Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

progress esas olarak weapon grid, rank yükseltmek ancak gerekli boss veya emp açacaksa filan bir esprisi var ama gridi yaparken geliyor zaten, ben anlamsız efor olarak görüyorum eğer 1-2 rank ötede kritik birşey yoksa veya row4/ex2 sınıf 20lenmiyorsa filan.

leechleyeceksin zaten, zamana yayılan bir süreç o. grid iyileştikçe farm kolaylaşacak, snowball etkisi.

autoselect bir noktadan sonra yanlış seçmeye başlıyor bazı weapon skilleri hedaba katmadığı için ama düz dmg skilleri için geçerli değil. sr silahlar raw stat olarak ssr char wpnlardan zayıf kalıyor olabilir, yerine göre geçici filler olur sadece. charlara silah yedirmek yapılmaması gereken birşey senin seviyende çünkü silah buldukça çok gidecek fodder.

normal ve angel olmayan rare silahları inventoryden, hatta crateden mass sat gitsin hiç değmez uğraştığına ama. angel silahları ve skilli sr ve ssr silahlar önemli esas fodder ve xp besleme kullanımında.

ben de gridlere kendi element silahını doldurana kadar 100 filan olmuştum yani. ssr omega silahların skillini yükseltip uncap ettikçe güçlenecek gridler. leechten de flip ssr silah gelebilir ayrıca.

cüce, beginnerı konuştuk geçen sayfalarda. sana kalmış önemi, 100₺ filan. elzem değil.
Sosyal ağlarda paylaş

N-R ve Angel weaponları charlara yedirsem olmaz mı xp için?
Event yüzünden sayfalarca silah birikti, upgrade edebileceğim bir şey kalmadı charlar haricinde. Partyde xp kastırmak uzun sürüyor :p

Her token drawdan sonra inventory temizliğine girişmek zorunda kalıyorum, gereksiz kalabalık var duplicate SR lar filan da dahil ve gridde pek işe yaramıyorlar işte.
Ne yapıyim bunları? Reduce filan etsem mi matlar için, rupie de geliyor eventten. Yoksa sadece N-R weaponları satıyim diğerleri sonra işe yarar mı?

SSR Light Bow yerine SR Balta seçtim mesela, Estimated DMG 4555->4538 e düştü. Bu rakama weapon skill deki "Medium boost to earth allies ATK" dahil mi, yoksa onu hesaba katmıyor mu? Kısacası auto yerine manual olarak SR weaponlarla doldursam daha mı iyi olur?
Sosyal ağlarda paylaş

inventory ve crate mass sell seçeneği var sağ aşağıda, oradan filtreleyip toptan yüzlerceyi satıyorum ben çektikten sonra. başka türlü başedilmiyor, geçen gw eventte cratedeki 8000 üzeri itemı öyle temizledim lol.

yani yedirebilirsin tabii başka birşey kalmadıysa. ben de kısa bir süre yapmıştım da devede kulak kalıyor charlar için. king slime çıkarsa 15k veriyor special altındaki slimeda ama yapabilmek lazım işte. slimeların defans off the chart olduğundan ya plain dmg ya summon dmg filan.

skilli olan srlar weapon skill up için fodder olarak onbinlerce filan gerekecek, onları hep o maksatla kullan şu aşamada. raising weapon skills diye arat wikide ve oku o sayfayı gerekli tavsiye ve yönlendirme için. ben de oradan öğrendim.

şimdi raw stat başta weapon skill yükselmemişken geçici olarak iyi ama wpn skill ve genel olarak raw statları takımın diğer kaynaklardan yükseldikçe geride kalır, henüz o geçiş dönemindesin. autoya şimdilik bırakabilirsin. autoda boost to elemental attackları hesaplar ama onun dışında neredeyse hiçbirşey hesaplayamıyor ve geliştirmediler maalesef. hp increaseleri hesaplamıyor mesela, crit, multiatak vs onları da saymaz. ama sana gereken şu anda dmg zaten, şimdilik oksin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim bir yıl önce baktığım rehberler güncelliğini kaybetmiştir ama wikide önceki sayfalarda bazı kritik linkleri verdim. en çok baktığım yer hep wiki oldu, en güncel.

uncap itemların bazıları evet o üç günde ama bir noktadan sonra gerekmiyor hani, fgo gibi ender itemlar yok öyle char uncapler için en azından. event, raidler vs düşüyor farkında olmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu eventlerden düşen SSR ları direkt birbirlerine yedirip uncaplemek mi daha doğru, yoksa aynen bırakayım mı?
Mesela 1x lv.60 silah yerine 2x lv.40 gridde daha mı çok işime yarar?

Bir de şu side story SSR larınını toplamaya çalışayım mı, işe yarar mı? Boss Showdown questlerini bayağı uzunca bir süre farmlamak gerekir gerçi, değer mi emin olamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de flash gala zamanı açtım bi 10 reroll attım ama sıkınca charlottayı alıp devam ettim
rank 25 oldu main quest zorlamaya başladı ufaktan, napsam çok sezemedim. arada side story oynuyorum, arada eventte milleti leechliyorum falan sdf
pendant farm olayına gireyim dedim bugün de o da bayık geldi hostla milleti bekle falan
Sosyal ağlarda paylaş

shadowfury

birkaç lvl 40 ile başlayıp bunların skill'leri yükselte yükselte rotasyonla (önce hepsini 2 sonra hepsini 3 etc) sırayla uncaplemek içine birine odaklayarak (birini 100e sonra öbür 40ı etc) uygun metod ama bu dediğim omega silahları için geçerli. event silahları normal modifier ve gridde ancak geçici filler. light grid için geçici filler olarak kullanılabilir ama MH için element change yapmayacaklarını.

side story'lerde ex modifierlı silahlar senin için değer çünkü her magna gridine lazım. kaynakları xeno eventler (en iyiler) ya da event, rose queen currency (r101+) veya side storyler. dmg skill'li olanlar kullanılabilir ama. veya MH olarak iş yapacaklar kullanılabilir. case by case basis yani.

boss showdownlarda gene bazı filler silahlar var, summonları da omega skillerini yükseltene kadar (uzun bir süreç, aylar) main summon olarak kullanılıyor, ben kullanmıştım. %10-20 fakir summonları varsa değer yani summonları almak, büyük upgrade %50-60.

taru

pendant farmdan kaçış yok ama ana maksat pendanttan ziyade omega farm, onu yaparken haftalık cap doluyor zaten. ben ibadet eder gibi hergün yaptığımda 3 günde filan doldururdum.

omega boss (normal değil, hard ve üstü) hostlamak f2p player için elzem birşey. tweetleyince genelde akar insan. her halükarda oyunda f2p progress'in ana kaynağı omega ssr düşüren bossları 3128761236875123687 kere yapmak. maalesef böyle yani, o grind bayıyorsa o gridleri tamamlamak (bütün ssr omega silahları 4* skill 15 hale getirmek, yoksa 3* hali yarı süre) benim 6 ayımı filan aldı diye uyarayım yani. :p gizlemeden açıkça söyleyeyim, sıkıyor gibiyse lol. combatı beni sıkmadığı için dayanabildim ama herkese uygun olmadığını farkındayım.

tabii geliştikçe o farm çok kolaylaşıyor, zar zor %75'e getirip öldüğüm bosslara 3 ay sonra tek ata ata farmlıyordum. 2 saatlik süreç yarım saate filan inmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

3 ayda 2 kere filan olan bir event, (üçüncü ayda collab event filan olur) her defasında güçlendikçe daha kolaylaşacak zaten. kullanmayacağım silahları bile çekiyorum artık sırf almış olmak için, (6-7 eventte o noktaya geldim) darısı başınıza. :p

yani temmuz'da filan tekrar olur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyordum işte 2 tane bow almış bulundum, sonra daggera değiştirdim. Ama event bitene kadar drawboxı 2 defa daha temizleyebilirim diye umuyorum, olmazsa başka evente kalır.

Cüce:
Weaponlar raidlerden düşmüyor, raid leechleyerek token topluyorsun, token drawda drawbox var orada harcıyorsun rastgele birisi düşüyor. İlk 5 drawbox için Revenant weapon çıktığı zaman kutuyu kurutmayı beklemeden resetleyebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

evet kutu bitince bir kerelik değiştirilebiliyor.

bu arada flip chest ile bosstan düşme ihtimali çok düşük olsa da var herhangi bir revenant weapon'ın ama istediğinizin denk gelme ihtimali yok gibi. bana bir yılda 4-5 tane filan düşmüştür rastgele.
Sosyal ağlarda paylaş

değilsiniz çünkü o sr charsız düz bir silah da veya eritilecek bir summon da olabilir. daima legfest bekleyin %6 için, bundan sonraki banner büyük ihtimalle zaten.

ssr çıktığı zaman ya char silahı ya da summon, kötü bir summon hariç her zaman iyi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Daggerları topladım, uncaplemeye çalışıyorum 2 tanesini yedirdim 2* oldu, ama 3. uncapi yaptırmıyor uncap seçeneğinde You don't have any weapons to absorb diyor, inventory de aynı daggerdan 2 tane daha olmasına rağmen.
Uncap için bir kısıtlama filan mı var?

yanlış alarm, başka party de gridde diye kullandırmıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Eventler benim için buruk sevinç, bir yandan farmingi kolaylaştırıyor ama diğer yandan doğru düzgün kasamıyorum böyle leechleye leechleye birşeyler toplamaya çalışıyorum filan.
Pek newbie friendly değil oyun, kaybolmuş durumdayım resmen o da biraz batıyor :p

Bir de bir sonraki legfest ne zaman gelecek onu bir yerde duyuruyorlar mı? Yine crystal birikti elim kaşınıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ayda iki kere, aybaşı ve ortası. muhtemelen 2 güne gelir legfest.

güçlenme ve farm ilişkisi kartopu etkisi gibi, zamanla leechin yerini sololayabilmek veya racing alıyor ama en başlarda zayıf kalındığı doğru. gerçi event raidlerde level boost vardı r100e kadar hatırladığım hp ve atk için.

bir de bu event guild effort eventi yani newbie odaklı değil hani. story eventler daha müsait. gerçi şöyle diyeyim, boss raidler grup çabasına yönelik tasarlanıyor yani. sololayabilsek de nm100 bosslara gene 5-10 kişi girmeye çalışıyoruz hızlı bitirebilmek için. leech gayet normal bir durum yani belli bir noktaya gelene dek.

kaybolacak birşey yok ya, yapmak istediğini ve yapabildiğini yap yani. story eventleri ve özellikle collab eventleri kaçırma sadece çünkü geri dönseler bile ne zaman dönecekleri belirsiz. wikide hep for new players kısmında yazr yani zaten ne önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...