Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Joker (2019)

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

film çıktığında da tartışmamışsınız ki, 5 sayfa iyi/kötü demişsiniz başka birşey yok.

shadowfury:

Spoiler

1- yani bağlantı eksik, "yapmıştır etmiştir" diyebiliyoruz ancak. hiçbir sahnede görgü tanığı yok. 1-2 cümle söylenir yani göze sokma değil bu, olay örgüsünü oluşturmak.

2- wayne'in o lafı zaten milletin "oh ne güzel iyi olmuş öldürülmüş" gibi bir tavır takınması üzerine ne düşündüğünü sorduklarında geliyor. neden seviniyor millet en baştan yani ben bunu anlamıyorum. olayın nasıl geliştiğini bir şahit aktarsaydı o zaman evet gayet mantıklı. ama gerçekler hiçbir yerde paylaşılmadan "millet seviniyor ne düşünüyorsunuz" sorusu geliyor tv'de. öldüren adam seri katil mi, kapkaççı mı neci yani ölenlere karşı durulması neden? üç tane memur yani böyle kanser hapına zam yapan ceo değiller ki.

3- yani o noktada katil olduğunu itiraf ediyor, üstüne daha da cinayet işliyor. imkansız değil ama bana kuvvetli bir bağ hissi vermedi. hoş gerçi aşağı yukarı trump'ın "sokakta birinin kafasına sıksam beni salarlar" olayı resmedilmiş adeta, o bakımdan artistik suspension of disbelief olsun hadi. önceki maddeleri ona dahil edemiyorum ama.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 yıl sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Sam, 23.07.2024 17:41 tarihinde dedi ki:

en iyi harley'den en kötü harley'e geçiş, berbat olmuş. 👎

en iyi harley'den en kötü harley'e geçiş derken? Batman: TAS'la bir bağlantısı yok ki filmin. Daha çıkmadan berbat demeyelim bakarsın güzel bir film çıkar keyifli olur izlemesi.

Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 23.07.2024 21:29 tarihinde dedi ki:

en iyi harley'den en kötü harley'e geçiş derken? Batman: TAS'la bir bağlantısı yok ki filmin. Daha çıkmadan berbat demeyelim bakarsın güzel bir film çıkar keyifli olur izlemesi.

gerge’nin dediği gibi öncelikle. ikincisi margot robbie açık ara en iyi seçimdi, tony stark’ı rdj’nın oynaması gibi. hem lady gaga uymamış hem karakter alakasız (sadece background değil yani şu fragmanda joaquin ne oynadıysa aynısını oynamış) hem tip alakasız, her bakımdan en kötü. kötüye de kötü diyelim. isekai suicide squad’da mesela şu anda açık ara en iyi harley’i yaptılar japonlar. önceki film versiyonu ve anime versiyonu en iyiler, bu ise en kötüsü. imdb top #1 bile olsa film gene de en kötü harley. iyi yaparlarsa da iyi diyorum. 93’ten beri çizgiroman dahil bütün versiyonlarını takip ettim yani dc’deki favori charım.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Batmanle alakasi o kadar az ki bu filmlerin, ismi armutlu karpuz olsa daha mantikli malesef.

hic hayatinda cizgiroman okumamis kitle icin.

duzgun bir Joker experience icin tavsiyem,

https://dc.fandom.com/wiki/Joker_(graphic_novel)

god tier Harleen icin tavsiyem,

https://dc.fandom.com/wiki/Batman:_White_Knight_Vol_1

Bu gerci tek seri degil, devami var. Ana hikayenin devami da degil, kendi evreninde geciyor:

https://en.wikipedia.org/wiki/Murphyverse

Norak tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...