Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig Genel Tartışma

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

https://www.ntvspor.net/futbol/galatasaray-in-golunden-once-faul-var-mi-eski-hakemler-yorumladi-653d77992ed520004f5dc296

bu da rize'deki faul. 2 maçta fazladan 4 puan cepte. böyle çok maç var ilk aklıma gelenler bunlar, hatalı kartları falan atmaya kalksam forum çöker herhalde.

gs geçen hafta kazansaydı 'içerde yenemedin, dışarda kaybettin böyle şampiyon olunmaz' denilecek hakem hatası görmezden gelinecekti. o yüzden geçen haftaki galibiyet ligin sportif bir gerçekliğinin olmadığını göstermesi açısından çok değerliydi, tüm türkiye tsl'nin kimlerin ellerinde olduğunu gördü.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Eger Ali Koc a karsi ozel olarak sampiyon yaptirilmiyor olayi varsa eger ilk once onun birakmasi, veya klubun buna zorlamasi lazim. Yani hem beni sampiyon yaptirmazlar diyip hala inat ediyorsan kimi dusunuyorsun o zaman sorusu akla gelir. Yoksa bu isin bahanesi sen fb baskanligini birakmaya gelmiyor musun diye sorarlar. 
kisacasi adamin cogu seyi celiski malesef. 

• Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle bırakmalı. a*p'ye en büyük korkusunu yaşatan gezi direnişine açık açık destek verdiği günden beri iktidar ali koça düşman. koç şirketler grubuna dokunulması mümkün değil ama ali koç açıkta. tüm lağım medyası akit, misvak vs çer çöpün durup durup ali koç fenerbahçe haberi yapması boşuna değil.

Sosyal ağlarda paylaş

anlıyorum penaltı beğenmiyorsun. şunlara ne dersin peki?

fenerbahçe sivas maçında sol alttaki 25 numaralı müdahalesinin aynısı bir pozisyonda 90+5'te penaltıyla 2 puan bıraktı. sayılır mı bu? 

S-H tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun, 27.05.2024 20:03 tarihinde dedi ki:

Kurum istanbul için büyük şans dersen , politize olursun. Diğerleri hep 2 adaya bol şans şeklinde söylemlerle geçiştirdi taraf olan bir sizinki. Sırf o foto değil yani. Şurada baştakilere en yakın 2 takım kim desen biri gs diğeri ts çıkar, büyükekşinin yuhalanmayacağı 2 stadyum sahipleri. 🙂

Tesadüf foto falan demeyelim komik oluyor.

Fair play abidesi güzide kulüplerimiz,

TS ye ödül verecekler herhalde bu listeye göre.

neredeyse en hırçını biziz , yersen lol.

image.png?ex=66560f86&is=6654be06&hm=6e0

Ben burada gs den daha fazla banlandım muhtemelen sdf

Ya çok laf anlatmamak lazım aslında takım konusunda gslilere çünkü sanıyorlar ki şahsına laf söylüyorsun öyle savunuyorlar. Kayrıldınız abi bu kadar basit. Sadece sona doğru birinin lehine karar verdik diğerine de verelim dediler, ikisi oynayınca da yine gönlüne yakın olana karar verip feneri faul olmayan pozisyonda 10 kişi bıraktılar. 

Beşiktaş maçında cenkin pozisyonu penaltıydı hakemlerin hepsi penaltı dedi ama öncesi unutuluyor. Beşiktaş maçına 4 as futbolcusundan mahrum çıakcaktı gs o kararları unutmayın, hiç biri kart görmedi 1 eksik fazla hepsinde herkes hem fikirdi. Antalya, rize yani açık açık desteklendi. 

Ha bence dış güçlerden bağımsız işin sonuna gelelim. Fenerin şampiyon olamamasının 1 numaralı sebebi ali koç, 2. si ismail eagle. Hatta takım ona rağmen 99 puan topladı. Muhtemelen Rew falan fenerin başkanı olsa yine fener şampiyon olurdu. 

Ya kardeşim sen ali koçsun, yoldan geçen adam değilsin, ne dursun, ne hasan, ne erden sen eder. Doğruya doğru. Arkadaş elinde megafonla itibarını düşürürsen seni sallamazlar fazla. Ne yaparsan yap. Sen itibarını dik tut, kafa tutacaksan öyle tut. Biraz ailenin adamı ol.

Çıkıyosun geçen sezona ( 2022-2023 ) rağmen, sezon başı tff ye kocaman bir destek açıklıyosun. Sonra savaş ilan ediyosun. Kriz oluyor açıklama yapıyosun 18kulubun 15i istemiyor tff başkanını diyorsun bir istifa etsinler açıklaması yapamıyorsun. "ben fener başkanıyken bizi şampiyon yapmazlar" diyosun sonra başkanlık ilan ediyosun. Tutarlı ol arkadaş sen kendi gücünün farkında değilsen böyle maskara ederler adamı. 

Sosyal ağlarda paylaş

GS'nin kısmen ittirilmesi lafına benim itirazım yok. Yer yer hakem hatalarından yararlandığı doğru benim izlediğim.

Yalnız şunu da söyleyeyim, sadece GS leyhine hatalar konuşuluyor. GS aleyhine de çok fazla hata vardı bu sezon. Onlar gözardı ediliyor. Algıda seçicilik mi dersiniz, survivor's bias mı dersiniz adını siz koyun.

Komik olan sadece GS ittirilmiş gibi bir algı yapılması. FB de en az GS kadar ittirildi bu sezon son birkaç haftaya kadar. Son 2-3 haftada biraz kesenin ağzı büzüldü, onun da sebebi bi yabancı VAR odası, bir de esas Ali Koç'un Federasyon'a açtığı (haklı veya haksız kısmına girmeyecem) savaş. Kimse ittirilmese yine GS şampiyon olacaktı, ama böyle olunca 99 puan 102 puan gibi uçuk puanlar çıktı ortaya.

Ali Koç yönetim olarak başarısız olsa da kendi bireysel kısmında çok başarılı. Kulübün bütün başarısızlıklarını unuttu, ve taraftarı arkasına topladı yine. Süper Kupa'da GS'ye yenileceğini biliyordu, bahaneyi hazıraldı U19'u çıkarttı. Hatta lig maçından da hiç umudu yoktu, o yüzden zaten maçı izlemeye gelmedi (maç bittikten sonra stada giriş yapıp sahada olay çıkarmaya çalıştı, ama maç sırasında tribünde yoktu). Avrupa'da adı sanı duyulmamış takımlar arasında yarım porsiyon bile oynasa takım beleş kupa alma şansı vardı. Ondan elenmesini de maçların ertelenmemesine yordu. En son ligde şampiyon olamama başarısızlığı vardı, onda da işte çok güzel algı yaptı "GS torpilliydi" diye, zombi taraftar yine kendisini tuttu. Ve muhtemelen bir dönem daha FB başkanlığını yürütecek.

Bunun dışında iki takımın kadroları kıyaslarsak totalde kağıt üstünde GS öndeydi. Ama çok kritik iki bölgede GS zayıf düştü: Biri merkez orta saha (neyse ki Demirbay orayı iyi toparladı görece), biri de bekler (özellikle Boey gittikten sonra). Ama iki başka pozisyonda da bariz kalite farkını konuşturdu, Icardi ve Muslera.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ali koç yanlız bir kaç senedir ne zaman bir takım şampiyon vs olsa verin yıldızlarımızı falan gibi bir muhabbetle kutlamaları suluyor. Yine yakındır bir şey çıkarması, seçim meçim var diye yapamıyorlar herhalde. Aziz de böyle yapıyordu, biri şampiyon oldu mu hemen onların üzerinden bir sansasyon döndürüyordu.

Kardeş sen penaltı ise penaltıyı ver biz yenileceksek yine yenilelim, kayrılalım istemiyoruz ki sadece köstek olmasınlar yeter. Bizim bu sene adamı biçtiler herifin belki futbol hayatı bitti, bak hala sakat , rakip sarı bile almadı.

Sosyal ağlarda paylaş

Darksun, 27.05.2024 20:03 tarihinde dedi ki:

Şurada baştakilere en yakın 2 takım kim desen biri gs diğeri ts çıkar, büyükekşinin yuhalanmayacağı 2 stadyum sahipleri. 🙂

lol orada bile barınamamış, süper kupada, geçen sene kupa töreninde vs bayağı mutluydu halbuki 🤣

https://www.sozcu.com.tr/galatasaray-taraftarindan-mehmet-buyukeksi-ye-protesto-p50407

Sosyal ağlarda paylaş

Su iki yildaki penalti sayilari gs ye verilse 96 dan girer fetodan mehmet agar dan cikarlardi da allahtan terse oldu. 

degisik bir istatistik daha vardi skoru degistiren penaltilarla ilgili, fb penaltilarinin cok ciddi bolumu skor berabere iken veya gerideyken ama tabi ugrasmayacagiz cikarmakla filan. 

her zaman soyluyorum, siz oturup didik didik inceliyorsunuz diye sadece sizin aleyhinize hata olmuyor - karsi taraf oturup ugrasmiyor. Buradaki gs liler defalarca kabul etti hata oldugu zaman aninda (hala diyorum cenk tosun pozisyonu penalti filan degil. Aynisini mertens yapsa sarisinlar salvolar taklalar atiyor demeyeceksiniz sanki) ama daha fenerlilerden herhangi birsey kabul edeni goren olmadi. Sorsan hepsi adalet bekcisi.

isin ilginci ne olacak biliyor musun, ali koc ne kadar hukumet yanlisi gecmisinde ne oldugu belli olmayan adami da toplayacak yonetime gorun bak aziz basladi bile feto meto demeye. Birbirlerine girerler yaziyorum buraya, bize feto feto diyen adamlar yonetime kimleri sokacak gorun bakin simdi hocaci reyisci vs. Acunla basliyor hocaci degil miydi bu neyse okan a laf ederken bakalim donup dolasip nerelere gelecek bu yonetimler.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko, 29.05.2024 10:23 tarihinde dedi ki:

ben gs lehine kararlar verildi diyebiliyorum fakat hiçbir fenerliden fenerbahçe için bu lafı duyamadım. penaltı argümanları bitti şimdi kart sayılarını bahane ediyolar. bundan sonraki döngüde heralde fetö muhabbeti başlayacak tekrar

hangi maç unuttum 1 penaltımız yanlış verildi kulüp olarak gerekirse maç tekrarlansın diye açıklama yaptı yetmiyor mu

• Like 1
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 29.05.2024 13:52 tarihinde dedi ki:

Su iki yildaki penalti sayilari gs ye verilse 96 dan girer fetodan mehmet agar dan cikarlardi da allahtan terse oldu. 

şimdi bunu okuyan bir insan diyebilir ki , penaltı sayısında fb ile gs arasında acayip bir fark var.

bu sene fb lehine 17 , aleyhine 5.

gs lehine 14 , aleyhine 3.

geçen sene fb lehine 17 , aleyhine 7.

geçen sene gs lehine 12 , aleyhine 2.

yani 2 senede;

fb lehine 34 - aleyhine 12

gs lehine 26 - aleyhine 5

kırmızı/sarı kartlara bakmadım bile muhtemelen burda gs lehine bariz bir fark vardır :d

şimdi bunlara göre iyi niyetli biri, gs daha iyi savunma yaptığı için kalesinde daha az penaltı olmuş diyebilir yada fener daha iyi hücum yaptığı için daha çok penaltı kazanmış diyebilir ama fenere bariz kıyak yapılıyor dersen yanlış olur.

he illa penaltı sayısındaki farktan konuşulacaksa VAR'ın bile olmadığı ortamda gs'nin 18 penaltı attığı 96 sezonunu karşılaştırabilirsiniz. (konu yine 96ya geldi bak sdfsdf)

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Yok sikinti ne biliyor musun. Gs ve fb nin defalarca kayirildigini, en ufak mudaheleye penalti calindigini biz yaziyoruz zaten. “Biz en cok ceza sahasina giriyoruz” muhabbeti cevirip hangi penaltimiz yanlis ki diyenler sizsiniz. Fark bu. Ayni rakamlar tersine olsaydi gorurduk cumbusu kimseyi aptal yerine koymayin. Iki macta bir penalti istatistigi herhangi bir ligde yok. Ben de o zaman sana gs sari kartlik faul yapmiyor, akilli oyunculardan olsuyor der gecerim. 

bir de sunun istatistigini cikarir misin. Penaltilarin kaci 80 den sonra iki takim icin de, kaci skoru direk degistirmis (beraberlik veya gerideyken)

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yukarda gayette bu penaltı istatistiği bizim lehimize olsa , ortalık karışırdı demişsin.

bende diyorum ki gs ile fb arasında penaltı rakamı olarak ciddi bi fark yok. aleyhine penaltıdaki fark 2 katından fazla. kötü niyetli olsam bende onu öne sürerim.

sadece tüm gslilerde "fenere çok penaltı çalınıyor" algısı. arada abartı bi fark var zannediyorlar lafım ona.

geçen senede bu muhabbet oldu. bir kaçı hariç penaltıların doğru olduğunu düşündüğümü ben söylemiştim zaten burda. 

önemli olan verilen penaltıların sayısından çok , haklı penaltı olup olmadığı. twitterda ligin ilk 20 haftasında beinsport yorumlarına göre biri çıkartmıştı. orda durum fener aleyhineydi mesela. (5 fark vardı yanlış hatırlamıyorsam)

ben bu arada gs daha çok kollanıyor şu bu demiyorum. bana göre , fenerden farklı olarak sadece iç sahada , kartlar ve fauller konusunda fenere göre hakemleri daha çok baskı altına alıyor.

açıkcası kaçı 80 sonrası kaçı skor 1-0ken oturup şimdi tek tek onunla uğraşamam :d 

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...