Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout (2024) - Amazon

Norak

Öne çıkan mesajlar

bu sjw muhabbeti çok kabak tadı verdi. evet, SJW tayfanın yaptığı saçmalıklardan hepimiz sıkıldı da, 15-16 yaşındaki bazı çocukların devletçi-sağcı bir Don Draper karakter görmediğinde de "ESCEDABULYU!" diye bağırmasından da o derece baydım. "niye kadın bir karakter var" diyenler bile görüyoruz.

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Atmosfer açısından gayet güzel olmuş. Ilk 4 bölümün de akıcılığı iyiydi. Sonradan saçmaladı bence biraz. Keza o ilk 4 bölümden sonra sanırım her bölümün yazarı yönetmeni değişik. Bunu niye iyi bir fkir olarak görüyorlar anlamıyorum. Başlayan bitirsin işte.

Ha tabi bi de Ghoul bana biraz fazla Westworld'deki Man in black tadı verdi. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

amerika gerçekten çok garip ve kendisine pazar kaybettiren bir sisteme geçti o açıdan. yazarlar, yönetmenler değişiyor dizilerde habire. çizgiromanlarda daha da feci olmuş, 20 sayfalık bölümde 5-6 tane değişik çizer oluyor ve bunların birbirine sadık olma çabası da yok. 100 ayrı pixiv freelancer'a char çizdiren gachalar gibi. "of eskiden böyle bir dönem vardı" denip geçmişe gömüleceği zamanı bekliyorum bu ekolün.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 25.04.2024 15:21 tarihinde dedi ki:

amerika gerçekten çok garip ve kendisine pazar kaybettiren bir sisteme geçti o açıdan. yazarlar, yönetmenler değişiyor dizilerde habire.

bu yeni bir şey değil. "pazar kaybettiriyor" mu o konuda emin değilim.

mesela X-Files'ı Chris Carter yaratmıştı, ama çok az bölümü kendi yazıp kendi yönetmişti, her bölüm farklı yönetmenler ve farklı yazarlar vardı.

ha diyebilirsin ki, o zamanlar her sene 24 bölüm çekmek zorundaydılar, şimdi 2 senede bir 8 bölüm çekiyorlar, bırak da her bölümü aynı kişi yazıp yönetsin... ona bir şey diyemem.

Sosyal ağlarda paylaş

valla x-files izlemediğim için yorum yapamayacağım, çok yeni değil tabii. ama ne bileyim ben 89'da spiderman okurken tek biri çizerdi, şimdi öyle birşey kalmamış, tamamen potpuri olmuş. e şimdi dizide şu bölüm böyle bu böyle hissiyatı çıkıyorsa demek bir sıkıntı var. hani böyle black mirror gibi her bölüm kendi içinde kapalı devre olsa neyse ama sürekli bir hikaye varsa belli asgari ölçüde bir istikrar lazım.

yoksa yani oyuncuları da değiştirelim, yaka kartı taksınlar "ben lucy'im bu bölüm" diye. hayır zaten yönetmen bir yana da senaryo nasıl oluyor ben onu merak ediyorum. creator kişi mi ana guideline'ı sağladı, ikinci sezonda olanlar kimin fikri olacak mesela. aslında böyle düşününce tutarlı bir öykü yaratmak imkansıza yakın gibi, kaynak materyale sadakatten bile daha zor olmalı.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 25.04.2024 14:21 tarihinde dedi ki:

amerika gerçekten çok garip ve kendisine pazar kaybettiren bir sisteme geçti o açıdan. yazarlar, yönetmenler değişiyor dizilerde habire. çizgiromanlarda daha da feci olmuş, 20 sayfalık bölümde 5-6 tane değişik çizer oluyor ve bunların birbirine sadık olma çabası da yok. 100 ayrı pixiv freelancer'a char çizdiren gachalar gibi. "of eskiden böyle bir dönem vardı" denip geçmişe gömüleceği zamanı bekliyorum bu ekolün.

Yani eskiden de Disneyde onlarca çizer aynı Mickey'i çiziyordu oturup. Problem senin dediğin gibi kimsenin sadık olma çabası olmaması. Ki onu geçtim herkesin saçma sapan imza atma çabasına girmesi. Mandalorian da böyle saçmalamaya başlamıştı.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...