Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinema salonu (odası)

Bone

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

Dümdüz 50bin olunca çok sallama fiyat konmuş gibi geliyor. 50230 falan olsa daha iyiydi.

Crafted to order
Handmade to the highest standards
Each 4K Ultra Short Throw Projector is handcrafted to order. From its precision interior components to its understated exterior finish, every aspect exhibits the finest attention to detail.

Her ürünü tek tek yapıyoruz diyo o nedenle yuvarlak fiyat verbilir seri üretim değil el emeği göz nuru.
Sosyal ağlarda paylaş

evet tavsiye etmem. (4k ile alakası yok). Ciddi ghosting sorunu vardı. teknik servis kart değiştirdi, bir nebze daha iyi. Ama ödediğin rakama değmez. Kıbrısta olduğum için başka seçeneğim yoktu.

edit: 82mu8000 benim ki.

Almadan önce bu testi yap :
https://www.youtube.com/watch?v=QkWE94l-txI

Korax said:

Trias said:

Bende 82" tv var, 4k gerçekten gereksiz (60-70 film var) . Bluray 1080p Remuxler ideal.

tahmin ediyim, samsung UE82MU7005? ondan almayi dusunuyorum bende sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

o ne demek yav :D

fiyat açısından mı dedin?

Yok, atmosun olayi acisindan dedim ya. 2.0 mi 4.0 mi oluyo demissin ya. 2.0/4.0 degil, atmosun olayi farkli bisey onu oku diye dedim. Atmos veyahut surround sistemlerin hoparlörlerin stereo dedigimiz seyle tam olarak bi alakasi yok. Hoparlörler mono bagli, atmos teknolojisinde acilarin her biri icin farkli mono kanallar var. Bu kanallar uzerinden hepsi birlikte calistiginda ortaya atmos (veyahut surround) dedigimiz sey cikiyo.

Edit: Bahsettigin sey sadece gönderdigin hoparlörlerle ilgiliyse, muhtemelen onlara da mono gidiyodur ses. Genelde hoparlör icerisindeki / amfideki pasif ya da aktif crossover uzerinden hoparlörlere gidecek frekans dagilimi ayarlanir vs.

Esh said:

82 alinca da 4k olsun ama artik bi zahmet

4k zaten'de baska sikintilari var gibi trias demis sdf.

@Trias tesekkurler test videosu icin, denicem mutlaka. Gerci simdi ghosting falan deyince icime sinmedi. LG OLED alcaktim ama 65" alabilcem onda da.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:
Yok, atmosun olayi acisindan dedim ya. 2.0 mi 4.0 mi oluyo demissin ya. 2.0/4.0 degil, atmosun olayi farkli bisey onu oku diye dedim. Atmos veyahut surround sistemlerin hoparlörlerin stereo dedigimiz seyle tam olarak bi alakasi yok. Hoparlörler mono bagli, atmos teknolojisinde acilarin her biri icin farkli mono kanallar var. Bu kanallar uzerinden hepsi birlikte calistiginda ortaya atmos (veyahut surround) dedigimiz sey cikiyo.

Edit: Bahsettigin sey sadece gönderdigin hoparlörlerle ilgiliyse, muhtemelen onlara da mono gidiyodur ses. Genelde hoparlör icerisindeki / amfideki pasif ya da aktif crossover uzerinden hoparlörlere gidecek frekans dagilimi ayarlanir vs.

evet bahsettiğim şey gönderdiğim hoparlörlerle ilgili. mesela ben 5.1 ses sistemi kursam, birkaç tane de dolby atmos hoparlör koysam (hoparlörlerin üstüne veya tavana monte) bunlar nasıl ayarlanacak, hoparlörleri bağlarken uyum sıkıntısı olur mu vs gibi konularda kafamı karıştırıyor.

sanırım en kolayı sony'den hoparlör alırken onlardan sistem önerisi almak olacak. kendi hoparlörlerini en iyi onlar bilir nasılsa.
Sosyal ağlarda paylaş

hoparlöru baglamak rocket science degil abi, amfinin arkasinda girisler var iste center Left/Right, front Left/Right atmos olanlarda height 1 L/R, height 2 L/R virt zirt diye. Hoparlörlerin pozisyonuna göre baglicaksin iste, 1 tane kablo sadece.

Bahsettigin hoparlörde front kulelerin uzerine koyulanlar muhtemelen height 1 L/R a baglanir. Bagladiktan sonra butun ayarlar amfi uzerinden, oldu bitti gitti.

Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Bu AV receiverların boku çıkmış iyice bildiğin arkasında yer kalmamış yeni IO koyacak. Ahaha adamlar PoE switch bile koymuş artık.

Aslında hdmi öncesi receiverların arkası daha beter. Çünkü mecburen salkım saçak komponent kablolar vs var. Ama işte 7 hoparlör yetmez 11 olsun, 11 yetmez 13.2 olsun aç gözlülüğü, dinlediğin şeyin kalitesine değil de kağıt üzerinde daha çok = daha iyi görgüsüzlüğü ile alışveriş yapanlar üreticileri de buralara itiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Onun zaten 4te birini bile doldurmuyosun ki pratikte. 3 4 tane hdmi kaynak bağlıyosun. Bi de sony iyi amfi yapmaktan ziyade, özellik listesini bol bol doldurmanın telaşında, ethernet switch'in ne işi var receiverda?

switch iyi ya, TV, HTPC, PS, Nintendo, Surround vs derken "eh buraya da bi switch lazim" derdinden kurtariyo direk. Hani cok gerekli degil belki ama ise yarayabilir.

senko said:

Rs232 portu ile ne yapiyorsunuz amfi de?

uzay mekigine analog baglanti direk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...