Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternet kalıcı mı

eldar

Öne çıkan mesajlar

reyou, 21.05.2024 06:33 tarihinde dedi ki:

devasa siteler agar.io gibi yutuyor ni$ siteleri. facebook mesela gruplari ile forumlari, marketplace ile ikinci el satan bir cok siteyi bitirdi ya da fena darbe indirdi. instagram da bir cok shopify sitesini bitirdi, adam oradan dukkan acacagima diyor direk tiktok, insta vs uzerinden satarim diyor. twitter'da blog lari bitirdi diyebiliriz. 

internet kalici da, bilgiler de dogal seleksiyona ugruyor. radikal'deki enver aysever'in kose yazilarini belki kendi bile stoklamamistir, yok olup gider, kimse de lan donup te bi bakayim demez asdflj 

ama zaten AI fln gerekli bilgilerini coktan toplayip posasini attigi icin artik daha cok rafine bilgiler kalici olacaktir.

doğal seleksiyondan ziyade yapay seleksiyona uğruyor.

bazı gazeteler eski arşivlerini tümüyle yok ediyor, "eski yazdığımız haberlere kimse ulaşmasın, bizi o haberlerden mesul tutmasın" diyerek.

Facebook'un, Instagram'ın yaptığı da saldırgan bir rekabet şekli. Tekelci bir mantıkla her yeri ele geçirdiler ve onlar dışında bir şeylerin yaşamasına da izin vermediler. Facebook ve Instagram gittikçe zayıflıyor ve yok ettikleri alternatiflerin de yerini doldurabilecek bir şeyler çıkmıyor.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 20.05.2024 18:32 tarihinde dedi ki:

yok lan babam kullanmaya devam ediyor, borsaya teletexten bakıyor hala.

ben de hatırlıyom internet öncesi açıp fıkralar falan okurdum. bi de iğrenç pixel art görselleri falan olurdu. yanarlı animasyonlu arka sokak elektrikçi tabelaları bile daha yüksek çözünürlüklü artık.

asdf iyide baban simdiki nesil degilki, simdiki nesil bilmiyordur dedim, babanin 2-3 nesil avantaji var 

1-2 sene once eski bi TVye denk geldim, sirf meraktan bakmistim teletexe, 2010lardan beri update olmamisti bulabildigim teletexler, hala update ediliyor olmasina sasirdim, vay arkadas.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...