Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunlarımda toz uçuşuyor

stormeagle

Öne çıkan mesajlar

Boost 3.0 bahsettiğim şey:

https://images.anandtech.com/doci/10325/TempComp.png

Kaynak Anandtech

Sıcaklık arttıkça hızı düşüyor Nvidia GPU'ların.

Article'ı okursan 68C'ye kadar %4-6 saat hızı kaybı mevcut.

Bu bölgede soft throttle oluyor kartlar. Senin bahsettiğin 84C'ye çıktığında daha keskin bir düşüş yaşanıyor olması lazım saat hızında.

Bunun harici voltaj ve güç konusunda da hard capleri mevcut kartların. Sıcaklık, voltaj ve saat hızı açısından caplerin toplamının ismi GPU Boost 3.0 10xx kartlar için(9xx serisinde Boost 2.0).

Stormeagle'ın AIDA'da koyduğu screenshotta 68C'de soft cap'e ulaşmış kart %40 kullanımda, bu sıcak değil, ancak kullanım arttıkça daha da fazla ısınıyor olabilir.

Ki zaten soğutucusunda dizayn hatası olan bir kart, mosfetlerin bağlı olduğu base platele heatsink arasında temas yok, thermal pad modun amacı da bu teması sağlayıp mosfetlerin yanmasını engellemek. BIOS mod da benzer şekilde fan hızını arttırıyor gene alev almasın diye. Mosfetler VRM bölgesinde en çok ısınınan komponent GPU'larda, hatta çoğu zaman çoğu kartın hotspotu mosfetlerdir ve sensor olmaz üstlerinde. EVGA PR yapıp bişi olmaz şu BIOS'u yükleyin fan hızını biraz arttırın falan demiş ama o kartlar pat pat dökülecek yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Dökülse keşke ya 3 yil degil miydi evga garantisi. Genelde elinde o model olmadığı için o dönemin muadil modelini yolluyorlar. Artik 2070 mi olur gtx 3070 mi bilmem de. Şu kartı başka bir sisteme takıp denemek lazımda, nereden bulucam fazla pc. İşlemci stock voltaja getirmeyi denemek kaldi bir tek.
Sosyal ağlarda paylaş

PC'ı sıfırdan açarak direk oyuna girdiğimde yani haliyle ekran kartı daha hiç ısınmamışken de aynı şeyler dönüp dolaşıyor.

Saçma mı olacak bilmiyorum ama acaba bazı grafik motorları ile yapılan oyunlardaki bir şeyi işleyemediği için mi oluyor? kingdom come deliverance'da gameworks özellikleri var mı bilmiyorum ama bunları mı işleyemiyor acaba ya da tessellation kısmını mı düzgün yapamıyor.. Açık alanda bir şey yok, güneş veya ışık yansımalarında problem oluyor sanki.

Ya da kingdom come deliverance hangi grafik motoru ile yapıldıysa aynı grafik motoru kullanan oyunları da deneyip benzer problem oluyor mu diye denemeyi düşünüyorum. (Google bilgisine göre CRYENGINE kullanılmış kingdom'da) cryengine benchmark tools gibi bir şey bulmayı düşünüyorum. crysis harici oyun bilmiyorum ben cryengine kullanan.

ille de artifact ise fabrika çıkış saat hızı ile artifact veren ekran kartı RMA'a dahil mi
Sosyal ağlarda paylaş

Hicbi sey demezler direkt degistirirler yenisiyle. 2 kere rma'ladim ben evga kartimi.

Yasayacagin iki sorun var. Birincisi adamlar sana replacement gonderdiklerinde bunun gumruge takilma ihtimali ve senden paket uzerinde yazan urun piyasa degeri uzerinden vergi almalari (2 rma'dan birinde basima geldi). Digeri ise bu yoklukta sana gonderecekleri kart icin normalden biraz daha fazla beklemen gerekebilecegi.
Sosyal ağlarda paylaş

warranty replacement olarak belirteceklerini ve gumruk masrafi cikmasi durumunda masraf karsi tarafa aittir seklinde bir uyarilari oluyor rma asamasinda. evga ile gorusup urun degerini kargo pakedinde su kadar gosterebilir misiniz diye ricada bulunabilirsin. turkiye'de paketteki "garanti degisimidir" ibaresinin bir ise yaramadigini da soyleyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

youtuba da tüm artifactlara baktım neredeyse, bu kadar nizami hareket eden arti yok resmen. çoğu kırılma çatırdama falan. çözemiyorum sinir oldum

Funmark
OCCX
Evga scanner

gibi artifact detect eden 3 programı da 1.5 saat çalıştırdım. bulunamadı diyor.

oyunum bozuk galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarda RMA ile ilgili bilgi olmadan fikre sahip olunmuş da gereken yazılmış zaten arkadaşa. Her topicde ilginç ilginç iddialarda bulunuyor niyeyse.

Evga her türlü gönderdiğin knaıtla beraber alır aleti, dönerken de mutlaka üzerine ve gümrük ibaresine dikkat ettir.
Maddi değeri olmadığını, garanti değişimi olduğunu belirtsinler.
GÖnderdiğin postanın gönderisinin foto ve takip nolarını da sakla görmek isterlerse.
Toggie de yazmış zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Evga her türlü gönderdiğin knaıtla beraber alır aleti

abi şimdi şunu merak ediyorum, kartı artifact var diye gönderdiğimde adamlar bir stres yazılımı ile test edecek bunu muhtemelen. oturup oyun açacak halleri yok ya da belki bir kaç kendi referans aldıkları oyunlarda deniyorlardır. ben şimdi Kingdom'da oluyor dediğimde adam tınlamaz ki onu. Evga nın kendi oc scanner x yazılımı ile de test yaptığımda saatlerce hiç bir sorun bulmuyor.

keşke coil whine falan olsa da göndersem
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...