 09:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu full bufflu halin dimi? yoksa ağlamaya başlıcam :)

elindeki silah ne? epic mi? hand den başka caster shaman için (yakında respec edicem, ama üşeniyorum .p) düzgün silah ne var. vardı bikaç tane ama hatırlamıyorum öle epiclerin ismini teker teker. çıksa bile 3 rollarım ben.

bi de str ne o öle :) benim hiç +str eşyam yok gibi bişi.

bide aklıma geldi. keşke tauren seçseydim warstomp istiyorum bazen :/[signature][hline]faşist paticik grubu:

area masters ftw!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 07 Temmuz 2005 06:40 tarihinde demiş ki:
said:
İlkokul çocuğu gibi ağlamamanızı tavsiye ediyorum.(Sam, çünkü yaptığın bariz çocukluk, kabul etmemek için 3242364623 tane mesaj atsanda bunu değiştirmez, level 58, yeşil itemlarınla böyle yorumlar yapmamalısın.)

İyi oyunlar

evet thott'un haftalarca güncellenmeyen profil veritabanından bakmışsın aferin sana, hayli araştırmacı çıktın. bizim 55 charlık guildimizin 7-8 charı var diye gözüküyor thott'ta, (nice lvl 60'lar da lvl 18 gözüküyor) yalan yanlış bilgilere güvenip de çokbilmişlik yaparken patlamak kötü birşey senin örneğinde görüldüğü üzere..

tamam cehaletten kolay kurtulunmuyor ama bari adabınızı takının da gelin foruma..

ekleme: ha öte taraftan sevgili szass'ın şamanı da lvl 58, lakin döktürüyor kendisi sayfalarca ve kimse laf etmiyor "öğren de gel" diye. araştırmacı pirvan arkadaşımız arşivlere dalsın çıkarsın bakalım szass'ın şamanının donu yeşil miymiş fanilası beyaz mıymış..

Şimdi sen mi patlamış oluyosun samcim .)
Ben 60 olalıda oldu 1 haftadan fazla :=P
adabını takında gel :=)[signature][hline]2-3 Shaman geldimi ölüyorum. Büyü Yaptırmıyolar. Ama 2-3 Druid geldimi rahatım korkmuyorum.Nerf Shaman Pls B@b
İmza :Gimped Paladin Sam

Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca hala cevap vermiyosun
Celanse ile Purge değişirmisin sorusuna :=)

Sormuşlar cevap versene
Ben veriyim , Ben değişirim kesinlikle Shaman olarak
buyur cevap ver :=)

Ekleme yapıyım Earthbind totemle senin dakikada 1 olan stunıda değiştiririm ben ciddi olarak
Bunada bir cevap veriver :)

[Bu mesaj Szasstam tarafından 07 Temmuz 2005 12:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin ile shaman kıyaslamalarına giraz göz gezdirdim.Hepsinde doğruluk payı mevcud.Paladin acan bir kişi iyi oyuncu olmasa bile etkili bir oyun cıkarabilir cünkü saldırı secenekleri son derece kısıtlı.Ama silahı ile harbi iyi damege koyuyor.Shaman na gelince mutluku iyi bir oyuncu olması şart diyorum.3 çeşit shock a sahip.Bunları nerde kullanacağını bilmesi gerek.Ayrıca ben şahsım için konuşayım 4 totem in 4 ünüde dikilmesinden yanayım.Ben şahsen earthbind,firetotem,heal veya mana totem,air totem hepsini kullanıyorum.Ama bu paladin rogu ve warrior a karşı böle.Hunter,mage,warlock ve priest a hiç totem dikmem.Belki yanlarına girdiğimde earthbind dikerim.Paladinden uzukda kaldıkca shock ları yer kafaya.Kısa sürede manam bitecekdir ama erathbind sayesinde bana yaklaşıp vurması zordur.HP im full ise yanına girip melle ile de saldırabilirim.Genelde allince lar hangi totemin neye yaradığını totemi görünce ayırt edemediği için hiçbirine vurup kaldırmayı denemezler.4 totemede vurmanın zaman kaybı olduğunu düşünüyorlar sanırım.BU da onların sonu oluyor.Paladin yinede en uzun süre direnebilen class lardan biri.Hic biri olmadı öldürüme şansım az ise gohstwolf da benim talent ım var 1 saniyede kurt olup kacarım.combat da olduğu için uzun süre atına binemicektir o zamana kadar ucmuş olurum.Paladin party de cok iş yapar shaman partisinde ise party üyelerine bağlı hersey.Shamanın diktiği totem alanından parti üyeleri uzaklaşırsa o party yatabilir.Shaman partisindeki oyunculara bağlı kısaca.Bütün class ları oynamadan neler yapacağını karşı tarafın bilirsiniz ama shaman oynamadan shamanın neler yapacağını bilemessiniz.O kadar cok secenek varki.Yerdeki totemleri görüpde hangisi neler veriyo diye anmanız lazım yoksa ölüler diyarında level kasarsınız.Gercekden shaman oldukca güclü ama restrasyon na gitmemiş bir shaman böledir.Healci bir shaman daha PvP de zayıftır.İyi kalın...

[Bu mesaj RedBaron73 tarafından 07 Temmuz 2005 12:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benden alıp bana satma szass'cım, ben 60 iken sen 58'din, 58 halinle de döktürüyordun "4000 procluyorum paladini nerfleyin ühühü" diye guild chat'te, message of the day'i hatırlatırım.. :)

cleanse ile purge'ü değişirim, (lakin cleanse pve'de kat kat daha iyi, çünkü anormal disease'ler filan var, ama sürekli eşşek gibi herkesten temizlemesi de çok can sıkıcı çünkü mobların bu skillerinin cooldown'ı yok, ben kaldırıyorum 1sn geçmeden geri koyuyor zehiri, öyle ki hiç temizlemeden bıraksam da o manayı healingde kullansam daha karlı hele bazı moblar için) nasılsa dot atmıyorum millete cleanse'in bana bir zararı yok ancak sınıfımın temeli kendini bufflamak üzere kurulu, self-cast bufflarımın kalkması işime gelmiyor. cleanse'i tabii kullanmayan bilmiyor, grup pvp'de her magic effect'i poison'u kaldıracağım diye uğraşırsanız neredeyse başka hiçbişi yapamazsınız, poison kalkıyor hoop poison geliyor kalktığı gibi. ama şaman yukarıda pope'un yazdığı gibi hooop binlerce manalık buffları kaldırıveriyor ikişer ikişer. cleanse abartı derecede iyi bir spell kabul ediyorum, paladinin uzun yaşamasında plate'den daha çok katkısı var lakin ben priestden 1500 küsur efektif hp'yi (purge bir tane atıyorsun pw: fort ve pw: shield kalkıyor yuh, iki kere de değil) hoop diye kaldırırsam zaten çok daha çabuk ölecek, beni ben onu öldürene kadar dotlayamayacak defalarca..

sevgili szass oberşamenine geri döndü birkaç gündür, bizim sunucudaki priestini 60 yapsın da şamanlarla karşılaşsın bakalım nasıl düşünüyor bu sefer..

ben yazdıklarımda bir yerimden sallamıyorum, kendim deneyim etmiş olduğum şeyler ve araştırmalarıma göre konuşuyorum. bir-iki arkadaş da sağolsun benzer şekilde mantığa ve bilgiye dayanan görüşlerini aktardı ama nedense çoğu kişide bir hazımsızlık var, futbol takımı tutarcasına körü körüne desteklemeye çalışıyorlar sınıflarını. ben daha önce de söyledim, horde'a geçsem %101 şaman açarım sınıf olarak ve kabul de ederim pvp'deki gücünü.. (ha pve'de paladinden geri kaldığı tek şey de plate giyememesi bir de cleanse, ama düşmanı daha hızlı öldürmek=daha az dmg almak, paladin kaya gibi ama daha uzun süre uğraşıp aynı dmg'yi alıyor nihayetinde toplamda)

şamandaki sadece enhancement tree'sini versinler paladine, paladinin üç talent tree'sini bırakayım. sadece enhancement tree'si yeter, tek ağaçla kurarım buildimi, 51 talent bile istemiyorum. paladine verdiğim 51 talentda şamanın enhancement tree'den alabileceklerim kadar işe yarar birşey yok..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 07 Temmuz 2005 06:40 tarihinde demiş ki:
said:

İyi oyunlar

ekleme: ha öte taraftan sevgili szass'ın şamanı da lvl 58, lakin döktürüyor kendisi sayfalarca ve kimse laf etmiyor "öğren de gel" diye. araştırmacı pirvan arkadaşımız arşivlere dalsın çıkarsın bakalım szass'ın şamanının donu yeşil miymiş fanilası beyaz mıymış..

Ben level 60 olalı 3.5 ay oldu kanka. 60 olmuşsun(*alkış,kıyamet efektleri*) ama farkındamısın bilmiyorum ama serverda 9000 tane level 60 oldu. Ve 15 gün kasıp 60 oluyor insanlar, nedense ben ne pro gamer tayfasının, ne de serverda meşhur kişilerin ağladığını hiç görmüyorum. Nerde varsa böle 2 gün önce 60 olan, ya da onu da olamayan, onlar ağlıyor böyle.
Aslında paticikte ağlamanın mantığını hiç kavrayamadım şu güne kadar. Ben de bir kere caydieme ağlamaklı bir mail atmıştım ilk hunter olduğum dönemlerde, özellikle druidler konusunda, ama geçti o heves bakın. Şimdi diyebilirim ki 100% dengeli olmasa da oyun yüksek derecede dengeli bir dağılıma sahip. Ve caydiem in, thundgotun dediği şey şu: "Druids and hunters are next". Yani siz paladinler olarak, isterseniz AİHMye başvurun, öyle süper bir iyileştirme beklemeyeceksiniz. Ben hatırlıyorum, mesela KOda roguelar çok güçsüz, ya da CSnin ilk zamanları SNN forumlarında "AWPCİLER ÖLDÜRÜYOR PİZİ BÖHÜEY" diye ağlayan o kadar çoktu ki. Adam oynayamıyor, ölüyor, kendine bulmayacak ya suç, kesin oyun dengesizdir. Sonraki dönemlerde ise görüldü ki, ağlayan adamların oynadıkları class ya da stil son derece kuvvetli, iyi oynanırsa.
Arşivlere dalsam da dalmasam da birşeyi değiştirmez. Level 60 olmak bir marifet değil, hatta çok kolay, benim bir tanıdıgım adam sveçli, 5. charını kasıyor şimdi, yani 4 tane 60ı var, duelde hep yendim adamı adam da olgunluk etti ve dedi ki "evet yenmen normal çünkü hem itemların hem oyun tecrüben yüksek".
Oysa ki bu adamda level 60 olup "shaman çok güçsüz level 60 hunter beni yendi" şeklinde ağlayabilirdi. Ve gmlerde kendisiyle dalga geçer yollardı. Yani bu adam haklı oluyor öyleyse? Yani benim 66gün 21saat played time ım var ve 60ım, karşımdaki adamın 15gün playedi time ı var ve 60, o adamın beni yenmesini mi bekliyorsunuz?

Son olarak, cehalet konusuna gelince sam, istersen bir özgeçmiş yazalım buraya kimin ne derece öğretim gördüğü ortaya çıksın? Ya da oyun cehaletiyse söylediğin, istersen bir profillere bakalım, oyundaki insanlara soralım ne dersin?

Adap edebi, alakası olmayan yerlerde ağlama forumları açanlardan öğrenmiyorum. Teşekkürler[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 07 Temmuz 2005 11:27 tarihinde demiş ki:
bu full bufflu halin dimi? yoksa ağlamaya başlıcam :)

elindeki silah ne? epic mi? hand den başka caster shaman için (yakında respec edicem, ama üşeniyorum .p) düzgün silah ne var. vardı bikaç tane ama hatırlamıyorum öle epiclerin ismini teker teker. çıksa bile 3 rollarım ben.

bi de str ne o öle :) benim hiç +str eşyam yok gibi bişi.

bide aklıma geldi. keşke tauren seçseydim warstomp istiyorum bazen :/

Elindeki silah Frostbite AV reverred ödülü olması lazım. Full set Champion var tabi. İşte 67 str bonusu strength of earth den geliyor. Diğeride normal kendine has str ve setten geliyor gene. Zaten tüm enh gidicek shamanlar Warlordun setini almalı. Malum Earthfury ve Ten storms hepsi ele shaman için.

Ben şuan Gift of the Elven magi ve Sacred Protector kullanıyorum. 20int 27stamina var hemde dpssi iyi. Exalteda az kaldı sonra onun daggerını kullancam herhalde. Maceide pve de anca. Gift i al derim bence güzeldir. Sonra MC ye girer Aurastone hammer alırsın :P.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)

[Bu mesaj Sage tarafından 07 Temmuz 2005 14:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kanka? adab edebi değil burada değil, evinizde öğrenip geleceksiniz buraya zaten. gelin de burada öğrenin diyen olmadı..

"58'sin, yeşil itemlısın, konuşamazsın" diyordun, şimdi çevirdin lafı "eee 60'sın ama gene konuşamazsın" diyorsun. exp çıksa 100 olsak "ben senden önce 60 olmuştum" diyeceksin. starcraft tartışmalarından alışığım zaten, söylecek sözü olmayan "konuşamazsın" diye bilirkişiymişçesine rapor veriyor. buyurun anlatın, bilginiz neymiş deneyiminiz neymiş biz de faydalanalım. "konuşamazsın" diyenlerin bugüne kadar kendilerinin konuşabildiğini görmedim çünkü zaten bir kestirip atma yönteminden ibaret bu, bir istisna olursun belki ama muhtemelen olmayacaksın yazdıklarına bakılırsa..

caydiem, thundgot kendileri oyundaki spellerin adını bile bilmeyen insanlar. otorite değiller (community managerların oyunu oynayan moderatör olma dışında bir iş yapmadıkları belli) lakin o postlarda "bütün sınıflara sıra gelecek fakat şu andaki sıra hunter ve druidlerde" diyor..

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.aspx?fn=wow-paladin&t=210163&p=1&tmp=1#post210163

nihayet haftalar sonra utanıp editlemişler yanlış yazdıkları spelleri, sayfalarca dalga geçiyor millet "daha adını bilmiyorsunuz büyülerin" diye haklı olarak..

ha char kasmakla bitmiyor olay, adam 4 tane 60 yapmış, sen o sürede tek 60'ına eşya toplamışsın. ben de elinde obsidian-edged blade (bilmeyenler için, 63dps +42 str, +8 2h swords skill veren 2h epic) olup full LF set ve epic mücevher takmış paladini yendim iki kere üstüste, onun oyun tecrübesi de eşyası da fazlaydı. ne onunla ne de bununla bitmiyormuş demek iş, bilgisi olan, deneyimi olan buyursun yazsın buraya, zamanınız çok kıymetliyse de hiç komik duruma düşürmeyin kendinizi "konuşamazsın" diye..

cehalet ile kastettiğim elbette ki oyuna yönelik, başka türlüye çevirmek işine geliyorsa buyur çevir. oxford'da wow üzerine ihtisas yapmışsındır belki, ezersin şöyle güzelce. profillere bakarak oyun bilgisi ortaya çıkıyorsa ben de sana yendiğim adamların profillerini yollayayım, onlarla karşılaştır..

söyleyecek sözü olan söyler, olmayan ise "konuşamazsın" diyerek kestirip atar. buyur yaz, bilgini anlatır, görüşünü savunur, argümanını ispat edersen helal olsun derim. benim yazdığım argümanları çürütmek bir yana denemeye çalışan bile olmadı neredeyse 1-2 kişi hariç koca başlıkta, milletimiz maalesef tartışma deyince hır çıkarıp laf sokmayı anlıyor. fikir ve bilgi alışverişi, argüman sunumu, desteklenmesine yabancıyız..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Oradaki "yeşil itemlarınızla konuşmamalısın" cümlesinde bahsettiğim konuşma eylemi, oturup konuyu tartışma meselesi değil. Gavur amcaların "whine" diye tabir ettiği, desteksiz, uydurma ağlamadır. Yok şaman 0.0003 snde lesser heal atıyormuş, 0.04 snde de paladini kesiyormuş, paladin ezikmiş de bilmem kim overpoweredmış. Yani orda kibarlık olsun diye ağlamayın demedim de, konuşmayın dedim.
Kimseyi ne aşağılıyorum, ne birşey yapıyorum, itemı iyi olmayan, hatta charı level 30 olan yığınla insan var burada, hepsinin başımızın üstünde yeri var, ama o itemı kötü olan, ya da casual gamer denilen kimse "ben seni yenemiom o zaman senin classına NERF" dediği zaman tepem atıyor. Biz enayi değiliz. Eğer ki ben, 60gün played time ım varken, bütün betalarda sırf öğrenmek için sıkılmadan usanmadan hunter kastıysam, eğer ki ben sabaha kadar kasıp epic set alıyorsam, ya da oyunda tecrübeliysem, eğer ben, GRUP diye birşeyin varlığından haberdarsam, yanımda guild arkadaşım olan 10 kişiyle dolaşıyorsam, ventrilodan konuşuyorsam, organize oluyorsam, fearı, dotu, aoeyi organize bir şekilde atıp takım oyunu oynuyor, gerekli yerde helliyor, gerekli yerde nukeliyorsam, ve sen, random 10 tane adamla bgye girip ölüyorsan, konuşmamalısın(ağlamamalısın anlamında ;) )[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan kusura bakma ama sen shaman overpowered değili mi savunuyorsun? Herhangi bir foruma bakarsan şu an shaman overpowered üzerine tartışıldığını görebilirsin. Shamanların kendi yazılarından bunu zaten anlamak mümkün. Yani bizzat oynamıyor olsak dicez yazık bu shamana hakkını yiyorlar ama gayette güzel shamanlar ile karşılaşıyoruz. Yani siz oynamayı bilmiyorsunuz acemisiniz vs vs demenin konuyu dağıtmaktan başa bir anlamı yok. Şu anki ayarlar ile shaman diğer classlardan daha avantajlı. Ama ne olur ilerde huntera bir lovepatch gelir o da diğer classlardan iyi olur shamanlar eş olur. Shaman nerften ziyade diğer classlara lovepatch diyorum. Ha veya söyle diyim shamanım overpowered değil diyende oynamayı bilmiyordur shamanı ile o zaman çünkü overpowered. :) Gördüğünüz gibi 2 ucu ..klu değnek. :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Yeni Yılınız kutlu olsun PATİ abilerim ablalarım
Sosyal ağlarda paylaş

Caydiem ve thundgot meselesine gelince.
Bu adamlar blizzard dev değil, poster. Yani oyunu tam olarak bilmek zorunda değiller. Bu adamlar, devlerin kendilerine verdikleri bilgileri bize iletmekle yükümlüler. Yani, bu adamlar halkla ilişkiler departmanı gibi birşey. Zaten ben şu ana kadar ne blizzard devlerinin ne de presidentın oyundaki yeniliklerle ilgili post attığını görmedim.
Bu nedenle bu adamların dev olmaması, söylediklerinin doğru olmaması anlamına gelmiyor. Bu adamlar blizzard poster ve yazdıkları blizzard açısından bağlayıcı, öyleyse spellin isminin doğru telafuz edilip edilmediği mühim değil. Kesin olan şey şu ki: 1.7 patchinden evvel paladinlere önemli bir iyileştirme söz konusu değil. 1.7 patchinden sonra da, her classın ne kadar bufflanması ihtimali varsa, paladinlerin de o kadar var. Ve şunu söyleyebilirim ki, warriorlar falan varken paladinler bufflanmayacak büyük olasılıkla.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1-2 şey eklemek istiyorum.Bir defa iyi itemı olan iyi oynar diye bir kural yok , lvl 60 olda gel konuş diye de bir şey yok.Kaldıki bazı yeşil itemlar mavi itemlardan daha iyi.4 tane 60 lvl kasıp pvp den hiç bi bok çakmayanlarda var , bu iş level kasmak la olmuyor.Item + tecrübe + şans + skilleri doğru yerde , doğru zamanda kullanmaya bakıyor.Sınıf çok aşırı güçlü mü , değil mi diyebilmen için evet level 60 olman ve bir çok şeyi görmen gerekiyor ama bu pvp için geçerli değil.

Bazı kişiler gerçektende objektif bakamıyorlar , kendi sınıflarını sonuna dek savunuyorlar.Ben ve birçok arkadaşımın görüşü Shaman ların aşırı güçlü olmalarıdır.Zaten birde üstlerine plate mail armor giyebilselerdi tam olucaktı.Shaman lar uzun cast süresine sahip ve buff atabilen sınıfları zaten direk eziyorlar ; mage , priest , druid.Shamanların sayamayacağım kadar çok avantajı var.Mail armor , shield , windfury bide üstüne flurry talentı tam oluyor , purge , totemler , heal , lightining shield , inanılmaz shock lar , nature's swiftness... Hepsi bir arada , başka ne isterlerdi ben bile bilemiyorum.Burda şunu söylemek istiyorum bir çok sınıftan daha fazla avantajı var , ve neredeyse hiç dezavantajları yok.Ezemeyecekleri sınıf kolay kolay yok.

Paladinlere gelince , dengeli bir sınıf ve parti adamı olduğunu düşünüyorum.1e1 de yeterince etkili değiller(benim düşüncem).

Oyundaki diğer sınıfların dengeli olduğunu söyleyebilirim sadece gözüme 1-2 şey çarpıyor , warlock lara defansif büyü gerek.Druidler oyundaki en az dps e sahip sınıf , buna cat form dahil ve bu cm ler tarafından onaylandı.hunterlara belki son 1-2 defansif amaçlı özellik eklenebilir ama genelde yeterince dengeli.[signature][hline]Arloth Orc/Warlock @ Burning Legion "You shall burn in flames"...
LorathTauren/Druid @ Sylvanas
-What is done , can not be undone-
Sosyal ağlarda paylaş

President denen amcanın tek attığı mesaj "Mutlu noeller" olmuştu zaten şimdiye kadar, kılım kendisine zaten, zengin züppe =P[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!

[Bu mesaj Pirvan tarafından 07 Temmuz 2005 15:18 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Pirvan tarafından 07 Temmuz 2005 15:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 07 Temmuz 2005 14:43 tarihinde demiş ki:
Pirvan kusura bakma ama sen shaman overpowered değili mi savunuyorsun? Herhangi bir foruma bakarsan şu an shaman overpowered üzerine tartışıldığını görebilirsin.

ben her gün blizz forumlarında ortalama 15-20dk geçiriyorumdur. ben görmüyorum overpowered filan. sen göster lütfen.

ya da şöyle diyelim, shaman overpowered diyen kadar mage overpowered rogue overpowered diye zırlayan veletler de var. ama artık zaten onu yazanlara cevap bile atılmıyor. ya da "i like pie" diye cevap atıyorlar. blizz forumlarına bakın, nerf diyen kadar "fine as it is" diyen de var.

böyle yüzyılın genellemelerini yapmayın, hatalı oluyor.

paladinlere buff lazım doğrudur, ama paladinlere yeni bir büyü geliyor diye post attı caydiem (cc tipi olacakmış). bu gereklidir, birşey demiyorum, ccsiz paladinler adam kesemiyo, kesemezler de herkesin kaçma büyüsü var. ama paladinin dpssi düşük demeyin allahaşkına. iki kere soc procu oldu canım yarıdan sıfırlandı daha dün. yani cc lazım size doğrudur, ama o gelince paladine daha bir şey lazım değil.

ayrıca sam, o kestiğin paladin biraz malmış. pve de mi oynuyorsun sen? (pvpde oynuyorsan kesin ebaylemiştir o herif) pvpde oynuyorum ama keşke pve açsaydım diyorum şu an :/ napıyım tutamıyorum kendimi gidiyorum wetlandse lvl 30 adam kesiyorum :D zamanında bana da yapıyolardı grrrrrrr.[signature][hline]faşist paticik grubu:

area masters ftw!
Sosyal ağlarda paylaş

Haha class tartışmalarında objektif olmak çok zor =P hele benim için , 3. 60 karakterime 2 gün sonra kavuşuyorum muhtelemen ama şunu sölim ben 60 orc hunter ı US serverlarında uzun bir süre oynarken paladinleri bi halt sandığım için EU da paladin açtım. Gel görki hunter ın değerini ozaman daha iyi anlıyorsunuz =p tamam heal ım yok ama birine yetişebilmem veya uzaklaşabilme şansım mevcut. Herkese vurmak için 5 yarda gelmem gerekmiyor, dmg im daha çok critlerede bağlı olsada paladinden kat kat iyi. Seal of command proc u beklemek aşırı derecede sıkıcı ve her dövüşünüzde farklı bir sonuç verebiliyor. Bu pvm de bile böyle. Şimdi druid oynuyorum tamam dengeli , hoş bi class , biraz rogue biraz warrior özelliğide var ama 2 barı dolduracak skill i bile yok be kardeşim lol, okadar çok sting,tracking,seal,blessing skillerinden sonra druid in skilleri çok az geliyor. Shift yaptığında 1 barı doldurmayan kedi formu ve ayı formu halleri yüzünden normal formunda çok az skill i var.
Shaman a gelince, anca lev 20 charım var ama işini bilen bi shamanla (adam her oyunda pvp de süper zaten) duellerde bir kere mi ne oda dalga geçiyor diye melee yaparken yendim hunterla lol. Zaten teke tekde shaman hunter a yeniliyorsa işi bilmiyor demektir, nitekim bayağı shamanla duel yaptık =P sting ini purge yapmayan tipler bile gördüm lol[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...