Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2023 🏆 2024 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

takımda para yok mecbur satılacak sacha.o paraya fransa dan benzer profil siyahi 2 bek alınıp bir de orta sahaya bir transfer yapılırsa tadından yenmez. ama biliyoruz ki son dk fırsat transferi düşünülerek saçma sapan 30 yaş üstü transferler yapılacak. bence gerekirse bu transfer dönemi yapılmasın yaz transfer döneminde doğru düzgün transferler yapılsın. gereksiz taraftar tepkisinden çekinip saçma sapan transferler yapılmaz umarım

hatta belki doubis çağırılıp angelino sol bekte oynatılabilir. doubis daha defansif bir bek angelino nun bu kadar ileri çıkması çok sırıtmaz o zaman. 

Esnaf tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bence boeyin satılmasında diretilecek bir şey de yok. Yani gökhan gönül istatistiklerine vs bakıyorım. Asist vs de boeyin çok çok üzerinde. Caner falan da öyledir. Fransanın sağ beki ile karşılaştırıyorum falan çok gerilerde yani, bu arada yeterli sayıda pozisyonda veriyor ordan. Tabi artıları da iyi, felaket atletik ve dinamik bir oyuncu, istikrarlı. 

Bence 25m veryorlarsa direkt paket. 

Sosyal ağlarda paylaş

FuCKiR, 26.01.2024 12:14 tarihinde dedi ki:

Bence boeyin satılmasında diretilecek bir şey de yok. Yani gökhan gönül istatistiklerine vs bakıyorım. Asist vs de boeyin çok çok üzerinde. Caner falan da öyledir. Fransanın sağ beki ile karşılaştırıyorum falan çok gerilerde yani, bu arada yeterli sayıda pozisyonda veriyor ordan. Tabi artıları da iyi, felaket atletik ve dinamik bir oyuncu, istikrarlı. 

Bence 25m veryorlarsa direkt paket. 

Adam futbolu bilmediğini bile bilmiyor.

Ch8jPO.jpg

Mesela fuckir'a göre bir topçu, 438 maçta 4 gol 16 asist yapabilmişse, o topçudan cacık olmaz.

Adam 2 yıldır ligde rakip sol açıkları hayattan soğuttu. Yetmedi ŞL'de de cayır cayır oynadı. Final ortalarında başarısız olduğu doğru ama adam aslında top ayağındayken kaybetmiyor.

Aceace tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace, 26.01.2024 11:05 tarihinde dedi ki:

Ch8jPO.jpg

Mesela fuckir'a göre bir topçu, 438 maçta 4 gol 16 asist yapabilmişse, o topçudan cacık olmaz.

Adam 2 yıldır ligde rakip sol açıkları hayattan soğuttu. Yetmedi ŞL'de de cayır cayır oynadı. Final ortalarında başarısız olduğu doğru ama adam aslında top ayağındayken kaybetmiyor.

ben de dun bu yanilgiya dustum. bi de onunde kimle oynadigina ve oyun sablonuna gore degisir bu istatistik.

o zaman beklerde top kazanma ve ikili mucadeleye girme ve  kazanma oranina mi bakmak lazim? kosu istatistigine mi depar sayisina mi?

yani hepimiz biliyoruz mukemmel oynuyor ama bu hangi istatistige yansiyor? biseye yansimasi lazim.

ferdy koca sezon 2 asist, boey 1 gol.

Sosyal ağlarda paylaş

Maç başına topu geri kazanma, maç başına yapılan sprint, şuta neden olan hata, hücumda topla buluşma, başarılı pas isabeti.

Saşa rakip sahada topa sahip olma konusunda çok iyi. Her seferinde istisnasız ileri gidip +1 yaratması ve defansa istisnasız dönüp, rakibin kontrasını engelliyor olması büyük fark yaratıyor. Bu kadar atletik olması sadece 4lünün sağında değil 3lünün sağında oynamasını da sağlayabilir (Şey gibi düşün. Sezar azpilikueta sağ bekten, 3lünün sağ defansına dönüşmesi gibi)

Ama gel gelelim adamın ortaları o kadar kötü ki, top kaybetmeye çok ciddi eksi yazıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Aceace, 26.01.2024 13:05 tarihinde dedi ki:

Ch8jPO.jpg

Kusura bakma tam bir vizyon yoksunusun. Kıyaslamayı nerden yapmışım onu bile anlamadan salak salak giriş yapmışsın. 

Konu şuydu Bayern, 25m veriyormuş, 35m için diretiyorlarmış. Bence diretmesinler 25m iyi rakam, boey iyi olsa da rakama göre bence teklif çok iyi manasını taşıyor. O yüzden saçma sapan adamları değilde lige boey gibi damga vurmuş adamları ve adı fransa milli takımına neden alınmadı derken fransa milli takımı sağ beki ile kıyasladım. Salak salak adamlarla kıyaslamadım. orta saha oyuncuları ile kıyasladım, forvet ile ön liberoyu karşılaştırmadım. Aynı dönemdelerde lige damga vuran takımların damga vuran kalite katan bekleri ile karşılaştırdım. Beklerde farkı yaratan özellikler ile karşılaştırdım. Bunlarda artı yönlerinden biri de gol değil asiste sonudna gol + asist ile katkı yaratan farkı söyledim. Bu fiyata gerçekten satılabilir manasına gelen açıklamayı yaptım. 

Boeyi küçültmedim karşılaştırma yaptığım adamlar bile hepsi kalifiye adamlar. Bu kadar aptala anlatır gibi anlatıyorum kapasite yok adamda. salak salak gelmiş çıkış yapıyor bana 1 sene performans göstermiş adamla. 

gökhan gönül: 535  24  69

caner erkin: 576   42   123

Sosyal ağlarda paylaş

GS li hassas arkadaşlarıma tekrar söylüyorum, asla boeyi küçümsemiyorum. Çok değerli bir bek. Zaten iyi adamlarla karşılaştırdım o yüzden. Beşiktaşta olmasını da bin kere isterim. Baskın oyun oynayan takımlarda kanat beklerinden assist beklemek de doğal, tabi ki kanat forvet veya orta saha oyuncuları kadar değil. 25m mükemmel rakam anlamında söyledim hepsini. 

Sosyal ağlarda paylaş

Merak etme. Ben de sana bek oyuncusu istatistiği verdim.

Eric Abidal: 438 4 16

Eric Abidal, Gökhan Gönül ile Caner Erkin'i top diye oynar. Eric Abidal Avrupa'ya damga vuran Barça'nın bekiydi. Sacha, Caner ve Gökhan'dan çoook daha farklı meziyetlere sahip bir bek. Oynadıkları pozisyon aynı. O kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

abi cafunun da 

430 16 58 

hala niye diretiyorsun, ben diyorum ki benim kıyaslamam buydu, aynı lig üzerinden yaptım. fransa milli takım alınma durumları vardı, o yüzden sadece onu ekledim. 25m çok iyi. Hatta şu anda sözde 15m euro olduğu söyleniyor teklifin. 20m+ ya ben yine satarım.

gidip de kıyaslamayı abidal, dani alves veya cafu ile yapmadım, o seviyede belki 2 maç oynayıp yedek kalacak adam. 

oyuncuyu kötülemedim. Beni sadece gereksiz tartışmaya çektin. 

Sosyal ağlarda paylaş

boey hücum gücü nedeniyle bayern yapmıyor ki zaten.

defansif ve fiziksel özellikleri nedeniyle bu kadar etkili.

he zaten sağ bekten hem bu kadar fiziksel olarak iyi olsun hemde caner gibi yetenekli olsun diye beklemek saçma.

yapanlar marcelo , roberto carlos oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Arda ve babası sattı FByi dediğimizde burada kusmuk atılıyordu, aha görsün herkes.

Süleyman Hurma 100m avro eder Arda demişti ama napacan işte gitti 3 kuruşa...

Umarım Ferdi, Sebastian falan gitmez 20 gibi komik paralara.

Shadow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

boey savunma olarak top seviye bir bek. yukarıda denmis, adam hucuma gidip istisnasız hep geri gelip alanını savunuyor. inanılmaz atlet ve güçlü. evet, ayağı düzgün değil, geliştirmesi lazım ki her ne kadar gelişse de top seviyeye çıkar mı soru işareti. ama fransız pasaportu + 23 yaş + CL ve ligdeki istikrarlı performansı gösterince Bayern radarına giriyorsun bir şekilde. Ek olarak günümüz futbolunda dinamizm, güç ve atletlik çok çok önemli. Boey iki Bayern maçında da harika oynadı, o seviyelerde de gösterdi kendine.

ek olarak canınızı seveyim canerin asist istatistigini koymayin. adam her maç iceri 15 top şişirip atarsa tabi ki asist olarak yüksek gözükebilir. istatistik işi yüzeysel bakılınca çok şeyi gizliyor. ayrıca herşey de istatistik değil. bazı ölçülemeyen değerler de var halen futbolda. adamın sahada durduğu yer, oyun bilgisi ile öyle pas kanalını tıkayıp adama pas hatası yaptırır ki baktığın zaman 'top çalma' yazmaz o oyuncuya ama topu kazandıran o adamın durduğu yer, attığı doğru koşu vs de olabilir. bu konu hakkında da güzel bir flood da vardı hatta bulursam atarım bi ara.

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...