Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kıbrıs (KKTC)

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

30dk surdu benim arkadasin alismasi, 1270km yol yaptik gecen ay. En son bi yandan icip bi yandan kullaniodu. Morphou tarafina gitmiosaniz veya buffaventoya cikmiosaniz sorun yok yani abartmayin.

Istanbulda araba kullanan biri dunyanin herhangi bir yerinde cok rahat araba kullanilir kaza yapmadan

Bak bak bak. Ortamlarda "ay evden de hic cikmiyorum zaten catlicam patlicam" sonra "gecen ay 1270 km yol yaptik".
Sosyal ağlarda paylaş

eh dikkatli kullaninca, tunnel vision yapmaz iseniz cok kolay. manuel zorlayabilir gerci. son 2-3 gun hatta arkadasim laf atiodu ordakilere "yanlis donuyorsun, saga ole donulmez" filan diye. zaten 10 adimda bir gobek, gobeklere trafik isigi koymak zorunda kalininal bir dingillikten sonra gayet rahat oranin trafigi.

Tim said:

Laurelin said:

30dk surdu benim arkadasin alismasi, 1270km yol yaptik gecen ay. En son bi yandan icip bi yandan kullaniodu. Morphou tarafina gitmiosaniz veya buffaventoya cikmiosaniz sorun yok yani abartmayin.

Istanbulda araba kullanan biri dunyanin herhangi bir yerinde cok rahat araba kullanilir kaza yapmadan

Bak bak bak. Ortamlarda "ay evden de hic cikmiyorum zaten catlicam patlicam" sonra "gecen ay 1270 km yol yaptik".

kafama uygun yol arkadasi bulamiyorum duzgun sorunum oydu benim :P bok gibi havada yerden 700mt yukari cikip lusignan donemi harabelerinin her tasini incelemek vs gece kulubunde kopkop arasi secimim cok net benim, bulunmio olede wonderlust olan insan.

toggie said:

baffavento'da ne farkediyo trafik tersten akinca?

gidis gelis tek serit, yanda bariyer yok ve asagisi ucurum. alkollu zor olabilio o yol, bi onceki geceden atamiosun. zafer burnunda gun dogumunu yakaliyalim diye gece 4de yola ciktik, yatmadan once 2 100luk vodka + baileys bitmisti filan. yogun tempo gezdik bosluk kalmasin diye, dinlenicek zaman cok azdi. bilmeyenler icin kale su bu arada

https://i.imgur.com/aojAivm.jpg

ezic denmis, tavuk dolmasi disinda gereksiz pahalli bir yer ama gidilir bir kere sirf o tavuk dolma icin. ayni sekil normalde bok gibi olmasi gereken lefkosa hanindaki restoranda omrumde yedigim en iyi pirohuyu yedim ki 53. gidisim filan olabilir kibrisa.

dipkarpazdaki aslen bakir olan ama kampcilar tarafindan icine sicilan plajlari saymaz isek en iyi plaj gene fallout varoshada

https://i.imgur.com/5bhiYS8.jpg

karpazin tek bonusu öşek, koylu gibi "ayy yol cok kotu" diye oraya kadar gidipte zafer burnuna cikmadan donmeyin

https://i.imgur.com/BrksNCL.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

valla her allahin gunu aksirana tiksirana kadar icip trafikte turlamadik, son 1-2 gunu saymaz isek yoldada icmedik :P hiz miz yapmaya kasmadik np o yuzden. kiralik araci kendi arabasindan titiz kullanan bir arkadasim vardi yanimda hani, aman cukura girerim lastik patlar vs vs

icki ucuz diye baya kontrolden cikinca sorun teskil etti zaten. aman bavulda cok gozukmesin zaten limitin ustu diye son gun havalaninin otoparkta icmek zorunda kaldik filan. turkiyeden gelen koyluleride cok rahat taniosunuz, eksiden vs okuyup cankandan 2 yeni rakiyi yukleyip "bi sorun olurmuuu??" diyen tipler, ballentinesmi alsak yoksa red labelmi diye tartisan turbanli bacilar vs vs

trafikte bir kere ercandan ciktigimizda gobekte korna yedik sonra hicbir vukuatimiz olmadi. driving skilli iyi kastiysaniz sorun yok oda hiz yapip makas atmaktan ibaret diil.

Trias said:

14-15 nisanda gel, festivalimiz var
https://www.facebook.com/CyprusGeekTeam/?pnref=story

30 tane internetional cosplay geliyor

:'(

kontenjani yeni yedim ya yoksa kacirmazdim sadfsd. gecen sene kiprisa yerlesiyim diye cok niyetlendimde babam vakti zamani nereye kaldirdiysa vatandaslik basvurusu evraklarini, dosya numarasi bulun yardimci olalim dedilerde kimbilir hangi klasorde. cikarmaya katilan diger subaylar dunyayi yagmalar, 2-3 ev kasarken bizimki sadece alkol getirmis -_-

bu ara girnede arkadaslarim yeni mekan acti, barbar bar su lusignan kulesinin orada. siddetle tavsiye ederim, dedik su kalitede yemek ve kokteyli kadikoyde filan yapio olsaniz para basiodunuz diye, ole klise kokteyller degil baya zevkli ve deneysel takiliyorlar ki en buyuk sikayetleri kibrisa uygun diil o kafa, akillica bi is yapip bira satisini sonlandirmislar cok daha iyi olmus bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

abi gitmedim ama şundan eminim, sakın pasaportla gitme. sonra yunan'a giremiyorsun kktc damgası var diye.

hani kim niye ppt'la gitsin diyesi geliyor insanın ama arada duyuyoruz random şikayet eden yolcudan böyle böyle oldu falan diye.

aynen dediğin gibi problem oluyor bilgim var o yüzden kimlikle geçicem eyv
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk defa olunca duz yol ile ucurumun kenarinda ne fark oluyo? kavsak olmayan tek gidis gelis yolda daha bile guvenli olabilir bence. gereksiz uzatmak istemedim bu kadar da neyse artik. kendine guvenin ve dikkatin yerindeyse cok zor degil ama trafikte milisaniyelerle hayatta kalabiliyosun bazen, en ufak bi hatada yamulma riskini aliyorsunuz her halukarda.
Sosyal ağlarda paylaş

sürekli soldan akan trafiğe alışınca sağdan akan trafiğe çıktığınızda tabi ki tehlikeli bir durum yaşama oranınız yüksek
bi anlık dalgınlıkla ölebilirsiniz yani
tartışacak bişey yok burda bence
taylandda çok fazla motor kullandım, boş dağ yollarında bile virajları döndükten sonra sağ şeritte kalmak için bazen afallayabiliyorsunuz
bişey olmaz yaa demeden sürekli dikkatli olmak lazım bence
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi ilk defa olunca duz yol ile ucurumun kenarinda ne fark oluyo? kavsak olmayan tek gidis gelis yolda daha bile guvenli olabilir bence. gereksiz uzatmak istemedim bu kadar da neyse artik. kendine guvenin ve dikkatin yerindeyse cok zor degil ama trafikte milisaniyelerle hayatta kalabiliyosun bazen, en ufak bi hatada yamulma riskini aliyorsunuz her halukarda.

dikkatli kullanirsan az alkollu ucurum kenari bile zor olmuyor onu demek istiyoruz. tam tersi kazaya sebebiyet veren suruculerin en buyuk sorunu asiri ozguvenli olmalari. panik modda araba kullanip trafigi tehlikeye sokmak ile asiri ozguven nedeni ile kaza yapmak arasi cok ince bi cizgi var. dedigim yol bu arada tek serit ve gidis gelis, baska araba ile kafa kafaya gelirsen ya o ya sen cep bulana kadar geri gidicek neyseki sakin mavsimde gittik bi kere burun buruna geldik.

refleks dogruda alisiyorsun bir zaman sonra, arabayi alip ercandan cikip eski yoldan girneye giderken rampada kamyon saglamaya kalkarsan kasinirsin tabi. hap kadar ada zaten trafigi belli, turist kafasi gidiceginiz yollar belli. hele bu mevsim yerlesim yerleri disinda yollarda sizden baska arac yok istanbula kiyasla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...