Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni islemci+anakart sorunsali HALP

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

qN1xpzd.png

1080 extreme için iyi bi sonuç mudur bilemedim artık ?

bi şey sorcam. Bios'ta RAM'ler için A-xmp profilleri var 2 tane. biri 2900 mhz'ye çıkarıyor, diğeri 3200'e. Overclock yapıyor sanırım da, yapmalı mıyım? Sıkıntı çıkarır mı hayatımda OC'nin yanından geçmedim.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

xmp onceden yazildigi gibi ram overclock (+volt.'lu).

ama preset gibi uzuun testlerden ~ort degerdeki ram overclock

daha iyi deger elde ediliyor her turlu

ben "pure" sistem kullanicam ram timingle oynamicam diyen olursa konusmayin mesela

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi şeye kıllandım, anakartın kitapçığında, "bazı işlemcilerde stabilizasyon sorunu yaşamamak için ram voltajını 3.7 mi ne öle bi şeyin altında kullanın" diyo. XMP yi açınca 3.75'e falan çıkıyor. değerleri şu an biraz sallıyorum sanırım da, o kitapçıkta yazan safe sayının bi minik tık üstüne çıkıyor diye korktum. dediğim gibi OC'nin yanından bile geçmediğim için, tırsıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

XMP'siz bakamadım, Radeon Chill'i kapamayı unutmuşum, aynı değerler geldi =( Tekrarlamaya üşendim şimdi.

Ama XMP değerlerini anakart belirlemiyor, ram üretici kendisi ramin içine yazıyor. Yani üreticinin değerleri o, düşük hızda çalıştırmaya gerek yok. Boşuna performans kaybı.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Xenocide dedi ki:

şimdi deneme yaptım. ramleri tek tek denedim, ramler temiz. lakin, 1-2. slot çalışıyor, 3 ve 4. slot çalışmıyor. 3 veya 4'e tek taktığımda ram error ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor. 1 ve 2'ye tek taktığımda çalışıyor, ikisini birden taktığımda şu an total 16 gb ram gözüküyor ama 1800 mhz ile çalışıyor 3200'lük ramler.

3 ve 4 çalışmadığı için, 1-3 veya 2-4 kombinasyonları, makineyi çalıştırıyor, ama total ram'im 8 gözüküyor.

hOvMMji.jpg

Ram slotu tamamen bozuk olsa DIMMB2'de gözükür müydü ramin takılı olduğu? bi gariplik var.

Bu kendi linklediğin bios resminde profile 2 3200mhz, doğru olanı o olmalı. Profil 1 performans düştü diyorsun ya 2933mhz de şu an. profile 2 ye 3200mhz ye al senin ram öyledir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...