Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Soyisim degistirme davasi icin avukat tavsiyesi

Nigger_of_the_sand

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Yurtdisindan dogru soyisim degistirme davasi acmayi dusunuyorum. Turkiye'de bir baglantim olmadigi icin forumda da hukukcu arkadaslarin olmasindan faydalanarak bana bu surecte tavsiye yahut hukuki yardimda bulunacak bir avukat onerisi rica edecegim.

Simdiden yardimci olacak kisnin zamanini calmak niyetinde olmadigimi, konunun detaylarini avukatin kendisi ile, gerekli hizmet bedelini odeyerek konusacagimi da bildireyim.

Tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Nigger_of_the_sand said:

Selamlar,

Yurtdisindan dogru soyisim degistirme davasi acmayi dusunuyorum. Turkiye'de bir baglantim olmadigi icin forumda da hukukcu arkadaslarin olmasindan faydalanarak bana bu surecte tavsiye yahut hukuki yardimda bulunacak bir avukat onerisi rica edecegim.

Simdiden yardimci olacak kisnin zamanini calmak niyetinde olmadigimi, konunun detaylarini avukatin kendisi ile, gerekli hizmet bedelini odeyerek konusacagimi da bildireyim.

Tesekkur ederim.

Soy adın günlük hayatında sana sıkıntı çıkaran bir şey ise değiştirmek kolay. Onun dışında bir şeylerden uzaklaşmak vs için değiştiriyorsan mahkeme sürecinde kullanabileceğin sağlam şeylerin olmalı. Mesela Fötocusun diye yargılandın müebbet hapis istemiyle ama dava sonucunda beraat ettin (böyle örnekler çok) daha sonra bu isimle arandığında hep fetocu haberleri cıkacağı için yeni bir sayfa açmak adına hayatına yeni isim ve soy isimle başlayabiliyorsun mahkemece haklı bulunmak gerekiyor yani.

yani anlayacağın soy ismin sıkıntılı bir soy isim değilse değiştirmek için mahkemeye başvurduğunda haklı bir nedenin olması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

harbiden eğer soyadın dalga geçilecek cinstense gidip direk nüfus müdürlüğünde değiştiriyosun anında. Vekalet versen heralde, başka biri de değiştirebilir senin yerine ama aksi takdirde, kafana göre değiştireceksen baya sıkıntılı ve uzun bi süreç sanırım

https://www.takvim.com.tr/yasam/2018/07/21/ad-soyad-degisimi-nasil-yapilir-ad-soyad-degistirme-sartlari-nelerdir-kimler-basvurabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...