Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

bi öneride bulunayım regalya, paladinlere karşı flametongue + ınt gear kullan. druidler gibi mana pool savaşı sonuçta. ayrıca shield kesin kullan, yoksa normal savaş devam ederken de heallaman gerekir, ki bunu yaparsam kaybetmiş sayıyorum kendimi çünkü denilenin tersine soc proclarsa iyi damage veriyo (kaybettim diyip EB totem + GW hoop kaçıyorum .p).

ama baktın paladin oynamayı bilmiyo-holy/prot specced-damage veremiyo (pvp içinde hepsi aynı .p), çıkar the unstoppable force i, giriş, yoksa paladinin divine shield aralıklarında heallayamazsın boş boş durursun, ki boş yere zaman kaybı.

ayrıca bandajın yoksa baya zorlanırsın.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

Önerilerin icin sagol Jadelith ama palaya karşi sorunum yokhic kimseye karşi sorunum yok desemde olur 10000/1 gibi bi winning rate ile oynuyorum 1 vs 1 de ^^ ayrica USF takiyorsan zaten WF olmali flame tong dan gelecek dmg neki flametong kulanmak külliyen saçmalik 295 max dmg li silahla Rockbiter bile daha mantikli flame a göre 9k armor u dahi olsa ve mademki USF e o zaman + %15 den yukari bi crit rate ile gezmek yeter buffsuz 4.7-4.8 k hp 5 k mana veyahut 4/4.5 ve 180 üzeri sprit de tercih edilebilir ama ben genel anlamda %15 üstü crit ve 4,7khp 5k mana tercih ediyorum
ve shield konusunda haklisin buyuk mana poollu palalara karşi shield gereklilik oluyor.
Ki zaten butun okullar icin prot potion swim run speed major mana heal en az 20 bandage vs vs kısacasi full ekipman olmadan aksiyona cikmam.[signature][hline][Dreadlords]
Regalya
Sosyal ağlarda paylaş

flametongue yi sadece palalara karşı kullanıyorum çünkü devotion aura ya 5 talent verip onu da açarsa çok acayip bir armorları oluyor. ~50% damage reduceleri oluyor ki düşün bütün windfury procları filan 50% daha az damage koyuyo. warriorlara filan hand i çıkarıp dalarım ama palalara karşı flametongue ve hızlı silah kullanıyorum, çünkü hiç damage reduce olmuyo ve 1.5 speedli bir silaha 50 damage ekliyo. 40 dpsli 1.5 speedli silah ortalama 60 koyuyodur, ki armorla ~30 a düşüyo (+to attack poweri çok eklemiyorum çünkü +str gearım yok gibi bişi). ayrıca bir bug söyliyeyim flametongue ın verdiği damage flurry açıldığı zaman azalmaz, 50 veriyorsa yine 50 verir (ki 1.50 den 1.15 e olan bir speed düşüşü var) ki eğer iyi crit gear ın varsa al sana gg.

ben de 90% wf kullanırım, proclayınca damageler havada uçuyo, ama genelde palaların armorundan korktuğumdan FT kullanıyorum. belki de hata yapıyorumdur bilmiyorum ama alışkanlık :) hele bazılarının iyi resist gear ı oluyo, ama zaten iyi resist gear ı olan bir paladini alamazsın bir shaman olarak bence :) shock kullanmaman lazım çünkü resist şansı yüksek oluyo ki olmasa bile düşük damage veriyosun, deli gibi armor reduceleri var zaten, bi de "hah damage koydum!" dediğin anda shield heal çekiyolar.

bizim forumdakiler ise ağlar anca --->> :( :( :( :( :( :(

.p[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 06 Temmuz 2005 01:54 tarihinde demiş ki:
peki shaman vs. shaman da nelere yönelmek avantaj sağlar hehe

Heal atıcakken Grounding totemi atıp hemen heal atmak. Veya eski taktiklerden biri Heartstoneu kullanıp adamın earthshockunu harcamasını sağlamak. Manayı sadece earth shock ve heala ayırmak lazım. Geriside melee damage e kalıyor. Enh vs Enh böle. Tabi Ele vs Enh de enh biraz daha şanslı. Çünkü gene manaya dayalı savaşlar.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)
Sosyal ağlarda paylaş

After having spent some time reading through the various threads in this forum, I took note of some of the reoccurring questions that were presented, and discussed them with members of our development team. Below is the information that I was able to gather from my meetings, emails and phone calls. Please note that this informaton isn't a comprehensive list of question that have been presented, and I will see what I can do about providing additional information for you in the future. Please feel free to post your feedback. Enjoy!

Healing Wave

We've compared Healing Wave to Lesser Healing Wave and agree that as it stands, the difference between the two, even with five points in Improved Healing Wave, is very minor. We're going to be taking a very close look at Healing Wave and the talents which affect this spell for possible improvements.

Chain Healing

While it is doubtful that the bounce range of Chain Heal will be increased, the developers are going to look at the amount of health that this spell heals each target to insure that this is a viable form of healing, even if slightly situational.

Mana Spring Totem

We agree that this totem is not as effective as it should be, and improvements are underway. Unfortunately, I don't have specific details to provide at this time but players can expect changes at some point in an upcoming patch.

Magma Totem

As it stands the the threat that the Magma totem generates is consistent with all other area of effect spells in the game. There are clever ways in which a Shaman can use this particular totem, and its up to the player to discover such tactics.

StoneClaw Totem

There has been many complaints that this totem simply doesn't hold aggro long enough. Players should be aware that this totem is designed to hold aggro of same level non-elite mobs for approximately 10 - 15 seconds and is mostly designed for purposes of soloing, so it will be slightly less effective in high level raids and instances.

Shaman Bloodlust

We realize that Bloodlust is very much a part of the Warcraft universe and we fully intend to bring this spell into the game at some point and in some form. As soon concrete details become available, we will most certainly make an announcement.

Respec = Weapon Skill Loss

This is a completely undesirable side-effect that we do wish to correct. In the meantime, please hang in there as we realize this is inconvenient and unnecessary.

Özellikle bunu yaşamamış olan anlamaz ;=P

Air Totem Quest

The Quest Designers have informed me that they most definitely wish to add some polish to this quest. Our overall goal is to add many more class and race specific quests, and improve some of those which already exist, however, at this time our main priorities focus on quests available to all races and classes.

Short Duration Buffs

The Development Team will be analyzing the effects of the short duration buffs available to the Shaman. Keep in mind that with increased duration there would be increased mana cost, so in situations like Battlegrounds, where the frequency of death is much higher, a high cost buff may be a bit too taxing. Again, we will watch how things progress in this area, and run some tests if necessary.

Soul Stone/Ankh Issue

The issue with the Ankh being consumed upon rezzing via soulstone is a known bug and is slated to be fixed. Unfortunately, I don't have an estimate to provide at this time as to when this issue might be addressed, but rest assured that our Quality Assurance department is working with the programmers on a resolution.

Bu patchle beraber düzeliyor sonunda buda...

Ben bunu bida yazıyımda =p
Bizim ağlaklar dışında zaten shamana gelicek nerfler bunlardır ;=)
Ben memnunum durumdan :=)
Benim savundugum lan bu bir işe yaramıyor dediğim ne varsa , nerdeyse değiştirmeye karar vermişler ki ;)

Daha öncede yazmıştım bunu :=P

Mantık sınırlarında düşünebilen her insanın ulaşıcağı sonuçlara ulaşmışlar ;)
Sizde ağlıcağınıza gidin forumlara ve kendi classınızı tartışın :=P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Regalya, 06 Temmuz 2005 08:34 tarihinde demiş ki:
Önerilerin icin sagol Jadelith ama palaya karşi sorunum yokhic kimseye karşi sorunum yok desemde olur 910000/1 gibi bi winning rate ile oynuyorum 1 vs 1 de

loooooooooooooooooooooool

acaba sen kendi ustalığından mı (nasıl bir ustalıksa bu) bu kadar başarılısın yoksa şamanın overpowered olmasından dolayı mı? o kadar "şaman güçlü değil sandığınız gibi" derken birden gene çıkıp böbürleneseniz geliyor, bütün argümanlarınız havada kalıyor.. :-p şimdi bunun üzerine regalya ne dese inandırıcı olabilir mi?

szass matematik bilgin yok onu anlamıştım lakin ingilizcen de zayıfmış hayli. :) alıntı yaptığın threadi 1,5 ay kadar önce okumuştum, bunlar nerf değil, improvement'lar. mesela adamlar lesser healing wave'i güçsüzleştirmeyecek, healing wave'i güçlendirecek. diğer yazanlara da bakınca hepsinde birşeyin güçlendirileceğini söylüyorlar, nerf demişsin lakin nerf teriminin anlamını bilmiyorsun belli.. :-)

şamanların her mesajına bakıyoruz, "proclayınca off moff şu kadar dmg bu kadar dmg koydum" diyorlar. sen böyle melee dmg vereceksin, üstüne nuke atacaksın heal atacaksın, kalkan, mail, parry olacak. ha bu övünmeler bir de 1vs1 için, grup pvp'de ben şaman görürsem ne yapacağımı bilemiyorum direkt. hem dayanıklı, (hele kalkan kullanıyorsa öldüremiyorsunuz druidin ayı hali ya da warrior gibi, zırhı bypass eden nuke yok ki bizde, mecbur tekme tokat girişeceksin, adamın giysisine bakıp strateji değiştiremiyorsun) hem healliyor kendini, hem hp'yi max tutmazsan nukeleri geliyor kesin bir de interrupt ede ede. zaten hp'si düşmüşleri durduramıyorsun, bir de bunlar earthbind atıyorlar. senin hp düşmüşse kaçamıyorsun..

paladinler keyiften shield açıp heallenmiyor. biriyle oynamayı deneyin bakalım siz ne yapacaksınız. bizde de frost shock, earthbind olsa biz de shieldi kullanmak zorunda kalmayız, daha zor bir ana saklarız, 5dk cooldown nedir tabii şaman arkadaşlar bilmez, hiçbirşeylerinin cooldown'ı, casting time'ı yok neredeyse..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle deme abso abso, viper sting ile adama sn'de 600 üzeri dmg koyuyor gibisin çünkü heallerin çoğu 1 mana başına 2,5-3hp. grup pvp'de viper sting gelince o çok konuşulan "paladinin 3 hayatı"ndan 2'si gidiyor resmen. tek hayatlı en düşük dps'ye sahip sınıf kalıyor yerinde..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Viper mana alıyor son rank hali ~1100 mana yiyor.
Serpent sting 490damage over 15 sec yani orta hasarlı bir dot.
Scorpid sting ise Str ve Agilityi 68 düşürüyor 20 saniyeliğine.
Ama aynı anda kullanılamıyorlar.
Karşıdaki caster ise raidde viper.
Melee ise scorpid.
Kaçıyor ise serpent :)

Ama tabi bunlar deadzone veya melee mesafesindeki rakiplerde kullanılamıyor.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Yeni Yılınız kutlu olsun PATİ abilerim ablalarım
Sosyal ağlarda paylaş

valla abso'cum dün o ayraniç hunter bayağı zora düşürdü beni, istediğim kadar temizleyeyim cleanse ile yetmiyor.. :-p bir de öbür güdük warlock paso dot atıyor, cleanse ile neyi kaldıracağını seçemediğin için onun güdük dotu kalkıyor önce, cleanse'de sıra viper'a gelene kadar bakıyorum mana kalmamış..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 06 Temmuz 2005 14:32 tarihinde demiş ki:
Ben pet atttack+dash ve followu F1 F2 yaptım nasılsa teammateleri seçip yapabileceğim birşey yok o tuşlarla bari pet kolay kontrol edeyim o tuşlar ile :)

ya tahminimce şu dünyada f1 kullanan tek insan benim kimi görsem macro koymuş ben f1 e bişey koysam hayatım söner[signature][hline]Boo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
szass matematik bilgin yok onu anlamıştım lakin ingilizcen de zayıfmış hayli. alıntı yaptığın threadi 1,5 ay kadar önce okumuştum, bunlar nerf değil, improvement'lar. mesela adamlar lesser healing wave'i güçsüzleştirmeyecek, healing wave'i güçlendirecek. diğer yazanlara da bakınca hepsinde birşeyin güçlendirileceğini söylüyorlar, nerf demişsin lakin nerf teriminin anlamını bilmiyorsun belli..

ehehe demek istediğim siz nerf derken adamlar benimde zayıf buldugum bunu kim kullanır be uyduruk dedigim şeyleri sölüyorlar :=)
Mantıklı her insanda öle söler zaten :=P
test servera git shaman aç görürsün lol
Sosyal ağlarda paylaş

soyle bisey fark ettim:)
forumun hepsini okumadım simdiden soyleyimde
shaman larda dvmlı bi savunma modu var
boyle konulara biraz objektif bakmak lazm bence
benim gozlemlemem shaman gercekten diger classlara gore
cogu yonden avantajları olan bi class
ama bu demek degilki kimse olduremez..
herkes kendine gore iyi classları kendine gore en iyisi..
ama bana sorarasanız nerf shaman!!! :)[signature][hline]Jinnz Norton - Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Szasstam, 06 Temmuz 2005 14:49 tarihinde demiş ki:
said:
szass matematik bilgin yok onu anlamıştım lakin ingilizcen de zayıfmış hayli. alıntı yaptığın threadi 1,5 ay kadar önce okumuştum, bunlar nerf değil, improvement'lar. mesela adamlar lesser healing wave'i güçsüzleştirmeyecek, healing wave'i güçlendirecek. diğer yazanlara da bakınca hepsinde birşeyin güçlendirileceğini söylüyorlar, nerf demişsin lakin nerf teriminin anlamını bilmiyorsun belli..

ehehe demek istediğim siz nerf derken adamlar benimde zayıf buldugum bunu kim kullanır be uyduruk dedigim şeyleri sölüyorlar :=)

senin şaman troll female miydi yoksa? güzel kıvırıyorsun da hayli.. :-p

evet şaman çok güçsüz olduğu için adamlar güçlendirme gereği hissetmiş, 40 mana cost da çok aslında earthbind için, şöyle 10 filan olmalı çünkü mana hazneniz çok küçük.. :-)

diyecek laf kalmayınca "test servera gel şaman aç" modasını da yeni başlattınız heh, madem öyle, siz paladin açın bakalım nasılmış.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Szasstam, 06 Temmuz 2005 10:36 tarihinde demiş ki:
Healing Wave

We've compared Healing Wave to Lesser Healing Wave and agree that as it stands, the difference between the two, even with five points in Improved Healing Wave, is very minor. We're going to be taking a very close look at Healing Wave and the talents which affect this spell for possible improvements.
Pvp de kullanan var mı? :P
Chain Healing

While it is doubtful that the bounce range of Chain Heal will be increased, the developers are going to look at the amount of health that this spell heals each target to insure that this is a viable form of healing, even if slightly situational.
Pvpyi bırak pve de bile kullanışsız
Mana Spring Totem

We agree that this totem is not as effective as it should be, and improvements are underway. Unfortunately, I don't have specific details to provide at this time but players can expect changes at some point in an upcoming patch.
Mana spring yerine mana tide ın verdiği manayı arttırsalar daha güzel olurdu herhalde. Gene pvpde işlevi yok
Magma Totem

As it stands the the threat that the Magma totem generates is consistent with all other area of effect spells in the game. There are clever ways in which a Shaman can use this particular totem, and its up to the player to discover such tactics.
Geliştirme yok zaten buna

StoneClaw Totem

There has been many complaints that this totem simply doesn't hold aggro long enough. Players should be aware that this totem is designed to hold aggro of same level non-elite mobs for approximately 10 - 15 seconds and is mostly designed for purposes of soloing, so it will be slightly less effective in high level raids and instances.
İşe yaramıyor
Shaman Bloodlust

We realize that Bloodlust is very much a part of the Warcraft universe and we fully intend to bring this spell into the game at some point and in some form. As soon concrete details become available, we will most certainly make an announcement.
Tek kulağa hoş gelen gelişme. Bakalım bunun bedeli ne olcak
Respec = Weapon Skill Loss
This is a completely undesirable side-effect that we do wish to correct. In the meantime, please hang in there as we realize this is inconvenient and unnecessary.
Bug bug..

Air Totem Quest

The Quest Designers have informed me that they most definitely wish to add some polish to this quest. Our overall goal is to add many more class and race specific quests, and improve some of those which already exist, however, at this time our main priorities focus on quests available to all races and classes.
düzeltsinler ;P water totem questindeki gibi 15 yere koştursunlar zavallı shamanları
Short Duration Buffs

The Development Team will be analyzing the effects of the short duration buffs available to the Shaman. Keep in mind that with increased duration there would be increased mana cost, so in situations like Battlegrounds, where the frequency of death is much higher, a high cost buff may be a bit too taxing. Again, we will watch how things progress in this area, and run some tests if necessary.
Paladinede geliyor :P
Soul Stone/Ankh Issue

The issue with the Ankh being consumed upon rezzing via soulstone is a known bug and is slated to be fixed. Unfortunately, I don't have an estimate to provide at this time as to when this issue might be addressed, but rest assured that our Quality Assurance department is working with the programmers on a resolution.
Buuuuug...

Fazla iyileştirme yok gördüğün gibi :P Varolan 2 bug kaldırılıyor. Gereksiz 3 pve skillinin düzeltilmesi vaad ediliyor. Healing Wave ve Bloodlustıda ilerde görücez. :P Ayrıca Paladin'in dpssi gözden geçirilcek resmi açıklama yapıldı. Eh istediğiniz bu değil miydi? :P[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)
Sosyal ağlarda paylaş

1. Ben gaz olmadığımdan, öyle saçma sapan her servera girip level 20 paladin shaman kasıp sonra "BAB BEN BU KLASI ÖĞRENDİM ÇOK GÜÇSÜÜÜZ" demem. Bu nedenle girip de hiçbir zaman bir servera girip shaman açıp yorum yapmam. Yapacaksam, yeni bir serverda sonuna kadar kasarım, epiclerimi giyerim, guildime girer, 10 kişilik düzgün grubumu alır öyle yorum yaparım.
Arkadaşlar. Hunter güçsüz böhürerey, diye ağlayan da çoktu biliyorsunuz, ben hiçbir zaman böyle forum açmadım. Gittim hunterımı kastım, itemımı kastım, serverda General oldum.
Siz de işte böyle şu güçsüz bu güçlü meselesine takılın kalın, solo zerglemeye devam edin, akşam yatmadan da dua edin, belki Üsteğmen falan olursunuz.

Ben über değilim, ima etmiyorum. Sadece şunu söylüyorum: WoW, şu anda yeni başladı. WoWun ne olduğuyla ilgili ancak %15-20 bir önermede bulunabiliriz. Çünkü şu andaki kısım oyunun tamamının 20%lik kısmı.
Bu bir MMORPG oyunu. Grup oyunu yani. DaoCta infil olmadıkça, wowdada sağlam rogue olmadıkça grupsuz oyun oynayamazsınız. Eğer grup bulamıyorsanız, ya bir sebepten sevilmiyor, ya iletişim kuramıyor, ya da kurmak istemiyorsunuzdur. Sonra böyle hamasi konuşuruz işte burada karşılıklı. Şu iyi bu kötü diye.
Paladin is way overpowered compared to shamans. demiyorum, diyesim geliyor, BG ve instancelardaki rolüne bakarak, ama her ikisinin de güzel ve ayrı ayrı işlevleri vardır diyorum. İlkokul çocuğu gibi ağlamamanızı tavsiye ediyorum.(Sam, çünkü yaptığın bariz çocukluk, kabul etmemek için 3242364623 tane mesaj atsanda bunu değiştirmez, level 58, yeşil itemlarınla böyle yorumlar yapmamalısın.)

İyi oyunlar[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 Temmuz 2005 15:08 tarihinde demiş ki:
said:
Szasstam, 06 Temmuz 2005 14:49 tarihinde demiş ki:
said:

senin şaman troll female miydi yoksa? güzel kıvırıyorsun da hayli.. :-p

evet şaman çok güçsüz olduğu için adamlar güçlendirme gereği hissetmiş, 40 mana cost da çok aslında earthbind için, şöyle 10 filan olmalı çünkü mana hazneniz çok küçük.. :-)

diyecek laf kalmayınca "test servera gel şaman aç" modasını da yeni başlattınız heh, madem öyle, siz paladin açın bakalım nasılmış.. ;)

actim oynuyorum sam.duel olarak söyliyim ilk defa paladin oynuyorum 30 tane duel yapmisimdir.bunlardan hicbirini kaybetmedim.ayrica cleanese asmis bir büyü.sana yönettiigim soruyu neden cevaplamadigini böylece anlamis bulunuyorum.shaman la kesinlikle 30 da 30 gibi oran yakalamadim su ana kadar.daha sonra av de yaptim 2 saat kadar.gercekten inanilmaz sIkIcI bir class paladin group pvp de.(sIkIcI diyorum etkisiz demiyorum buff+heal+cleanese)fakat teke tek de cok etkili yaw.nasil agliyorsun böle anlamis degilim.[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 06 Temmuz 2005 14:28 tarihinde demiş ki:
Dün Pop az sövmedi ama shamanlara hehe.

nasil sovmeyeyim lol
3400 manalik buffi kaldirdi adam combatin ortasinda
31 int gitti bir anda
zaten savas bittikten sonra shamanda gorememistim acep oldumde unuttum mu falan diye dusundum bir ara :D

ice armor. AB (gruptaydik diye ab vardi ama sonucta AI atsamda o da 1500 mana) ve dampen kalkmisti oeh daha nolsun

tarren millde de ice barrier kalkti bir ara noldugumu anlayamadim zaten lol[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...