Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sakalkıran (saçkıran?) ne yapmalı?

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

çeneme bela oldu ? biraz da büyüdü falan. Eczaneden Sadbe diye bi ilaç aldım, 1-2 aydır kullanıyorum, henüz bi etkisini görmedim. Kime söylesem "abi stresten uzak dur" diyor. Da yani anasını satayım bu böyle fiziki bi şey de ben de evimin baş köşesine koymuşum gibi muamele yapmayın oğlum daha çok sinir oluyorum.

Geçiren var mı? Nasıl mücadele edildi-edilir? İlk bi hastane randevusu almak istedim, açtım e-nabızı, cildiyeciye randevu bakıyorum, gün saat doktor farketmez sadece yakınımda olsun diye filtreledim. no abi, hiçbir randevu günü çıkmıyor. Eeeğh dedim eczaneye gittim, dediğim ilacı verdi işte. arada bi sarımsak falan da sürüyoruım (her gün değil) onun harici her gün günde 2-3 kere bu sadbe'yi kullanıyorum.

Nabacaz patiler?

Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun, konuyla ilgili pek bilgim yok ama kendi cilt sorunumda (seboreik dermatit) hiçbir ilaç (kortizonlar dahil) vs düzenli gece uykusu ve stresten uzak durma kadar işe yaramadı. yapmak basit değil tabii ama yapabilirsen faydasını görürsün sanıyorum çünkü bu da autoimmune rahatsızlığıymış. bağışıklık sistemini olumsuz etkileyecek şeyleri azaltmak lazım kısacası.

Sosyal ağlarda paylaş

saçımda çıkmıştı zamanında. sarımsağı yarısından kestim tuza batırdım o haliyle sert bir şekilde aşındıra aşındıra acıtana kadar sürdüm saç dökülen yere, sonra o sürülmüş haliyle bıraktım geceye yıkamadım filan, o şekilde düzeldi bendeki versiyonu.

geçmiş olsun sıkıntılı şeyler hep. her kafadan da bir ses çıkınca insan daha stres oluyor. jiletle kes kan akıt diyen bile vardı zamanında, sarımsak yetti bence şükür.

Sosyal ağlarda paylaş

26 dakika önce, Oce4n dedi ki:

saçımda çıkmıştı zamanında. sarımsağı yarısından kestim tuza batırdım o haliyle sert bir şekilde aşındıra aşındıra acıtana kadar sürdüm saç dökülen yere, sonra o sürülmüş haliyle bıraktım geceye yıkamadım filan, o şekilde düzeldi bendeki versiyonu.

geçmiş olsun sıkıntılı şeyler hep. her kafadan da bir ses çıkınca insan daha stres oluyor. jiletle kes kan akıt diyen bile vardı zamanında, sarımsak yetti bence şükür.

bunu mesela her gün mü yaptın? 

Sosyal ağlarda paylaş

abi bende de sacta cikmisti.

doktor "tatile git" dedi.

nasil doktorsu sen! kac yasindasin sen!!! diye hafif cikistim. adam "illa bir sey yapmak istiyorsan sarimsak sur her gun, kokarsin ama psikolojik etkisi olur sadece, bence onun yerine tatilde yuz, dinlen yahu" dedi.

surdum sarimsak bir sure. sonra kokuyorum diye surmedim ama harbi yuzerken, dinlenirken sac cikti yani.

yalniz bu alopecia nin sadece bir adet sebebi yok, geneli ani stress oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, dasaaa dedi ki:

abi bende de sacta cikmisti.

doktor "tatile git" dedi.

nasil doktorsu sen! kac yasindasin sen!!! diye hafif cikistim. adam "illa bir sey yapmak istiyorsan sarimsak sur her gun, kokarsin ama psikolojik etkisi olur sadece, bence onun yerine tatilde yuz, dinlen yahu" dedi.

surdum sarimsak bir sure. sonra kokuyorum diye surmedim ama harbi yuzerken, dinlenirken sac cikti yani.

yalniz bu alopecia nin sadece bir adet sebebi yok, geneli ani stress oluyor.

ben de burda cildiyeci bi arkadasla konustum, akdeniz ülkelerinde böyle bi sarimsak efsanesi var ama psikolojik harici etkisi yok, ama etki ediyorsa da karsi cikmaya gerek yok tabi sonucta demisti sdfjk

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, Xenocide dedi ki:

çeneme bela oldu ? biraz da büyüdü falan. Eczaneden Sadbe diye bi ilaç aldım, 1-2 aydır kullanıyorum, henüz bi etkisini görmedim. Kime söylesem "abi stresten uzak dur" diyor. Da yani anasını satayım bu böyle fiziki bi şey de ben de evimin baş köşesine koymuşum gibi muamele yapmayın oğlum daha çok sinir oluyorum.

Geçiren var mı? Nasıl mücadele edildi-edilir? İlk bi hastane randevusu almak istedim, açtım e-nabızı, cildiyeciye randevu bakıyorum, gün saat doktor farketmez sadece yakınımda olsun diye filtreledim. no abi, hiçbir randevu günü çıkmıyor. Eeeğh dedim eczaneye gittim, dediğim ilacı verdi işte. arada bi sarımsak falan da sürüyoruım (her gün değil) onun harici her gün günde 2-3 kere bu sadbe'yi kullanıyorum.

Nabacaz patiler?

Hocam önce doktora gidiyorsun, Endokrinolojiye gidip bir tahlil yaptırıyorsun. Hashimoto, çeşitli immune system hastalıklarına baktırıyorsun, doktor yönlendirir zaten. 

İnsanların ezbere konuştuklarını dinleme işte stres ten bilmemne evet stres ama öyle birşey değil o ? hormonlarla ilişkisi var. 

Bu arada büyük boyutlu mu yoksa küçük ve çeşitli yerlerde mi(Genelde aynı yerlerde olur saç çıksa da tekrarlar). Saçkıran diye bulaşıcı olan-mikrobik olan değilse muhtemelen immune system hastalığın var. Dediğim gibi etrafı dinleme birşey falan sürme direk tahlil yaptır, cildiye ye git olmadı, o zaten yönlendirecek endokrine.

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de çenede olmuştu. Bir iki ay önem vermedim geçer diye, cildiye doktoru bir tür kür/ilaç yaptırdı diue hatırlıyorum. Eczacı yaptı, kullanınca çok uzun olmayan bir sürede toparladı. Yanlış hatırlamıyorsam bir süre bembeyaz çıkıyor galiba sakallar orada, sonra o da düzeliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, lovecraft0Z dedi ki:

Bu arada büyük boyutlu mu yoksa küçük ve çeşitli yerlerde mi(Genelde aynı yerlerde olur saç çıksa da tekrarlar). Saçkıran diye bulaşıcı olan-mikrobik olan değilse muhtemelen immune system hastalığın var. Dediğim gibi etrafı dinleme birşey falan sürme direk tahlil yaptır, cildiye ye git olmadı, o zaten yönlendirecek endokrine.

9as8zmx.jpeg

birbirine çok yakın 2 yerde. yamulmuyorsam üstteki sonra çıktı ama. önce alttaki vardı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...