Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield 2042

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

şimdi bak mesela bu da tuhaf, hani senin özelinde söylemiyorum ama BF V'in itin ben eşşeğim sokulmasının sebeplerinden biri char customizationdı, ne biçim ww2 bu, koluna kanca takan trans kadın ww2 askeri mi olur falan filan yokettiler oyunu. Şimdi 2042 çıktı herkes BFV övüyor mükemmel mükemmel diye.

Ben bu tip işlerde genel hype'ın çok etkili olduğunu düşünüyorum artık. Yani bi oyundan keyif almanı sağlayan şeyin %60 gibi bi oranı genel kanı. Feyyaz Yiğit reyizin dediği gibi, doğruların bi önemi yok, genel kanı neyse onu yaşıyoruz misali. Bundan ben de etkileniyorum çoğu zaman bu arada. Bi oyun tırttır ama bi hype vardır, oynarız ve keyif alırız, başka oyun vardır, iyidir ama flamelenir o zaman da oynayan kişi keyif almaz.

Gerçekten 2042'nin ilk release'deki haline dokunmamış, şu an ilk defa giren birisinin oyunda "olmamış bu oyun" diyebileceği ne var çok merak ediyorum. Operator tasarımlarını beğenmeyebilirsin falan da yani kozmetik işler bunlar, gameplay cayır cayır iken tipsiz operatörler, rusya mı kaldı falan gibi gameplay irrelevant şeylerin oyunu kötü yapması pek olası değil gibi geliyor bana.

Bikaç tasarım hatası bence de var, en basidinden robot köpek ilk günden beri bence facia, oyuna hiçbir katkısı yok, varlığı sinir bozuyor... da yani geri kalan gameplay baya ateş ediyor vallahi anlamıyorum neyini beğenmediğinizin sdfgs

edit: lan toto kelimesini otomatik ben eşşeğim'e çevirmek kimin fikri ahahaha

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

valla bu kadar insan gelip bombalamışken bir de bombalamayayım dedim iki tane seveni varken ölü at tekmelemek gibi ama gameplay zaten hiç sarmadı, operatör işini ben zaten sevmiyorum yani siege filan da var oynamıyorum. haritaları beğenmedim. setting konsept olarak sevmedim yani rusya vs dediğim bunlar cazibesi var mı yok mu oyun için etkileyen şeyler. dice’ın her oyunu gamepass’te bedava zaten az çok benzer sistemler. gidip bf2 oynarım hobo ops boris yerine obi wan başgan filan var. bunda kalkanlı adam aldım kalkan dışında birşey tutamıyor lmao, gidip kalkanla melee vuruyorsun. ne diyim yani dl ettiğime acıdım da diyemiyorum çünkü aklımda kalırdı, denedim gördüm işte. aynı oyuna 3 yılda bir sequel kasmamak lazım demek ki.

ww2’de zenci olur mu kadın olur mu sohbetlerine taraf ben değildim ayrıca, gidip full diveristy single player senaryo yazmaları abuk olabilir ama multiplayerı zaten tamamen freeform, gerçekle alakasız. esnetmek mümkün yani.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

tam anlamadım sorunu ama 3.0 patchinden sonra mouse'la ilgili bi sorun yaşamaya başladım. Mouse poll rate'i düşürünce %50-60 oranında düzeldi. aim alırken sanki mouse sinyallerinin bi kısmını almıyomuş gibi böyle tuhaf bi his oluyo poll rate 1000'deyken, 500'e düşürdüm. ilk 2-3 saat sorunsuz ama sonra arada yine bi triggerlanıyo gibi. hani oyun işlemciye fazla yükleniyo da mouse sanki sinyalden kısıyo gibi bi vaziyet sdfg hatta özellikle 128 player'da oluyor. 64 playerda çok daha iyi. cidden işlemciyle ilgili bi sıkıntısı var sanırım oyunun.

ama dediğim gibi 3.0'dan sonra başladı bu (2 ay önce gelen patch). gerçi ondan önce de bi kısım playerların şikayeti varmış, ben hiç yaşamamıştım. nedir artık işin aslı cidden bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

cross play var abi. steam chartsta şu an 5-10k arası, her oyuna girdiğimde squadımda en az 1 xboxçı görüyorum. e şu an xbox gamepasste de var zaten büyük çoğunluk oradan oynuyor. steamden satın alıp oynayan ciddi azınlık haline geldi. az bi miktar ea play'den de oynayan olsa, zaten 50k'yı bulur minimum. Aynı çinli hackerın serverına denk gelmemem için gayet yeterli bi sayı sdfg

ha ben de isterdim tabi 300k kişi oynasın 500k kişi oynasın, hype olsun coşalım hep beraber. ama hype olmaması benim eğlenmeme mani değil. Zira 64-player conquest modu için konuşursam en azından, server bulma süresi 20-30 saniye max. 

Ha ama mesela hazard zone oynamaya çalıştık geçen arkadaşlarla. 3 dk falan player aradı, sonra bi 10 tane buldu, oyunun başlaması için 16 gerekiyomuş, bekle bekle bekle gelmedi kalan 10 kişi de çıktı falan sdgfjh diğer oyun modlarına özen göstermediler. tamamen aptallıkları. yap cod gibi hazard zone'u f2p. en azından player çekersin. zaten oynayanı yok pek.

portal modunun muhteşem potansiyeli iyi değerlendirilmedi. lakin 64-player conquest hala bangır bangır, epey de keyif alarak oynuyorum yani. bi tek bad company 2, bf3, bf4 seviyesi destruction olmamasına üzülüyorum. cidden o konuda ileriye gideceğine geriye gitmiş.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
1 saat önce, kizillelma dedi ki:

Dev Notes - Return to the Class System

In-depth look into the journey of Returning to the Class System in Battlefield 2042

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/news/dev-notes-classes-in-battlefield-2042?isLocalized=true

?

oh şükür ya kavuşturana

@Shadow oyunun geriye kalan tek eksiği yukarıdaki mevzuydu. artık burdan sonrası zevkler renkler olur, ağzının tadına uymaz oyun bi şey diyemem ama dilimde tüy bitti burada oyun şıkır şıkır, bakmayın review bombinglere demekten dghf

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...