Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rouge nin Düşüşü

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

said:
Gangren, 13 Haziran 2005 20:44 tarihinde demiş ki:

Feintlerinin resist olacağını bilmiyorlarsa, yine ölürler ve sonraki raidlere girmeleri zorlaşır.

zzz feint resistlenmez misslenir 10 Sn cooldownu var zaten.

@Pirvan abisalak falan demek millete yanlış, gereksiz bla bla bla.

//kimse kimseye neyi başardığını sormadı sanırım boşverin ne yaptığınız nasıl yaptığınız sizde saklı kalsın.[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

neverhood2 nin dediklerine katılıyorum son derece terbiyeli , doğru ve yerinde yazmış.

Pyotr Burning Legion da Elonia ve diğerleri dahil olmak üzere beraber başladık , önce hepimiz burda arkadaşız sakin ol ve başkaları ile düzgün konuşmaya çalış.

Gerçektende kendi sınıfın olduğu için yüceltmeye/korumaya çalışıyorsun , objektif bakmıyorsun.

"Burada petim yeterince dayanıyor, dayanmaması için bir neden de yok, her healer senin kadar salak olsaydı direk ölürdü gerçekten, ama insomniax kullanıyor çoğu ve 4200hpsi olan, 4k armoru olan pet çok rahat hayatta kalabiliyor."

Ben druidim bear form da hp im buff lar ile birlikte 5000-5500 civarına cıkıyor şimdi tam hatırlamıyorum , armorumda o petten daha fazla kendinde kabul ediyorsun.Ve ben o halimle zor dayanıyorum , çok rahat hayatta kalabiliyor demişsin , çoğu hunterın peti heallanmadığı takdirde çok hızlı iniyor.Bu durumda pete mob tank latmak yerine , mobun sap(disorient olması) çok daha güvenli bir yöntem.Bir hunter uzun vadede , rogue un dps sine ulaşamaz.Hunter özel vuruşlar için mana harcıyor ve hunterların %95inin spiriti düşük olduğu için mana çok yavaş doluyor oysa rogue un enerjisi çok hızlı bir şekilde doluyor.

"Ama rogue huntera göre daha zor tanklar çünkü armor-hp"

Evet , doğru.Burda etkileyici faktör armor , sta basan rogue ile hunterların hp leri çok da farklı olmuyor.

"Hunter peti ortalama 90-100dps vurabilmektedir, ki hiç de az değil. Hunter peti, Majordomoda, Garrda sürekli olarak kullanılmaktadır, Geddon ve Shazzrah petle çekilmektedir. Hunter eğer crit/ap gear üzerine çalışmışsa kendisi çok yüksek dps vurabilmektedir. Damage meters diye bir program var, indir bak."

Hunterın peti ne kadar vurur bilmem.Geddon ve Shazzrahı en güvenli ve kolay çekme yöntemi evet pet ile çekmektir ama bu o boss lar sadece hunter'ların petleri ile çekilir diye bir kaide demek değildir.Hunter eğer crit/ap gear üzerine çalışmışsa çok yüksek dps vurabilmektedir demişsin , tamam doğruda aynısı rogue içinde geçerli.

"Evet taşıyorum, aspectler instant cast olduğuna göre ve trackingle minimapi kontrol ettiğime göre hiçte daze yemiyorum, ama senin bulunduğun Hüberey adlı guilddeki hunterlar çok salak heralde onlardan görüp söylüyorsun bunları."

Sana takım oyunu oynayan düzgün bir rakip gelmemiş , gelseydi bu dediklerini yapamazdın.bir yanda %30 hızla gitmek var , birde üstüne damage yersen daze olmak var diğer yandada %60 ve %100 hıza sahip binekler ile seni yakalamaya çalışan rakipler var :P[signature][hline]Arloth Orc/Warlock @ Burning Legion "You shall burn in flames"...
Lorath Tauren/Druid @ Sylvanas
-What is done , can not be undone-
Sosyal ağlarda paylaş

Roguelar onyxiada işe yarayabilir ama MC de bi halta yaramıyorlar kusura bakmayın , resmen eksik adamla oynuyoruz.Bütün bossların aoe sidir bilmemnesidir biryığın saldırısı var roguelar yaklaşamıyor bile.Onyxiada phase 2 de havadayken roguelar alttan damage basabiliyor oyüzden bayağı işe yarıyorlar.[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

MC de Bosslara yaklaşamayan Rogue ya zokim ben :P

Roguelar her zaman en iyi damage dealerlardır. Mage ler biziz desede, Her instance da Damage Meter açın, Roguelar hep 1. çıkar AoE kullanmadıysa mageler.
Buda şu demektir, bi Rogue bi Bossa her zaman daha çok dmg koyar herkezden.

2. si 124 base Fire resistim var, + her MC runda yaklaşık 20 30 goldu Potionlara yatırıyorum (Fire Protection, Shadow Protection, Major Heal) yaklaşık 3.5k AoE absorbum olmadan (Potionlardan gelen absorb) Bossa dalmam.

124 + 60 = 184 Fire Resistim var.

Son olarak Rogue olmayan bi MC düşünemiyorum, acaba Magmadarı kim öldürür mesela Rogue yoksa.. 720k hp Rogsuz bitermi bea..[signature][hline]Camwethrin - lvl 60 Night Elf Rogue [Seven] (Burning Legion)
Sosyal ağlarda paylaş

magmayı bırak garr+golemagg artık addleri keserler sonrada boss a dönüp 3 gün döverler heralde :P
//niye editledim çünkü garanti birisi golemagg ın addleri öldürülmez n00b falan diyecekti ondan editledim addlerden kastım garrdakiler :)
[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

[Bu mesaj Malibu tarafından 13 Haziran 2005 21:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 tane ayıp olmasın diye alıyoruz zaten gerisi lazım değil eheh o boss 1 dokunsa rogue MC nin yerini cilallıyor =p Bütün bir run bittiğinde rogueların armorları kıpkırmızı oluyor hehe[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Onyxia altında 3-4 tane rogue görürse, onyxiaya vurmak için üstüste duracaklardır, direk üfler. Hem kendilerini heba ederler, hem raidi.
MCde ise, Molten Giant/Destroyerların smash ve cleave abilityleri var, roguelar ölebiliyor. Gehennasın aoesi var, magmadarda belki vururlar bi kısım, Lucifronda curse yiyip heal harcatıyorlar, Golemaggda işe yararlar, Domoda add öldürebilirler, yine de 6 7 rogue olunca raidde add bi ae atıo bi bakıyorum bütün roguelar kırmızı canla kaçıyorlar bi taraflara. Yine mcde core houndlar, ae atıyor, Baron Geddon durup ae spamliyor, Sulfuronda roguelar iş yapar. Yani bossların yarısında iş yapıyor, yarısında yapmıyor. Böyle olacağına bir mage ya da hunter tercih ederim ben.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sana büyük bir sır söyleyeceğim kapat kapıları
Ölmek daha kolaydır sevmekten
Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam
Sosyal ağlarda paylaş

Repair Botsuz MC ye hiç gitmedim bu 1 =)
2. si genelde benden önce Repair bot die dilenen oldu hep hiç bende kırmızı varken repair bot cıkmadı hep başkaları ilk kızardı.

Biz 4 Rogue kullanıoruz MC için, 4 ün altına hiç inemedik malum her zmn online rog vardır =)
Ama 5-6 Rogue la gittiğimiz oldu.
Ama bence ideali 4 rogue.
Bunun nedeni çabuk olmemiz fln deil, priestlerin bi amacıda bizi ayakta tutmak olmalı o ayrı meselede, bunun nednei 4 den fazla rogue, olmazsa olmaz başka classlardan kesiyo o yüzden ideali 4.

Ztn MC de priestler 2 şey heallıyo, 1. Rogue, 2. si Warrior. Gerisi akıllıysa çok az dmg yer. Warriorlu Tank gruplarına Rogue asla ve asla konmaz, Roguelar Warriorsuz gruplara genelde Tek Tek dağıtılır, ve bu sayede o gruptaki Priestin sadece o Rogue yu ayakta tutması sağlanır.

Rogue ların DMG si olmasa hiç bi priestin manası bi boss olene kadar Warrioru ayakta tutmaya yetmez.
Bunu unutmayın.[signature][hline]Camwethrin - lvl 60 Night Elf Rogue [Seven] (Burning Legion)
Sosyal ağlarda paylaş

MC deki bossların yarısına roguelar yaklaşamıyor nereye 4-5 rogue olmasa boss u rahat alamıyoruz anlamadımki? Ben daha hiç rogue eksik rogue alalım denildiğini görmedim, ha bu söylediğim sadece MC için geçerli.

Onyxiadada tam tersi ,6-7 den fazla rogue oluyor neden 2. phase i bir an önce atlatmak =p rogue kötüyse agro alıyor hepimiz kızarıyoruz orası öyle tabi heh[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arloth, 13 Haziran 2005 21:32 tarihinde demiş ki:
neverhood2 nin dediklerine katılıyorum son derece terbiyeli , doğru ve yerinde yazmış.

Pyotr Burning Legion da Elonia ve diğerleri dahil olmak üzere beraber başladık , önce hepimiz burda arkadaşız sakin ol ve başkaları ile düzgün konuşmaya çalış.

lol.
-her çoluk çocuğun ne düşündüğünü önemseseydim
-birbirinden cühela cümleler sarfetmene
çok terbiyeli gerçekten, her zamanki gibi.

Gerçektende kendi sınıfın olduğu için yüceltmeye/korumaya çalışıyorsun , objektif bakmıyorsun.

said:
Açıkçası kendi sınıfımdan çok sevdiklerim var. Mesela druid, mage ve hunter diye sıralayabiliriz "sevgi" sıramı.

Ben buradaki 2 düşünce arasında mc yapan insanların rogueları pek sevmediklerini gözlemliyorum.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sana büyük bir sır söyleyeceğim kapat kapıları
Ölmek daha kolaydır sevmekten
Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam
Sosyal ağlarda paylaş

Seven olarak daha Garr a kadar geldik, ve geldiğimiz yere kadar iyi denicek bilgim var, Ama yaklaşamama nedenimiz olarak AoE dmg lerden bahsediosan, çok saçma..
Şimdiye kadar kestiğimiz 3 bossda galiba bitek ben öldüm 3 ündede.

Gehennasda geyik öldüm priest lage girdi..
Lucifronda MT öldü aggro direk bana geldi Best Dmg dealer olarak (Dagger Rogue nun dmg sine kimse yetişemes, en son Gehennas runda en yakın rakibimle aramda 70k dmg vardı Dmg Meterda.)
Magmadarda priest komik bi şekilde heallayamadı Range den çıkıp fear yüzünden :P bende Fearda dottan öldüm poti bile içemeden

haricinde 3 bossdada ölen 1 tane Rogue olmadı.
Ben biraz bahtsız bedevi olarak alışığım ölmeye :P[signature][hline]Camwethrin - lvl 60 Night Elf Rogue [Seven] (Burning Legion)
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunlardan biride o zaten, rogue damage i seviyesiz MT den alabiliyor agroyu.Şahsen bizim guruplarda direk 4 rogue 1 shaman bi guruba veriliyor ne haliniz varsa görün gibilerinden lol
hunterlarada aynı =p[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

level 60 rogum var ve sword ve dagger kullanıyorum back ıcınde degısmelı olarak 2. daggerımı kullanıyorum combat sonunda loga bakdıgımda 1000-1500 aradı dmg vuruyorum tabı elımdekı sılahlarında etkısı var ama su gercekkı oyunda en fazla dmg veren sınıf rogue tabı akkıllı oynayıp cuney arkın gıbı onden dalmassan ıyı tabı mesela bunun yanında paladınının yada warrıorların benden bı koymaya 500 600 dmg aldıgınıda bılyorum buda bı gercek ama oynaması en zevklı char bana gore rogue arkadaslar bı anımıda anlatım ubrs 8 rogue 2 dur gırdıgımı hatırlıyorum dırek hıde bos :)
Sosyal ağlarda paylaş

Delicim ben Forun ağzından konuşuyorum, Ama For template deiştirdi eski hali deil Warrior kesen.
MAce Rogue artık.

Bu arada Darksuncım yaptığınız çok saçma.
Rogue lar heallanması gereken en önemli 2. karakter.

Hunterlar key karakterler, çünkü en iyi 3. dps karakteri ve oyunda ınstance larda en az dmg alan karakter

Ayrıca warrior iyiyse Rogue ya aggro vermez.
Ben şimdiye kadar benden çok dmg veren Rogue bile görmedim hiç bi instance da eğer dmg vermeye kasarasam, çünkü çok az pure Dagger rogue var, olsa bile isntance da Backstabe kasan az benim gibi.. Ona rağmen MC de Main Tanktan daha hiç Aggro almadım, anca o ölürse ben ölüyorum, oda doğal MT ölürse elbet bi Rogue öljek oda benim..[signature][hline]Camwethrin - lvl 60 Night Elf Rogue [Seven] (Burning Legion)
Sosyal ağlarda paylaş

lol sen zaten bahtsiz bedevi magmadar da olmeyi becerebilen yegane insan =) Bence dps tartismasina girmeye hic gerek yok. Olay biraz itema birazda sansa bakar. Ardi ardina 10 kez critlersin listede yukarlara cikarsin. Mage mesela ilk 60 oldugunda en iyi dps classdir. Magelerin dmg i rogue hunter gibi itemla abarti derece artmadigi icin ilerki seviyede dps siralamasinda geri kaliyorlar mass dmgda kimse magele yarisamaz mesela tek targetda olay roguedur target sayısı 2-3 oldumu ortam hunterindir. Hunterın mc onyxia daki avantajı duraksiz dmg vermesidir bi rogue heallenmek arada geriye cekilmek zorunda kalir. Bi mage manasi biter dps i buyuk olcude duser ama bi hunter pekala manası olmasada dpsınden cok bısey kaybetmez. Hunterin dpsine katkı veren 2-3 abilityi var ki zaten onlar tas catlasa 20 30 dps eder. Hunter rogue tartismasi gereksiz ve yersiz bi olay.[signature][hline]Feanoor NE Hunter
Betrayer In truth,it was I who was betrayed Still I am hunted
Still I am hated Now, my blind eyes see what others cannot That sometimes the hand of the fate must be force Now, go forth
Unleash the tides of the doom Upon all those,who would oppose us
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Palin, 13 Haziran 2005 22:25 tarihinde demiş ki:
Bu arada Darksuncım yaptığınız çok saçma.
Rogue lar heallanması gereken en önemli 2. karakter.

Hunterlar key karakterler, çünkü en iyi 3. dps karakteri ve oyunda ınstance larda en az dmg alan karakter

Ayrıca warrior iyiyse Rogue ya aggro vermez.
Ben şimdiye kadar benden çok dmg veren Rogue bile görmedim hiç bi instance da eğer dmg vermeye kasarasam, çünkü çok az pure Dagger rogue var, olsa bile isntance da Backstabe kasan az benim gibi.. Ona rağmen MC de Main Tanktan daha hiç Aggro almadım, anca o ölürse ben ölüyorum, oda doğal MT ölürse elbet bi Rogue öljek oda benim..

İşte buna gülünür, yani cidden gülünür.

Hele şu "Rogue heallenecek 2. en önemli karakter" lafına gülünmez, yerde sürünülür..[signature][hline]Ragnaros yells: DIE INSECTS!
Shaman casts Frost Shock.
Shaman casts Frost Shock.
Ragnaros yells: WTF?! NERF!

Elonia of Burning Legion
Sosyal ağlarda paylaş

"Rogue heallenecek 2. en önemli karakter" gulunurmu bilmem, ama acıkcası ben;
"şole gulunmez yerde surunulur diyim gosu gosu, acıklamada yapmıyımki kesin bişeymiş gibi dursun. söle başada koddumu işte buna glunur falan super post oldu valla elime sağlık dağ gibi karizma yaparım kitle toplarım bu postla"

Tarzı yazılara baya gülüyorum.

yorum yapıcaksak adam gibi yapalım sebebp belirtelim şöledir böledir diyelim prim değil acıklama yapmaya calışalım.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Tanımadığım bir rogue asla grubumda istemem ,
Tanıdıklarımıda arkadaşım olduğu için isterim başka hiç bir nedenle deil...

Rogue oynayan insanlar bizi sewiyolar , biz yararlıyız demelerinin yanında , Burda rogue oynamayan insanların nerdeyse hepsinin "No Rogue" dediğine dikkat etseniz yeterlidir :=)

Ben daha ne yazıkki MC yapmadım o nedenle o konuda yorumda bulunmuyorum :=P
Ama rogueların gruplarda aranan ilk eleman olmadıkları ve arandıklarındada zaten elini sallasan çarptığı bir gerçektir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...