Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zena

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Selam, bu güzelliği sahiplendik.

http://fs5.directupload.net/images/180301/vu65cdrd.jpg

"Sahipleri" bırakıp yurtdışına gitmiş. Sahiplendirip gitselerdi ok ama resmen terketmişler. Veterinerde kalıyordu 3 gündür, oradan aldık.

Her yeri kokluyor, tam bir avcı :) Efendi, terbiyeli bir kız.

1,5 yaşında olduğunu tahmin ediyoruz, adını da Zena koyduk.
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce evcil hayvan besledin mi ? ben beslediğim için ve çevremde besleyenler gördüğüm için genelde kısırlaştırmayı tercih ediyor insanlar. kafalar rahat oluyor. özellikle dişilerde . gerçi baktığın ortama da bağlı şimdi bilip bilmeden yorum yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

daha önce evcil hayvan besledin mi ? ben beslediğim için ve çevremde besleyenler gördüğüm için genelde kısırlaştırmayı tercih ediyor insanlar. kafalar rahat oluyor. özellikle dişilerde . gerçi baktığın ortama da bağlı şimdi bilip bilmeden yorum yaptım.
beslemedim, arkadaşların köpeklerine bir süre bakmışlığım var o kadar. Ne bileyim, ben hayvanın doğasına müdahale etme konusundan emin değilim de, herkes yapıyor sonuçta demek ki oluru bu yani.. Sen yetkili bir abiye benziyorsun, sorularımı sorayım mı? :P
Sosyal ağlarda paylaş

Eski adı net değil abi. Betty ve Badem diye iki isim söylendi, emin değiller.

Ben de eski anılarından uzaklaşsın diye yeni isim vermek istedim. Unutsun onları, bizimle yeniden doğsun gibi.. :)

edit: Karnesini bile bırakmamış vicdansızlar. O yüzden aşılarını vs. her şeye baştan başladık tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Eski adı net değil abi. Betty ve Badem diye iki isim söylendi, emin değiller.

Ben de eski anılarından uzaklaşsın diye yeni isim vermek istedim. Unutsun onları, bizimle yeniden doğsun gibi.. :)

edit: Karnesini bile bırakmamış vicdansızlar. O yüzden aşılarını vs. her şeye baştan başladık tabii.

daha önceki sahibinin götürdüğü veterineri bulabilseniz aslında işiniz kolaylaşabilirdi ama zor ihtimal tabi. sizin her ihtimale karşı aşılarını yaptırmanız mantıklı olmuş. yeni adına alışır ama biraz süre gerekir bir de tuvalet alışkanlığı yoktur büyük ihtimalle yaparken kızmayın yaptıktan sonra yaptığı yere götürüp kızın kötü olduğunu anlar ve dışarı yapması gerektiğini öğrenir yavaş yavaş. zaten o zaman tuvaleti geldiğinde sokak kapısını tırmalamaya başlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sorularım, aslında sadece yeme içme;

Yemeği 200 gr belirledik vet ile, akşam ver dedi. Bizim kız da akşam yemeyi seviyor gibi zaten, o yüzden tek öğün vereceğim, bu ok dmi?

Su konusunda net değilim, akşam yemeğinin yanında su veriyorum, ama sabah da susamış bugün evden çıkmadan verdim şapır şupur içti. Ee şimdi akşama kadar yok kimse evde, ya çişi gelirse? (Yere ped koydum ben in case)

Gezdirme, sabah 7 de 30-45 dk gibi çıkaracağız, akşam da 18.30-19.00 gibi 1 saate yakın gezdireceğiz, haftasonları hep beraberiz zaten ne istersek yaparız :) bu yeterli mi çocuğa? sıkılır mı evde bunca saat? eski alışkanlıklarını bilmiyorum..

Aklıma geldikçe sorarım :D

edit: Tuvalet alışkanlığı var abi, eve yapmıyor, gelip hadi çıkalım diyor :) sabah gelip iki patisini yatağa koyup suratıma bakıyor alıp çıkarıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

bizim arkadaşta golden var 2 yaşında, sabah akşam koyuyoruz biz mama ama bilmiyorum tabii türe göre nasıl değişiyor. suyu da 4 saatte bir falan koyuyorum ben mesela.

bizim golden da evde, sıkılıyorlardır muhtemelen ama o da zena gibi sahiplenme. şimdi siz olmasanız veterinerde sıkılacaklar, en azından evde sıcak sıcak sıkılıyorlar problem olmaz o yüzden :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben sabahları mama akşamları ev yemeğini tercih ediyordum tabi bu senin nasıl yapmak istediğin ile alakalı. ev yemeğine alışırsa eğer mamasını unutsan filan sıkıntı yaşamazsın. suyunu eksik etme hayvanı susuz bırakma sabahtan koy mutlaka o zaten senin evde olmadığını bildiğinden idareli kullanacaktır veya zamanla alışacaktır düzene ama tek öğün beslenmeyi tavsiye etmiyorum(tamamen benim fikrim).

tuvalet alışkanlığının olması çok iyi bu çok büyük sıkıntı yaşatabilirdi :D dışarı çıkartma zamanınızı beğendim hatta sabahları da çıkartabiliyorsan mutlaka çıkart veya evde balkon var ise tuvaletini oraya yaptırtabilirsin. sonuçta evde kimse yok ise gün içerisinde hayvana sıkıntı olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...