Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Soybağından Romanya Vatandaşlığı Hakkı

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

bu işi yapan bir avukatlık şirketi istanbulda varmış. Senin adına evrak işlerini halledip, alıyorlar vatandaşlığı, bi kaç kere gidip gelmen gerekiyordur belki bi de. Yalnız önceden 400-500 dolara yaptıkları işi, Soy Ağacı açıklandıktan sonra 10 kat arttırarak 4000 Euro falan istiyorlarmış. Keşke önceden başvursaydım, fiyatın çok arttığını duyunca vazgeçtim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

farkındayım tabi ya ama romanya işte abi hehe

arkadaşın annesi bulgaristan göçmeniydi. oradan aldı vatandaşlığı. şimdi ingilterede çalışıyor =) eu pasaportun olsun yetiyor kısaca. git istediğin yerden çalışma izni al sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

noddle said:

bu işi yapan bir avukatlık şirketi istanbulda varmış. Senin adına evrak işlerini halledip, alıyorlar vatandaşlığı, bi kaç kere gidip gelmen gerekiyordur belki bi de. Yalnız önceden 400-500 dolara yaptıkları işi, Soy Ağacı açıklandıktan sonra 10 kat arttırarak 4000 Euro falan istiyorlarmış. Keşke önceden başvursaydım, fiyatın çok arttığını duyunca vazgeçtim ben.

bunlara inanmayın abi. dolandırıcılık yani.

zaten vatandaşlık alabileceksen bunlara para kaptırmana gerek yok. babası bulgar vatandaşı olan arkadaşım 4 senede anca aldı. bu süreçte 30 defa gitmiştir bulgaristana. öyle ver 10bin tl alayım vatandaşlık falan güzel cukka.

2-3 sene oyalayıp sonra kardeş size vatandaşlık vermediler diyecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

bulgaristan yunanistan yorgo tirsakiden dolayi kabul edemiyor..

-1 geri goc sebebi ile ulkede cogunlugun turk asillilara gecebilme ihtimali ya da en hafif ihtimalle parlementoda sandalye kayiplari

- 2- yunanistan daha once uye oldu ilk baslarda bunlarin yaptigi gibi nufusu sisirme yontemine basvurdular* ab fonlarindan nufusun kadar pay aliyorsun romanya nin da bunu verme sebebi bu ..almanya ban hammer le tehdit edince stopladilar..

3-bulgaristanda ise ilk zamanlarda alenen para karsiligi vatandaslik vermeye basladilar direkt satis ,uyelige alinacaklari belli olunca..yunanistandan agzi yanan almanya yine ban hammer i gosterdi..

4.garibim romanya da moldavyaya oldugu gibi uyelik verecek oldu ilk zamanlarda bulg ile senkronize olarak yine almanya nin ban hammerini yedi hatta dolasimlari da 2 3 sene askiya aldilar uyelikten sonra ama romanya hala caktirmadan yapiyor romanya da hem deli rusvet donuyor dolayisi ile devlet memurlari icin ek gelir hem de hala vatandaslik veriyorlar 100 100 gibi..

su anda benim internetten okudugum..yunanistan hic vatandaslik vermiyor..bulgaristan veriyor ama bayagi zorluyor hatta kesmis bile olabilir.en rahati romanya..

daha onceki yazilanlardan aracilara cok guvenmeyin diyorlar..dogrudur da kendi basiniza bu islemleri takip edebilmeniz pek mumkun degil.en azindan romanya da..ha yapan var mi var da hasbelkader var..yani islemleri kendi araciligi ile yuruten tandigim bir kisi var 1 ay kadar once almis romanya vatandasligini elemanin da basladigi 2.5 sene kadar olmus..eleman zaten trakyada yasiyor hukuki durumlara hakim arti elinin altinda-calistigi yerde yeminli tercuman var vs vs..hatta kendisi de romence biliyor..ekstrem durum yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Romanya vatandaşlığını iki sene önce aldım.

İki nesil öncesi Romanya doğumluysa ve doğum evrakları bulunursa, iki kur kadar (bir sene diyelim) romence kursu alıp (giriş seviyesi olsa da dil istiyorlar) başvurabiliyorsun. Toplam kabul süresi vs. de bir buçuk seneyi buluyor. Sen vatandaşlığı aldıktan sonra çocuğun için başvurusan 3 haftada onunki de çıkıyor. Alt soy kolay yani. Ama eşe vatandaşlık verilmiyor ne yazıkki. Onun için 5 sene Romanyada ikamet edip onun da dil sınavına girmesi lazım vs.

Romanya arşivlerinden doğum evrakı bulmak için bir aracıya ihtiyacın var. Bu işi yapan bazı aracı kişiler 1200 Euro (ben öyle yaptım), Hukuk büroları ise 4000-5000 Euro civarı para istiyor. Yaptıkları iş de hemen hemen aynı.

Taksim Romen Kültür Merkezi'nde de dil kursları var. 2 kur genelde yeterli oluyor.

Sonrası; Jur să fiu devotat patriei şi poporului român, să apăr drepturile şi interesele naţionale, să respect Constituţia şi legile României... :)-D

Bir ara özelden yazarsın telefonu verir ayrıntısını anlatırım. Ama yukarıdaki metni anlayacak kıvama gelinceye kadar lisana hakim olmanı istiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...