Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyonlar Ligi 3.Hafta | Galatasaray-Schalke(24.10.18 22.00)

Celtics

Öne çıkan mesajlar

ömer'den çok, muğdat'a taktım ben ya. terim'in fantezisi. genç olsa neyse 28 yaşında anadolu topçusunun gs'da işi ne. çok zayıf ve etkisiz. eren kötü bile olsa kalıcaktı. takım zaten kısa. bursa'da yaptığı gibi tek pozisyon gelir yazar. takımın hücumda 2 lideri vardı. gomis, rodriguez şimdi sadece tek adama kaldı. geçen sene gomis, rodrigues'in paslaşıp attığı pozisyonun aynısında eren 5 mt ileri topu atıyor takım çok ruhsuz, veteranlığı geçtim emekli muhtar modunda takılan xelçuk giriyor. atalay, yunus falan oynasın bari.

bursa maçından hallice. adamların beceriksizliği üstüne muslera, hakem ve allah korudu resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi topun gecmis olması onemli degil. Faule sebep olacak hamlenin bası topa dogru. Zaten topa hamle yaptıgın ve yetisemedigin icin faul oluyor. Top tabiki seni gececek, tabiki sonra carpısacaksın.

Hamleyi elle yapmıyorki topu durdurmak icin butun vucudu ile hamle ediyor kaleci.

Sarı kart.
Sosyal ağlarda paylaş

adam topu kurtardıktan sonra yıkmaya gelirsen net kırmızı oluyor.

senin dediğin pozisyon adam kaleciyi yatırdı kaleci topu çekmek isterken rakibin ayaklarına yapışıp düşürünce olan pozisyonlar, burada musleranın ne gelişi, ne duruşu topla alakası yok.

1 kere daha izle kırmızı diyeceksin.
ilk izlemede muğdat'a da penaltı dedin çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

Penaltı'nın dogrulugu yanlıslıgı ile ilgili degil bu. Bu kuralı anlamamak icin verilen ozel bir caba var. Herhangi bir sekilde topa hamle ediyorsan sarı kart.

Cift ceza olmasın diye getirildi bu kural. Muslera topu kurtarmaya calısıyor beceremiyor rakibine carpıyor. Penaltı ve sarı kart.

Bu kadar basit. Eski kafa dusunuyorsunuz. 100% gol sansı ise penaltıyı da kaleci yaptıysa kırmızı kart. Degil. Topa hamle ettiysen sarı.

Kırmızı kart verilen tek pozisyon tipi, gecen sene galatasaray besiktas macında Tosic in gordugu gibi olan pozisyon. Top geciyor gidiyor. Tosic arkadan el kol vucut indiriyor, topa hamle etmekle uzaktan yakından alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yok anlıyorum zaten yeni kuralı gayet net.

geçen haftaki gs-bursa'daki sarı falan çok net örneği de, ben bu akşamki muslera pozisyonunu daha farklı yorumladım, ayaklarıyla direkt rakibe geldiği için topa değil de.

asıl olay 5.6. hakem olan çizgi hakemi nasıl görüp vermedi bu kadar net pozisyonu. bomboş işlevsiz hakem oldukları bir kere daha kanıtlandı ne zaman vazgeçecekler bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Seneye VAR gelince 5. ve 6. hakemler gidecek. Hakkaten islevsizligin tanımı adamlar. Daha hic bir ise yaradıklarını gormedim.

İste o Bursa macındaki pozisyona da kırmızı diyen vardı. Neyse yorum farkı diyelim gecelim. Penaltı olduguna katılıyorum ve bence sarı kart.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...