Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dosbox

Golge-i_Khan

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
Ayrıca çok mühim bir noktaya parmak basacağım:

mount c c: yaparak giderken " " işareti yapamazsınız bazen.

Nedeni de Dosbox'un ingilizce bir program olup türkçe klavyede ve türkçe dilde ctrl+? tuşu beraberliği ile çıkan okuyamamasıdır.

işareti yapamıyorsanız hemen xpden dili ingilizceye çevirin sonra i veya ; tuşlarından birine basarak işaretini elde edersiniz.

Zamanında kafayı yedirmişti sonra tesadüfen çözmüştüm heheh[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
said:
mexinth, 20 Temmuz 2004 21:36 tarihinde demiş ki:
Ayrıca çok mühim bir noktaya parmak basacağım:

mount c c: yaparak giderken " " işareti yapamazsınız bazen.

Nedeni de Dosbox'un ingilizce bir program olup türkçe klavyede ve türkçe dilde ctrl+? tuşu beraberliği ile çıkan okuyamamasıdır.

işareti yapamıyorsanız hemen xpden dili ingilizceye çevirin sonra i veya ; tuşlarından birine basarak işaretini elde edersiniz.

Zamanında kafayı yedirmişti sonra tesadüfen çözmüştüm heheh

esc'ye de basılabilite mevcut o durumda. Ben başka kafamın tamamını lüpletmeme rağmen çözememiştim, sonraları okudum bi yerlerde:-)[signature][hline]beş hececiler
H.B.E
Lamerlere cevap yok!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
mountla uğraşma oyun exe'sini masaüstündeki dosbox'ın kısayol dosyasının üzerine sürekle bırak yap öyle çalıştır oyun otomatik mountluyor zaten

eğer cdrom falan geyi varsa oyunda:

f cdrom ise: mount d f: -t -cdrom -label CDROM
yaza bilirsin orda "d" sanal cdrom olucaktır, burdaki "f:" değiştirerek ister bir klasörüde sanal cdrom diye ataya bilirsiniz,

Bleeding said:

Şimdi daha yavaş çalışıyor dosbox dan açınca , ayarı falan mı var acaba?

ctrl+F12 ile oyunu hızlandırır, ctrl+F11 ilede oyunu yavaşlatırsınız, alt+F12 basılı tutarak oyunu gecici olarak turboya soka bilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...