Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Özel Sağlık Sigortaları

GERGE

Öne çıkan mesajlar

almanyadayım türk sağlık sistemi burdakini döver ezer 8e katlar.

en düşük sağlık sigortası için 220 euro istediler benden, türkiye de 450tl ye en kapsamlı sigortayı yaptırabiliyorsun.

ha 220 euro'yu verdin diyelim sonra gittin doktora parayı sigortanın ödeyip ödemeyeceği tam bir keşmekeş, ki devletin sigortası güya bu
özel yaptırsan fiyat uçuyor zaten, ve özel sisteme geçtin mi bir kez bir daha devlete dönemiyorsun.

hastalandığımda türkiye ye uçak bileti gidiş geliş + özel hastane doktor masrafı, almanyadaki doktor masrafından daha ucuz oluyor öyle söyliyim.

Odin korusun burda kolun bacağım kırılsa 10k euro'yu cukkalarlar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de alman doktorları (en azından bana denk gelenleri ve arklarımdan duyduklarım) fazlasıyla yetersiz, burda ilk muaneye domalıyorsun biton para, ordaki doktor bu beni aşar derse hastaneye sevk ediyor bir de hastaneye domalıyorsun sonra.

Alman için muhtemelen daha farklı işliyordur da, non-eu için ölüm burdaki sağlık sistemi.
Sosyal ağlarda paylaş

bana alamanyayi yanlis anlatmislar, ya da olaylar daha farkli gelismis.

bir kac makale ye denk gelmistim, abd de hamile kalan/ kalacak olan bazi kadinlar, aileleri ile birlikte almanya'ya gidiyolarmis hamileleri aldigi saglik kapsami ile, dogurduktan sonraki destegi cok iyi diye.

belki bu sadece hamilelere ozeldir ama, agir hastalik gecenlere farkli muamele cekiyo olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
senko said:

küçük cocuk varsa ayakta tedavi mantıklı
aslında her şekilde mantıklı, yarının ne getireceğini bilemiyorsun.

Abi 2 küçük çocuğum var ama yine de mantıklı değil :)

Örneğin hesapladın ve 3.000TL limitli %20-%80 oranında bir ayakta tedavi ekletirsen, senden yaklaşık 2.400TL ek prim alıyor :) Ve diyorlar ki; prim tutarının %50'sini aşan kullanım olursa da hasarsızlığın 1 basamak düşer! Bu sefer de tutup 2 katı limitli yaptırmak istiyorsun ve prim tutarı x2 oluyor. Olmayacağın muayene paralarını senden alıyor :)

Bizim ailecek gittiğimiz hastane Gebze'deki Anadolu Sağlık Merkezi. En indirimli fiyatı Allianz alıyor orada. Yatarak şeklinde yaptırsam bile kapsamadığı tüm diğer hususlarda Allianz indiriminden yararlanıyorum :) Sigortaya ödeyeceğim primi her muayeneye gittiğimde parça parça ödüyorum.

Kan tahlillerimiz çok fazla bizim. Hastanede indirimli tutar bile oldukça fazla tuttuğu için onu da dışarıda bulduğumuz güzel bir özel lab olan Synevo'da hallediyoruz. Çocuklardan sabırla kan alıyorlar.

Sigortacımız bile bu şekilde yaptırıyor kendi ailesine :P

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Anadolu’da Sağlkta Maksi Firsat Ekonomik diye bir şey buldum. Yurtdışı geçerliliği yok, yatarak limitsiz, ayakta muayene filan yok ama tüm tahlilleri (ne olursa olsun) %80 karşılıyor limitsiz. 1300 kadar dediler senelik. Bunu düşünüyorum şu an. Yıllık check-up eki de varmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllık check-up hepsinde var. Allianz dan şaşma. 3 senedir hiç üzmedi. Bir kere sıkıntı yaşadım aptal doktor dermatoloji den kan tahlili istedi diye onaylamadı sigorta. Ayrıca Allianz herhalde anlaşmaları en geniş acente olabilir.

Zaten senin söylediğin oranlarda çıkacak prim miktarı bütün sigortalarda aşağı-yukarı aynı. Yani 100-200 oynar oynamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

O tahliller bile ayrılıyordur aralarında. Ben hiç o kadar detaylı tahlil yaptırmadım çünkü. İki çocuk için klasik kış ayları hastalıklarında kullandık yoğun olarak. Ancak yazın oğlanın ameliyatı olacak, o zaman daha net görebilecez Allianz ı kendi adıma.

Yalnız şöyle birşey var GERGE. Tüm hastanelerde özel sigortaların beraber çalıştığı doktorlar var. Bir nevi aile hekimi gibi. Sen bütün sağlık sorunlarını o doktorlar üzerinden yaptırırsan, sigorta daha esnek oluyor ödemelerde. Manüple edilemesin diye yaptıkları bir iş. Ancak bunda şöyle bir sorun var. Sigortanın elinde tüm sağlık sicilin olmuş oluyor. Bu tahliller sonrası atıyorum ciddi bir hastalık konusunda riskli gruba girersen (sicilinden dolayı), şerefsiz özel sigortalar seni riskli grupta kabul edip yenilemeyebilir, ya da prim artışı ister.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,
senko said:

küçük cocuk varsa ayakta tedavi mantıklı
aslında her şekilde mantıklı, yarının ne getireceğini bilemiyorsun.

Abi 2 küçük çocuğum var ama yine de mantıklı değil :)

Örneğin hesapladın ve 3.000TL limitli %20-%80 oranında bir ayakta tedavi ekletirsen, senden yaklaşık 2.400TL ek prim alıyor :) Ve diyorlar ki; prim tutarının %50'sini aşan kullanım olursa da hasarsızlığın 1 basamak düşer! Bu sefer de tutup 2 katı limitli yaptırmak istiyorsun ve prim tutarı x2 oluyor. Olmayacağın muayene paralarını senden alıyor :)

Bizim ailecek gittiğimiz hastane Gebze'deki Anadolu Sağlık Merkezi. En indirimli fiyatı Allianz alıyor orada. Yatarak şeklinde yaptırsam bile kapsamadığı tüm diğer hususlarda Allianz indiriminden yararlanıyorum :) Sigortaya ödeyeceğim primi her muayeneye gittiğimde parça parça ödüyorum.

Kan tahlillerimiz çok fazla bizim. Hastanede indirimli tutar bile oldukça fazla tuttuğu için onu da dışarıda bulduğumuz güzel bir özel lab olan Synevo'da hallediyoruz. Çocuklardan sabırla kan alıyorlar.

Sigortacımız bile bu şekilde yaptırıyor kendi ailesine :P

Saygılar.

işte bu sağlıklı olduğunu varsayarak yaptığın durum.
zaten ayakta da olsa %100 yaptır niye %80 :)

bir de ilk mesajlarda atmıştım endoskopi ayakta tedavi sayılıyor ve son yaptırdığın endoskopi örnek alma lab tahlil vs 4000tl'den fazla tutmustu, yılda 2 kez endoskopiye girmek zorunda kalsan 8000tl tutarında bir şey yapıyor, kolonoskopi de benzeri bir ücrettir.

Ki aklıma şu an gelmeyen başka durumlar da var, endoskopi ve kolonoskopi en yaygını
atıyorum kemiklerle ilgili bir durum yaşayabilirsin ve bircoğunun tedavisi yine ayakta tedavi diye geçiyor, arkadaşım kırkırdak doku tedavisi oldu kanını alıp birkaç işlemden sonra bir daha sana enjekte ediyorlar vs yine 5-6k civarında bir ücreti vardı.

Herkesin sağlıklı gideceği sadece tahlil ücreti vereceğin durumda senin dediğin mantıklı çıkıyor ama diğer türlü tatsız süprizlerle karşılaşmamak için %100 ve biraz bol primli bir ayakta muayene kapsayan sağlık sigortası yaptırılması taraftarıyım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

abi ne tahlili yaptiriyorsunuz ki..?? ya da check up diye baktirdiginiz seylerde ne var??

benimkinde hipertroid ile ilgili tahliller var, kan demir vs standart zaten ama sen baktır demezsen kimse T3, T4, TSH, ATA, anti-TPO, TRAb bakmıyor
bunlaırn da fiyatları maşallah özel hastanelerde :)
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Senko bedava, korkma oduyorlar hatta publicse senden para bile almamalari lazim kendileri hallediyorlar

sanırım AOK-TK-SBK bazı durumlarda dediğin gibi yapiyor ama eğer PKV'lerden birine üyeysen
ilk önce muayene ve ilaç ücretlerini sen ödüyorsun, daha sonra bunu ilgili PKV'ye gönderiyorsun onlar da uygun bulurlarsa sana geri ödüyorlar, ben 1.elden denemedim ama gördüğüm eğer çok kapsamlı bir PVK yoksa (ki kapsamlıları 500+ euro) ya ödemiyorlar ya binbir zahmet yarısını ödüyorlar.

Bu işin en doğrusu muayene olmadan önce bir şekilde provizyon alabilmek ama onu nasıl yapcaz daha çözemedim, PVK'nin ilgli birimini arayıp bak şu doktora şu şikayet ile gidecem ödiyecek misiniz diye kendim sorgulamam lazım sanırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
paramecium said:

Selam,

Gerge bahsettiğin bu mu:
https://image.ibb.co/cQEQ8n/1111.jpg

Ben bunda tahlileri göremedim :(

Saygılar.

Teklif al diyince detayları var. Burada da tanı var işte. Eko kötürmüş ama, 1800 plan eko olmayan iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
GERGE said:

Allianz tahlil veriyor mu limitsiz? Ayakta tedavi parasını veririm, daha uygun gibi, nükleer testleri filan ödüyor mu ayakta tedavi için gittiğimde?

bu senin dediğin maksi sağlık'a baktım bebe için. 1450 lira diyor fiyat listesinde. uygun geldi bana baya. limitsiz tahlil falan var. sen yaptırdın mı bunu memnun musun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...