Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pure mage'im tallents secmekte zorlanıyorum

gondorianze

Öne çıkan mesajlar

said:
ozii_x, 08 Haziran 2005 10:35 tarihinde demiş ki:
Kusura bakmayın arkadaşlar bende üzerime alınıyorum.. Bazılarınız bizden bilgili olablir.. farklı tarz da hayatlarını sürdürebilir..Bizim bazı imkanlarımız yok.. gece 21 :00 gibi eve gelip LvL kasmaya çalışıyorum.. Ama bazılarınız gibi bizimde imkanlarımız olsa (Sozum sana Cetu ilk başta) Bizde hava atacak kadar bilgiye sahip olurduk..Zaten bu yaptıklarınız Olgun ve erdemli bir insana yakışmayan hareketler...(Cüce seni çok takdir ettim..) Kimse birbiri ile alay etmemesi gereken bir forum burası.. Köy kahvesi sanmayın burayı... Veya türkforum geyiq bolumu değil.. Kimse kimseyi haki görmemeli Lütfen...

oyunlar hakkındaki bilgisi sadece ultima online ile sınırlı değilse bir insanın pure mage diye bir kavram aramaz başka bir oyunda. ayrıca uo'yu pure mage'iydi warlock'uydu bilecek kadar çok oynamışsa bir insan başka oyunları da az çok oynamış olacağı düşünülür. ha yok durum bu değilse o kişinin ultima online ya da counter-strike'a kendini yıllarca hapseden güzide gençlerimizden birisi olması ihtimali gayet yüksektir, bu durumda da birazcık olsun dalga geçmeyi 'insanları ezmek' olarak değerlendirmek pireyi deve yapmaktan ibarettir. tabii esprinin de dozajını tutturabilmek lazım, maksadı aşmamak gerek..

ha ayrıca iğne batıran bazı arkadaşlara çuvaldızları nerede diye soracağım bundan gayri, hassasiyetleri samimidir ne de olsa sanırım..

eve online'da "dwarf warrior olarak doğdum" diye biyografi yazana da gülemeyeceğiz artık herhalde..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi kesin ya...
Paralı oyuna da bu uo veletlerinin saldırmasını ben istemiyorum kardeşim. Bizde uo oynadık zamanında ama doğru dürüst oynadık. Uo oynamış olmakla ilgisi yok bu meselenin tipik dangalak olmakla ilgisi var.
Ben WoWda L0RD T3H B@P 10G VAR ALLAH RIZASI İÇİN REİS,ŞEF LAZIM PLZZZZZZ spaminden bıktım başlarım artık.. Bu yüzden insanlarda önyargı oluşuyor. Direk olarak beyinsizsin demek doğru değil ama kro sürüsünü ben bilgilendirmiyorum kardeşim, yardım da etmiyorum, mümkünse oynamasınlar wow da kalitesi düşmesin. Buyursunlar free serverı var wowun orda güzel oynarlar sonra küfürleşirler güzel, DELİKANLI MISIN ULAN ADRES VER derler birbirlerine. Benden ve serverımdan uzak olsunlar PLİĞZ.
Eğer düzgün bir dille ele alınmış olsaydı bu başlık birşeyler paylaşırdık elbette ki.. Ancak daha 2. sayfaya gelmeden ne olduğu belli. Ha ayrıca, ben cüheladan korkmam arkadaşım öyle bık bık etmekle olmuyor kaçınızın kaç para ise magandalığınız(delikanlılık) görelim.
Cüce işi öyle bir çevirmişsin ki mazlumun yanındaki idealist genç moduna girmişsin. İşin paylaşımla sevgi ve kardeşlikle ilgisi, karşıdakilerin bunlardan haberdar olmaması neticesinde bitiyor, konu adres vere geliyor, bu nedenle bir dahaki sefere idealist düşüncelerini gerektiği yerde gerektiği şekilde kullan, internet krolarının yalandan delikanlılık taslamalarını kendini savunma olarak görmeyi bırakıp herkese gerektiği biçimde cevap verildiğini unutma. Kardeşlik,paylaşma dediğin şeyler buna layık olan ya da inanan insanlar için geçerlidir. Özellikle rumuzlarımızla yaşadığımız internet ortamında.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sana büyük bir sır söyleyeceğim kapat kapıları
Ölmek daha kolaydır sevmekten
Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam
Sosyal ağlarda paylaş

Evet güzel olacak. Benim insanları ezmek gibi bi düşüncem yoktu, kimseye de ses etmedim zaten öyle geçer gider topic diye ama magandalığa başlayınca millet tutamadım girdim muhabbete 6. sayfada artık.
Başkasını ezme falan muhabbeti gerçekten var ama yeri burası değil, bu başlık gayet de ezilecek durumda.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr
"Punch the gnomes"
Sana büyük bir sır söyleyeceğim kapat kapıları
Ölmek daha kolaydır sevmekten
Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam
Sosyal ağlarda paylaş

Savunan arkadaslar gercekten komik olmus, ilk olarak arkadas bi pot kirmis bende hic affetmem bole seyleri gayet severim,gulerim,eglenirim hatta baal a da linki ben gonderdim koptum diyerek. Arkadaslar adam gibi bi yaklasımda bulunsa kendi hatasına gulup, kendine sert cikanlara duzeyli bi sekilde yanıt verse eyvallah, adam direk ortaokul-lise free shard UO gencliginde gelicek bir yanıt vermis, bole bir insanı hele ki World Of Warcraft bolumunde ciddiye almak,savunmak,yanıt vermek bence yanlis umarım daha fazla uzamaz. Ben WoW u kendim ogrendim hic bir zamanda boyle salak seyler soylemedim,soylediysemde diger insanlar gulduklerinde onlara eslik edip eglendim.[signature][hline]c3(p0) <42 Gnome Warlock>
Absolution <60 Human Priest>
Nutiara <52 Undead Rogue>
Mae <49 Night Elf Hunter>
Nefastus <49 Tauren Shaman>
ve daha bir cogu :P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 08 Haziran 2005 03:24 tarihinde demiş ki:
bilgi:arcane al pvp için, fire/cold git pve için=44 vuruş (spaceler dahil tam 44 vuruş)
öküzlük:Sen git warlock ol hemen yakından hem uzaktan dovuş :lol: =57 vuruş (yine spaceler dahil)

cs'te güzel bir nick vardı da o geldi aklıma birden, kimseyle muhatap olmaya gerek duymazdı bu arkadaş, ilk gördüğümde garipsemiştim ama sonradan takdir ettim yaratıcılığını:

adamolefendiol[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese iyi günler,

Yazılanları sadece takip etmekte kararlıydım ama maalesef fikrimi söylemeden es geçemeyeceğimi düşünüyorum.

Öncelikle yazacaklarım konudan konuya kendi içinde atlayabilir bu karışıklık için şimdiden kusura bakmayın.

Paticik forumlarının kapalı olduğu dönem öncesinde de benzer konular çok konuşuldu ve tartışıldı. Yeni gelen arkadaşlara karşı sergilenen tavırların sertliği konusunda bir çok başlık açıldı ve görüşler dile getirildi.

Burada fikirlerini açıklayıp paylaşan insanlar olarak en başta dikkat etmemiz gerekli şeyin, bu forumları kullanan kişilerin 14-41 yaş aralığında insanlar olduğunu unutmamaktır.

Keza aynı şekilde, eleştirmek, insanların kişiliğine laf atmak ya da tepki vermek değildir.

İnsanların her zaman hata yapabileceği varsayımını atlamaksızın, eğer yardımcı olmak istiyorsanız yardım eder, olmak istemiyorsanız etmezsiniz. Bu sizin en büyük özgürlüğünüzdür. Bazı durumlar da tepkisiz kalmanın da bir tepki olduğunu aklımızdan çıkarmadan daha sağduyulu hareket edebilirsek, bilgi paylaşım ortamı olan bu güzel forumu daha etkin kullanabiliriz.

Sadece bir takma ad'dan tanıdığınız kişilerin gerçek yaşamdaki yaş ve eğitim durumlarını analiz edebilmek, hatta o kişilere karşı kendinizi daha üstün görebilmek imkanını maalesef bu forumlarda yer alan bilgiler tanımamaktadır.

Keza, yaşınız, eğitim durumunuz ne olursa olsun her zaman komik ve saçma cümleler kullanabilirsiniz.

Kişisel olarak Cüce'nin çıkışını doğru ve haklı buluyorum. Elinizde cevap vermeme özgürlüğünüz varken bunu kullanmak yerine, ya da bu özgürlüğünüz daha yapıcı kullanmak imkanı varken kullanmamak bence başlığı yazan arkadaşın yaptığı yanlışa sizinde bir yanlışla cevap vermenizden başka bir şey değildir.

Her an yeni bir şeyler öğrendiğimiz şu yaşamımız da, kimi zaman başkalarına da bir şeyler öğretebileceğimiz durumları göz önüne alarak seçtiğimiz kelimeleri birkaç defa akıl süzgecinden geçirerek hayata yansıtmamız dileğimle.

İyi öğlenler
Saygılarımla

Kumadam

[Bu mesaj Kumadam tarafından 08 Haziran 2005 11:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 08 Haziran 2005 01:45 tarihinde demiş ki:
frostbuild'de pom ne işe yarar ki?
ehe abicim pom her türlü kullanılan birşey, ayrıca frost build sadece frost büyü kullanmıyor, tamam pyroblast dan mahrum oluyor da fireball ı var, poly si var.gerçi trinket da var :P.off trinket yedi bitirdi beni :P.[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.
Sosyal ağlarda paylaş

frost'a yeni geçtim.
açıkçası ice barrier yerine pom almam.

ama arcane olarak , IAM olacaksın , IAE alacaksın , improved counterspell , arcane concentration alacaksın , tamam işte arcane , evocation bu kadar.

gerisi full frost. shatter felan gidince güzel critliyor eheh.[signature][hline]valandil ownz j0o!
yes,of course i have plenty of coins you homeless funk
WoW - Kelvin , Shadowcaster of Nerull

[Bu mesaj Head tarafından 08 Haziran 2005 11:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ama şöyle bişey var , arcane mind'de gidilebilir , arcane power.
ama pek yakıştıramıyorum frost ile.

ayriyetten improved fireball vermeyince 3.5 saniye fireball casti , kullanılmaz yani.[signature][hline]valandil ownz j0o!
Sosyal ağlarda paylaş

baaluo'nun tepkisini ben de maksadını aşmış olarak görüyorum ancak basit bir takılmayı "öküzlük" olarak nitelendiren cuce'nin yaptığı mazlum edebiyatına da karnım tok, çeşitli oyunları 2-3 yıl oynamamış olanlara o oyunlar hakkında söz hakkı bile tanımayan biridir kendisi. gelip de burada önüne gelene mazlumun yanında kisvesiyle umarsızca hakaret edecek bir hakka sahip değildir. ha eğer verilen bütün cevapları tek kefeye koymak yerine mesajların arkasındaki maksatları değerlendirip öyle cevap verseydi destek de olabilirdim belki..

forumumuz sadece ücretsiz bilgi kaynağı filan da değil, eğer konuyla ilgisiz tek bir mesaj bile istenmiyorsa, kişi buna tahammül edemeyecekse talent buildlerin anlatıldığı siteler var. dolayısıyla cevap vermeme özgürlüğü kadar cevap verme özgürlüğünün de olduğu bir ortamda, "kedidir kedi" mesajlarının aylarca cirit attığı, kimselerin (bonecrusher'ın bir başlığı hriç sanırım ki o da aşırı düzeyde bir eleştiri getirmişti cuce'ninki gibi maalesef) karşı çıkmadığı bir ortamda ufak bir takılma nedeniyle küfüre uğramak kendim kadar başkalarının da kendi akıl süzgeçlerini kullanmalarını beklememe neden oluyor..

hayatta gülünecek şeylerle gülünmeyecek şeyleri ayırt edemeyen kimse varsa aramızda, ona biz bunu burada öğretemeyiz sanırım, tartışmalarda efendiliği öğretebiliriz ama..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Arcane Talents (31 points)

Improved Arcane Missiles - 5/5 points
Gives you a 100% chance to avoid interruption caused by damage while channeling Arcane Missiles.

Arcane Focus - 2/5 points
Reduces the chance that the opponent can resist your arcane spells by 4%.

Arcane Concentration - 5/5 points
Gives you a 10% chance of entering a Clearcasting state after any damage spell hits a target. The Clearcasting state reduces the mana cost of your next damage spell by 100%.

Evocation - 1/1 point
While channeling this spell, your mana regeneration is active and increased by 1500%. Lasts 8 seconds.

Improved Arcane Explosion - 5/5 points
Reduces the casting time of your Arcane Explosion by 1.5 seconds.

Improved Mana Shield - 2/2 points
Increases the damage absorbed by your Mana Shield by 75%.

Improved Counterspell - 2/2 points
Gives your Counterspell a 100% chance to silence the target for 4 seconds.

Presence of Mind - 1/1 point
When activated, your next Mage spell with a casting time less than 10 seconds becomes an instant cast spell.

Arcane Mind - 4/4 points
Increases your maximum Mana by 8%.

Arcane Instability - 3/3 points
Increases your spell damage and critical strike chance by 3%.

Arcane Power - 1/1 point
When activated, your spells deal 35% more damage while costing 35% more mana to cast. This effect lasts 15 seconds.

Frost Talents (0 points)

None

Fire Talents (20 points)

Improved Fireball - 5/5 points
Reduces the casting time of your Fireball by 0.5 seconds.

Impact - 5/5 points
Gives your fire spells a 10% chance to stun the taget for 2 seconds.

Flame Throwing - 2/2 points
Increases the range of your fire spells by 6 yards.

Ignite - 5/5 points
Your critical strikes from fire damage spells cause the target to burn for an additional 40% of your spell's damage over 4 seconds.

Pyroblast - 1/1 point
Hurls an immense fiery boulder that causes 148 to 195 fire damage and an additional 56 damage over 12 seconds.

Incinerate - 2/2 points
Increases the critical strike chance of your Fire Blast and Scorch spells by 4%.[signature][hline]Nargilenin dumanına benzer hayellerim sadece beni zehirler ve uçup gider...
Sosyal ağlarda paylaş

oldukça güzel , ama flame thowing bir işe yaramıyor bence.

fire iken impact'i de bırakmıştım ,yerine fire power'a yönelerek güzel damageler deal ediyordum.[signature][hline]valandil ownz j0o!
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba Sam,

Öncelikle eğer değerlendirmelerimizi kişilerin bu alan altında verdikleri cevaplar üzerine yapabilirsek daha sağlıklı olacağını düüşünüyorum. Cüce'nin başka alanlar da verdiği cevapları baz alarak değerlendirmeye girişmek -ki bunlar konusunda bir bilgim olmadığı için yorum yapmam mümkün değil- bizi yine de sağlıksız fikir paylaşımına götürecektir.

Yine söylemekte fayda olduğuna inandığım diğer konu burası herkesin kendi fikir ve düşünceleri paylaştığı bir alan, bilgi de bunlardan birisi, birşeyin ücretsiz olması onu değersiz kılmayacağı gibi ücretli olması da değerli olduğunu ifade etmeyecektir.

Konun özünün burada sergilenen davranışın yapıcı bir içerik taşımaması oluşturmaktadır. Takma adının yanında balon işareti olan ve her halinden bu forumları kullanmaya yeni başladığı belli olan bir üyeye karşı "beyinsiz" imasında bulunmak ufak bir takılma kapsamın da değerlendirilebilecek bir konu değildir diye düşünüyorum.

Başkasının yanlışına, bizim de yanlışla cevap vermemiz maalesef bizi haklı ve güçlü kılmaz. Cüce'nin ve kendimin getirdiği eleştirileri de bu doğrultuda değerlendiriyor ve savunuyorum.

İyi öğlenler

Kumadam
Sosyal ağlarda paylaş

birisi arcane focus / reduces the chance that opponent can resist arcane spells / 'un nesinin önemli olduğunu söyleyebilir mi.

ben talent pointin ziyan olduğunu düşünüyorum buna verilen.
arkadan gelen talentleri açmak için mi?[signature][hline]valandil ownz j0o!
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili kumadam, önceki mesajlarımda dikkat ettiysen beyinsiz iması konusunda cuce ve seninle aynı fikirdeyim, takılma maksadının aşılıp hakarete girildiğini düşünüyorum. lakin bunu eleştireceğim derken cuce'nin önüne gelene hakaret etmesini daha da yanlış buluyorum zira kaş yaparken göz çıkarmak gibi oluyor bu. senin dediğin gibi başkasının yanlışına yanlışla cevap vermeye giriyor bu noktada. ayrıca kişilerin sadece bugün dediklerine bakmak da sözlerinin gerçek maksatlarını anlamamıza kafi gelmeyebilir, "ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" diye güzel bir söz var bunu ifade eden..

sanıyorum ki benim geçmişteki yeni gelen üyelere karşı yapılan haksızlıklara karşı çıktığım vakitler benim gerçek maksadımı, cuce'nin geçmiş mesajları da onun gerçek maksadını belli ediyordur. etmiyorsa diye de izah ettim önceki mesajlarımda, ne var ki yeterli gelmedi izahatım korkarım..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

arcane power ı açabilmek için, zaten böyle çok öne çıkan verileceklere verilmiş, o geriye kalan 2 puan tartışmaya açık.

bu arada range herşey abi.ehe range veren bişiyi alamazlık etmeyin bence.[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba Sam,

"Ayinesi iştir, kişinin lafına bakılmaz" kesinlikle gerçek yaşamda kendisini gerçekleyen bir ifade.

Bu forumlarda yüzyüze görüştüğüm kişiler hakkında bende senin gibi düşünebilirim, çünkü gerçek yaşam da tanıyorum.

Ama diğer yandan tanımadığım kişileri de sadece burada yazdıkları ile değerlendirebilir ve ona göre tavır takınırım. Bu nedenle ki, diğer yazıları hakkında bilgi sahibi olmadığım birisi için bu başlık altında ki değerlendirmeleri konusunda fikir söyleyebiliyorum.

Konudan gitgide uzaklaştığımızın farkındayım. Konu hakkında ki görüşlerini özel mesaj'dan konuşmaya devam edebiliriz, sadece iş yerinden özel mesajlara giremiyorum sana gecikmeli cevap yazabilirim aklında olsun.

İyi öğlenler

Kumadam
Sosyal ağlarda paylaş

benim abim 'Eternal'dan bir tavsiye alarak template imde permafrost ekledim.bu tavsiyeye kendimde çok katılıyorum.frost firedaki ignite tipi(..dmg per sec.)vuramadığı için eternal 'düşmanı yavaşlatarak öldürürsün' demişti(özellikle melee).bende bunun kanaati ile permafrost ve winters chill gibi talent ları seçtim.frostbite de iyi ama biraz pvp ye yönelik olması için arcane düşündüm.frostbite e puan kalmadı.[signature][hline]Lorrotar-44 Human Mage-BL
Skinning/280 Tailor/230

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 08 Haziran 2005 12:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aynı zamanda birşey belirtmek isterimki arkadaşımız bizden az buçuk bilgi alabilmek için bize güvenerek topic açmış.sizin böyle dalga geçmenizi ve konuyu dağıtmak için yaptıklarınızı kınıyorum.ayrıca benim burdaki düşüncem bu topic e mage dışındaki class ların yazmamasıdır..lütfen konuyu ciddiye alıp toparlayarak,özellikle mage arkadaşlar arkadaşa yardım edelim.[signature][hline]Lorrotar-44 Human Mage-BL
Skinning/280 Tailor/230

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 08 Haziran 2005 12:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...