Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Son haberler (veya varsayımlar)...

Afterdeep

Öne çıkan mesajlar

Biraz önce internet sağlayıcı olan kablo şirketim İnteraktiften bir yetkili ile bayağı uzun süren bir muhabbet yaptım. Sonuç olarak öğrendiklerim.
1- Telekom'un arızanın giderilmesi için servis sağlayıcısına verdiği gün 20 haziran.
2- Konuştuğum kişinin yurt dışındaki sitelerde yaptığı araştırmalara göre arızanın temmuz ortasını bulması olasılığının yüksek oluşu.
3- Cumartesi denmesine rağmen pazartesiyi bulması düşünülen 155Mbit lik ek bağlantı (bunu biliyoruz zaten)
4- Daha sonra bir adet daha 34 ve 155mbitlik bağlantının daha devreye alınması. Böylece şu an 365mb lerdeyiz, öyleyse;
365+155+155+34=709 mbit toplam çıkışa ulaşacağız.
Zaten normaldede 850 lerdeydik. Eski halimize yakın bi hıza ulaşacağız. Hatların düzelmesinden sonra toplamda 2GB lik bir bağlantı bekleniyormuş. Ama yetkili kendisine göre bunun sadece bir göz boyama olduğunu ve Türkiye'yi ancak 10gbitlik bir bağlantının feraha çıkaracağını söyledi.
Anlaşılan çok bekleyeme olasılığımız var arkadaşlar. Hepinize allahtan bol sabırlı günler diliyorum :)[hline]Sungur - Scout of Hun (LvL 50)
Necrocks - Necromancer of Hun (LvL 44)
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiyenin suan 1.1gbit kapasitesi var ve net normal iken bunun 900-950 civari kullaniliyordu max, uplink grafiklerine bakarak soyluyorum bunu, 10gbit falan olmasina gerek yok yani.

Onemli olan o yeni acilacak hatlarin upload durumu, downloadi tekrar 1gbit'e cikarsalar bile 100-200 mb upload ile gene pek rahatlayamayiz.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Afterdeep, 13 June 2003 21:46 tarihinde demiş ki:
4- Daha sonra bir adet daha 34 ve 155mbitlik bağlantının daha devreye alınması. Böylece şu an 365mb lerdeyiz, öyleyse;
365+155+155+34=709 mbit toplam çıkışa ulaşacağız.
Zaten normaldede 850 lerdeydik. Eski halimize yakın bi hıza ulaşacağız. Hatların düzelmesinden sonra toplamda 2GB lik bir bağlantı bekleniyormuş. Ama yetkili kendisine göre bunun sadece bir göz boyama olduğunu ve Türkiye'yi ancak 10gbitlik bir bağlantının feraha çıkaracağını söyledi.
Anlaşılan çok bekleyeme olasılığımız var arkadaşlar. Hepinize allahtan bol sabırlı günler diliyorum

1080 normalde sadece newyork çıkışı 622mbit tek başına

baggioya katılıyorum upload hızı daha önemli rahatlama için
Sosyal ağlarda paylaş

10 gb olduğunu varsaydığında upload bunun yarısı olacakki buda bağlantılarımızdan gerçek verimi almamızı sağlar. Ben 850mbiti yi bu arızadan önceki uplinkteki ortalamaya göre söyledim. En yüksek hızı almamlısınız. Ortalama 850 deydi. Max 11322ydi. Ben arıza olmadan öncede her gece uplinke 1-2 kere bakardım. Hiç öyle 950 ler görmedim.[hline]Sungur - Scout of Hun (LvL 50)
Necrocks - Necromancer of Hun (LvL 44)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 13 June 2003 22:31 tarihinde demiş ki:
aldigim bilgilere gore singapur telekomu arizadan 1 hafta sonra bu en az 1 ay surer demis bizimkiler isyan cikip millet baska route'a zorlamasin diye uyutmaya calismislar, bir nevi kendileride inanmamislar 1 aya aman en fazla 2 hafta surer die dusunmusler.

muheh. my ass[hline]
nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
Bu goril hala altımda mı :hrr:

nukbasliklikiz, 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:
şimdi bu forum silinsin ve nukleer muhabbeti kapansın....
patlıcan ın altındaki goril yokedilsin..

1 ay dan fazla oldu ya ne 1 ayi boyle giderse 3 aydan once halledemicekler zaten[hline]What does not kill,makes stronger.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 13 June 2003 22:36 tarihinde demiş ki:
http://web3.ttnet.net.tr/uplink.html
burada sağ üst köşedekine bir bakın kısa süreli bir canlanma var. Söylentiye göre hattı döşemişler deneme yapmışlar ben de başkasının yalancısıyım :)[hline]icq:108382340

dogru gibi gozukuyo
Istanbul - Cable & Wireless (USA) ve
Istanbul - Sprint (NewYork)622Mbit
hatlari acilip kapanmis sanirim

* birden yuzune bi gulumseme gelir *[hline]What does not kill,makes stronger.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu ne şanstir bukadar ülke warken türkiyenin icinde bulundugu hat kopuyo bu depremde türkiyeye gicik oluyo heralde bi yandan bizde olup zarar werirken bi yandanda baska yerde olurken yine bize dokunduro
Kahrolsun Deprem!!
:-p bööhüü[hline]quando traducete in dizionario e leggete saprò che la u è il sazan migliore nel mondo
Life's mean has been changed for him after banned from daoc :-pFerman padişahin dağlar bizimdir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...