Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yaklaşık 2 yıldır bu çizgi filmle ilgili bilgi arıyorum

Zed

Öne çıkan mesajlar

allah yakarinin müziğini düşmanıma bile dinletmesin!
nasıl piskopat bişeydi o ya
kabus gibi resmen.
çizgi filmi desen, ayrı bi olay zaten.
ders vermek, güzel şeyler öğütlemek adına bütün yaşıtlarımızı deli yaptılar.
bak hala hatırlayamadım yakarinin müziğini. aklımda sadece iğrenç bi müziği olduğu kalmış. umarım hatırlamam da...
çizgi film dediğin de anlatılan adam gibi, yer yer kendince felsefi bişey olcak. salak salak iyilik yap, erken yat, atı kurtar nehirden diye öğüt veren çizgi film olmaz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

2001-06-17 03:33 tarihinde, CYRIC yazmış:
Merhaba tekrardan...

Dedigin cizgi filmi hatirladim. Muzigi guzel degildi zaten ama dedigin aci cekme olayi yoktu hatirladigim kadariyla, boyle note book gibin aletlerle kontrol ediyorlardi, ringlerde dovusturuyorlardi. Adini veya baska bir seyini hatirlamiyorum.

Saygilar....

aaah ah...forumu okurken tam bu cizgi filmi soracaktım yetistiniz....bende onun son 2 bolumu videoya kaydetmistim....hala duruyordur galiba..muzikleri guzeldi diye hatırlıyorum ama simdi gelse begenmem heralde...
bileklikle telepati misali kontrol ediyordu..o bilekligi sakat insanların yurumesini saglamak falan bi olaylar vardı...
sondan 3. bolumde sampiyon oluyordu velet "baba dusunu gerceklestirdim" geyigi donuyordu..
sondan 2. bolumde kazanmanın serefine arkadaslar arasında turnuva duzenlıyorlardı..bi de o sakat kız o çip ile yuruyordu...
son bolum ise kotu adamın (Herseyimi kaybettim senin yuzunden intikaaam!) diye galeyana gelerek o çiplerin bulundugu cantayı robotuna caldırmasıyla baslıyordu... Ama adam yanlıslıkla bunların piknik sepetini calıyordu sonra kız onu takip ediyordu "o piknik sepeti icin cok ugrasmıstım" diye...cocukla geri alıyorlardı...en sonunda kızla cocuk opusuyordu...
....hey allahım neler aklımızda kalmıs....

AHA!hatırladım...ordaki robotun adı JUMARU turunde biseydi...cizgi filmin adını arayıp bulabilen olursa haber versin...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi çizgifilm vardı
çocukta bir bileklik vardı böle
kullanmayı öğrenmeye çalışıyodu (bileklik manyak üstü güçlü bişeydi)
sonra bi bölümünde bi ahtapotumsu adamla karşılaşıyodu
adamın 8 kolu
ve 8 kolundada o bileklikten vardı...
oda güzel bişeydi.
bide başka bi çizgi film vardı
bi yıl kadar önce brt de vardı sanırım
3 vardı
böle bi ülkeye geliolardı, kristal bir kale vardı ve kötü güçler geliodu 2 de 1
sonra kızlar zamanla level atlıolardı zırhları deişiodu felan
hatta kale muhafız komutanı vardı
en sevdiğim char oydu
kılıcıyla bilmemne vuruşu yapıodu
eminim hatırlarsınız
çok güzeldi oda
Sosyal ağlarda paylaş

thundercatsin resimleri filan nerden bulabiliriz bir link verseniz thundercatsin ben manyağıydım hatta pazarda oyuncak kılıcı vardı ben pazarın ortasında tuturmuştum anne bunu bana al diye bi de dayak yemiştim:-)sonunda almıştım ama nasıldı ya thundercats başkahramanının sıkıştığında havaya sinyal yollayabilen bir kılıcı vardı batmani çağırmaları gibi sonra 6.hissi çok iyi olan bir kadın vardı ayrıca çok iyi sopa kullanıyordu daha hatırlamıyorum
bir de zed söylemişti sanırım eski çizgifilmler çok iyi diye aynen katılıyorum şimdikilerin bir doğru dürüst konusu bile yok ayrıca ben thundercatsin çizimleri çok beyenirdim.ah ah.
Sosyal ağlarda paylaş

o söylediğiniz minyatur robotlu çizgifilmi çok iyi hatırlıyorum o şöyleydi robotu, sahibi olan çocuk yapıyordu ilk başta uzaktan kumandalıydı bir gün bir çocukla dövüştürdü robotunu ve diğer robot bunu bir arabanın mı kamyonun mu ne üstüne attı ve robotunun kumanda gücünü kaybedince yenildi bunun üzerine robotunu geliştirerek kumanda aletine ihtiyacı olmadan çalıştırmaya başladı(çizgifimde zaten her bölümde çocuk robotunu geliştiriyordu)bu arada pardon kumanda aleti değilde bilgisayarla kumanda ediyordu (veya benzeri bir şey)kolundaki bant işine gelince var dı ama sadece bir iki bölüm kaldı o da şöyle çocuk robotunu arkadaşı gibi görüyordu robotu acı çektikçe çocukta üzülüyordu bu yüzden robotunun çektiği acıları paylaşmak için takıyordu(sırf biraz duygusallık verilsin diye yapılmış bir şeydi bence)hatırldığım kadarıyla bir de çizgi filmin müzikleri o kadar iyi değildi yani aramaya değmez ama çizgifilm güzeldi.Bence pokemonda bu çizgifilmden esinlenerek yapılmış.Ama tabi pokemon batırmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Zed başıma iş açtın yani durduk yerde, "ahh ah neydi o günler" psikolojisine girdim bir anda :-p

doğrusunu söylemek gerekirse ilk çizgi-filmi hatırlayamadım ama robotların yönetildiği japon çizgi-filmini hatırladım, hatta bir bölümde bayağı çekici bir bayan vardı bizim çocuğu öpüyordu onun yanakları kızarıyordu o aklımda kalmış özellikle :lol:

benim de aklıma bir tane geldi uzun süre yayınlanmayan:

muhtemelen japon yine, üç silahşörleri konu alan bir çizgi-film vardı. tv'ler daha ziyade amerikan yapımları verdiği için bayağı etkilenmiştim çizim tarzı ve anlatımın keskinliğinden, (malum anime'ler daha yüksek yaş gruplarına yönelik) özellikle de kötü kalpli Milady çok hoştu :utaniem:

aklımda belli belirsiz sürüyle çizgi-film gidip geliyor dile getiremiyorum şimdi.. teşekkürler hepinize.. ;) (RaXert'i görmek de ayrı bir güzellik oldu)[hline]Opınıons are lıke assholes, Dan - everyone's got 'em and they all stınk.
Sosyal ağlarda paylaş

vay be süper bu sayfa! aklıma gelip giden çizgi-filmlerin aha isimleri, süperdi bunlar:

- Alvin & the Chipmunks *
- Beverly Hills Teens
- BraveStarr **
- Defenders of the Earth
- Denver, the Last Dinosaur
- DuckTales *** (varyemez amca hey gidi hey, bir bölümde deprem oluyordu da yer yarılıp paraları yerin dibine akıp gidiyordu, öyle azmetmişti ki parasını geri almaya, ne üzülmüştüm ben de)
- Ghostbusters *
- G.I. Joe
- Inspector Gadget
- Police Academy
- RoboCop *
- Saber Rider and the Star Sheriffs ***
- Teenage Mutant Ninja Turtles (lol daha bu sabah izledim tesadüfen, "ulan buna mı hastaydım çılgınlar gibi, bir bölümünü kaçırsam paralardım kendimi" dedim)

ilk bahsi geçen çizgi-film harici diğerlerini de biliyorum ama buraya bahsi geçmeyenleri yazdım, yaşınız 18 civarıysa bu listedekilerin en azından birkaçını deliler gibi izlemiş olmanız kesin :) "ah şimdi olsa da seyretsem" dediklerimin yanına yıldız koydum derecesine göre

vay bee yazarken bir taraftan da teker teker aklıma geldi müzikleri, çoğunu 8-9 yıldır duymamışımdır :rock:
v 1.1: yıldızlar eklendi
v 1.2: DuckTales eklendi

[hline]Opınıons are lıke assholes, Dan - everyone's got 'em and they all stınk.

[Bu mesaj Sam tarafından 19 Temmuz 2002 09:12 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Sam tarafından 19 Temmuz 2002 09:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Voltran'ı unuttunuz ehehe
"Ben de başını oluşturucam"
"Voltran Voltran Voltran"

Ducktales ve Bravestarr da güzeldi. Robotech bir bölüm izlemiştim herhalde. Ama çok güzeldi.

Şimdi o eski çizgifilmleri yayınlasınlar diye TRT'ye e-mailler yollayalım mı? Belki haftasonları bir çizgifilm kuşağı yaparlar bizim için :)

Creepy Crawlers idi herhalde. Bir iki bölümünü izlemiştim bir yerde. Fazla eski bir çizgi film değil. Ama yine de bunun resimlerine felan rastlayabilen var mı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam listenden bi tek bravestar ı hatırlamıyorum.Ben bi de lazerion un hastasıydım.
"Ya şimdi ya da hiçbir zaman!.Lazer kılıcııııı.." ehueh

Bi bölümünde 3 tane düşman robot var karşısında.Ama bunun da okulda sınavı mı var ne.Otopilota alıyodu lazerionu ders çalışıyodu içinde.Sonra da kesiyodu hepsini ahauha
Sosyal ağlarda paylaş

ilgilenenler varsa küçük bir anime koleksiyonum var, isteyenler mIRC'den dowload edebilirler;

Server : Dalnet
Kanal : #is0warezz
File server trigger: /ctcp [Is0z]BlackbirdXX !EN BUYUK TURKIYE

neler var;

- Hellsing (eksikleri var)
- Kenshin (OAV eksiksiz)
- Record of Lodoss War (OAV eksiksiz, müthiş bir FRP çizgi filmi)
- Record of Lodoss War (TV eksikleri var)
- Robotech (eski ve yeni versiyonlarıyla birlikte)
- Blood "The Last Vampire" (movie)
- Vampire Hunter D "Bloodlust" (movie)

[Bu mesaj GEMINIhacked tarafından 19 Temmuz 2002 17:01 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj GEMINIhacked tarafından 19 Temmuz 2002 17:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kızım onu bulmamız imkansız..neden dersen
birincisi o kadar da populer degil bahsettigimiz alet..ikincisi sadece bizim gibi ruhu hastalıktan hastalıga kosan tiplerin begenecegi bir geyikti..3.su de 80lerden kalma televizyon dergileri varsa elde bir ihtimal bulabiliriz:)
ama bu da cok zor..yani kısaca bir kisinin onu kolleksiyonuna dahil etmesi gibi bizim gibi rahatsız,manyak, kırık ve abtirikizoid olması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...