Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2022 - 2023 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

4-5 atacak maçta güç bela 2-1 kazanmış takım. Yapılan basit hataları sayamadım. Bu hataları FB, GS maclarinda yaparlarsa fark yeriz. Cenk takıma zarar vermeye başladı, hem gol kaçırıyor hem de mental olarak diğer oyunculara zarar veriyor. Acilen müdahale edilmesi gerekli.

Yavrum Abuş klasik golünü atmış yine helal olsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

Takım rezil, Bazakşehir 10 kişi kaldı da rahatladık biraz. Gedson heralde en kötü maçını oynuyor, cenkteki performans düşüşü devam ediyor. geçen haftaki orta saha ile bş nin karşısına çıkmak kimin öngörüsü merak ediyorum. 10 kişi bile bizden iyiler sadece baskıları azaldı biraz. Maximi de eve falan götürsün ŞG. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bence de yani 10 kişi onlar mı kaldı biz mi anlamadık. ŞG de bence geriye gitmiş. 

Redmond , cenk, gedson hepsi çıkmalı.

Redmond un ben daha tek top, basit oyun oynadığını görmedim, çalım yapınca fayda sağlıyor mu o da yok. Nkoudou enaz 2-3 kat daha faydalı bu faydasızdan

cenk gittikçe geri gidiyor, normalde en iyi yaptığı şeyleri de yapamıyor. Transferde aklı heralde

Gedsonu maymun ettiler zaten fakat düz topları da atamıyor bu maçta, baskı olmayan pozisyonlarda.

Keşke şu montellayı TD olarak, getirselerdi. Ofansif oyun var, defansif var, 9 numarasız oyun var, adamın repertuarı geniş. Bence futbolculuğu gibi td liği de harika, daha kaliteli takımda çok daha iyi iş yapar

Sosyal ağlarda paylaş

Redmond un ne oynadığını anlayan varsa bana da anlatabilir mi, ilginç şekilde yararlı olmak istiyor ne yaptığı belli değil. Diziliste sağ açık gibi görünüyor; SG nin yetersizliği mi yoksa gerçekten işe yaramaz mı redmond? Abuş arabım yine üst düzey golcü olduğunu göstermiş. Cenk iyi güzel de takımın aklını bulandirmasa daha faydalı olacak. Yine cok basit hatalarla riskli pozisyonlar veriliyor ŞG nin en büyük handikapı. BB nerdeyse 10 kişi oynadı tüm maçı ama koparıp farkı acamadilar. Neyse BB maçı çok önemliydi kazandığımız iyi oldu üçüncülük cepte gibi

Sosyal ağlarda paylaş

Malesef oyun adına yine öyle iyi bir şey yok. Beşiktaş idare ediyor. Artık idare midare en iyi şekilde sezon tamamlanacak. Eğer maxim bir şekilde bu orta sahaya entegre olmazsa bu orta üçlüden bizim alacağımız verim anca bu olur. Kanatlarda da cenk olmuyor ki diğer istikrarsız adam nkouduyu da saçma bir kararla tamamen kestiler. Bir takım hangi akla hizmet 20dk da olsa etkili olan elindeki adamı parasını da öderken dışarda bırakır akıl almıyor. Devre arasında söylemiştim orta sahaya muhakkak kadife ayak takviyesi lazım diye ama sanırım olmadı istedikleri adam. Devre arası risk olarak da görmüş olabilirler.

Bir de kaliteli stoper diye getirdikleri adam max iyi bir anadolu takımı stoperi olabilir. Sebep belli sakar adam. Hava toplarında çok çok iyi yalnız. Uzun zamandır bu kadar net hava topu karşılayan adam görmedim, nelsonla kapışır bu konuda.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

bence  devre arasi degisiklikleri planliydi. yeterince forma bulamamis yeni transferler, ghezzal'in sakatliktan donmus olmasi, redmond'in son haftalarda tabela yapmis olmasi gibi gibi... 

iki penalti vermek disinda hem talha hem de welinton'u kaybetmek az buz mac krizi degil. 55'de gedson'un cikip necip'in girmesi hem geride potansiyel sorunlari cozdu hem de ileride fener'in zaafina yuklenilecek sekilde hucuma donusturdu. normal sartlarda derbide gedson'un oyundan dusmeden cikarilmasi akla gelecek sey degil ama bu durumda optimal bir cozum oldu ve akabininde cenk'in golleri geldi. necip stoperde mac performanslari arasinda yer alinca mecazi olarak da gol oldu.

mactan sonra bu hafta yapilmis bir redmond roportaji dinledim. besiktas'a gelmeden once southampton'da takimla degil bireysel calistigini, valerien doneminde hazir olmadigini ve anca simdi 100% oynayabildigini soyluyor. dunki gibi oynamasa da olur ama katkisi devam etsin. nasil olsa iki kanatta da oynuyor. ister 11 baslasin, ister hamle icin kullanilsin, bir sorun da oradan cozmus oluruz. 

Sosyal ağlarda paylaş

komedi karar, hadi diğer kulüplerin çoğunluğunun böyle bir isteği olsa neyse diyecektimde çoğunluk silinsin diye başvurmul. Sen tutup k.birliğinin böyle bir yetkisi yok ben canım ne isterse ona karar veririm diyorsun. Burası Türkiye ya ne doğru ki zaten , şaşırtmıyor 🙂 . 

Sosyal ağlarda paylaş

redmond'da oyle bir kit yok ki o rolde denensin. ortadan gol bulmayla talisca'nin rolu arasinda cok mesafe var. dun kroos-vari, etkileyici bir ara pasi da vardi mesela, haftaya tekrar yapsa salih gibi oynatalim demem.

redmond en iyi halinin solda oldugunu soyluyor. istatistigi de o sekilde. fakat besiktas icin en iyisi orasi mi tartismali. senol daha ne kadar sola forvet yamayacak bilmiyorum ama kararli gibi. mac ici orada hangisinin duracagi rotasyona tabi olsa da oyuncu tipi tercihinde degisim olmuyor. sagda ghezzal basladikca o modele daha da sagdik kalmasi muhtemel. 

opsiyonun yuksek olmasi disinda henuz opsiyon degerlendirmek icin de yeterli neden sundugunu dusunmuyorum. ama sezon sonuna daha var. temennim en azindan adamin -besiktas icin- optimal pozisyonunun bulunupp, form tutmus performansiyla degerlendirilebilmesi. 

arcane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...