Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rouge nin Düşüşü

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar ilk zamanlar rouge çok gözde bir class tı.. ama şimdi nedense cogu instancede bile istenmiyor gibime geliyor.. tanıdıgım bazı insanlar lvl 60 rouge sini bırakıp priest veya mage gibi class lara dönüyorlar.. bunun nedeni Rouge ilerideki seviyede bazı classlara adeta ezilmesi.. bu oyunda artık sadece mage ve priest kesecek güçte olması mı sebep tir ? adamlar if de bagyıro ST (No ruouge) bu LFM mesajını günde 100 kere gorurusunuz belki.. yani açıkcası lvl 60 olan bi rouge konussunda anlayalım..[signature][hline]The Spirit Of The Flame Is Spirit Of Change
Sosyal ağlarda paylaş

o grup olayı bence etrafta anormal sayıda rogue olmasından kaynaklanıyor. yani o eleman arıyan gruplar genelde ilk olarak rogue aldıkları icin(bulması en kolay oldugundan) daha fazla rogue a ihtiyac yok anlamında.bizim serverda da öle LFM yazanlara mesaj attıgımda genelde rogue slotları dolmuş oluyo.

evt sayıdan dolayı artık bi rogue iiçin grup bulması zorlaştı.

mage ve priest açma sebebide en kolay grup bulan aranan claslar oldugundan olabilişr. şahsen ben bile düşündüm yeni bi mage veya priest açmayı[signature][hline]WOW
Damodar-lvl 60-Night Elf-Rogue
DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay

Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası guild olarak çok sağlam olmadıkça rogue yerine hunter tercih ediyoruz özellikle 5-man instancelarda.
Sebebi basit. Hunter petiyle birlikte rogueın dpssine ulaşıyor zaten, ayrıca rogue demek heallenecek fazladan bir adam demek, agro alırsa ölüyor, ve zaten rogue sebil..
Ama bir hunter örneği, adam uzaktan uzaktan saatlerce ok atıyor, agro almadığı sürece hiçbir heale ihtiyac duymuyor, partiyi yormuyor, feign deathliyor, vs[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sana büyük bir sır söyleyeceğim kapat kapıları
Ölmek daha kolaydır sevmekten
Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam
Sosyal ağlarda paylaş

Imzamda goruldugu uzere 60 roguemu birakip baska serverda druid kasmaya basladim. MCye bile istemediklerini soledi guildimdekiler..[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher - Retired
Necrocks - Necromancer - 1L8 - Retired
Olcayto - Infiltrator - 3L4 - Retired
Alaattin - Sorcerer - 2L3 - Retired
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor - Retired

Sungur - Undead Rogue - Level 60 - Shadowmoon/US
Kadavra - Night Elf Druid - Level 3x - Illiadan/US

Now in Sydney, Australia...
Proud employee of;
Swissotel Sydney
Hilton Sydney
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 13 Haziran 2005 10:38 tarihinde demiş ki:
Açıkçası guild olarak çok sağlam olmadıkça rogue yerine hunter tercih ediyoruz özellikle 5-man instancelarda.
Sebebi basit. Hunter petiyle birlikte rogueın dpssine ulaşıyor zaten, ayrıca rogue demek heallenecek fazladan bir adam demek, agro alırsa ölüyor, ve zaten rogue sebil..
Ama bir hunter örneği, adam uzaktan uzaktan saatlerce ok atıyor, agro almadığı sürece hiçbir heale ihtiyac duymuyor, partiyi yormuyor, feign deathliyor, vs

aynı benim mantık.. cidden bende almıyorum..[signature][hline]Burnin Legion - LvL 41 - Human - Mage - Mayweda
Sosyal ağlarda paylaş

rogue sayısı fazla olduğu için alınmıyor genelde.

ha bir de rogue'un pvp olayı var ki, dillere destan. warrior desen, instant kill'e yakın bir zamanlamayla yeri öptürüyor. mage desen, yaklaşamıyorsun. priest'e vuruyosun vuruyosun işlemiyo (:p).

mage kasıyorum, level 45 olucak birazdan.[signature][hline]berabeeer sarımsak, bütün güün uyaansak bana yeeteeessk.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saeros, 13 Haziran 2005 10:52 tarihinde demiş ki:
rogue sayısı fazla olduğu için alınmıyor genelde.

ha bir de rogue'un pvp olayı var ki, dillere destan. warrior desen, instant kill'e yakın bir zamanlamayla yeri öptürüyor. mage desen, yaklaşamıyorsun. priest'e vuruyosun vuruyosun işlemiyo (:p).

mage kasıyorum, level 45 olucak birazdan.

insanlar ne hayallerle rouge kastı işte mageyi arkadan.. priesti yandan :D warior u uzaktan fln die.. ama mana shield im in açık oldugu hiç bi zaman rouge tarafından kesilmedim.. vede çok kendimden 3 lvl yüksek rouge kestim.. yani sonuc rouge out.. mage in :D[signature][hline]Burnin Legion - LvL 41 - Human - Mage - Mayweda
Sosyal ağlarda paylaş

Haha evet haha.
Sebebini söyleyerek yorum yaparsanız, daha mantıklı olur.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sosyal ağlarda paylaş

zaten ST için konuşuyosak olay zaten biras daha farklı orda roguelar zaten çok bi iş yapmıyolar=) ama harbiden piyasada heryer rogue dolu(*utanaraktan* bende rogue um =)
ST de çok ağlamışlıım var o yüzden AoE ve arena spell çok etkili sonuçta hep 4-5kişiyle aynı anda savaşmak gerekio mekanda...
onun içinde 2 mage ; 1mage 1 rogue den çok daha mantıklı ST için.
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere gruba rogue alınmama olayı bana sacma geliyor yani bizim serverda öyle bişi yok tam tersine rogue her zaman alınan bi classtır. chestleri salla imp sap için bile almaya deger.

scholomance/stratholme(scarlet) lbrs ubrs bunnarın heposinde rogue fazlasıyla iş görür. 15 kişilik raidde min 3 rogue alınır bizim serverda hunter ise adam bulunamazsa. ha 1 tane mutlaka olur ama 3 oldugunu görmedim.[signature][hline]WOW
Damodar-lvl 60-Night Elf-Rogue
DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay

Sosyal ağlarda paylaş

Chestlerden lvl 50 muz dışında pek birşey çıktığını ben görmedim şu ana kadar. Ya da en iyi ihtimalle bi yeşil falan çıkıyor ki, mavi itemları vendora satıor millet.
Rogue un sapi işe yarar ancak hunter da trapleyebilir, derseniz ki trap bi nane değil, doğru da sayılabilir, hunter petleyebilir. Yani offtank olarak petini kullanabilir, ki sapin yaptığı görevi görmüş oluyor.. Ayrıca hunter, monkey+deterrence açarak kendi de bir mobu rahat tanklayabilir.
Neyse mesele rogue-hunter dövüşü değil, ama rogue arayacağım son class olur.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sosyal ağlarda paylaş

valla bence rogue suz bi party çok zor gibi gelio, çünkü eğer ii bi tank varsa rogue aggroyu almadan çok fazla dmg verebilir, çoğu hunter solo oynamaya alıştıından dolayı instancelarda çok saçma sapan işler yapabilio trap kurcam derken bütün etrafta ne var ne yok başınıza toplıyabiliyo, şu ana kadar öle çok iyi bi hunterlada karşılaşmadığım için pek hunterlarla aynı party de olmayı sevmiorum.bide warlocklar=)
ST de fear atan bi salağı gördükten sonra........
Sosyal ağlarda paylaş

benım level 60 rogue var su ana kadarda ınstance bakımından sorun yasamadım bazı yerlere ozellıkle rogue aranıyo partıde rogue mage ıkılısı oldumu sap + poly buyuk olcude rahatlık saglıyo ha bıde tabı partıde sazan gıbı gaza gelıp ben tanklık yapacam onde gıdecem dersen o zaman halın perısan derım charı bılen adam arkada kalıp stun buyuk ısler becerırır tabı sonra benı neden partıye almıyolar dersınzı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben us de rogue oynuyorum yaklasık 10 gun icinde lvl35 oldum ve bolca grup buluyorum guild sayesinde.Tabi guildin mantaliteside onemli ben oyuna girer girmez lfg bile yazmadan guildden invite aliyorum sen roguesun sen susun busun diye almamazlik yapmiyolar son derecede egleniyorum 812650 tane rogue olmus beni ilgilendirmez bunlarin arasindan 10 tanesi serverda is yapacaksa biriside ben olucam[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blackwqlf, 13 Haziran 2005 11:18 tarihinde demiş ki:
benım level 60 rogue var su ana kadarda ınstance bakımından sorun yasamadım bazı yerlere ozellıkle rogue aranıyo partıde rogue mage ıkılısı oldumu sap + poly buyuk olcude rahatlık saglıyo ha bıde tabı partıde sazan gıbı gaza gelıp ben tanklık yapacam onde gıdecem dersen o zaman halın perısan derım charı bılen adam arkada kalıp stun buyuk ısler becerırır tabı sonra benı neden partıye almıyolar dersınzı :)

sorun tamamen kalabalık, önüne gelen rogue açtığı için roguelar grup bulmakta zorlanıyor
ama ben iyi attack power crit ekipmanlı , dal'rend setli bir combat rogue u hiç bir dps sınıfına değişmem

bunun dışında imp sap de oldukça yararlı bir crowd control abilitysi
özellikle ubrs de drak odasında hayvani orclara karşı imp. sap birebir, poly + 2 imp sap = bulunmaz nimet

[Bu mesaj neverhood2 tarafından 13 Haziran 2005 11:27 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj neverhood2 tarafından 13 Haziran 2005 11:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oylede oyunda kendını gostermen lazım bıde o yanı var partıye gırdınmı yararlı bısıler yapman lazımkı bır dakıne aynı partıde aynı elemanlar varsa senı tanıdıkları ıcın alsınlar yoksa sen dakkada bı ol partı yatsın abuk sabuk seyler yap adamlar tabı senı almaz :) bıde ısın o yuzu var eheh sapa gelınce tek kelıme ıle delı bısı derım :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blackwqlf, 13 Haziran 2005 11:30 tarihinde demiş ki:
Oylede oyunda kendını gostermen lazım bıde o yanı var partıye gırdınmı yararlı bısıler yapman lazımkı bır dakıne aynı partıde aynı elemanlar varsa senı tanıdıkları ıcın alsınlar yoksa sen dakkada bı ol partı yatsın abuk sabuk seyler yap adamlar tabı senı almaz :) bıde ısın o yuzu var eheh sapa gelınce tek kelıme ıle delı bısı derım :)

bi de rogue, rouge hadisesi var

ben "can i join? im rouge" diyen adamı almıyorum mesela :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 13 Haziran 2005 11:02 tarihinde demiş ki:
Haha evet haha.
Sebebini söyleyerek yorum yaparsanız, daha mantıklı olur.

sap - bence sap varken petle bisey tanklamak, attan inip esege binmek gibi bisey.
dps - ben hic gormedim valla rogue dps sine yaklasan hunter.
stun - melee stun. benim icin onemli baya.

bunun disinda sinifi kullanan insanlarin ortalama iq seviyesi dusuk veya bana oyleleri denk geldi. petini kontrol edemeyenler ozellikle. o tarz bi risk alacagima rogue alirim (guild icinde bile.)[signature][hline]joyzmaa / burning legion
Sosyal ağlarda paylaş

Rouge var ambush BS vurur feint nedir bilmez ölür Rogue var 1 kere bile dmg almaz gayet güzel dmg verir. Diğer classlarda da olduğu gibi çoğu Rouge skillerini/oynamayı bilmiyor ama sayımız daha fazla olduğundan göze çarpıyor.

Çoğu lvl 60 Rouge alt olarak priest
Çoğu lvl 60 Priest alt olarak Rouge açıyor

Kimse rouge aramıyor çümkü herkesin arkadaşı en az 10 rouge var :)[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...