Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming Headset

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Kablosuz bir oyun kulaklığı almak istiyorum, aramaya da inanmadığımdan konu açıyorum.

HyperX Amp ile birlikte kullandığım kablolu Arctis 3 var elimde, ama artık kablosuz dünyasına katılmak istiyorum. Bu akşam iş çıkısı alacağım sanırım, üç alternatif belirledim:

• Logitech G Pro X Lightspeed - En iyisi, özellikle yazılımı çok hoş. Ama pasif çalışmıyor.
  • Logitech G435 - Kafama tam oturdu ve hafif. Bluetooth var ama boom mic yok, şarj olurken çalışmıyor, pasif çalışmıyor. Bluetooth dışında bir neden yok aslında bunu almaya.
  • Razer Barracuda X - Klavye ve fare Razer bende, ekosistem içinde düzgün çözüm. Pasif çalışıyor olması iyi. Switch ile çalışıyor.

Ses değerlerine bakınca neredeyse aynılar, Barracuda X azıcık bas odaklı diğerlerine göre ama çok fark edilir değil.

Aslında Pro X ve Barracuda X arasında kaldım. Barracuda X Switch ile çalışıyor (undocked), Pro X çok iyi yazılım desteğine sahip. Switch kısmı çok çekti özellikle.

Farklı bir tavsiyesi olan varsa da bakabilirim. Bilemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

Arctis 7 kullanıyordum power tuşu kırılınca Arctis 7+ aldım yeni versiyonuymuş. Konfor, batarya olarak iyi baya. Ses kalitesi için ayarlarıyla oynuyorum ama hala. 7p+ alıcaktım hatta sonra o ps5  modeli, pc için olan 7+ diyordu bir kaç yerde diye 7+ aldım. İki modelde switch ile de çalışıyor sanırım.

edit: şimdi taktım switche direk çalıştı Arctis 7+. Usb C alıcısı var, switchin altına takılıyor direk. Pc için ekstradan Usb C - A uzatma kablosu da çıkıyor kutudan. Birde normal 3.5mm jackli içinde ekstradan kablo çıkıyor kutusundan.

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, GERGE dedi ki:

Logitech G Pro X Lightspeed - En iyisi, özellikle yazılımı çok hoş.

logitech'in yazılımları leş gibi yahu. G serisi olduğu için lghub kullanıyordur muhtemelen. logo loop mu dersin, her drive'da 200gb+ yer varken "500mb yeriniz yok" diye yükleyememe mi dersin, klavyeyi görmeme mi dersin. internetleri bi araştır bence bu lghub'ın çıkardığı sorunlar için.

hw çok iyi logitech'te ama yazılım 2/10 at best.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Blue Voice dedikleri güzel görünüyordu diğer rakiplerinin yanında. De-esser, compressor, gate filan var içinde. Diğer yanlarına da bakayım ama.

Biraz daha baktım hemen almak yerine, şu an seçeneklerde Corsair HS70 da var. Arctis 7X o kadar kötü görünmüyor aslında, satan yer bulamadım ama.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Cokomantis dedi ki:

logitech'in yazılımları leş gibi yahu. G serisi olduğu için lghub kullanıyordur muhtemelen. logo loop mu dersin, her drive'da 200gb+ yer varken "500mb yeriniz yok" diye yükleyememe mi dersin, klavyeyi görmeme mi dersin. internetleri bi araştır bence bu lghub'ın çıkardığı sorunlar için.

hw çok iyi logitech'te ama yazılım 2/10 at best.

ben bir sorun yaşamadım ama daha çok özelliği olan, kullanıcı dostu bir yazılım olabilir. klavye var.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Corsair HS70 Pro aldım şimdi, en iyi tercih bu gibi geldi ses kalitesi ve özellik olarak. Yazılımdan tek gereken zaten parametrik EQ.

Arctis 3'ü satarsam yanında HyperX Amp da satarım. Temizler ama kutuları filan yok. ₺1000'e veririm ikisini ama emin olamadım. HS70 Pro kablolu bağlanmıyor, yedek tutabilirim kenarda belki.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Aslında ses kalitesinden yazılıma, pil ömründen şarj olma hızına, pasif çalışmadan şarj olurken çalışmaya, Bluetooth desteğine kadar her istediğimi veren bu: https://www.amazon.com.tr/dp/B07JGPLXZ1/

Ama çok pahalı =(

HS70 Pro nasılmış göreceğim. Voicemeeter diye bir şey vardı, şimdi aklıma geldi. Logitech Blue Voice yerine bu Voicemeeter üzerinden MixBox çalıştırmak çok daha makul gibi. Bu tarz bir kullanım için tam DAW açmak ya da inferior Logitech vs. ürünler kullanmak yerine ideal olabilir. Lisansı öyle kullanılmadan duruyor hem, donanım yanında geldiğinden satamıyorum da. Bir işe yarasın.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, GERGE dedi ki:

Aslında ses kalitesinden yazılıma, pil ömründen şarj olma hızına, pasif çalışmadan şarj olurken çalışmaya, Bluetooth desteğine kadar her istediğimi veren bu: https://www.amazon.com.tr/dp/B07JGPLXZ1/

Ama çok pahalı =(

HS70 Pro nasılmış göreceğim. Voicemeeter diye bir şey vardı, şimdi aklıma geldi. Logitech Blue Voice yerine bu Voicemeeter üzerinden MixBox çalıştırmak çok daha makul gibi. Bu tarz bir kullanım için tam DAW açmak ya da inferior Logitech vs. ürünler kullanmak yerine ideal olabilir. Lisansı öyle kullanılmadan duruyor hem, donanım yanında geldiğinden satamıyorum da. Bir işe yarasın.

hs70 var bende, pro'su ne bilmiyorum yeni çıkmış. alalı baya oldu memnunum sorun çıkarmadı, ses performansı fena değil kablosuzu da iyi. ama o kadar enthusiast değilim yani ayarına girmedim. 5.1 hiç kullanmadım tabi o leş.

Sosyal ağlarda paylaş

Bende danışayım madem konusu var:) Müzik dinlemeyeceğim, sadece oyun için soruyorum. Sağlamlık en önemli kıstaslardan biri benim için. 7.1 surround olsun ve düşmanın ayak seslerinden yerini anlayayım. Seste cepten konuşuyor gibi olmasın tabii, idare etsin o da. Bütçe de 300 diyelim, Ne önerirsiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bu arada birkaç saattir HS70 Pro'yu kurcalıyorum.

İlk saat çıldırttı, paketleyip Amazon'a iade edecektim. EQ çalışmadı, 7.1 çalışmadı, kullanırken uyku moduna geçmeye çalıştı, çöptü tam. Sonra alıcısını çıkartıp bir yandaki USB slotuna taktım, tüm sorunlar tamamen ortadan kalktı. İkisi de kasa arkası USB 3.2 Gen1 bu arada. Niye böyle oldu hiçbir fikrim yok. Daha önce hiçbir cihazla böyle bir sorun da yaşamadım. Razer alıcısı ile yerini değiştirdim, Razer sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Muamma.

Neyse, EQ iyi çalışıyor. Klasik fixed-band EQ. Preamp uygulayamıyorum ama, o canımı sıktı biraz. Windows'un sesini %80'de tutarak devam ediyorum ama, bu da bir çözüm. Alette ses şiddeti çok yüksek zaten, en yüksek ses sağır eder, çocuk ya da ergene almayın bundan diyecek kadar yükseliyor sesi. Uyarayım.

Ses kalitesi epey iyi, epey epey iyi. EQ'ya güzel cevap veriyor, kolayca Harman eğrisine çekerek beğendiğim sesi aldım. Müzikte epey iyi. Müzik dışında EQ açmaya gerek dahi yok, hatta müzik dinlerken de türe bağlı olarak EQ olmadan kullanılabilir, ses kalitesi ve sürücülerin konfigürasyonu cidden iyi. Ses daha önce kullandığım tüm oyun kulaklıklarından daha iyi, hafif V şeklinde; ama dediğim gibi, film izlerken ya da oyun oynarken daha iyi böyle. Zaten oyunların ses profili genelde farklı oluyor fakat Razer'ın kulaklıkları mesela basları korkunç vurgulayarak bir garip şekillere bürünüyor. Bunda ise kutudan çıktığı gibi gelen ses rahatsız edici değil, neredeyse neutral. Sadece biraz oyun/film profiline yakınım ama yine de dengeliyim diyor. EQ filan yapmam diyen de gönül rahatıyla alabilir yani.

Soundstage olarak, kapalı bir kulaklıktan duyduğum en iyi soundstage, bu konuda pek söylenecek bir şey yok. Oyun kulaklığında da bu önemli zaten.

Dışarda kullanılmaz, ses yalıtımı iyi değil, dışarı ses veriyor, ses alıyor. Ama evde kullanılır bu tarz kulaklıklar genelde.

7.1 işte bildiğiniz gimmick. Ama bununkini beğendim, sesi HyperX'in ya da Windows Sonic'in yaptığı gibi bozmuyor. Sesin nereden geldiğini diğerleri kadar sesi bozmadan daha veriyor ama yine de stereo yeterli yani, 7.1 olayını filmlerde kullanıyorum ben daha eğer kullanırsam.

Mikrofon kalitesi de iyi.

Sonuç olarak, kulaklık oyun kulaklığı sınırlarını epey aşıyor. Ben bunu sadece oyun oynarken değil, müzik dinlerken de film izlerken de kullanırım. Fiyatına rağmen kullandığım en iyi oyun kulaklığı.

Tek beğenmediğim yani pasif çalışmaması, 3.5mm girişi dahi yok. Eğer sarj olurken çalışmaya devam etmeseydi almazdım zaten.

Amazon'da ucuz şu anda, 2 tane kaldı diyor ama: https://www.amazon.com.tr/CORSAIR-Gamer-Headset-HS70-WIRELESS/dp/B07Y2MGQM7/

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...