Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yoruldum

mytheron

Öne çıkan mesajlar

Neredeyse devirdik kırkı..

Eskiden olduğumla şuan olduğum arasında birçok şey değişti.Artık sallamıyorum duymuyorum önemsemiyorum birçok şeyi.

Evlilikde biryandan kaymağı olarak yıprattı.

Eskiden yapılan gereksiz harcamalar,buna bağlı yatırım yapmamanın verdiği pişmanlık.hemde ne pişmanlık.

Deli gibi çırpınıyorum borçlar biryandan yatırım yapma çabası biryandan.Süreklide herşey üst üste gelip sanki herşey şu domalmış halimden faydalanmak üzerine kurulmuş,rahat bırakmıyorlar.Lan şimdi rahata erdim toparlayıp birşey yapayım diyorum hop vergi hop ceza hop bilmem bok bilmem püsür..

Maddi olarak Halbuki baba tarafımın iyi fakat henüz bize faydası yok.İlk defa 15 yıllık evliyim 2 aydık 2 çocuğuma harçlık olsun diye 2k göndermeye başladı..Gözlermiz yaşardı.Ha bu post babaya anaya sayma sövme postu değil olanı anlatıyorum,herzaman tırmalama peşindeyim hiç güvenipte oturmadım sürekli çalışıp ekmeğimin peşinde koştum onuda söyliyim ama insan bekliyor nekadarda olsa..

Önceden çocuklar için 7/24 çalışan insan 7 yıldır emekli hayattan.Görüyorumki bahsettiği çocuklar biz değiliz,başka anamın olduğundan şüpheleniyorum artık...

Şuan öyle bir noktadayımki herşeyi silip dükkanımda katlanır yatağımda huzurla uyumayı herşeye değişebilirim.

aklıma gelen şimdilik bukadar.

Yazarım arada dellendikçe.

mytheron tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı mytheron tarafından Yoruldum olarak değiştirildi
TheGreatWall, 22.12.2023 14:29 tarihinde dedi ki:

Baba tarafinda para varsa niye istemiyosun ki anlamadim? Baba tarafinda para varda babada mi yok? Ustune bir mulk iste birsey iste babadan. Cocuklar icin yatirim yapicam vs gibi bisey konus. Isteyenin bir vermeyenin iki yuzu. 

babamla amcamın bütün herşey ortak.13-14 tane daire 2 dükkan,1 banka yeri 2 de depo var.

kirada oturuyoruz ben ve kardeşim.Kardeşim istanbul dışına taşındı.

babam şuan yazlıkta tek başına takılıyor.

Annem burda tek başına takılıyor.

Görmüyormu çoluğun çocuğun halini?

Düşünmeyen adamdan hiçbişey istemem.

Ama filmin sonunu izleyip göreceğiz mevlam neyler.

Şükürki geçen seneden beri birkaç arazi alma fırsatım oldu çeklerle,onlar biraz değerlenirse kendim birşeyler yapıp çıkar ortaya

Sosyal ağlarda paylaş

TheGreatWall, 22.12.2023 15:29 tarihinde dedi ki:

Baba tarafinda para varsa niye istemiyosun ki anlamadim? Baba tarafinda para varda babada mi yok? Ustune bir mulk iste birsey iste babadan. Cocuklar icin yatirim yapicam vs gibi bisey konus. Isteyenin bir vermeyenin iki yuzu. 

abi benzer durum iyi bir dostumda var.

cok muhtesem bir cocuk. iste oglunun ayaklarinda yamukluk vardi falan

babasinin tekstil atelyesi falan da vardi.

cok sonra, ucundan yardim etti. disaridan dedigimiz gibi gitmiyor olaylar.

Sosyal ağlarda paylaş

ha diğer tarafı doğru anlasan da sıkıntı yok çünkü bende şahsen babayım çoluğum çocuğum sıkıntı çekerken alıp başımı uzağa giderek gerçeklerden kurtulduğumu düşünerek çekilmem kenara.

Ben çocuklara ki ikiside kız nasıl para kazanılır öğreteceğim.Öğretiyorum ufaktan çünkü yaşları küçük.Bize 21 ton kamyon nasıl tek başına indirilir,nasıl taşıyacak adama para vermeden para cepte kalır,nasıl bel fıtığı olunur,nasıl bacakların tutmaz hale gelir onu öğrettiler kolayı varken işin.Amelelik kısmına koştular kolay kısımlarını hiç anlatmadılar.

Nasıl yatırım yapılır,nasıl hisse senedi alınır biriktirilir(dükkanda akşama kadar hisse senetlerini izlerlerdi) nasıl arazi alınır satılır(kendileri arazi alıp satıp inşaat yapıyorlar) bunları öğretmediler.

vs

vs

vs

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

mytheron, 22.12.2023 17:45 tarihinde dedi ki:

nasıl çıkarttın?

çok uzatmadan anlatmak gerekirse, zaten ben çok küçükken boşanmışlardı ve bana azcık bile faydası olmamıştı, 12-13 yaşlarında biraz babalık yapmaya çalıştı, götü yemedi kaçtı, sonra yeni evlendiği kişi üzerinden iletişim kurmaya çalıştı; "götü yiyorsa gelsin kendisi konuşsun" diyince yok oldu gitti zaten. Karısı bir iki kere daha yazmaya çalıştı, savcılığa vermekle tehdit edince o da yok oldu.

Ama seninki varmış gibi olanlardan anladığım kadarıyla, avukatlar daha makul bir yolunu söyleyebilir sanırım. Bir yerlerde bakma/destek olma zorunluluğu ile ilgili bir şeyler okumuştum ama ayrıntı ve koşullarını bilmiyorum.

Marl0_on tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 22.12.2023 17:48 tarihinde dedi ki:

doğru yolu bulmuş aslında kardeşin. takip etseydin izlerini... geçim sıkıntısı derdiniz varsa uzak durun abi istanbuldan. iş mi yok başka memlekette sanki.

kesinlikle en doğrusunu yaptı.Dükkanım İstanbul'da yoksa 1 dakka düşünmeyeceğim.Biraz toparlayıp devir edip kaçabilirim veya arazi işleri yaparım sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on, 22.12.2023 17:52 tarihinde dedi ki:

çok uzatmadan anlatmak gerekirse, zaten ben çok küçükken boşanmışlardı ve bana azcık bile faydası olmamıştı, 12-13 yaşlarında biraz babalık yapmaya çalıştı, götü yemedi kaçtı, sonra yeni evlendiği kişi üzerinden iletişim kurmaya çalıştı; "götü yiyorsa gelsin kendisi konuşsun" diyince yok oldu gitti zaten. Karısı bir iki kere daha yazmaya çalıştı, savcılığa vermekle tehdit edince o da yok oldu.

Ama seninki varmış gibi olanlardan anladığım kadarıyla, avukatlar daha makul bir yolunu söyleyebilir sanırım. Bir yerlerde bakma/destek olma zorunluluğu ile ilgili bir şeyler okumuştum ama ayrıntı ve koşullarını bilmiyorum.

Cicianneye yazdırtmak nasıl bir tarz ya aman allahım.

Sosyal ağlarda paylaş

benım baba tarafıda fazlaca zengin. yapılan herşey sizin için diyorlar ama bişey gördüğüm yok.  elden gelenle öğün olmaz oda vaktinde gelmez. bende 40 a dayandım kendi yağımda kavruluyorum.  babadan ne zaman ne gelecek diye umudumda yok artık bu saatten sonra gelsede faydası sadece iyi özel hastanede tedavi olmaya yarar diye düşünüyorum. olduğu kadar modundayım varsın arabam eski olsun vs.

takma kafaya olduğu kadar de sende. en iyisini yapamıyoruz zorlamak kendini yıpratıyor.cocuklarına herşeyin iyisinden öte nefes alan bi baba lazım.

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

HocaEfendi, 22.12.2023 18:26 tarihinde dedi ki:

benım baba tarafıda fazlaca zengin. yapılan herşey sizin için diyorlar ama bişey gördüğüm yok.  elden gelenle öğün olmaz oda vaktinde gelmez. bende 40 a dayandım kendi yağımda kavruluyorum.  babadan ne zaman ne gelecek diye umudumda yok artık bu saatten sonra gelsede faydası sadece iyi özel hastanede tedavi olmaya yarar diye düşünüyorum. olduğu kadar modundayım varsın arabam eski olsun vs.

takma kafaya olduğu kadar de sende. en iyisini yapamıyoruz zorlamak kendini yıpratıyor.cocuklarına herşeyin iyisinden öte nefes alan bi baba lazım.

Kendi yağımızda kavruluyoruz aynen bizde.Şükürler olsun halimize.Çabalamayada devam,ama yoruluyor insan işte heryerden darbe yiye yiye.Senede 1-2 arazi satıp yetecek duruma gelmek amacım.

kızlarımda olmasa çekilmiyor zaten hayat.

Sosyal ağlarda paylaş

mytheron, 22.12.2023 18:40 tarihinde dedi ki:

Kendi yağımızda kavruluyoruz aynen bizde.Şükürler olsun halimize.Çabalamayada devam,ama yoruluyor insan işte heryerden darbe yiye yiye.Senede 1-2 arazi satıp yetecek duruma gelmek amacım.

kızlarımda olmasa çekilmiyor zaten hayat.

ben ne esnafım nede okumuş biriyim. asgariden hallice maaş alan biriyim işciyim. benımde 2 kızım var. ben yoruldum valla kızlarımada eşime de söyledim dedemden şu gelecek bu gelecek şunumuz olacak gibi hayallere dalmayın. yatırım yapma gibi bi şansım yok dişe dokunur anca kriz anında ölümlük zulümlük dediğimiz üç beş kuruşumuz var onun üstüne koymaya çalışıyoruz.

ne kadar koşarsan koş nasibinde ki kadar oluyor bunu anladım. strese girdim epeyce sağlığımdan olunca anladım.sağlığımla boğuşurken bile doğru dürüst destek görmedim ailemden. karnımız yok sırtımız pek mi başımızı sokacak bi evimiz varmı yeter. mutlu olmak gibisi azla yetinmek gibisi yok bence. 

çabayı bırakmıyorum tabiki ama bi tık daha olsun diye didinmiyorum artık. 

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...