Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Throne and Liberty (Next Gen Lineage MMO - NCSoft)

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

tamam işte open world pvp mahalle kavgası modunda. grup gördün mü kaçıyon, gidip adam çağırıyon sdsf. ya da önden salıyolar ufaklığı tükürsün diye, ağzına vuracakken ablukaya alıyolar falan. ne bileyim 3 kişi sıkıştırıp kesiyolar, günler sonra aynı adamı tek başına görüyon atlıyon ensesine. acayip dinamik ve zevkli şeyler oluyodu.

öbür türlü team deathmatch ve varyantları yani, istediğin kadar kural ve mod koy yine aşırı yapay. özündeki ana fikir herkes zevk alabilsin ve mümkün olduğunca üzülmesinler. gerçek hayatın tam tersi yani, zaten o yüzden yapay.

ama bunda çok aşırı kalabalık olduğu için diğer oyunlardan farklı yine. alliance vs alliance falan acayip zevkli oluyodu pvp'ler.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

nisan 10'da 1 haftalık closed beta, oyunun çıkışı olarak da temmuzu öngörüyoruz dediydiler. ama amazon games'den bahsediyoruz. tüm hype öldürene kadar çıkartmazlar.

beta gelse ben de bi denemek istiyorum da, bu gidişle anca seneye görürüz oyunu biz..

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 01.04.2024 22:23 tarihinde dedi ki:

eso'da nasıl bilmiyorum ama burada baya raid gibi. tamamen party koordinasyonuna bakıyor.

open world pvp'yi kaldırdıkları için teke tek mücadelenin olayı tamamen bitik.

bi inv falan gelmedi ya bezos bizi betaya almıcak galiba.

amerikada sabah 9 şuan belki bi ümit asdasf

Harvey tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Standart NC Soft, NC Soft kendine ihanet etmez.

Bellow, 11.04.2024 05:23 tarihinde dedi ki:

Lvl 20 oldum ve sunu diyebilirim: Bu ne lan telefon mmorpgs gibi olmus. SIKICI, bir gelisme hissi yok, ordan oraya kosturuyon sadece, mmorpg ama sosyal alanda davet edici bir sey yok. Baya kotu olmus tebrix.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

end game contentini anlatan mekan bulamadım hiç. bu tür kore oyunlarında leveling yerine end game daha önemli oluyor genelde p2w oyun yaptıkları için. xboxda da çıkacağı için ayrı bir merak ediyorum ben. özellikle bir önceki sayfada castle siege baya zevkli duruyor açıkçası. belli bir grup arkadaşla girilse aşırı keyif verecektir diye düşünüyorum.

west sürümü de p2w olacaksa meh gerçi...

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Oyun istediği kadar iyi olsun, bir taraflarını yırtsınlar yok p2w olmasın falan herşeyi çok iyi ayarlasınlar, pvp zorunlu bölgeleri olan oyunun batıda pve-only seçeneği sunmadığı durumda oyun çıktıktan maksimum 2 ay sonra oynayacak kişi sayısı maksimum 5000. 200 kişilik zerglere millet kendini öptürtmez sene 2024, gider başka oyun oynar.

Sosyal ağlarda paylaş

AmoRPHouS, 24.06.2024 06:05 tarihinde dedi ki:

Oyun istediği kadar iyi olsun, bir taraflarını yırtsınlar yok p2w olmasın falan herşeyi çok iyi ayarlasınlar, pvp zorunlu bölgeleri olan oyunun batıda pve-only seçeneği sunmadığı durumda oyun çıktıktan maksimum 2 ay sonra oynayacak kişi sayısı maksimum 5000. 200 kişilik zerglere millet kendini öptürtmez sene 2024, gider başka oyun oynar.

bize gelecek batı versiyonunda 200 kişilik zerglük bi open world pvp olmayacak. guild,siege,nod savaşları ayrı olay onları sayma. pvp nin açık olduğu dungeonlarda da 200kişilik bişey yok içerde limit olduğu için.

özet:bizdeki versiyonda open world pvp yok.

Harvey tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm en iyi itemlar pvpnin dahil olduğu eventlerden gelirse hiç bir kıymeti yok, ben o oyunu zorunlu pvp sayarım. Sen de pvp nin açık olduğu dungeonlar diyorsun mesela, ben o dungeona istediğim zaman girip takılamıyacaksam uğraşmam yani,200 kişi olmaz 20 kişilik party gelir seni boss odasına sokmaz. Ve büyük çoğunluk böyle yani. O yüzden diyorum pve-only bir opsiyon sunulmaz ise firmanın hedef kitlesinin heralde sadece 5000 kişi olduğunu düşünüyorum. Daha çok kişiye ulaşıp ulaşmak istemediğine firma karar verecek artık. Pvp sever kitle de yabancı ortamlarda konuşuyor bir kez de bizim istedigimiz gibi oyun olsun, e olsun olsun da o oyun da canlı kalamıyor canım kardeşim. 3 ay sonra oyun ölü hale gelince kendini öldürürsün artık pvp oyunda. 

AmoRPHouS tarafından düzenlendi
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

AmoRPHouS, 24.06.2024 06:05 tarihinde dedi ki:

pvp zorunlu bölgeleri olan oyunun batıda pve-only seçeneği sunmadığı durumda oyun çıktıktan maksimum 2 ay sonra oynayacak kişi sayısı maksimum 5000. 200 kişilik zerglere millet kendini öptürtmez sene 2024, gider başka oyun oynar.

L2 full pvp ve hala oynanıyor tek etken o değil. Zira oyunu da yeterince pve yaptılar.

Baya guild oyunu bu arada, pve de oynasan 200 kişinin desteği olmadan erişemeyeceğin itemlar olmalı zaten. Tek başına boss odasında ne işin var.

Yani bakalım uzun soluklu olması için bunlar sadece ufak değişkenler denklemde, bi gelsin görelim 2-3 aya belli olur ne olduğu. Zaten oyuncu sayısı net belli olacak direkt Steam üzerinden. Eskiye göre çok şey değişti zaten tutturmak çok zor ama en kötü ihtimal 1-2 ay hype'la eski günleri hatırlatır diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

L2 yi eski nostaljikler oynuyo, çünkü o oyun eskinin efsanesi, bırakan çoktan bıraktı yani. Pvp severler için o eski zamanın WoW u gibi birşey. Bu oyunu da aynı firma yaptı sonuçta ama bak görüyoruz Kore'de bile tam tutamadı. Günümüz gerçeği bu malesef. Pvp severler de yeni bir oyun hakediyor. Fakat pvp ile uğraşmak isteyen kişi sayısı çok az. O yüzden senin dedigin gibi millete 1-2 ay hype takılmaktan başka bir işe yaramayabilir.

Ayrıca bahsettigin gibi pve için de 200 kişilik guild gerekiyorsa en iyi itemlar için falan, pvp olmasa da yine patlar :D. Dedigim gibi böyle şeylerle uğraşmak isteyen sayısı çok azaldı. Millet kafasına göre takılmayı daha çok sever hale geldi.

AmoRPHouS tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

L2 kadar oynansa yeter zaten hala sayfa sayfa onlarca private server var. şu en popülerlerinden mesela, rustu sanırım oynayan sayısı az biraz değil, ki 1x herkesin harcı değil ona rağmen.

1uBmrmq.png

yani pve veya pvp değil oyunun ölmesine etken. ncsoft'un çok kötü bir repi var uzun zamandır, bu da belli bir ivme tutturamazsa çok hızlı bir şekilde p2w çöplüğüne dönecektir. özellikle brezilya ve rusyada 300-500 oyunculu L2 guild'leri topluca dalacaktır diye tahmin ediyorum. eğer oyunun özünde tırtlık varsa çok hızlı bir şekilde çürür ve bırakırlar. eğer içerik fena değilse sadece bu guild'lerin kapışmaları götürmeye yeter.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...