Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2018-2019 ALİ KOÇ Sezonu Genel Tartışma

Phyx

Öne çıkan mesajlar

alıntılanan floodda daha 5. mesajda falan konu beşiktaşın hakkı yendiye gelince meh dedim.

biraz daha ilerisinde ertelenen gerilimli kupa maçı yüzüden beşiktaş en etkili oyuncusu quaresmayı 5 maç kaybetti ve gs böylece şampiyon oldu diyince kapattım.

2/10
Sosyal ağlarda paylaş

oraları direk geç zaten hakem bizi doğradı, q7 falan saçmalık kısmı zaten. ama diğer kısımlar çok ilginç nasıl olur da üst üste yıllarca hiç deplasman maçı olmaz veya tam tersi diğer takımların avrupa maçlarından önce büyük maçalr denk gelir vs şansla açıklanabilecek bir durum değil gibi çünkü 1-2 kez olan bir şey değil.

tabi şimdi q7 falan diye adam ağlayınca işin önemli kısmını konuşmak yerine konuyu bjk ağlaklığı kısmına çekiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adam 2013 ten beri maclara bakmıs dimi. Ben buraya gercek bir gazeteci olan Ugur Meleke'nin "fikstür nasıl belirleniyor" u anlattıgı yazıyı yolladım. 2013ten beri fikstür cekilirken bütün topların rastgele dagılıyor ve takım temsilcileri kurayı cekiyor. Yani TFF yetkilisi cekmiyor.

Hadi diyelim TFF ayarladı. Dediki süper sıralama yaptık galatasaraya 5 numarayı cektircez harika olacak. Once Alanyaspor baskanı gitse 5 i cekse TFFnin ve GS'nin butun derin planları suya mı dusecek? Ya da kac senedir bu planlarımız suya bi kere bile dusememis mi?

Hadi bize sıcak topu cektirdiler. Besiktasa da soguk topu mu cektirdiler?

Bu kadar sebep acıkladıktan sonra hala da "siz istediginiz gibi gormek istiyorsunuz ondan lafı baska yere cekiyorsunuz" diyecekseniz sizin bileceginiz is. Bunun adı kura ve matematik. Aynı sıralı duzenle oynanan maclar bunlar.

Ayrıca diger bir acıdan bakarsak her zorluk seviyesi yuksek CL macı sonrası deplasmana gidiyoruz. Takım mental ve fiziksel olarak yoruluyor. TFF bizim ligde kaybetmemizi mi istemis diyelim?

Hatta manyagın biri cıkarmıs. CL macları sonrası deplasmandaki puan kayıplarımız:
http://gss.gs/2499574

Kaybeden biziz ama yine de derin olan da biziz. Cok deriniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu ben de RT'ledim Twitter'da çünkü üst üste bir takıma böyle denk gelmesi, diğerlerine tam tersi olması hep belirli bir sürede tesadüf olamaz.

Ama işte bir yandan da durup dedim sonra, Avrupa öncesi full rahat maç ama sonrası hep boktan deplasmanlar oluyor. BJK'de mesela Avrupa dönüşü hep evinde maça çıktı vs böylelikle.

Avrupa kupaları için GS'yi kaydırmış olsalarda ligde zarar, aklı olanda zaten böyle torpil yaptırmaz diye düşünüyorum. En azından ben yaptırmazdım.

Ama işte bu kadar sezon üst üste hep bir takıma denk gelmesi, diğerlerine tam tersi olması da saçmalık derecesinde yani.

Tesadüfse bir milyonda bir tesadüf müdür nedir yani, saçma cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de yasayip herhangi bir sistemin temiz olduğuna koşulsuz inanmayi reddediyorum ya.

Sinif baskanligi secimi olsa, mahalle macinda adim sayma olsa bile once suphe duyacaksin ulke pislik yuvası.

24 mac degil 240 mac ayni denk gelse, bjk fener 35 sene ust uste 6. Hafta oynasa yine tesadüf, matematik diyen çıkacaktır
Sosyal ağlarda paylaş

İste bu da inanmak istedigine inanmak oluyor. Burda sayfalarca sebep de verilse vardır arkasında bisey denecek. Soylediginiz sey fikstürün belirlenme algoritmasına aykırı da olsa oyle olduguna inanmak istediginiz icin inanacaksınız. Ozaman soylediginiz nasıl bir degeri varki?

Sezonda 34 mac varken lig toplam 8 ay surerken sayısal bir imkansızlık olmasına ragmen biz daha az dinlendik diyebilecek insanlar var burda. Su sacmalıga inanmıslar cok mu?
Sosyal ağlarda paylaş

hayatımda duyduğum en büyük saçmalıklardan biri. şampiyonlar liginden önce evinde oynamanın verdiği inanılmaz avantaj ashdufhsaduf. bunun bir de dönüşü var... CL maçı dönüşünde de deplasmanda oynuyorsun. ee zorlu CL maçı sonrası deplasmana göndermek ligde baltalamaya çalışmak demek o zaman.

olm bu kadar büyük tinercilerin düşüncelerine kendinizi açmayın la allah aşkına. yazılanları azıcık tartın özümseyin ondan sonra yorumlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

ağlamada sınırlar aşılmış yine ya. ulan madem fikstürü bile kendi ayarlayacak güçte bi takım olduğuna inanıyorsun, e nası şampiyon oluyorsun peki? izin mi veriyoruz biz bu sene başkası olsun hadi diye?

beşiktaş camia olarak kabul edebilen yapıda değil maalesef ya. arenada çıktık babalar gibi oynadık, 2 salladık gönderdik. bjk 4. oldu biz şampiyon olduk. işte yenemediği zaman kabullenme yok, q7 cezalıydı gs şampiyon olduya kadar geliyor saçmalama işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mantıklı bir şey sununlmadıki mantıklı cercevede tartısalım.

TFF, Galatasaray ligde zorlansın diye, bütün deplasman maclarını CL donuslerine koymus. Ve senelerdir de aynı seyi yapıp duruyor. Zaten baskanı da kac senedir besiktasın eski baskanı. Resmen onumuze tas konuyor. Kulubumuzun acil olarak bu ayrımcılıga bir dur demesi ve takımımızı rakip kuluplerle esit sartlarda yarısacak sekilde savunması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cunku boyle sacma seyleri bir tek Besiktaslilar tasiyor foruma da ondan.

Son 3-4 sene ulkenin sampiyonluk icin en favori takimi Besiktas, 2 sene ustuste sampiyon olmus hala derin GS filan. Ha derin GS.

Fikstur konusunda defalarca konustuk. Derbiler ayarlaniyor zaten 2001 den beri her sene 6. hafta derbi var sondan 2-3 hafta once derbi var. Bu tamam garip bir olay da bir takimin aleyhine/lehine olan bir durum degil bu. Iyi olan cikip derbiyi aliyor zaten ha 1. hafta ha 34. hafta.

Ayrica ben sunu anlamadim CL fiksturu de onceden belli olan birsey degil ki. Kuradan 2 saat sonra filan aciklandi fikstur.
Sosyal ağlarda paylaş

şl maçları sonrası dışarıda olması maçların salı çarşamba olması sebebiyle avantaj, uefa maçları çarşamba perşembe olduğundan fb’nin önce dışarıda oynaması avantaj zaten
sizin anlamakta istemediğiniz bunun tamamen gelişigüzel olması gerektiği, derbileri aralara serpiştirmemeleri, fb bjk maçı her sene ilk devrenin ilk derbisi, gs bjk maçı ikinci devrenin son derbisi olmamalı
gs tff’de fb tahkim’de yıllardır kadrolaşmış durumda maalesef bu şekilde dengede gidiyor bir şekilde bu arada bjk hayvani cezalar alıp hiç fikstür avantajı elde edemiyor

@sotto cl fikstürü tam emin olmamakla birlikte torbaya göre maç sıran belli, fikstür açıklanmadan önce gs maç sırası verilmişti twitter’da felan
Sosyal ağlarda paylaş

Derbi haftalari fiks gibi birsey ama bundan 5-6 sene once FB-GS son haftalara dogru oynardi. Illa Besiktas oynayacak diye bir kural yok. Bir ara moda 6-8. hafta BJK-GS maci filandi.

Buradan nasil bir avantaj dezavantaj cikardiniz anlamadim.

O mac sirasi verildi de sonra o dogru cikmadi sanki? Ikinci mac Schalke deplasmani gormnustum ben Porto oldu sonra. Ama diyorsun ki Ev-Deplasman onceden belli onu bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

şl maçları sonrası dışarıda olması maçların salı çarşamba olması sebebiyle avantaj, uefa maçları çarşamba perşembe olduğundan fb’nin önce dışarıda oynaması avantaj zaten
CL macı donusunun dısarda olması nası avantaj ya? Zorlu CL macından fiziksel ve mental olarak yorgun cıkıp turkiyede tekme yedigin zeminlerin bozuk oldugu kimsenin top oynamadıgı deplasmanlara gidiyorsun. Canın istedigi taraf avantaj olsun oldu..

Vah vaaah yıllardır avantajı degerlendiremiyormusuz gordun mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela ben sunu anlamadim, CL fiksturunde ilk mac 4. torba ev 1. torba Dep diye bir kural var mi ki? Oyleyse niye daha gec aciklandi kuralar cat diye yazarlardi.

Mesela Barca 1. Torba Ev PSV 3. torba dep ilk mac..Yine Liverpool 3. torba ev PSG birinci torba dep ilk mac kendi gruplarinda? Yine Ajax Pot 3 ev AEK Pot 4 dep ilk mac. Bana baya random gibi geldi sanki. Nerden biliyorduk yani GS-Lok Moskova olacagini macin?

Aydinlatin pls.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...