Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

apartman yöneticiliği topik

fresia

Öne çıkan mesajlar

öss'den bu günlere de geldik

nerden nereye

merkezi sistem doğalgaz hesabı algoritma sorusuyla başlayayım

daire m2leri farklı

dairelerin toplam petek uzunlukları farklı

her daire için

(m2ye oranlı fatura + petek uzunluk oranlı fatura)/2 en adil paylaşım mı olur

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, µh dedi ki:

Yöneticilik işini kabul edecek bir enayi aranır hep kabul edip de başınıza iş almayın.

%50 indirimli aidat

--

merkezi sistem herkes cayır cayır yansın istiyor, pay ölçere gerek kalmamış

ya aslında 2 tane aynı m2 daireden çakallık yapıp fazla petek ekleyen var

daha düşük m2li daireler var

m2 hesabına göre excelde oranlanıyor onda sıkıntı yok

petek sayısı fazla olanlara nasıl katsayı koyulur onun formülünü bulamadım

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar güncel bir tesisat kullanıyorsunuz bilmiyorum ama amaç adaletli paylaştırmaksa merkezi sistem her türlü adaletsiz oluyor. Kazandan çıkan suyun ilk uğradığı daireler en çok faydalanırken son katlar en az faydalanıyor. Biz sıcaktan terlerken 5. kat üşüyor mesela. Eski bir dağıtım sistemi mevcut. İzolasyon çok kötü, boruların bir kısmı yer altından dolaşıp diğer bloklara gidiyor ve ısı kaybı çok.

5 sene yönetimde bulunmuş biri olarak tavsiyem kalabalıksanız özellikle bu fikri kat malikleriyle bir görüş. İnsanları memnun edemiyorsun, biz hem ısınamıyoruz hem çok para ödüyoruz diye kafanı şişirirler.

%50 indirimli aidat azmış bu arada. aidat ödemiyor + asgari ücretin yarısına yakın bir şey veriliyor burda.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
2 saat önce, µh dedi ki:

Yöneticilik işini kabul edecek bir enayi aranır hep kabul edip de başınıza iş almayın.

Katılıyorum başa alınacak dert değil. İlk olarak zaten apartmanda kimseyi mutlu etmek mümkün değil. Dedikoducu komşular varsa sırf onlardan bile beziyor insan. Şimdiden o kadar aidat ödüyoruz bu kış boyunca doğru düzgün ısınamadık diyen komşuları öngörebiliyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

baya geyik dönüyor ama

apartmandan arıyor çok önemli diye telefonu açmak bile 30 dakika güldürüyor

site olayı farklı dairesi sayısı çok resmi olmak zorunda

apartman da öyle ama karar defterine resmi işlem yapmadım o açıdan rahat

apartmanın yarısı kiraya vermiş

kiracısının kirasından alınabiliyor mırın kırın eden olursa

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, µh dedi ki:

Annemlerin apartmanda doğalgaz faturasını ödemiyor yönetici, kalan dairelere bölüştürülüyor. 15 senedir kimse istemiyordu aynı abla yönetici apartmanda ama yönetici olmak için kavga çıkabilir bence doğalgaz fiyatları sağolsun 

Sosyal ağlarda paylaş

Geçen senede bizim apartmanda ki kıt adama merkezi sistemden neden çıkamayacağını tek başına kombiye dönemeyeceğini anlatmaya çalışmıştım. Adam 24 saat yansın istiyordu kaloriferler , çocuğu üşüyormuş. 

Nasıl bir kafadır anlamadım. Bİr kere denedim baktım anlamıyor , araştır bulursan çıkarsın , kanunen yasak.

Bu senede aynı şekilde talep gelir mi acaba fiyatlardan sonra...

Bu arada merkezi sistemlerde apartman yönetimi onayı olmadan peteklerin boyutlarını değiştirmek yasak diye biliyorum. Cezası olması lazım.

Narstil tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...