Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bireysel yenilenebilir enerji üretiminden anlayan pati var mıdır?

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Bi de bu artezyen pompalarinin iki markasi var biri wilo digeri alarko, wilo essek gibi pahali ama bi kere aliyosun. Ben alarko kullaniyorum, yandi mi sardiriyorum ama 3-4 yilda bi yaniyo. Onun sokum maliyeti boku pusuru iyi para. Wilo 10 yil tas gibi calisiuo. Ama 2 kat pahali nerdeyse.

Depo ucuz 10 ton atarsin bi depo, artezyen surekli dur kalk yaptirilmamasi gereken bisi, hidrofor motoru gibi easy handle degil

Teşekkürler abi bu da çok faydalı bir bilgi oldu. Alarko düşünüyordum. Bir de depo koymamayı düşünüyordum :) pompayı hidrofor gibi kullanmak falan uygun değil o zaman.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Bi de bu artezyen pompalarinin iki markasi var biri wilo digeri alarko, wilo essek gibi pahali ama bi kere aliyosun. Ben alarko kullaniyorum, yandi mi sardiriyorum ama 3-4 yilda bi yaniyo. Onun sokum maliyeti boku pusuru iyi para. Wilo 10 yil tas gibi calisiuo. Ama 2 kat pahali nerdeyse.

Sardırdığın zaman ciddi verimlilik kaybı oluyor motorun diyorlar, ben teknik yönünü bilmiyorum ama bi enerji uzmanı fabrikadaki tüm motorları yenileyin, 2 yılda elektrik maliyetinden direk kara geçersiniz diye fizibilite verdi bize.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
abi panel inverter ve akü markalarını ister misin?
inverter 1 tane haliyle, kaç tane mppt si var? power optimzer falan var mı?

Tek cephemi olacak? garanti süresi ne kadar( ürün garantileri dışında garanti var mı? ). Performans oranı garantisi vs var mı? arıza durumunda ne sürede geliyorlar?
Biraz yüksek geldi bana fiyat,ama ürünlere göre değişir

hani izmirde bizim tanıdık şirket, baya en iyi panellerle ( panel hücre yapısı falan BAYA önemli gögelenme durumlarına karşı ), power optimizerlı inverterlerle falan 10kw için 10k$ gibi fiyatlar veriyorlar on grid sistemlere.
YAMULMUYORSAM. değişmiş olabilir abi tabi. Yine de panelleri vs bi sor bakalım. Akülerin fiyatlarıda etkilemiş olabilir.
ÖM den yolluyorum abi, hani bu bahsettiğim kişilerin kendilerinin 30MW santralleri var, bi 30 da başkalarına yaptılar.
Giovanni said:

Beyler şöyle bir teklif geldi ama bana fazla geldi ya ne dersiniz? Değerli anlayan patiler?

http://www.imgim.com/teklif.jpeg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...