Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

140journos

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

boş ve aptalca bir video

Yalnız cidden gene izlemeyenin eser miktarda bile bir şey kaybetmeyeceği bir video olmuş, izlerken harcanan dakikalara yazık. ha ben zaten paticikten kimsenin de oturup 29 dakika izlediğini sanmıyorum videoyu.

https://www.youtube.com/watch?v=NDa_SpvbeCQ

alın şunu izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

140journos editing beni yoruyor

1- establishing shot (baska kanallardan yayin kolaji ya da haber-gazete kupurleri kolaji video, ustune text)
2- yakin cekim (atiyorum burada cuzdan, altin vs)
3- parkinsonlu sallanan kamerali, garip framelenmis roportaj, hizli cutlar ile birlestirilmis
4- yakin cekim (onceki ile ayni sekilde)
5- orta yakin cekim (para sayma makinesi)
6- yakin cekim (exchange tabelasi) (4-5-6 hizli cutlar hep)
7- 3e geri don.

vox vs cok amerikanvari sjw yaklasimlar icerse dahi 100k kat daha iyi. binlerce kanal var youtube'da. 140 iyi bir yerel caba ancak WOW demelik bir noktasi yok..
Sosyal ağlarda paylaş

yine vox denmiş anlamıyorum ama , içerikleri bir değilki

seda sayanın serisi , türk gazinoculuğunun tarihini anlatıyor bir yandan

hande yener-demet akalın serisi , dmc-peker-universal müziğin ve türk popunun evrimini anlatıyor

medyatik kısmını siktiretsen bile ilginç konulara değiniyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

140journos editing beni yoruyor

1- establishing shot (baska kanallardan yayin kolaji ya da haber-gazete kupurleri kolaji video, ustune text)
2- yakin cekim (atiyorum burada cuzdan, altin vs)
3- parkinsonlu sallanan kamerali, garip framelenmis roportaj, hizli cutlar ile birlestirilmis
4- yakin cekim (onceki ile ayni sekilde)
5- orta yakin cekim (para sayma makinesi)
6- yakin cekim (exchange tabelasi) (4-5-6 hizli cutlar hep)
7- 3e geri don.

vox vs cok amerikanvari sjw yaklasimlar icerse dahi 100k kat daha iyi. binlerce kanal var youtube'da. 140 iyi bir yerel caba ancak WOW demelik bir noktasi yok..

+ arka plan müziğinin aşırı yüksek sesli olması
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

yine vox denmiş anlamıyorum ama , içerikleri bir değilki

seda sayanın serisi , türk gazinoculuğunun tarihini anlatıyor bir yandan

hande yener-demet akalın serisi , dmc-peker-universal müziğin ve türk popunun evrimini anlatıyor

medyatik kısmını siktiretsen bile ilginç konulara değiniyor yani.

random vox denildigi icin tekrar ettim. yoksa yazdigim gibi bir suru kanal var bu sekilde icerik ureten.

ama vox ustunden devam edelim.
bu arada vox earworm serisi hande yener-demet akalin vs serisinden cok daha basarilidir. en kisasi bile seda sayan+hande yener toplamindan 4 kat bilgilendirici ve eglencelidir. muzik tarihi konusunda da cok daha fazla bilgi verir.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

random vox denildigi icin tekrar ettim. yoksa yazdigim gibi bir suru kanal var bu sekilde icerik ureten.

ama vox ustunden devam edelim.
bu arada vox earworm serisi hande yener-demet akalin vs serisinden cok daha basarilidir. en kisasi bile seda sayan+hande yener toplamindan 4 kat bilgilendirici ve eglencelidir. muzik tarihi konusunda da cok daha fazla bilgi verir.

tamam da türk müzik - magazin tarihini merak ediyorsam ?

gereksiz gömmeler bunlar,gerçekten.

140 journos,türkiye ortalamasının çok üzerinde içerik üretiyor, buna rağmen çeşitli sebeplerle beğenmemek elbet hakkınız.
Cümlemiz için olabilecek en iyisi , birilerinin bu yapılan işlerden heveslenip benzer ve belki daha iyilerini yapması.

ama yok yani şu an . vox , 140 jounos'un alternatifi değil. daha başarılıdır demenin de bir anlamı yok, platformu daha büyük , ama neye göre daha başarılı ?

fifa,doom'dan daha başarılı demek gibi bişi, oyun olmaları dışında ortak noktaları yok.

izlenme sayısından yola çıkarsak , gangam styla yahut saçama sapan ilüminati belgeselleri, bu vox yahut 140'tan bin kat daha başarılı.
Sosyal ağlarda paylaş

neye gore daha basarili oldugunu soyledim

1- cekimleri cok daha iyi (bu devirde tek kisi ile yapiyorsun bu cekimleri. kullandigim kameralar da basic a7m3 olsa bile yeterli, al bi de zhiyun en azindan jason bourne dovus sahnesi gibi cekmezsin. isik desen ak 200Eur'a led isiklarin guzelini toparliyorsun nerede ise)
2- editing epic daha iyi (ayni programlari kullaniyorlar)
3- konunun anlatilmasi daha net, bilgilendirici ve detayli. (bunun icin de saniyorum kagit ve kalem yeterli aslinda)

at ve deve degil. platform buyuklugu hic degil. sadece basarili ornek vs basarisiz ornek.
Sosyal ağlarda paylaş

olayın teknik yanlarını çok iyi anlamam keza alakam yok,o yüzden ışık ses kamera vb tartışması bana bişi ifade etmiyor,daha basit gelicem:

şampiyon vidyosundaki çekimler kötü mü?

bu saydıklarına rağmen keyif alarak izlediğin vidyoları yok mu?

bu bir başarı değil mi?

kimsenin dokunmadığı deşmediği konularda içerik üretip 500.k sub'a ulaşmak başarı değil mi?

sadece teknik yandan inceliyorsak ok,doğrudur,ben anlamam o yanını.
Sosyal ağlarda paylaş

dasa said:

burda içerikten bahsetmişsin "başarılı" derken gibi geldi

her halükarda memlekette enes baturlar deep turkish web'ler fln varken bu kadar gömecek 140 jounos u bulmanız, penis haritasında kötü il'den olmanızdan dolayı fln mı ?

eski manitanız bunların ofisinde stajyer fln mı ?

doğru söleyin canımı yiyin

ben kıl kapıyorum bunlar çok beyaz türk fln deyin anlıcam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...