Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

hah cygames'in yeni oyunu atkız sponsorluğunda :p magfest başlıyor bu gece, sakın kaçırmayın bonus ödülleri, gbf'nin cömertliğine, halp ap/ep'ye (herşey için değil, eventler dahil olmaz, tam listeyi oyun içi anonlar veya wiki'de görebilirsiniz) kana kana doyun. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı partylerim bayağı iyi oldu Dark,Earth filan, ama diğer partylerim özellikle Fire, Light filan aşırı ezik kaldı. Ben bunlara ne yapayım?

Water partyim çok ezik değil gerçi ama yine de en çok Water partysini toparlamaya çalışıyorum şimdi, Ifrit eventi gelince işe yarasın diye.

Omegaları daily 3 kere summonluyorum free chest için ama raid leechlemenin pek faydasını göremedim. İlk 3 e giremediğim sürece drop şansı bayağı düşük sanırım.
O yüzden side storyden farm questi yaparak poseidon ve tridenti almaya çalışıyorum. Gözden kaçırdığım başka bir şey var mı en kolay toplanan SSR summon/weapon veya SR character? (Charlotta/Therese/Katalina kullanıyorum).
Sosyal ağlarda paylaş

zaman, farm, gacha. :p yani o rehberdeki tavsiyeler harici verebileceğim tavsiye motocal kullanarak grid building optimizayonu olabilir ancak ama o aşama için biraz erken gibi. 1-2 normal, 1-2 ex, gerisi omega ve main-hand gibi optimize ediliyor genelde gridler ama spesifik silahlara göre oynayabilen rakamlar +/-1 şeklinde.

benim fire team'i 9 ay boyunca ssr dolduramadım, bazen şans belli takımını geride tutabiliyor. gridi optimize etmeye çalış, yapabildiğini yap. side story'lerin kimleri verdiğine wikiden bakabilirsin, sendekilerden iyi var mı diye.

therese ilk event char, çok eski, çok outdated. en kötü water sr'lardan. event gift charlar gacha charlar gibi bufflanmıyor sonradan gördüğüm. side story'lerden morphe & phoebe var çok daha yüksek rated, kullanmadım ama onu alıp deneyebilirsin. buffer/healer.

raid leechlemede evet ilk 3e giremeyince flip cheste filan kalıyorsun, o da düşük ihtimal. host ve ilk 3 hep en karlı.
Sosyal ağlarda paylaş

"Big Boost to ATK" yazanların hepsini toplamaya çalışıcam işte. Çok fazla yok zaten, çoğu HP boost. Ama onlar bile işime yarayabilir, hala off-element kullanıyorum çoğu silahı.
Bir de weapon skilller için SR weapon yedirmeye başlayayım mı SSR lara? Gachaları/character weaponları saklayayım mı, unique mi onlar?

Therese i de double attack buffı için kullanıyordum (Bir de Yu Kobayashi seiyuusu ^^) ama değiştireyim madem.
https://gbf.wiki/Character_Tier_List
Şu tier list güncelse en yüksek Io var main questten gelen, sonra Lancelot.
Morphe&Phoebe nin eventi Miscolored Memoriesmiş, side storyler arasında yok daha eklenmemiş. Skillseti ilginçmiş yalnız, umarım yakın bir zamanda eklerler.
Sosyal ağlarda paylaş

yani kullan therese'i şimdilik ama onlar arasından ilk değiştireceğin olur gene.

off element statı için en başlarda kullanılır gene. ssr omega silahları skill up yapmaya başla sırayla işte. hemen fark yaratmaya başlıyor ufaktan. sonra main summon'ı da omega summona değiştireceğin bir nokta geliyor o şekilde.

hp skill silahlar çöp, skill fodder. hp ile karışık diğer bazı skill'lerin olduğu silahlar esas çok iyi olabiliyor. en iyi örnek luminiera sword mesela. omega hp+atk ve normal atk, oyundaki en imba farmable silah lvl120'ye getirince.

ssr char weaponları sakla şimdilik. bazıları (özellikle grand limited serisi) oyundaki en iyi mh'ler veya grid'de kritik öneme sahipler. ben bir tanesini eritmiştim cahilken öyle. kötü olanları da reduce edince 200 wpn stone verir. asla fodder olarak kullanma yani.

miscolored memories eklendi sanıyordum pardon, karıştırmışım.

o tier list sr ve r charlar için iyi (reddit list'te top tier sr'lar var sadece) ama ssr'larda saçmaladı biraz. reddit list daha iyi ssr'lar için.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de arcarum'u açacak noktaya geldiyseniz onu açın ve yapın, time-gated olduğu için ne kadar önce yapmaya başlanırsa o kadar iyi.

https://gbf.wiki/Arcarum:_The_World_Beyond

expedition başına turn limitli bir oyun modu, encounter'ları en hızlı şekilde, optimum olarak atak vermeden (nuke heavy takımlarla) geçebilmek önem kazanıyor.

arcarum summon'lar ayrıca henüz yayınlanmamış 10 ayrı karaktere ücretsiz erişme olanağı sağlayacak eternals gibi.
https://imgur.kageurufu.net/RJQ3LGw.png
herkes erune fire emblem robin olan devil'i yapıyor ilk ben dahil. gerçi skill vs hiçbirşey daha bilinmediği için patlama ihtimalimiz var. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla Network Error yaşıyorum, oyun kitleniyor bir süre, sonra restartlatıyor. Özellikle ucu ucuna katılıp bir dürtsem diye girmeye çalıştığım raidlerde bayağı büyük problem oluyor.
Bunun çözümü var mı update/extension filan gibi?
Googledan baktım bazıları VPNden oluyor demiş, bazıları bekle kendiliğinden geçer demiş(birkaç gündür oluyor bende, geçmedi), ne yapmak lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arcarum için tavsiye edilen bir PWR, Rank filan var mı? Bayağı zorlanıyorum bazı moblarda.

Bir de char uncaplerinde tıkandım, 5*lar 100k rupie istiyor, kolay rupie farming için bir yol var mı? (Rank56)
Event çok eziyet olmasa oraya dönücem de gorilla farming feci bayıyor.

Bir de hangi SR/R silahları reduce etmek, hangilerini skill fodder olarak kullanmak lazım?
Mesela Holy Rod diye bir SR Staff var, diğer SR weaponlardan daha fazla mat veriyor Reduce seçeneğinde. Gachadan geldi herhalde, gachaların hepsi böyle sanırım.
SR Character weaponlar filan işe yarar mı sonradan?

Kısacası Gacha weaponlar->Reduce, Farmable weaponlar->skill fodder şeklinde mi gidiyoruz? SSRlar haricinde saklamam gereken itemlar hangileri?

(Revenant weaponlara shop upgrade için birkaç tane R weapon lazımmış diye okudum, onları inventoryde gördükçe favoriteliyorum mesela^^)
Bir de SSR olsa bile HP boost skilli silahları da reduce/skill fodder için kullanayım mı?
Sosyal ağlarda paylaş

yok bildiğim ama yapabildiğini yaparsın yapabildiğin kadar. bitirince bir rotayı oto expedition seçeneği var ama xpsini vermiyor.

her ay pendant shoptan silver ve gold moon al, silver ve gold moon rupie için sat gerektikçe moon shopta. 2 silver 500k, 1 gold 1m.

R reduce olmaz, fodder değeri de çok düşüktür. hepsini kullanabilirsin. farmable SR'ların hepsini fodder olarak kullanabilirsin, reduce değeri çok düşüktür ama, değmez. gacha SR'ları reduce olarak kullanabilirsin, gacha silahları reduce için en uygundur. (plain dmg veren 1-2 kritik silah var purity blade gibi, onlar saklanmalı) farmable SSR'lar fodder ve reduce olarak kullanılabilir eğer nadir droplar arasında değilse, omegaları kullanabilirsin summon tier 1 drop değilse diyeyim. gacha SSR'ları ne olduğunu bilmeden reducelama ama, grand series asla özellikle. fodder olarak gene asla kullanılmaz.

emin olamıyorsan wikide silahı arat, sayfanın altında "dont reduce" yazmıyorsa sorun yok.

"Kısacası Gacha weaponlar->Reduce, Farmable weaponlar->skill fodder şeklinde mi gidiyoruz?"

kısaca böyle ama uzununu yukarıda oku çünkü acemiyken reduce ettim diye dövündüğüm item oldu.

"(Revenant weaponlara shop upgrade için birkaç tane R weapon lazımmış diye okudum, onları inventoryde gördükçe favoriteliyorum mesela^^)"

en doğrusunu yapıyorsun, bana söyleyen olmamıştı, sonra 2 gün farmlamıştım oturup sıfırdan lol.

"Bir de SSR olsa bile HP boost skilli silahları da reduce/skill fodder için kullanayım mı?"

farmable evet, gacha ise reduce. hp boost başka işe yarar birşeyle kombine değilse gride konmuyor. yggdrasil wand mesela kullanılabilir hp lazım olduğu durumlarda ygg sword ile beraber. ama tiamat balta asla kullanılmaz.

tüyo:

unlimited caret tabinde bırak itemları gerek yoksa, inv'de yer tutmazlar. gacha silahlarını ben bırakıyorum öyle hemen reduce etmeyeceksem veya kullanmayacaksam. reduce pahalı, hemen ihtiyacın yoksa weapon stone'a sonraya bırakmak daha doğru başlarda. elemental skill yükseldikçe reducetan alınan bonus matlar da artar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Silver/Gold Moon sat demişsin de bunlar aşırı rare şeyler değil mi ayda 1 tane alabiliyoruz shoptan, onun haricinde sadece multiple SSR gacha drawdan geliyor değil mi? FGO nun Unregistered Spirit Origini gibi bir şey yani.
Damascus ingot/SSR pick filan için saklasam daha iyi olmaz mı? Yani nasıl olsa 150 tane biriktiremiycem sat gitsin diye mi, yoksa daha sonra yeterince toplarım diye mi?

Bir de şu anda en çok işe yarayan omega weapon hangisi? Dark için enmity grid mi toplayayım Celeste Clawlarla? Jeanne ve Beatrix var ikisi de enmity charı sanırım, bir Summer Zooey olmasalar da :p
Sosyal ağlarda paylaş

evet öyle, gold moon özellikle çok miktarda toplamaya başlamak benim bile ancak işte bir yılda ulaştığım bir nokta. ancak en ucuz gold moonla alınan silah bile 30 gold moon, (sonra ona 3 damabar lazım) char uncap dahi yapamayacak kadar rupisiz sürünmek oyundaki en yanlış şey. hele hele 80 üstüne çıkan charların 100e ulaşması aylar filan sürüyorken. slimingle para filan yapılabilir ama senin durumunda birine tavsiye etmem yani, ben şahsen silver/gold moon satıp yolumu buldum bana yetecek kadar. hatta cp için de stamıştım 1-2 tane, şimdi cp içinde yüzüyorum ama pişman değilim çünkü gecikmek bence yanlış. 30 değil de 28 gold moon'um var diye üzülmedim, o silahlardan da almadım çünkü omega grid silahı yok zaten aralarında. damabar vs de almadım hala, damabar kullanımında aşırı seçici olmak lazım sadece.

valla en endgame omega wpn luminiera sword. celeste claw da iyidir ama evet. pendantla almak için ilk hedef claw ve sword olmalı bence. onları satın alana kadar diğer hepsi farm ile bitti bende.

bilmiyorum, wiki göstermemiş condition xeno ifrit için. special quest tab'inde görünmesi lazım.

yani xeno için yeni oyuncunun yapması zor, ben leechlemiştim o zamanlar. yoksa nm70 yapmanı tavsiye ederdim ama yapamazsın herhalde. nightmare garanti bottleneck event currency düşürdüğü için tercih ederim.

önce axe üzerine odaklanın, oyundaki en iyi zerker silahı açık ara.
Sosyal ağlarda paylaş

special tabında
ifrit showdown var extreme'e kadar yaptım maniac'a yetemedim,
xeno ifrit clash var sadece extreme, ona da yetemedim,
raid yok.
belki levella filan alakalıdır.

raid leechlemeye çalışıyorum herşey patır patır düşüyor da infernal vajra dan anca 3 tane düşürebildim daha. Bundan 50 tane gerekecek değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

evet xeno ifrit clash işte, sonraki sürümler bitirince açılıyor ama normal yapamaman henüz yani. raid de sonra açılır. conditionlar wikide yazar net olarak zaten boss tablerinde.

vajra zaten toplaması en zor, katlanarak arıyor. tam rakam aklımda yok, wiki sayfasında store tabinde vardır. 50'den filan fazla ama maalesef. toplayabildiğin kadar topla, bitiremeyebilirsin gerçi ama endgame'in dibinde de olsan elzem bir silah xeno axe. xeno silahları arasında ilk çıkan ve en güçlüsü, sonra bir daha o kadar iyi silah koymadılar. xeno katana da zayıf çıktı mesela şimdi mh için, hayalkırıklığı.
Sosyal ağlarda paylaş

axe. yukarıda yazdım birkaç kere. :p

xeno eventlerde tavsiyem currency tamamlansa bile direkt almayın sonuna kadar silahı tamamlamak için hemen, çünkü öbürünü farmlarken drop olarak düşebilir ilk silah. havaya savrulmuş olur tonla token. 1 tane drop bile 35 vajra filan demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Toplamda 80 infernal vajra istiyormuş. Wikide leechleyerek ortalama 400 raid/1200 EP demiş, mümkün değil tabi.
MVPlemeden veya hostlamadan silah düşürmek mümkün mü raidden?

Bir de ne kadar zamanda bir tekrarlanıyor bu event? Yeni başladığım zamanlarda da Earth Xeno eventi vardı, 1 tane alabilmiştim anca. Bunu kaçırmasam iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...